Автор Тема: Двигателят на Валери Матов  (Прочетена 108361 пъти)


Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #106 -: Декември 02, 2014, 01:55:25 pm »
http://novanews.bg/news/view/2013/12/02/63237/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD-%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD-%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D0%B4%D0%B2%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB/?utm_source=index&utm_medium=link&utm_campaign=editors   Има видео но модела е на стол4е а не на кола

Тази тема вече сме я дъвкали, поразгледай малко предишните постове.
В този клип Валери твърди, че след пускане на двигателя, вече той зареждал акумулатора, разбираш ли...и бил едва ли не перпетуум мобиле?
Ако е вярно, защо не го разкачи след развъртането? Да покаже поне, че се самоподдържа, да не говорим пък за включване на някакъв товар!
Поне един измервателен уред да беше сложил по веригата, че да видим някакви стойности отчетени?
Тук най-много да имаме ефекта на частично рециклиране на енергията за сметка на магнитните сили, което се опита да обясни колегата Христов, нищо повече...
Не искам да омаловажа постиженията на Валери, но постановката ни се представя с погрешна концепция - всеки тук ще го потвърди!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #107 -: Декември 02, 2014, 02:14:55 pm »
Ами то също се каза, че това "показно" има и една скрита цел - да докара повече клиенти на автосервиза. Останалото е - за шоуто!
Ха-ха!

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #108 -: Декември 03, 2014, 09:41:39 am »
Maistora52 има нещо вярно в тази истина за привличане на клиенти.
« Последна редакция: Март 28, 2015, 04:53:41 pm от atos »

Неактивен wendala

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 37
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #109 -: Март 28, 2015, 02:58:21 pm »
Валери Матов показа нов Магнитен двигател по Би Ти Ви.

http://btvnovinite.bg/article/lifestyle/technology/karabinerite-haresaha-balgarski-magniten-dvigatel.html

От три години инж. Валери Матов разработва в София идеята си за магнитен двигател. Така автомобили и мотоциклети ще се движат без гориво, само с енергията от мощни електромагнити.

„От акумулаторите взимаме електрическа енергия, с която захранваме този двигател, чрез който управляваме самите обороти на тази машина. От там енергията от този вече задвижен магнитен двигател, се връща на този вал и въртим генератора, който пък от своя страна зарежда акумулаторите. При това положение се получава затворен кръг, при който ние може да ползваме непрекъснато силата и мощността на тази машина”, описва изобретението си инж. Матов.

Той е патентовал идеята си като полезен модел и изобретение. Магнитният му двигател може да бъде инсталиран във всяко превозно средство, дори да захранва с ток апартамент или къща срещу минимална месечна сума.

„Ако тази машина ни даде 10 киловата електрически, то 10 киловата електрически се равняват на 40 конски сили, които съвсем спокойно могат да задвижат автомобил и да си развием 100-120 км/ч без проблем”, смята той..

Италианската полиция е проявила интерес към изобретението на инж. Матов. Предстои подписване на договор за оборудването на полицейските скутери и мотоциклети с неговия двигател.
Но българските институции не се интересуват от идея, която пести горива: „Жалкото е, че няма фонд, който да ни подпомага, не ни подават ръка правителството, няма министерство, което да отпусне някакви средства, банките искат ипотека, и т.н”.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #110 -: Март 28, 2015, 04:52:14 pm »
wendala, това е материал, който вече е публикуван в тази тема!
Преди да пишете в някоя тема, прочетете я първо цялата, защото ще започна да трия дублиращи се материали!

