Автор Тема: Добрият мениджмънт  (Прочетена 17433 пъти)

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 529
  • Рейтинг: 287
  • СВОБОДАТА, Санчо, е на върха на копието!
    • Магнитни генератори "AMAG - Terra, Tornado, Terminator
Re: Добрият мениджмънт
« Отговор #15 -: Декември 01, 2013, 11:02:57 am »
Интересен казус. Дали "Битието определя Съзнанието!" или обратно: "Съзнанието определя Битието!"
Уви, обаче! И двете не могат едно без друго. Ако си беден и постигнеш Просветление, тогава няма да са ти нужни пари. Ако си богат, и СЛУЧАЙНО  постигнеш просветление, ще осъзнаеш КОЛКО ВСЪЩНОСТ СИ БЕДЕН!
Буда ни съветва: "Търсете златната среда!"...
... среда, среда... Ама "Златна"...
Прочетете и онзи фейлетон на Хр. Ботев - "... пари, пари, пари..."
...
Вижте и това... Отиде си, преди няколко дни, Ваклуш Толев! - най-отдолу на страницата има 33 мин клип с него... много ценен...
http://www.vesti.bg/razvlechenia/kultura/vaklush-tolev-izvyrvia-svoia-pyt-na-mydrostta-5999726
« Последна редакция: Декември 01, 2013, 01:09:51 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 2 545
  • Рейтинг: 221
  • Трдният начин е по лесен
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
« Отговор #16 -: Декември 01, 2013, 11:21:07 am »
На 100% съм сигурен, че всички по-нагоре в темата заявили, че желаят да са "Богати" са имали в предвид точно точка 1 от списъка в горния пост.  Това е жалко.
Не виждам нищо жалко Сития не вярва на гладния. Но Въпреки, че не ти го пожелавам когато детето ти плаче зашото е болно а ти не можеш с нищо да му помогнеш защото в аптеката искат нещо което нямаш ще разбереш, че втората и третата прехвалени части са празно бръщолевене без първата "жалка" част
ТОВА Е ИСТИНСКОТО ПРОСВЕТЛЕНИЕ ТО ИДВА СЪС СТРАДАНИЕТО. Е да ти даде бог все пак да си умреш непросветлен за разлика от мен.

Неактивен rider777

• Наблюдаващ
  • Публикации: 44
  • Рейтинг: 11
« Отговор #17 -: Декември 01, 2013, 12:43:00 pm »
Просветлението не идва със страданието,,,,  Бог да ви пази вас "Просветлените" !

Неактивен Радико

• Много Напреднал
« Отговор #18 -: Декември 01, 2013, 02:14:23 pm »
Като гледам за теб само така може да дойде " не че при мен е дошло по друг начин"
Когато разбереш че "пари" с другата дума която се използва вместо думата "труд"  и че стремежа към парите е стремеж към труд, и че да се срамуваш от това означава да се срамуваш от труда си. Тогава вече ще си се просветлил малко.  Просто е. Да твърдиш, че стремежа към парите е лошо нещо е най удобното прикритие на мързела "Ленноста или мързела е един от седемте смъртни гряха"  Не казвай, че алчността е също защото има разлика между стремеж към труд и стремеж към чужд труд. Второто е кражба.
Парите са труд независимо дали си го положил или си ограбил някой друг и стойността им се определя от определено количество солена течност наричана още "ПОТ"   

Неактивен rider777

• Наблюдаващ
  • Публикации: 44
  • Рейтинг: 11
« Отговор #19 -: Декември 01, 2013, 03:46:41 pm »
Пролял съм много пот, но ако Бог не беше ми помогнал сега нямаше да имам нищо.  Надявам се някой ден да се просветля,,,,, лека и весела неделя и успешна нова работна седмица на всички.

Неактивен caduceus

• Експериментатор
  • Сериозен
  • Публикации: 1 143
  • Рейтинг: 223
« Отговор #20 -: Декември 01, 2013, 05:05:26 pm »
Етимологията често разкрива истинският смисъл на думите, който поради слепота и променено значение /нарочно или поради незнание/ не забелязваме.

БОГат - човек, който е изпълнен с БОГ, който има неговата помощ
БЕДен - човек, попаднал в беда, обратното на пълен с БОГ

Мисля това има предвид Райдър 777 - и е прав.

Има и една стара поговорка - "На богат не завиждай, на беден не помагай, на прост акъл не давай". Всеки заслужава битието си в зависимост от нивото на което е достигнал.

