Автор Тема: Двигателят на Валери Матов  (Прочетена 108946 пъти)

Ctah

  • Гост
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #45 -: Декември 06, 2013, 08:19:49 pm »
   А... най сетне си дойдохме на думата! Браво!
Двигателчето няма нищо общо с бутафорната анимацийка... наистина е направена за шаранчета!
Който иска, да ходи в сервизчето ;D

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #46 -: Декември 06, 2013, 09:03:43 pm »
Ctah,почисти ли клавиатурата  ::)
Помислите как работи днешния мотор-четков и безчетков ...аз мисля, че въпросните,са много грешно конструирани!
 магнитите им са слаби, броя на магнитите е много малък/полетата/,не ми харесва "управлението" на моторите, и още 2-3 неща.
..мисля за един по добър мотор-който,лесно генерира ток-защото "добрия"мотор,е и добър генератор!




« Последна редакция: Декември 06, 2013, 09:58:37 pm от Vector »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #47 -: Декември 06, 2013, 10:21:54 pm »
Точно за това говоря :) .Импулс точно ,1мм. от центъра на магнита-Където силата е най-голяма..
Има умни хора в този форум-радвам се!
« Последна редакция: Декември 06, 2013, 10:28:12 pm от Vector »

Velektra

  • Гост
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #48 -: Декември 06, 2013, 10:34:56 pm »
Точно за това говоря :) .Импулс точно ,1мм. от центъра на магнита-Където силата е най-голяма..
Има умни хора в този форум-радвам се!

Vector, аз не разбрах какво имаш предвид. В клипа ли го казват това. За 1мм от центъра на кой магнит?

HristoDimovHristov, как пресметна, че "средния ток който се консумира от мотора пада 10-пъти да речем". Аз мога да река, че пада 100 000 пъти и тогава почти става перпетуум-мобиле.
Освен това кое е революционното откритие? Това че като се подаде напрежение на бобина и може да се отблъсне или привлече постоянен магнит?
Освен това може и да се подават не постоянно, а за през известен период от време импулси, но какви? Аз не и завиждам да долната бобина. Тя трябва да преодолява освен килограмите на магнитите и разните железарии, и земното привличане. Сложи всичко това това през една скоростна кутия или директо към колелата и изпробвай колата от Габрово до Шипка например.
« Последна редакция: Декември 06, 2013, 11:19:05 pm от Velektra »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #49 -: Декември 07, 2013, 12:01:04 am »
Velektra,ще пробвам да ти отговоря така-Кога 2 магнита се привличат/отблъскват най-силно?.. Ест.когато са възможно най близко/ без да се допират/... ;)
надявам се ,разбираш какво ти говоря..
п.п. Нужно е просто слаб импулс,колкото да се наруши маг. поле на иначе мощния неодимов магнит-всъщност силата не идва от ел.магнита,а от перманентния!
За това имаме СЕ/не даваме ток за постоянния магнит/
Преди месеци стигнах до този извод-мислих че ,ще е най удобно да се модифицира ДВГ,много интересно ми стана като някой на скоро беше направил точно това :)
« Последна редакция: Декември 07, 2013, 12:30:50 am от Vector »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #50 -: Декември 07, 2013, 08:58:30 am »
Забравяте най-важното: Засрещането на едноименни полюси много бързо изтощава магнита. Визирайки точно конструкцията на Хауърд Джонсън, се твърди, че след няколко месеца магнитите му са "сдали багажа". Без значение е, дали са два магнита или магнит и електромагнит - щом имаме засрещане на S и S, и N и N - същите отиват на боклука скоропостижно.
Трябва да се избегне това. В моите разработки това ми е първото условие за дълготрайност на силата на магнитите.
« Последна редакция: Февруари 26, 2014, 09:43:05 pm от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #51 -: Декември 07, 2013, 09:34:35 am »
Това означава, че реакцията на Ленц също ще развали постоянен магнит, а това не е така???

@praktik

  • Гост
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #52 -: Декември 07, 2013, 10:03:12 am »
Магнитите ги разваля топлината от фуко токовете. Топлината е враг на магнетизма.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #53 -: Декември 07, 2013, 10:35:05 am »
Топлината може да се преодолее с принудително охлаждане - въздушно, водно, маслено...
... не е там големият проблем.
Ленц ефектът е само "външната страна" на проблема със силовите линии. Ако си представим излизащите (полюс S) силови линии от един магнит И срещу тях засрещнем противоположни по посока (от друг полюс S)  и еднакви по сила силови линии от друг магнит - какво става? - с времето магнитите преждевременно губят своята сила... Понеже два еднакви по маса и размери магнита никога не са с еднаква сила, те с времето се уеднаквяват по сила, а впоследствие тази постоянна напрегнатост (взаимно противоположен натиск) предизвиква прекратяване на движението, което се демонстрира като силови линии... в механиката това е 3-ти Закон на Нютон, в друг аспект това е Ленц ефектът. Едно и също е, само че на различни нива на организация на материята и взаимодействията.
При противопоставянето на полюси N - с влизащи силови линии - всичко става на обратно... силовите линии не се "бутат", а се "теглят"... Пак имаме валидни 3-ти Закон на Нютон и Ленц ефект.
В допълнение към предходните мисли, Ленц ефект нямаме при постоянна позиция S срещу N, но когато тръгнем да ги "разминаваме" (не приближаване или отдалечаване) - точно в момента, когато централната ос на единия магнит съвпадне с проекцията на стената на отсрещния, Ленц ефектът започва да действа.
...
Има обаче изход от тази ситуация. Който е тренирал карате трябва да е запознат, че силата на "противника" може да се трансформира срещу него самия... Ако онзи "бута" - дръпни го, ако "тегли" - бутни го, ако и това не върши работа - "завърти" го.
Приложено това върху магнитите действа направо чудодейно!
Иначе, който твърди, че Ленц ефектът не оказва влияние върху силата на магнитите които си взаимодействат по съответния "парализиращ" начин, значи, че не е живял достатъчно дълго, за да го установи. Това в лабораториите се знае, само че не се съобщава на всеослушание.
« Последна редакция: Декември 07, 2013, 12:02:50 pm от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #54 -: Декември 07, 2013, 11:00:12 am »
Цитат
При противопоставянето на полюси S - с влизащи силови линии - всичко става на обратно... силовите линии не се "бутат", а се "теглят"...
Майсторе, магнетизма си има свои тайни, и те трябва да се разгадаят, защото който иска да постигне нещо от постоянен магнит, трябва да знае как да си го поиска от постоянният магнит :) Това взаимодействие на S със S, не мога да си го представя как става на дърпане, би трябвало тогава да се привличат, а не отблъскват S със S . Пусни едно чертежче, да се види онагледено как става чрез дърпане, отблъскването на двата едноименни полюса S със S .

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #55 -: Декември 07, 2013, 11:11:31 am »
Прочети пак praktik, защото грешно интерпретираш какво съм казал. Описал съм и трите възможни случая.
Север+Север = отблъскване - срещупосочни силови линии
Юг+Юг = отблъскване - срещупосочни силови линии
Юг+Север = привличане - еднопосочни силови линии
Силовите линии можеш да видиш като напишеш в търсачката "магнитно поле" - https://www.google.bg/search?q=%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%BE+%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5&client=firefox-a&hs=lVF&rls=org.mozilla:bg:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=DuaiUpKDBO-HyAPYhIGYCA&ved=0CEsQsAQ&biw=1024&bih=704
и особено това:
https://www.google.bg/search?q=%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%BE+%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5&client=firefox-a&hs=lVF&rls=org.mozilla:bg:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=DuaiUpKDBO-HyAPYhIGYCA&ved=0CEsQsAQ&biw=1024&bih=704#facrc=_&imgdii=vxVoxHJNHCW4uM%3A%3BX9GMnYsqievQjM%3BvxVoxHJNHCW4uM%3A&imgrc=vxVoxHJNHCW4uM%3A%3B0q9Jy0SVgLteSM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.physics.sjsu.edu%252Fbecker%252Fphysics51%252Fimages%252F28_01_Bar_magnets.JPG%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.physics.sjsu.edu%252Fbecker%252Fphysics51%252Fmag_field.htm%3B351%3B441
и помисли какво става вътре в магнитите, не само отвън

