Автор Тема: Търся добър разтворител на гума  (Прочетена 49717 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Търся добър разтворител на гума
« Отговор #30 -: Март 03, 2019, 03:20:06 pm »
Димитре до колкото схванах човека опитва да направи грунд за точно определен материал и за целта се опитва да разтвори част от материала което е правилно. Наи добрия грунд се прави от това за което е предназначен. Значи остава вариант смяна на разредителя.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Търся добър разтворител на гума
« Отговор #31 -: Март 03, 2019, 03:36:46 pm »
Димитре до колкото схванах човека опитва да направи грунд за точно определен материал и за целта се опитва да разтвори част от материала което е правилно. Наи добрия грунд се прави от това за което е предназначен. Значи остава вариант смяна на разредителя.
Това важи отчасти за минералните компоненти, при органичните материали също понякога има промени, които променят състава и структурата. По-лесно е да се разрушат, отколкото да се разтворят.

С две думи - ако натрошиш печен глинен съд на прах, не можеш да го забъркаш с вода и да получиш пак глина.

android

  • Гост
Re: Търся добър разтворител на гума
« Отговор #32 -: Март 03, 2019, 07:54:42 pm »
Благодаря за отговорите.Днес сипах и ацетон в бензина.Течноста потъмня още.Нямам намерение да наливам още пари да взимам други разредители.Ще изчакам още малко.Ако не стане се отказвам.Още веднъж Благодаря за отделеното време.

android

  • Гост
Re: Търся добър разтворител на гума
« Отговор #33 -: Март 04, 2019, 09:06:47 am »
Извинявам се за следващия пост един след друг ама никой не е писал.Снощи оставих бурканчето със сместа на радиатора на парното и сега я отворих да я разбъркам и каучука е започнал да се разтваря.Явно трябва да е в стаята на топло а не както го бях оставил в коридора пред входната врата.

android

  • Гост
Re: Търся добър разтворител на гума
« Отговор #34 -: Март 06, 2019, 07:08:41 pm »
Ето и чист каучук,много лепкав беше.Докато го сложих в бензина и набъбна.От този каучук преди много години е правено лепило за гума "ЕТ Заира".

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Търся добър разтворител на гума
« Отговор #35 -: Март 06, 2019, 08:51:44 pm »
това показва че има разтворимост, имай в предвид, че дори само 2% от каучука да се разтвори бензина се сгъстява много и прилича по скоро на мед от колкото на течност.

android

  • Гост
Re: Търся добър разтворител на гума
« Отговор #36 -: Март 15, 2019, 08:42:34 pm »
Черния каучук се разтвори.Явно си трябва повече време за да се разтвори.Поне при мен разтварянето с ацетон става по бързо,а е и по евтин от чистия бензин.