ПП
Още нещо - Истинският мъдрец не е човеколюбив, за него хората са като сламени чучела.
Лао Дцъ
Явно човекът е патил за да стигне до това заключение. Простотията и невежеството са вездесъщи и стари като света  :) Какъв мениджмънт, какви пет лева - не карайте самолет като не можете дори велосипед.
« Последна редакция: Декември 01, 2013, 05:10:22 pm от caduceus »

Неактивен GTV

• Активен
  • **
  • Публикации: 287
  • Рейтинг: 28
« Отговор #21 -: Декември 01, 2013, 05:27:47 pm »
+++ 8) 8) 8) 8)

Неактивен Радико

• Много Напреднал
« Отговор #22 -: Декември 01, 2013, 05:50:19 pm »
Много добър пример даваш caduceus със Лао Дзъ. Много добри правила, те правилата се създават за да се нарушават, но това го знаеш щом пишеш тук защото ако спазваше съветите на Лао Дзъ нямаше сега да ги четеме тук.  ;D

Неактивен piton2012

• Специалист
  • Активен
  • Публикации: 268
  • Рейтинг: 125
« Отговор #23 -: Декември 01, 2013, 10:41:41 pm »
Много интересна тема. Действа разхлабващо. Искам да съм богат! Искам да съм известен! Искам...искам. Жалко е. Вие сте роби. Роби на едни хартийки. Робът не е свободен да мисли, да твори. Той е зависим. Ами да вземем да убием няколко “сламени чучела“. Дано с тази си пот да се замогнем. Кой ли е вашият Бог? Бог- Богат. Може би все пак всичко е в името на този ваш Бог. Да, изгорени са вного книги, библиотеки, убити са много хора все в името на някой бог, без значение дали е мюсулманин или евреин. Вчера беше някакъв празник Св. Андрей. От днес се смятало, че денят започвал да нараства колкото грахово зърно. Не мислите ли, че има нещ сбъркано? Сега сме м.Декември. Не мислите ли, че не е десетия месец? Нито Септември / от седем/ не е деветия. Богат идвало от Бог. Сигурно и от АТ. Скоро може да си честитите и Рождество Христово, въпреки, че никъде в библията не е посочена рожденната му дата. Защо ли празнуваме Нова Година на 1. Януари / Бог Янус- римски бог с когото не би трябвало да имаме нищо общо/. Какво става на този ден за да бъде начало на годината? НИЩО. Избирали са се римските консули, след като избора им е преместен от 1 април на 1.01. Не мислите ли,че всичко е доста фалшиво? Фалшиви са и богатствата и парите. Да те заместват празнотата. Празнотата на едни празни хора. Майсторе и ти беше уж някакъв специалист по някакъв вид йога. Не изисква ли това учение отказ от материалното и аскетизъм, за да се достигне до духовното?
  И накрая какво ли ще представяме /като продукт/. Да му направим един хубав мениджмънд /каква хубава българска дума/. На рибата в морето или изобщо така по принцип да искаме, да искаме да станем богати.

Активен nizo

• Стабилен
  • Публикации: 562
  • Рейтинг: 220
  • Thoughts become things!
« Отговор #24 -: Декември 02, 2013, 09:30:48 pm »
Нещо не може да се събере кворум.  :-X

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 529
  • Рейтинг: 287
  • СВОБОДАТА, Санчо, е на върха на копието!
    • Магнитни генератори "AMAG - Terra, Tornado, Terminator
« Отговор #25 -: Декември 02, 2013, 10:31:06 pm »
Майсторе и ти беше уж някакъв специалист по някакъв вид йога. Не изисква ли това учение отказ от материалното и аскетизъм, за да се достигне до духовното?
Хубаво поставяш проблема, piton2012!
И ако си чел внимателно всичко което съм написал, щеше да си наясно какво ми е мнението. Всъщност, то не е и мнение, като някаква отделна мисъл, а може би повече е позиция, възглед.
Ще ти отговоря с думите на един от големите Йога Адепти и световно познат Йога Учител - Свами Вивекананда:
"Не е роден още човекът, който ще е в състояние да спре промените в тялото си дори за един единствен миг. Тялото само по себе си е една поредица от промени. При все това то трябва да се поддържа силно и здраво.То е най-доброто средство, с което разполагаме!"
 Може би ще ме попиташ сега, какво общо има това с парите, с богатеенето и с богатството.
Ами връзката е пряка. Ако си беден - нямаш пари и не се грижиш добре за тялото си - в резултат на което умираш скоропостижно. Ако си богат - грижиш се добре за тялото си и живееш добре дълги години.
Вивекананда, който казва това - умира на 39 години, спазвайки принципа "Сантоша"да не се богатее. Английската кралица, майката на ЕлизабетII (в контрапункт) живее почти СТО ГОДИНИ, и хич не се и оплаква от бедност.
Така че, без да пропагандирам тук нищо, казвам си го в прав текст: Този, който има на раменете си Глава и в гърдите си Душа, знае какво да прави с МНОГОТО ПАРИ. Знае и как да ги придобие.
Проблемът идва тогава, когато споменатите два атрибута (глава и душа) ги няма или са в силна недостатъчност, а многото пари пак са "на мушката". Тогава, често става много страшно. И за неистовия мераклия (алчност) и за тези около него, а и не само те...
Умни сте, размишлявайте...
Въпросът трябва да е: "Не, искаме ли да станем богати, а ако имахме 10 000 000 в трезорите - какво бихме направили с тях. Точно в това е "уловката"!!!
 8) 8) 8)
Съвсем, съвсем, ама съвсем друг е случаят с Йоги, които се отдават на аскетизъм, и живеят като отшелници в бедност и мизерия, в пещери и дупки, в колиби или по дърветата... Те не се дискутират в тази тема, и изобщо във Форума...
« Последна редакция: Декември 02, 2013, 10:40:52 pm от Maistora52 »

