Форум > Продавам/купувам, магазини за електроника, магнити, части и др.

търся хлор

(1/9) > >>

dimko1:
Някой може ли да ми каже, дали може да се произведе хлор в домашни условия,или от къде евентуално може да се купи,трябва ми чист течен  хлор а не ХИПОХЛОРИД.

Maistora52:
Драги Димко, не знам защо искаш да умираш преждевременно!?
Иначе питай , може и на лични, Pyro Veso.
Чист хлор няма да намериш да се продава никъде. Той е силно отровен, задушлив, парализиращ дихателната функция газ. Да си го произведеш в домашни условия трябва да имаш специална добре затваряща се лабораторна "конструкция" от колби, шишета, маркучи и прочие... междувременно няма да успееш да се спасиш от утечки... ще го усетиш веднага...

@praktik:

--- Цитат на: dimko1 в Декември 07, 2013, 10:05:11 am ---Някой може ли да ми каже, дали може да се произведе хлор в домашни условия,или от къде евентуално може да се купи,трябва ми чист течен  хлор а не ХИПОХЛОРИД.

--- Край на цитат ---
Хлор може да се получи в кипров апарат, от калиев перманганат и концентрирана солна киселина. Калиев перманганат се купува от аптеките, а солна киселина я продават в магазините за химикали, но я дават само с разписка от фирма, свободна продажба на киселини е забранена. За да втечниш чист хлор, ти трябва ниска температура, колко ниска, в уикипедията пише .

valex:
"Кислола" поне на времето беше разредена солна киселина.

@praktik:

--- Цитат на: valex в Декември 07, 2013, 11:13:06 am ---"Кислола" поне на времето беше разредена солна киселина.

--- Край на цитат ---
Кислол не върши работа, много разредена солна киселина представлява, само 5% е киселина, останалото е вода.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия