Автор Тема: Имат ли осезателен ефект, магнитните приставки за пестене на гориво?  (Прочетена 98790 пъти)

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Кадуцеус, първо не споменавай името господне напразно :) аз не съм те плюл, а изказах лично мнение, ако съм те плюл трябваше да напиша, НЕ КУПУВАЙТЕ ОПТИМИЗАТОРИТЕ НА КАДУЦЕУС ЩОТО ВИДЯХ ЧЕ ОТ ТЯХ ПОЛЗА НЯМА. Аз си изказах моето лично мнение, по което ти и гък не може да кажеш  ;D всеки има право на лично мнение  ;D

Брат ти си за ризница.

Първо плюеш.

Цитат
Пътувай ти, за мене си просто шарлатанин. И защо дойде тук, нали си имаш форум, бегай там да баламосваш

После се извиняваш.

Цитат
Добре, айде да ме извини кадуцеус, не го причислявам към мошениците, но неговите оптимизатори за мен са бошлаф работа. Разбира се това е лично мнение, и не касае мнението на другите. Не казвам че ме е измошеничил.

И на края като ощипана ученичка, ни ял, ни пил.  ;D

Ако ти е интересно дали вършат работа магнитите, стига пуска малоумни теми,  /защото мирише на реклама/, ами земи прочети тука. 

http://mazeto.net/index.php/topic,351.0.html

Иди си купи 3 магнита и пробвай. Аз на моята барака съм си сложил магнити / по указанията на Кадуцеус/,  и ми вършат работа.

  Аман от разбирачи.

gguest

  • Гост
Момчета, такива спорове има отдавна.
Ефект от присъствието на магнити по пътя на горивото има, но е нищожен.
Не си струва да се прави на двигател с вътрешно горене. Само в лаборатория, само при многократни опити и само при статистическа обработка ще се види разлика.
Карайте на газ, това е най- чистото въглеводородно гориво и не се мъчете да се правите на Дяволи, ако нямате рога, разбира се.  ;D
Редакция:
Карайте по- кротко, резултатът е до 30% икономия ;)
« Последна редакция: Декември 08, 2013, 09:28:37 pm от gguest »

elektros

  • Гост
С магнити ефект има, реални резултати средно между 5 и 7%, тествани мнокократно. Много по-голям ефект се постига с модифицирано електромагнитно поле, там вече е максимума на възможностите за икономия- за дизел до 25%, за бензин до 20%.

@praktik

  • Гост
А това дали е сериозно. http://www.fuelsavingtipsblog.com/bg2/

Момчета, такива спорове има отдавна.
Ефект от присъствието на магнити по пътя на горивото има, но е нищожен.
Не си струва да се прави на двигател с вътрешно горене. Само в лаборатория, само при многократни опити и само при статистическа обработка ще се види разлика.
Карайте на газ, това е най- чистото въглеводородно гориво и не се мъчете да се правите на Дяволи, ако нямате рога, разбира се.  ;D
Редакция:
Карайте по- кротко, резултатът е до 30% икономия ;)

Браво , много точен и смислен пост  :)

С магнити ефект има, реални резултати средно между 5 и 7%, тествани мнокократно. Много по-голям ефект се постига с модифицирано електромагнитно поле, там вече е максимума на възможностите за икономия- за дизел до 25%, за бензин до 20%.
Кажи как се прави, с модифицирано електромагнитно поле.
« Последна редакция: Декември 09, 2013, 07:47:31 pm от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Доста странно ! Никакво обяснение на принцип, само хвалби, на никоя кола не се вижда рег. номер !

@praktik

  • Гост
Доста странно ! Никакво обяснение на принцип, само хвалби, на никоя кола не се вижда рег. номер !
Било кондензатор, нещо като оптимизатор на напрежението в електрическата инсталация на автомобила. Като паднат оборотите на коляновият вал, пада и напрежението на ел инсталацията, (eл. вериги в автомобила ), оттам слаби тоци, не пълно изгаряне на гориво-въздушната смес в цилиндъра, и т.н . Но мисля че също е бошлаф работа, а бе, гледат как да взимат парите на хората  :)
« Последна редакция: Декември 09, 2013, 07:48:57 pm от Maistora52 »

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Ти явно си нещо подобно на кадуцея, щото му пригласяш  ;D може да пърдите в едно гърне с него  ;D

Слушай малоумнико, на никого не пригласям и не пърдя в гърне с никой, но ако искаш може да се пробваш да пръднеш на заден ход към мен. Вместо да търсиш течен хлор, вземи си намери течен азот и си замрази пилешкото мозъче. И мисля управата на форума е време да обърне внимание на 
 господин "практика", за обидите дето сипе!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Практик, не знам в какъв вихър си попаднал, или те е завъртял, но карай моля те, с по-смислени постове. И без глупости.
Това е предупреждение!!! - второ по ред!
Първото беше, когато се счепкахте с GTV.
Трето предупреждение няма - има "бан"!
« Последна редакция: Декември 09, 2013, 09:23:38 pm от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Практик, не знам в какъв вихър си попаднал, или те е завъртял, но карай моля те, с по-смислени постове. И без глупости.
Майсторе, тоя ме нападна щото си изразих мнението че оптимизаторът на кадуцеус не ми върши работа. Е какво смисленно повече да казвам. Явно въпросният Кадуцеус си има лоби и тук в този СЕРИОЗЕН ФОРУМ.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Практик,
Бъди преди всичко Творец, Бъди изобретател! Ако има какво да кажеш, ако има какво да покажеш - Форумът ще те слуша с "зяпнала уста"...
А ти взе да пишеш каквото се сетиш "като за Световно"!!! И да си обсъждаш какво мислиш... и ръсиш пост след пост в нарушение на правилата...
Обсъждай си мненията на Лични... ако те не касаят всички останали!
А Кадуцеус няма лоби във Форума. Остави тази тема...
« Последна редакция: Декември 09, 2013, 09:28:46 pm от Maistora52 »