CPU

  • Гост
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #111 -: Март 28, 2015, 05:19:50 pm »
Аз не съм го забелязал да е публикувано тука, материалът е от вчера.
Новото което виждам е, че за изобретателя 10 киловата се равняват на 40 конски сили  ;)

Неактивен wendala

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 37
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #112 -: Март 28, 2015, 05:23:47 pm »
това е съвсем друг двигател(друг принцип), нищо общо с този който е публикуван в първия пост, но е пак негов.
Вчера го гледах по бтв

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #113 -: Март 28, 2015, 05:34:59 pm »
10 киловата не са равни на 40 коня  :o
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B0
Нямам представа как работи туи чудо-но си мисля че ако се ползват нео магнити с намагнитване н52 с голям обем ,може да се получат нещата...писал съм вече по нагоре,защо..
« Последна редакция: Март 28, 2015, 05:40:59 pm от Vector »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #114 -: Март 28, 2015, 07:03:39 pm »
Наистина ли трябва да смятаме всяка нова статия на някой, сетил се да я скалъпи журналист за нови материали по темата?
Че те пишат без да мислят!
Без дори да знаят смисъла на написаното...?!
Помните ли миналата година, когато съобщаваха за астероид, преминаващ край Земята?
Това, дали са няколко стотин хиляди или само хиляди километра, нашего брата - журналистът, не го е_е изобщо...
« Последна редакция: Март 28, 2015, 07:37:48 pm от atos »

Snaiper

  • Гост
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #115 -: Март 28, 2015, 07:10:20 pm »
10 киловата не са равни на 40 коня  :o
Естествено, че не са равни 10 Kw на 40 коня... тази сметка е "едно към н'ам си колко".
После имаме едно издайническо "Ако" -
„Ако тази машина ни даде 10 киловата електрически, то 10 киловата електрически се равняват на 40 конски сили, които съвсем спокойно могат да задвижат автомобил и да си развием 100-120 км/ч без проблем”, смята той..
Никога няма да изкара 10кW от тия железа!
А и ще развие 100 км/час с този динозавър "на муки"!!!
И като капак на цялата дандания - италианската полиция щяла да инсталира "динозавъра" на мотоциклети и скутери !!! - просто не знам, тоя човек чува ли се какво говори... едва ли и 5% КПД може да изкара от тия железа там, дето ги е навързал да се мятат само - за шоу!

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #116 -: Март 28, 2015, 08:21:06 pm »
Наистина ли трябва да смятаме всяка нова статия на някой, сетил се да я скалъпи журналист за нови материали по темата?
Че те пишат без да мислят!
Без дори да знаят смисъла на написаното...?!
Помните ли миналата година, когато съобщаваха за астероид, преминаващ край Земята?
Това, дали са няколко стотин хиляди или само хиляди километра, нашего брата - журналистът, не го е_е изобщо...

В случая това за киловатовете и конските сили дали не го каза самия човек.
А то си има коефициент колко конски сили е един киловат. И който знае дали няма да се смее?
И пак въпроса е колко имаме на входа и колко на изхода.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #117 -: Март 28, 2015, 11:06:28 pm »
Е, то стана като в оня виц:
-Докторе, боли ме задникът.
-Къде точно?
-Там, на входа...
-Докато му викаш "вход", все така ще те боли, момчето ми...

Станислав

  • Гост
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #118 -: Септември 13, 2016, 06:11:05 pm »
Около Матов има нови сведения: http://www.bgonair.bg/science/2016-02-22/balgarsko-izobretenie-magniten-dvigatel-zarezhda-elektromobili Явно, това е вече трето устройство (първото е тръбата с магнитчето-бутало и боядисания маховик, а второто - доста по-голямата и по-шумна машина-генератор с валовете, на която вероятно може да се включи същата бормашина - привидя се нещо подобно в края на клипа на bTV. Но също се вижда и непряко свързване с ремъци на двигателя, който уж служел само за управление на оборотите, с вала на маховика, от който маховик се задвижва генератора, така че - нещо тука може и да не е съвсем наред... Трябва да се има едно наум!). Дано да не е някоя глупава измама, защото енергийните експлоататори на всички ни отдавна се нуждаят от неприятна за тях изненада...

Неактивен geordgeo

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 63
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #119 -: Септември 21, 2016, 03:54:47 pm »
От клипа на телевизия "Bulgaria on air" за този проект не се разбра абсолютно нищо. Поне за репортер да бяха изпратили някой що годе технически грамотен човек, а не това момче, което ни занимава с... рап-ъри...