Автор Тема: Двигателят на Валери Матов  (Прочетена 108335 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #60 -: Декември 07, 2013, 12:14:39 pm »
При проводник е валидно правилото на дясната ръка, с която се дефинира посока на ел. ток, посока на силовите линии ОКОЛО проводника и съответно ЕДС-то.  При проводник нямаме полюси. Имаме такива при бобина - първа схема.
При магнита е така, т.е. същото, както е на втората схема.
При земното магнитно поле е това - на третата схема - виж отговор буква "г"
« Последна редакция: Декември 07, 2013, 12:22:44 pm от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #61 -: Декември 07, 2013, 12:35:36 pm »
Цитат
При проводник нямаме полюси.
Майсторе, щом при проводник няма полюси, значи че самото магнитно поле е безполюсно, но има посока на силата. Тази посока определя полюсите. Като е срещуположна посоката на силата имаме действие на отблъскване. И обратно като посоката на силата съвпада имаме сила на привличане. Та мисля че на един пръчковиден магнит със съответните магнитни полюси в двата му края,магнитната сила е насочена от екватора му, към краищата му.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #62 -: Декември 07, 2013, 12:49:00 pm »
... Та мисля, че на един пръчковиден магнит със съответните магнитни полюси в двата му края, магнитната сила е насочена от екватора му, към краищата му.
Това е само на теория. Знам я тази хипотеза, но тя не върши работа на практика, при моите разработки... при други конструкции вероятно ще върши работа!

@praktik

  • Гост
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #63 -: Декември 07, 2013, 01:44:25 pm »
Интересното е че всъщност полето е безполюсно, и само неговата силова посока определя поляритета. При магнитите посоката на силата на полето, съвпада с посоката на движение на флуид по траекторията на осмица. Ще се опитам да го начертая. При електрични диполи + - , е същото, с тази разлика че силите тръгват от точка в празното пространство, между двата противоположни заряда.


Velektra

  • Гост
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #64 -: Декември 07, 2013, 02:12:48 pm »
HristoDimovHristov, досега на няколко човека от форума, на които съм задавал въпроси, не са ми отговаряли на тях, а са ме карали да чета книги или да изчета целия форум, а пък даже и между редовете. Много удобно. Така е най-лесно: хем няма да отговориш, хем ще натриеш носа на тоя дето ти задава въпроси, на които не можеш да отговориш.
В първи клас ли сте учили за магнити? Браво! Това преди 10-15 години ли беше?
Как установи, че тока пада 10 пъти ДА РЕЧЕМ. И от тук нататък направи бързи сметки колко батерии ще се изхвърлят.
И аз нищо лично.
Ако всичко това си ми го написал на шега, представям си какво щеше да ми напишеш не на шега. Ти още малко да ме набиеш.
Да не си учител, че толкова назидателно ми говориш и ми казваш какво да правя по празниците?

П.П. Шегувам се, разбира се. Майтап да става.
« Последна редакция: Декември 07, 2013, 02:18:26 pm от Velektra »

Velektra

  • Гост
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #65 -: Декември 07, 2013, 02:56:35 pm »
Благодаря!
Толкова ли беше трудно още в началото да ми напишеш това?

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #66 -: Декември 07, 2013, 03:17:20 pm »
   @praktik, ако обясненията ти не могат да бъдат разбрани и от дете, значи са неясни и сигурно неверни. Не знам какво си чел, но ако е Лед-с-кал-нин, не съм сигурен във верността му. Аз знам от Стефан Маринов, а и от собствен опит, че ако една теория е прекалено многословна - едва ли е вярна. А и онагледяването е особено важно и трябва да бъде като съпоставка (сравнение) с вече добре установени и ясни за възприемане истини. Затова ...
   По темата - имаме магнит и електромагнит, действащ на отблъскване. Това го има във всички стандартни електродвигатели. Не знам защо ги правят на отблъскване след като може да работят и на привличане. Сигурно защото при "на отблъскване" се харчи повече ток. Но сега говорим за конкретен пример. Електромагнитите се включват за кратко след преминаването на магнитното бутало през крайните точки. При това положение имаме стандартен електродвигател. Но ... преди това има привличане на магнит към желязо, за което не хабим никаква енергия, а напротив - печелим такава. Освен това вътрешният "плаващ" магнит се ускорява в "неинерциална система", т. е. ускорява се в ускоряващото се бутало. Имаме обмен на енергия между буталото и вътрешния магнит като буталото леко намалява ускорението си, но вътрешният магнит се ускорява значително. При това сигурно общата енергия също нараства пък и силата му се прилага в по-правилен момент от въртенето, което е далеч от съвършенството. Дори да няма прираст на енергия от вътрешния магнит, то стига и подобряването на тягата от момента на прилагане на силата му. Иначе на подобен принцип е и двигателя на Бедини и ако се не лъжа на Роберт Адамс от електронната книга с многото "перпетууми" PJK book. ... Ето даже ви пускам два файла. В първия ще видите КПД 800%, а във втория принципна схема. Принципът вече ви е ясен:
   1. Магнит се привлича към желязото на електромагнит (безплатно).
   2. Електромагнит се задейства с импулс на отблъскване и магнитът подминава като при стандартните електродвигатели - възможно е част от енергията на електромагнита да се "прибере" обратно пак в наша полза.
   Това е положението, ако не успея да измисля нещо по-оригинално, ще си направя такъв двигател и ще видим.