elektros

  • Гост
Не спорете излишно, оптимизатора на Кадуцеус може и да не работи на определени марки автомобили...Защо е така това може да каже само и единствено самия Асен. За разлика от него при нас няма нулев или отрицателен ефект без значение от марката и модела на превозното средство, защото принципа на работа е ясно формулиран, реално доказан със спектрофотометрии преди, по време и след самия процес на обработка...Ясно е точно какво се случва при точно определена честота и с определена форма на фронта. Чиста физика, химия и електротехника...Няма мистика, оргон, етер.....Смешно е да се говори за непознати материи с такава помпозност и надменност, явно определени кръгове изпадат в смешни ситуации извън реалността.... ;D ;D ;D

@praktik

  • Гост
оптимизатора на Кадуцеус може и да не работи на определени марки автомобили.
Ти така и не разбра, че не съм изпробвал оптимизатора на кола , а на мотор .
« Последна редакция: Декември 09, 2013, 09:54:52 pm от Maistora52 »

gguest

  • Гост
Няма как да има повече от 1% ефект, каквото и магнитно поле да се използва. Но минимален ефект все пак теоретично има.
Този процент (или даже по- малко) се дължи само и единствено на маа-алко по- доброто смесване на въздух и гориво, и то- заради йонизирания въздух.  Искам дебело да подчертая, че никакви физически или химически преобразования не стават с горивото при прилагането на каквото и да е магнитно поле.
Просто електромагнитните процеси в гориво - въздушната смес са много слаби.
Това е.  :P
Редакция:
Много по- голямо влияние например има температурата на въздуха в сместта, отколкото магнитното поле и Пълнолунието :)
« Последна редакция: Декември 09, 2013, 10:06:21 pm от gguest »

elektros

  • Гост
Абсолютно невярно! До преди 2 години и аз мислех така, но сам лично се убедих, че въпреки немагнитния материален поток на горивата, ефект от магнитна или електромагнитна обработка има и то никак не е малък, цитирал съм данни! Има доказателства!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Колеги,
дайте да успокоим топката. Ще обясня каквото мога и дано който иска разбере. Темите във форума по въпроса са доста големи като материал и е нормално някой да е пропуснал основни моменти.
1. Магнитното поле действа на горивото основно непряко. Т.е. самото магнитно поле не работи и горивото не се променя от него, не става дума и за никакво намагнитване. Има катализен процес и  въздействие от друг характер, който е недобре изучен.
2. Магнитното поле крие като компонента друго, което всъщност влияе. Дали ще го наречете торсионно, оргонно или електринно, няма значение. Това поле може да се концентрира и по други начини, не само с магнити - но с тях е по-лесно и стандартизира конструкцията на оптимизатора.
3. Това са неща, които не ги пише в учебниците - аз на практика се занимавам с експериментална физика от ново поколение и произвеждам масово три вида горивни оптимизатори, които не могат да се репликират защото копиращите нямат теоретичната база, на която са изградени. Който не е разбрал - да прочете "Естествена енергетика" на проф. Андреев, има я в Нет-а. Не е нареждане на магнити с полюсите дето могат да се измерят лесно с компас и т.н. Приборът за матрициране е само в един екземпляр и разработен от мен в екип с друг колега електрончик.
4. Конкретно за мотора на практик - няма как карбураторен мотор като неговия на ЧЗ-то да се саморегулира и това е ясно на всеки малко от малко запознат с ДВГ. Системите за саморегулация включват ламбда сонда и компютърно управление на времената на дюзите с цел екология и подобрено изгаряне. Пенкилери няма и не е логично да има. Единствения ефект е леко подобряване на мощността, тествано и на други мотоциклети от всякакъв калибър. Не и икономия.
5. Не отричам методите и устройството на колегата elektros, но съм сигурен че и при него работи торсионно /оргонно/ поле, което може да се получи и при определен вид модулация на стандартно електричество. Възможно е да има и негативно поляризиране някъде извън активната му част, за което го моля да внимава - особено ако има симптоми като главоболие, гадене или болки в ставите при продължителна работа с него. Играете си с полета за които нямате представа какви са. На тяхна база работят живите организми и трябва да се внимава, защото има не само плюс  ;)
6. Всяка моя дума дотук е проверена многократно на практика и заставам твърдо зад нея - който няма необходимия опит, моля да не клати въздуха и трака по клавиатурата. Празните приказки и предположения не се приемат.

Поздрави

ПП
Ако ви дам да видите вътрешната конструкция на К3 и схемата с използване на бобини, диоди, кондензатори и др елементи без захранване, вероятно ще разберете че нещо ви убягва  :) Магнитите са 10% от всичко - те са само в усилвателния мост.  Затова не се притеснямам и от копиране - много хляб има да се изяде дотогава от мераклиите  ;D
 
« Последна редакция: Декември 09, 2013, 10:19:55 pm от caduceus »