Автор Тема: Електростимулация  (Прочетена 7090 пъти)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Електростимулация
« -: Ноември 27, 2013, 11:55:46 pm »
Здравейте!
Искам да споделя добрите си впечатления от едно уредче струващо едва 7$ - "Gym For Duo". Купих си 2 броя. 
Има няколко програми. На мене лично най-много ми допада комбинираната която започва плавно и накрая предизвиква най-силните контракции.
Мога да ви кажа че уреда въпреки вида му на евтина играчка е много добър! Попадали са ми най-различни физиотерапевтични апарати кои от скъпи по-скъпи, повярвайте не могат да му стъпят на малкия пръст! :)

П.С. Като заклет враг на еднократните батерии ги замених с литиеви. Оригинално са 2 бр. Cr2032 осигурявайки 6V захванване. Работи по-добре с външните, въпреки че напрежението е по-ниско, явно осигуряват по-добър ток.
« Последна редакция: Ноември 28, 2013, 12:15:25 am от Радeв »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Електростимулация
« Отговор #1 -: Ноември 28, 2013, 12:21:29 am »
Винаги съм бил резервиран относно подобни електростимулатори, но не съм и опитвал. Не е ли да си  напомпаш мускула с железата във фитнеса и да раздвижиш сърцето и кръвния поток - незаменимо и зареждащо както тялото, така и духа. Наскоро ми откриха диафрагмена херния - това е, когато част от стомаха успява да проникне през диафрагмата и да навлезе при белите дробове и сърцето - неприятно усещане. Доктора ми каза че вече няма да е желателно да напрягам коремната мускулатура, ако искам да живея в мир с този "дефект". При това положение определено се замислям дали подобен стимулатор би свършил работа за тонизиране на коремната област и дали може да се приложи в моя случай. Кажи повече за усещането, натоварват ли се "плочките", усеща ли се ефект на стягане?
« Последна редакция: Ноември 28, 2013, 09:52:26 am от Maistora52 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Електростимулация
« Отговор #2 -: Ноември 28, 2013, 11:12:15 am »
Години съм прекарал по фитнесите, но от 2-3 години пролетно и лятно време ходя на лостове. От тогава не съм стъпвал във фитнес зала.
Определено контракциите са мощни, не мога да стигна най-силната степен понеже ме е страх да не скъсам нещо. Ако имаш повече мазнина в коремната област трябва по-добро притискане, може би с колан или пояс.
Не препоръчвам да се слага на гърдите и около сърцето, според мен е опасно!
Уреда има 6 режима, на мене най-много ми допада режим 3, който е комбинация от всичките. Първо подготвя и тонизира мускулатурата с кратки импулси, след което постепенно повишава, а накрая пуска най-силния режим с контракции по 1 секунда. Аз си го нагласям на сила 1 степен преди болката.
На мене най-много ми допада стимулирането на трапецовидния мускул /на врата/.
« Последна редакция: Ноември 28, 2013, 06:58:33 pm от Радeв »