Имаме схеми и тук във Форума, обаче ти ще трябва да си ги потърсиш.
« Последна редакция: Декември 07, 2013, 11:20:37 am от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #56 -: Декември 07, 2013, 11:19:55 am »
Магнитите доста се размагнитват и от удар. А тук има доста удари. Освен това  Шкондин на няколко места споменава, че силата на магнитите намалява когато се въртят (движат). Затова той върти бобините, а магнитите му са неподвижни. Това естествено докато не се провери не трябва да се приема за чиста истина, но не бива и да се отрича.

@praktik

  • Гост
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #57 -: Декември 07, 2013, 11:24:02 am »
Прочети пак praktik, защото грешно интерпретираш какво съм казал. Описал съм и трите възможни случая.
Север+Север = отблъскване - срещупосочни силови линии
Юг+Юг = отблъскване - срещупосочни силови линии
Юг+Север = привличане - еднопосочни силови линии
Силовите линии можеш да видиш като напишеш в търсачката "магнитно поле" - https://www.google.bg/search?q=%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%BE+%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5&client=firefox-a&hs=lVF&rls=org.mozilla:bg:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=DuaiUpKDBO-HyAPYhIGYCA&ved=0CEsQsAQ&biw=1024&bih=704
и особено това:
https://www.google.bg/search?q=%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%BE+%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5&client=firefox-a&hs=lVF&rls=org.mozilla:bg:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=DuaiUpKDBO-HyAPYhIGYCA&ved=0CEsQsAQ&biw=1024&bih=704#facrc=_&imgdii=vxVoxHJNHCW4uM%3A%3BX9GMnYsqievQjM%3BvxVoxHJNHCW4uM%3A&imgrc=vxVoxHJNHCW4uM%3A%3B0q9Jy0SVgLteSM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.physics.sjsu.edu%252Fbecker%252Fphysics51%252Fimages%252F28_01_Bar_magnets.JPG%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.physics.sjsu.edu%252Fbecker%252Fphysics51%252Fmag_field.htm%3B351%3B441
и помисли какво става вътре в магнитите, не само отвън

Имаме схеми и тук във Форума, обаче ти ще трябва да си ги потърсиш.

Майсторе, сори, линиите съм ги виждал многократно, но не мога да си представя сили на отблъскване, породени от дърпане. Обясни ако обичаш, аз не мога да си го представя  :o

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #58 -: Декември 07, 2013, 11:28:54 am »
А бре, човек, и драги praktik - никъде не казвам това което ти казваш, че сили на отблъскване се пораждат от сили на дърпане.
 
... не мога да си представя сили на отблъскване, породени от дърпане. Обясни ако обичаш, аз не мога да си го представя  :o
- моля те, прочети с "четири очи" и с две или повече глави. Това, което ми вмъкваш в устата е абсурдно. Иначе ми цитирай САМО точния пасаж от думи, които те вкарват в недоразумение (другото като кликнеш върху "цитат" - след това го изтрий с маркиране и клавиш "delete".
Valex, За ударите и сътресенията си прав. Те са в категорията "магнитен стрес". Трябва и могат да се избягват с добра амортизация.
При Шкондин имаме диск (цилиндър) с магнити и отсреща бобини, не друг или други магнити. Има доста голяма разлика. Иначе лично аз мисля, че споменаваното влияние е валидно само при неговия случай. Влияние има, да, но може да се избягва в определена степен, със съответно позициониране на магнитните силови линии.
« Последна редакция: Декември 07, 2013, 11:42:11 am от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Двигателят на Валери Матов
« Отговор #59 -: Декември 07, 2013, 12:04:10 pm »
Майсторе, слагам едно нескопосано чертежче със програмата paint, та къде е севера и юга на едно магнитно поле около проводник с прав ток, в ляво на чертежа . В дясната част на чертежа, съм изобразил пръчковиден магнит със S отдолу и N отгоре.
Ако магнитно поле се образува само от ток, то тези токове трябва да текат напречно на пръчковидният магнит, тоест по неговият "екватор".