Автор Тема: Добрият мениджмънт  (Прочетена 15592 пъти)

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 476
  • Рейтинг: 213
  • СВОБОДАТА, Санчо, е на върха на копието!
    • Магнитни генератори "AMAG - Terra, Tornado, Terminator
Добрият мениджмънт
« -: Ноември 27, 2013, 04:10:18 pm »
Днес, проблемът на много изобретатели, хора на изкуството, и останалите свободни професии е В ЛИПСАТА НА СЪПЪТСТВАЩ ДОБЪР МЕНИДