Автор Тема: Добрият мениджмънт  (Прочетена 17434 пъти)

Неактивен piton2012

• Специалист
  • Активен
  • Публикации: 268
  • Рейтинг: 125
Re: Добрият мениджмънт
« Отговор #30 -: Декември 03, 2013, 08:53:08 pm »
 krasias, приятелю! Тези в горите може да са избягали от нашия свят на парите, а гей дружинките в манастирите обикновено се стремят тъкмо към материалното. За двете страни имам предвид бедността и богатството. Когато се увеличават имената на страниците във "Форбс", това означава, че някъде някой е станал по-беден. Или са напечатани нови пари, но това знаем до какво води. Нещата са свързани. Няма хармония. Ако парите дойдат при мен, те ще намалеят при теб. Ако ги взема от богатите и ги раздам на колегите от форума, тогава всичко е наред. Ще бъда Робин Худ. Но богатите за това са богати, защото не дават и се стремят към още. И съответно бедните стават все по бедни. А за нова наука и нови изобретения, трябва и нова теория. Аз лично не я виждам...поне за сега. Пробват се репликации, гледаме видео. Имаше в миналото такъв почин "за пръв път в България". Има и колеги които влагат средства и усилия. Кои с теория, кои ей така емпирично. Понеже уважавам усилията на всички тях, които ще кажат, че и аз нищо не правя, а само си приказвам, само вметна. Опитвам колеги. Може да съм по некадърен или глупав, но не мога да се похваля с нищо. За разлика от вас аз не разбирам от жици и магнити. Но наблюдавам природата. Там всичко отдавна е "измислено". Трудно е да го повторим.
« Последна редакция: Декември 05, 2013, 09:59:22 am от Maistora52 »

Неактивен GTV

• Активен
  • **
  • Публикации: 287
  • Рейтинг: 28
« Отговор #31 -: Декември 03, 2013, 09:02:29 pm »
 Питонееее... не се напъвай....!!! Всички виждат че си литератор и нищо не отбираш от техниката!
  Казвам ти Дъще, сещай се Снахо..... :)
« Последна редакция: Декември 03, 2013, 10:26:14 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 529
  • Рейтинг: 287
  • СВОБОДАТА, Санчо, е на върха на копието!
    • Магнитни генератори "AMAG - Terra, Tornado, Terminator
« Отговор #32 -: Декември 03, 2013, 10:27:39 pm »
GTV, карай по-полека с дефинициите... защото piton разбира достатъчно добре от което му трябва.

Активен nizo

• Стабилен
  • Публикации: 562
  • Рейтинг: 220
  • Thoughts become things!
« Отговор #33 -: Декември 04, 2013, 11:57:14 pm »
piton2012, когато се съберат 10 човека, аз ще си напиша темата за това как се става богат. Ще засегна най-различни аспекти, както духовни, така и материални, че дори и философски. Дали ще ти допадне написаното или не, за мен не е важно. Що се отнася до забогатяването, според мен има само два пътя между които може да избираш. Първия е да правиш това което трябва за да забогатееш, независимо колко е трудно. Втория е да си намираш оправдание и извинение, защо ти не си забогатял. Хубаво, но за да не си богат ти трябва само едно оправдание. Толкова. Имаш ли едно оправдание, за теб въпроса е приключен. Примерно си повтаряш: "Аз не съм богат, защото   политиците ме крадат      . Ето и сметките. Ако приемем, че 5 правителства на прехода с по 240 депутата са крали по 100 милиона = 120000000000лв.  Делим на 7 милиона българи = 17142лв. делим ги на 20 години = 857лв/година ... 70лв. на месец. Смешна работа е да твърдиш, че 70лв. те делят от богатството.
На мен много ми повлия един човек - Ник Вуичич. Откакто гледах една негова лекция, просто съвестта ми не позволява да твърдя, че живота ми е труден или нещо може да ме спре да постигна мечтите си.
« Последна редакция: Декември 05, 2013, 10:01:17 am от Maistora52 »

Активен krasias

• Специалист
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 389
  • Рейтинг: 93
« Отговор #34 -: Декември 05, 2013, 10:52:26 am »
 nizo пиши ме и мене.

Неактивен piton2012

• Специалист
  • Активен
« Отговор #35 -: Декември 05, 2013, 01:15:34 pm »
  Здравейте момчета! Не е въпроса кое ще ми допадне и кое не. Аз изказвам моето си мнение, вие вашето. Ясно е, че на всички никога не може да се угоди, а и няма нужда. Пожелавам ви успех.
   Сметката не я разбрах. Кое умножаваме, кое делим, какви 70 лв? И какви 100 милиона. Кой все още се интересува от милиони. Там се краде с милиарди. Освен това никога не съм казвал, че ме краде някой и съм беден. Напротив, не изпитвам нужда от нищо. Някой цитираше Лао Дзъ. Самият той е казал " Доволният от себе си е богат". Друг е въпроса, дали самият Лао Дзъ е прав, дали да вярваме на всяка дума изказана от иначе мъдри хора. Няма безгрешни. Ако се опитваме да подражаваме на някого, губим собствената си същност. 
   Казваш за  Ник Вуичич. Хубаво, на теб ти е повлиял. Бог му дал сили, нека даде на всички, които са го открили. Аз не съм. Но затова трябва да отворим нова тема / история/ в този форум, което не е най- удачно. За мен цар Борис не е велик цар, а предател. Няма една спечелена битка, сгазили го византийците и му наложили християнството. Взел и името на кръщелника си - император Михаил.
   Тука мога да пиша твърде много, но човека с вятърните мелници, ще каже пак , че съм литератор. Благодаря му за това / никога не съм се сещал, че съм такъв/ и само да вметна и за него:
   GTV, направи и ти нещо, като разбираш. На прага си на научно откритие- имам в предвид че при инсталацията ти с компоста и добавянето на мая се отделял кислород. Просто вече не ни трябва фотосинтеза и зелени растения.
   Дали да не пробвам новия "Wash & Go" с мая? :) Не, за да не си изкриви някой врата. :)

Неактивен edin

• Специалист
  • Сериозен
  • Публикации: 1 065
  • Рейтинг: 208
  • Гениалното, винаги е просто
« Отговор #36 -: Декември 05, 2013, 01:31:06 pm »
Цитат
Ако се опитваме да подражаваме на някого, губим собствената си същност. 
Абсолютно!
И ви уверявам, че болшинството от българите са майстори в това. Целта на системата е точно обратната, кошерното съзнание.

Неактивен врановски

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
  • Рейтинг: 35
« Отговор #37 -: Декември 07, 2013, 12:21:58 pm »
Айде пишеге ме и мен за калабалък. В Родината май е най трудно да събереш 10 души на един акъл.
Ще използвам случая да кажа, че тук не се става богат с мениджмънт, а с престъпления. Затова аз не искам да бъда богат с пари. Искам да забогатея с идеи, с приятели и съратници. В стария български рат означава война. Свободната енергия е като всяка свобода. Трябва да я извоюваш.
Може би е добре да има тема как да се извоюва правото на използване на свободната енергия в България. Макар и да не е технически, този въпрос е фундаментален.
Бог да прости Нелсън Мандела. Поклон пред паметта му.

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 529
  • Рейтинг: 287
  • СВОБОДАТА, Санчо, е на върха на копието!
    • Магнитни генератори "AMAG - Terra, Tornado, Terminator
« Отговор #38 -: Декември 07, 2013, 12:57:31 pm »
Мандела извоюва физическата си СВОБОДА с 27-годишно търпение и устойчивост по затворите.
Ако са необходими и 27 години за постигане на СЕ... мисля че вече може и да не съм всред Вас.
СЕГА ми трябва СЕ. Трябва ми Завод, трябват ми пари за инвестиции - за заплати на инженери, стругари, шлосери, за материали, режийни и прочие...
СЕ струва много пари, но само при наличието на Идея, и Акъл...
Няма ли идея и акъл - няма и СЕ.

Неактивен врановски

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
  • Рейтинг: 35
« Отговор #39 -: Декември 07, 2013, 01:46:22 pm »
Майсторе,принципно е така ама нали като ги наемеш тия инженери и като ги купиш струговете ще дойдат с черните джипове и ще спреш да работиш или ще прехвърлиш акциите си на мутрите.
Без СВОБОДА няма пазар,конкуренция,инвеститори и перспективи. Като се огледаш само в свободна Швейцария работи Тестатиката ама и там не се разпространява. За да стигнем до техническите и финансови параметри, по напред трябва да защитаваме навлизането на вече известните технологии. Да се противопоставяме на новите мощности с въглища, да спрем заиграването с АЕЦ когато Европа се отказва от тях. Да се противопоставим на далаверите с ВЕИ, а след това налагане на такса от 20%. Защото драги ако ти измислиш нова технология за теб ще има такса, но няма да има договор за изкупуване на енергията на луди цени. Няма да получиш справедливост и подкрепа нито от патентното ведомство, нито от съд, нито от Стопанска камара.
Ако няма съмишленици и съратници, хора готови за реакция срещу натиска и с будна съвест, хора с ясна екологична визия осъзнаващи необходимостта от спасяване на Планетата, хора които не само не търсят парите, но са готови да загубят и своите ,нищо няма да се получи. Радостното е, че бедствията струват скъпо на застрахователите, а голяма част от тях са и банки. Може би ще се появи подкрепа и от тях.