Неактивен mzk

• Много Напреднал
  • Публикации: 1 583
  • http://analogov.com
    • analogov.com
« Отговор #26 -: Декември 02, 2013, 11:35:13 pm »
+1

Активен krasias

• Специалист
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 389
  • Рейтинг: 93
« Отговор #27 -: Декември 03, 2013, 10:08:35 am »
Този свят е един обмен не можеш да дадеш без да вземеш и не можеш да вземеш без да дадеш. Само дето ние виждаме само едната част от нещата. Разбира се човек може да се опита да избяга от по силния обмен може да го е страх може да не е по силите му защото и там има много плюсове и минуси. Всеки преценява сам за себе си но аз обичам смелите а не мушмуроците.
« Последна редакция: Декември 03, 2013, 05:36:47 pm от krasias »

Неактивен piton2012

• Специалист
  • Активен
  • Публикации: 268
« Отговор #28 -: Декември 03, 2013, 05:09:40 pm »
  krasias, хубаво е, че знаеш за двете страни на "нещата", но защо виждаш само едната? Защото е по-лесно. Другите ги игнорираме. Ние сме смелите, а онези да се бъхтят като са прости. И накрая какво да ядем? Най- справедливо е кой каквото си е произвел. Добре, че няма справедливост, че щяхме да измрем. И кой са богатите и смелите? Адвокати, депутати и другите бандити? А онзи нека си копае. Ще му изкупим реколтата по 10 ст. пък той да му мисли като не е инициативен и малко е учил. Обаче истината е друга. Не мутрагенио е смелият, а онзи в полето, който въпреки всички препятствия успява да се грижи за семейството си и да възпита децата си по-добре от нас.
  Maistora52, понякога ми се иска да напиша "Байчо Петре", може би трябва да се извиня, че те провокирах по този начин. Няма нужда да чета какво си писал. Знам твоето мнение и възгледи. В повечето случай мненията ни съвпадат.....обаче. В този случай не. Звучи добре "Здрав и богат". Ако можеше да включим към него и умен, трудолюбив и честен, идилията щеше да е пълна. Да управляваш средствата си добре, някой може да го нарича и наука. Аз лично се изприщвам от изкуствените науки и изкуствените хора. Те се наричат роботи. Ставаш това което писах и по рано. Роб на богатството си. Аз може да съм от старата порода и не разбирам нещата, но ги чувствам. За мен предметите са за да ти служат, а хората за да ги обичаш. Виждам, че на много места е обратното. Продължителността на живота едва ли е от огромно значение. Това, че Елизабет Боуз е живяла 100 години и била богата, за мен няма никакво значение. Ако иска Камила да живее 200 години. И аз харесвах лейди Даяна, но тя не доживя до толкова. По важни са следите които оставяме.
 А дали Йоги живее в пещера и е полумаймуна не знам. Съвременните йоги не ги познавам. В древните "Веди" пише друго. За седемте риши. Седемте мъдреци и носители на познанието. Те също са били йоги. Нямали нищо общо с краля и Англия, нито с някакви пари.
   Освен това в Тибет има твърде много дълголетници. Те нямат пари и дори често гладуват, но надживяват твърде много богаташи и "крале"  на музиката и спорта. Ще кажеш "да, като нямат глави да мислят". Като не се стремят към "златната среда" ще страдат и ще умират. Когато мозъка е отровен няма златна среда. А отровата е ясна. Съжалявам за многото приказки в тази тема, но според мен тя самата не е за този форум. Защо ви е свободна енергия? Управлявайте милионите. Макар и виртуални. И по добре, че са такива. Иначе с вашият потенциал обричахте много невинни.

Активен krasias

• Специалист
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 389
  • Рейтинг: 93
« Отговор #29 -: Декември 03, 2013, 05:35:21 pm »
piton2012 извинявай приятелю не си ме разбрал говорех за хората който се крият в горите и създават фалшиви представи  за духовност. Другото което е че аз говоря за колегите от този форум искам да станат по богати искрено им го пожелавам. Защото те ще изковат бъдещето защото съвременната наука е закостеняла а те са от малкото хора които носят искрата. Да на тези хора им трябват пари за опити без пари не става. Нима искаш да ходят при богатите и да се молят и унизяват. Не аз искам тези хора да имат достойнство и нека бог ги благослови. Аз не искам да има бедни но това не зависи от мен все пак има и съдба.