Автор Тема: търся хлор  (Прочетена 42691 пъти)

Неактивен dimko1

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 28
  • Скайп: agenta9991
търся хлор
« -: Декември 07, 2013, 10:05:11 am »
Някой може ли да ми каже, дали може да се произведе хлор в домашни условия,или от къде евентуално може да се купи,трябва ми чист течен  хлор а не ХИПОХЛОРИД.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: търся хлор
« Отговор #1 -: Декември 07, 2013, 11:01:54 am »
Драги Димко, не знам защо искаш да умираш преждевременно!?
Иначе питай , може и на лични, Pyro Veso.
Чист хлор няма да намериш да се продава никъде. Той е силно отровен, задушлив, парализиращ дихателната функция газ. Да си го произведеш в домашни условия трябва да имаш специална добре затваряща се лабораторна "конструкция" от колби, шишета, маркучи и прочие... междувременно няма да успееш да се спасиш от утечки... ще го усетиш веднага...

@praktik

  • Гост
Re: търся хлор
« Отговор #2 -: Декември 07, 2013, 11:06:54 am »
Някой може ли да ми каже, дали може да се произведе хлор в домашни условия,или от къде евентуално може да се купи,трябва ми чист течен  хлор а не ХИПОХЛОРИД.
Хлор може да се получи в кипров апарат, от калиев перманганат и концентрирана солна киселина. Калиев перманганат се купува от аптеките, а солна киселина я продават в магазините за химикали, но я дават само с разписка от фирма, свободна продажба на киселини е забранена. За да втечниш чист хлор, ти трябва ниска температура, колко ниска, в уикипедията пише .

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: търся хлор
« Отговор #3 -: Декември 07, 2013, 11:13:06 am »
"Кислола" поне на времето беше разредена солна киселина.

@praktik

  • Гост
Re: търся хлор
« Отговор #4 -: Декември 07, 2013, 11:18:36 am »
"Кислола" поне на времето беше разредена солна киселина.
Кислол не върши работа, много разредена солна киселина представлява, само 5% е киселина, останалото е вода.

Неактивен Сашо

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
Re: търся хлор
« Отговор #5 -: Декември 07, 2013, 12:05:10 pm »
Аз си купувам химикалите от  фирма Валерус по интернет и ми ги доставят със спиди без да съм фирма наскоро си купих конц.азатотна и сярна киселина без проблем http://www.valerus-bg.com/category/chem-reagent/1/

@praktik

  • Гост
Re: търся хлор
« Отговор #6 -: Декември 07, 2013, 12:26:01 pm »
В тази фирма, сигурно ще продават и кипрови апарати.

@praktik

  • Гост
Re: търся хлор
« Отговор #7 -: Декември 07, 2013, 12:56:08 pm »
Температурата на кипене на хлора е -34 градуса по целзии, значи под тази точка той би трябвало да се втечнява. Фризерите с дълбоко замразяване развиват до -40 градуса по целзии. Мисля че газообразен хлор ще може да се втечни във фризер. Но пак не съм сигурен, някой който знае моля да сподели. :)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: търся хлор
« Отговор #8 -: Декември 07, 2013, 01:39:05 pm »
Хлор има в по големите пречиствателни станции използват го за хлориране на водата. Аз работя на такава пречиствателна станция, докарват го в големи варели и малки бутилки като кислородните и по малки. Не знам обаче фирмата от която го купуват само знам че тази фирма го внася от Румъния.

bdimov

  • Гост
Re: търся хлор
« Отговор #9 -: Декември 07, 2013, 03:49:50 pm »
Някой може ли да ми каже, дали може да се произведе хлор в домашни условия,или от къде евентуално може да се купи,трябва ми чист течен  хлор а не ХИПОХЛОРИД.

Хем чист Хлор , хем и течен....
Хлора и други газове в бутилки  мисля че ги надуват в интервала 100-250атм. в зависимост от това за какъв газ става въпрос . При тези условия ( в бутилки ) пак не съм сигурен че е течен. Идеята за фризера на теория може и да работи но на практика пак ще има голямо разминаване. Пък и дори да имаме вече течен хлор ( незнайно откъде ) то в момента, в който съда с хлора се разхерметизира и е поставен на обикновени условия ( т.е. не на -40 ) ще започне изпаряване и няма как да се контролира газа в този случай.
Ако колегата каже какво иска да постигне в крайна сметка, може да се окаже че има други много по-лесни начини. Иначе ако има любопитни мога да пусна едно клипче, което снимах миналата година в "Неохим" - Димитровград където наливаха течен азот, кислород и въздух в  цинкови кофи и го гребяха с алуминиев черпак ( буквално ).
« Последна редакция: Декември 07, 2013, 05:42:22 pm от Maistora52 »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: търся хлор
« Отговор #10 -: Декември 07, 2013, 04:29:11 pm »
 bdimov  хлора в бутилките и варелите е течен, специално работим с варели и се налага да ги поставяме на стойки под 45 градуса за да не тръгне течен по тръбата че веднага замръзва яко. А налягането вътре е според околната температура до 6-7 атмосфери лятно време и до 4 атмосфери зимно време. Само не знам до колко е чист.

Неактивен Сашо

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
Re: търся хлор
« Отговор #11 -: Декември 07, 2013, 06:54:19 pm »
Някой може ли да ми каже, дали може да се произведе хлор в домашни условия,или от къде евентуално може да се купи,трябва ми чист течен  хлор а не ХИПОХЛОРИД.
не знам за какво ти е течен хлор но освен да охлаждаш нещо с него за друго не можеш да го ползваш,ако е за химични реакции се използва газообразен или хлорсъдържащи съединения,ако се опиташ да използваш течен хлор за някаква реакция в момента който добавиш другото вещество ще започне бурна реакция на изпарение и евентуална експлозия.

bdimov

  • Гост
Re: търся хлор
« Отговор #12 -: Декември 07, 2013, 07:40:31 pm »
Krasias не съм сигурен, така че не споря. Още повече че ти работиш с хлор.
Сашо , ако не човека му е за охлаждане има толкова други методи много по-безопасни че няма смисъл да се коментира :)

И като спомена за охлаждане ( не че темата е затова де ) тука ли някъде бях чел че пакет ( батерия ) от Пелтиета може да достигне доста ниски температури от порядъка на -70 и надолу градуса.

Неактивен dimko1

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 28
  • Скайп: agenta9991
Re: търся хлор
« Отговор #13 -: Декември 07, 2013, 08:26:47 pm »
bdimov  хлора в бутилките и варелите е течен, специално работим с варели и се налага да ги поставяме на стойки под 45 градуса за да не тръгне течен по тръбата че веднага замръзва яко. А налягането вътре е според околната температура до 6-7 атмосфери лятно време и до 4 атмосфери зимно време. Само не знам до колко е чист.
    Няма значение колко е чист,трябва ми да е течен и да не е смесен със вода, ако можете помогнете ми ще съм ви  се отблагодаря финансово.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: търся хлор
« Отговор #14 -: Декември 07, 2013, 08:36:18 pm »
dimko1
За майтап :)
Ако ти трябват количества под 100 литра няма проблем. Но над такова количество - май ще обгазяваш някой мол :)
Пиши какво искаш да получиш. Обикновенно това е по-лесния начин да стигнеш до целта. Тук има доста хора хора, които могат да ти помагнат ако знаят какво се търси като краен продукт.