Неактивен GTV

• Активен
  • **
  • Публикации: 287
  • Рейтинг: 28
« Отговор #40 -: Декември 07, 2013, 01:57:31 pm »
С тракане по клавиатурата не се става богат. Особенно в България, където се шири неграмотност непросветеност и простотия. Нещо повече, това изглежда е официалната политика на държавата. В такава държава богатите са крадци и айдуци, а работливия и креативен субект е глупак и несретник.  До миналата година изкупната цена на киловат.час от вятърна енергия беше 14,2 стотинки, тази година вече е 13 стотинки, а от нова година ще е 10 ст., като държавата ни прибира зелените сертификати и си ги продава. И това ми било преференциална цена за зелена енергия. Че след нас е АЕЦ-а и излиза че мръсното производство на мариците без да е на преференциални цени е по-добре платено.Ей така се става богат човек, но след като си върнеш невъзвращаемата инвестиция. Всъщност така се става от богат в беден. Момчета  бегайте от тази скапана държава в която комунисти и турци са решили да унищожат Българското племе.
   П.П. Питоне, пак пишеш глупости! Като няма фотосинтеза няма и компост. Не съм убеден че с маята на доктора Ѝоткер ще се отдели кислород, но чрез ензима целулаза със сигурност. Целулазата участва при разграждането на  полизахаридите в търбуха на говедото. Така че мажи тимберицата с уош енд гоо и я ръгай отзад. ;D
« Последна редакция: Декември 07, 2013, 05:50:35 pm от GTV »

Неактивен HristoDimovHristov

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 470
  • Рейтинг: 136
« Отговор #41 -: Декември 07, 2013, 02:13:35 pm »
Здравейте nizo, пишете ме и мен.

Активен nizo

• Стабилен
  • Публикации: 562
  • Рейтинг: 220
  • Thoughts become things!
« Отговор #42 -: Декември 07, 2013, 09:11:37 pm »
За момента изявили желание са: Maisora52, rpavlov, mi68, Радико, vsl, tobo1, krasias, врановски, HristoDimovHristov

Още някой?

Неактивен piton2012

• Специалист
  • Активен
« Отговор #43 -: Декември 07, 2013, 10:19:58 pm »
Извинявам се на  GTV. Не, че си прав, но отговорът ми в раздел "Екология" беше в твой стил. Съжалявам за това. Все пак  се аргументирай  когато пишеш нещо и особено когато отправяш "упреци". После щяло да изчезне племето. Ами ще изчезне след като самите ние полагаме такива усилия. Нямах намерение, но ще ти обясня за тази целулоза и този кислород. Първо да, така е, там се намира, в търбуха.  И второ така е, разгражда полизахаридите до монозахариди /в случая глюкоза/. Но толкова. Няма кислород приятелю. Кравите не го произвеждат. Те дишат кислорода от въздуха. И никаква мая не помага. Бацилите в нея отделят въглероден диоксид. За това втасват баниците. Надуват се от него. А фотосинтезата е съвсем друго нещо. Нищо общо с начина на дишане /анаеробно или аеробно/ както ме питаше ти. Фотосинтезата е възможна / поне за сега / само при зелените растения. В техните хлоропласти под действието на светлината и с помощта на въглеродния диоксид,  глюкозата се разгражда до кислород и вода. За това природата може без нас, но ние без нея, не.
   Това, че имаш интерес /както и много други колеги от форума/ в различни области е много добре. В миналото е било така. Нямало е силното диференциране което е днес. Изобретателят на кардана /Дж. Кардано/ например е бил много добър математик, колега шахматист и много добър лекар. Поради факта, че въпреки интересите, всеки не може да бъде компетентен във всичко, нека поне бъдем толерантни. И...не напускайте родината. :)
Поздрави!
« Последна редакция: Декември 08, 2013, 08:36:22 am от Maistora52 »

Неактивен mzk

• Много Напреднал
  • Публикации: 1 583
  • http://analogov.com
    • analogov.com
« Отговор #44 -: Декември 08, 2013, 08:27:02 am »
За момента изявили желание са: Maisora52, rpavlov, mi68, Радико, vsl, tobo1, krasias, врановски, HristoDimovHristov

Още някой?

Пропуснал си ме - отг. 26 -> +1.