@praktik

  • Гост
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #67 -: Декември 07, 2013, 03:45:09 pm »
Докато не се разбере механизма на електромагнитното поле, как то взаимодейства, ще се прелива от пусто в празно .
Защо няма магнитни монополи макар че теорията на Максуел ги допуска, как действат силите на отблъскване, каква е природата на електричното и магнитното поле.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #68 -: Декември 07, 2013, 04:22:32 pm »
Добре колко опита направи или прочете книги да разбереш механизъма? Сега правя опит да превърна тока на разместване в ток на проводимост с трансформатор по лекции на Тесла с количествени измервания. Сега отклонявам да търся на Майстора формировател на правоъгълни импулси от синусоида.
« Последна редакция: Декември 07, 2013, 04:25:54 pm от mi68 »

Velektra

  • Гост
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #69 -: Декември 07, 2013, 05:01:43 pm »
...Сега отклонявам да търся на Майстора формировател на правоъгълни импулси от синусоида.
Ами то най-лесно става с компаратор, но Майстора иска да е само с транзистори.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #70 -: Декември 07, 2013, 05:23:41 pm »
Освен това вътрешният "плаващ" магнит се ускорява в "неинерциална система", т. е. ускорява се в ускоряващото се бутало. Имаме обмен на енергия между буталото и вътрешния магнит като буталото леко намалява ускорението си, но вътрешният магнит се ускорява значително.
Плаващият магнит служи за амортисьор. Той би следвало да се намира в точката на баланс на силите. Но към този баланс се добавя и инерцията при ускорение и забавяне. На анимацията е показано малко пресилено крайните точки, до които достига магнита, но и това е възможно при по-високи ускорения! Същият този процес би се наблюдавал и ако магнитното поле се замени с еластични пружини. Тук СЕ няма!

@praktik

  • Гост
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #71 -: Декември 07, 2013, 05:23:56 pm »
Добре колко опита направи или прочете книги да разбереш механизъма? Сега правя опит да превърна тока на разместване в ток на проводимост с трансформатор по лекции на Тесла с количествени измервания. Сега отклонявам да търся на Майстора формировател на правоъгълни импулси от синусоида.
Какъв опит е необходим да се извърши, за да се разбере същността на електромагнетизма.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #72 -: Декември 07, 2013, 05:40:38 pm »
Момчета, благодаря ви за внимателното отношение.
Търся съответната транзисторна схема, защото мога да си я направя сам. Ако някой, който разбира от по-съвременните дискретни елементи може да предложи такава схема И ДА Я НАПРАВИ - ВЕДНАГА МУ Я ЗАПЛАЩАМ В ТРОЕН РАЗМЕР.

Velektra

  • Гост
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #73 -: Декември 07, 2013, 06:50:58 pm »
Плаващият магнит служи за амортисьор. Той би следвало да се намира в точката на баланс на силите. Но към този баланс се добавя и инерцията при ускорение и забавяне. На анимацията е показано малко пресилено крайните точки, до които достига магнита, но и това е възможно при по-високи ускорения! Същият този процес би се наблюдавал и ако магнитното поле се замени с еластични пружини. Тук СЕ няма!
Как плаващият магнит служи за амортисьор, като виси във въздуха и е без опора?

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #74 -: Декември 07, 2013, 07:19:31 pm »
Как плаващият магнит служи за амортисьор, като виси във въздуха и е без опора?
Е и как разбра че виси във въздуха: от анимацията или си посещавал автосервиза! Тази надупчената тръба за какво служи тогава?
ВСЯКА АНИМАЦИЯ Е ВИД ХУДОЖЕСТВЕНО ТВОРЧЕСТВО. ТЯ СЛУЖИ ЗА ОНАГЛЕДЯВАНЕ НА ПРОЦЕСИТЕ И НЕ Е КРИТЕРИЙ ЗА ДОСТОВЕРНОСТ.