Автор Тема: търся хлор  (Прочетена 42707 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: търся хлор
« Отговор #30 -: Декември 08, 2013, 06:39:33 pm »
Добре ще изчакам майстора да премести тези публикации и ще пиша там мисля,че темата е доста интересна. Става дума за директно превръщане на топлина в електричество.

CPU

  • Гост
Re: търся хлор
« Отговор #31 -: Декември 08, 2013, 07:00:39 pm »
Само да вметна:
Пелтие елемент направен с използване на метала Самарий има КПД над 60%
Което надвишава повечето топлинни двигатели включително и стърлинговия.

е, не ги засилвай толкова, кпд зависи главно от температурната разлика, сега ще се втурнат пак да правят ток от термопомпи  :)

@praktik

  • Гост
Re: търся хлор
« Отговор #32 -: Декември 08, 2013, 07:13:35 pm »
е, не ги засилвай толкова, кпд зависи главно от температурната разлика, сега ще се втурнат пак да правят ток от термопомпи  :)
Хайде вече този разговор да се пренесе в темата която отворих " пелтие" правя услуга на майстора  :) и мисля че е важно рентабилността , тези пелтиета,  може да се окажат доста практични за зареждане на акумулатори на полеви условия. Не трябват агрегати и гориво, само лед и слънце.

Неактивен dimko1

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 28
  • Скайп: agenta9991
Re: търся хлор
« Отговор #33 -: Септември 11, 2017, 11:28:54 am »
dimko1
За майтап :)
Ако ти трябват количества под 100 литра няма проблем. Но над такова количество - май ще обгазяваш някой мол :)
Пиши какво искаш да получиш. Обикновенно това е по-лесния начин да стигнеш до целта. Тук има доста хора хора, които могат да ти помагнат ако знаят какво се търси като краен продукт.
НИЩО НЯМА ДА ОБГАЗЯВАМ ТРЯБВА МИ 50МЛ. ЗА ОПИТ .

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: търся хлор
« Отговор #34 -: Септември 11, 2017, 11:49:32 am »
Щом е за толкова добий си го in situ,  може и отделно

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: търся хлор
« Отговор #35 -: Септември 11, 2017, 11:03:51 pm »
Само да вметна:
Пелтие елемент направен с използване на метала Самарий има КПД над 60%
Което надвишава повечето топлинни двигатели включително и стърлинговия.
Радико, от къде я имаш тази информация? Може ли да постнеш нещо линкове, статии?

Иначе това за течния хлор - голям майтап! Хлорът при нормални условия е жълтеникаво-зелен газ. Втечнява се под -30'С или при високо налягане (6 atm). При това е и бойно отровно вещество, така че човек, който не знае за какво става въпрос не трябва и да си помисля да работи с хлор! За радост - няма и от къде да го намери :)

Получава се в малки количества сравнително лесно - върху калиев перманганат (от аптеката) се капе концентрирана солна киселина (за почистване на фугираща смес за плочки), обаче... е газ!
И с тези неща много внимателно - в камина (химическа, с аспирация) или на открито, в малки количества, с противогаз и т.н...
Разяжда и дори може да възпламени гумата, особено ако е влажна, така че установката за получаване трябва да е изцяло стъклена, без гумени маркучи, тапи и т.н.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: търся хлор
« Отговор #36 -: Септември 12, 2017, 09:06:52 am »
Търся серен двуокис в газообразно агрегатно състояние! Нужен ми е за прогонване на натрапници. Някой може ли да ми каже как да го получа по естествен път?  :D

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: търся хлор
« Отговор #37 -: Септември 12, 2017, 02:10:07 pm »
Да, може по естествен път - яж 2 дена само яйца и боб ;D
Малко е натоварващо перисталтиката, но ефектът е поразителен.

П.П. Ако въпросът ти пък е сериозен-получава се чрез просто горене на сяра.
Може и направо да си купиш спрей или топлинни лепенки от някой "гавраджийски" магазин.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: търся хлор
« Отговор #38 -: Септември 13, 2017, 01:43:55 pm »
atos, май бъркаш серен диоксид SO2 със сяро-(или серо-)водород H2S. Последният можеш и да го получиш при перисталтиката, първият - никога. Това, което ще постигнеш с яйцата и боба съдържа главно метан CH4, затова и насочена към пламък струя се възпламенява (стар казармен трик..).

Разтворен във вода, серният диоскид образува слабата серниста (или сериста) киселина H2SO3, която се използва за дезинфекция и за подобряване на ферментацията на гроздето :)

Смятам, че EDM се шегува, но ако на някого наистина му трябва - киселината (разтворен във вода SO2) се продава по агро-аптеките, а сяра се продава и в агрото (на ленти), и в обикновените аптеки (на прах).

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: търся хлор
« Отговор #39 -: Септември 13, 2017, 03:54:10 pm »
[quote author=PyroVeso link=topic=8766.msg89402#msg89402 date=1505299435

Разтворен във вода, серният диоскид образува слабата серниста (или сериста) киселина H2SO3, която се използва за дезинфекция и за подобряване на ферментацията на гроздето :)
[/quote]
  Не че някой го интересува, а и PyroVeso винаги е почти перфектен в изказа си, но малко е опростил процедурата. Не подобрява ферментацията, а направо я спира унищожавайки всичко живо. Не е съвсем по темата, но като се стигна до тук да кажа, че и аз търся, не хлор а грозде. Пиньо Ноар и Каберне Совиньон.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: търся хлор
« Отговор #40 -: Септември 13, 2017, 05:47:23 pm »
PyroVeso, вярно бе :o
Добре, че ти си ни химикът, да внасяш пояснения понякога...
Жалко, че идеята за боба и яйцата се явява ненужна ;D

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: търся хлор
« Отговор #41 -: Септември 13, 2017, 09:30:41 pm »
piton2012, вярно бе... вместо "прекратяване" съм писал "подобряване"... :) Днес не ми е ден.. (сатурнова дупка ли му викаха..?)

Неактивен dimko1

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 28
  • Скайп: agenta9991
Re: търся хлор
« Отговор #42 -: Октомври 06, 2017, 08:12:17 pm »
  Не че някой го интересува, а и PyroVeso винаги е почти перфектен в изказа си, но малко е опростил процедурата. Не подобрява ферментацията, а направо я спира унищожавайки всичко живо. Не е съвсем по темата, но като се стигна до тук да кажа, че и аз търся, не хлор а грозде. Пиньо Ноар и Каберне Совиньон.
купи си грозде като търсиш, в село дълбок извор продават грозде колкото искаш.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: търся хлор
« Отговор #43 -: Октомври 06, 2017, 11:25:40 pm »
купи си грозде като търсиш, в село дълбок извор продават грозде колкото искаш.
   Благодаря Димко за предложението. Вече обаче не търся. Тя бурната ферментация премина вече.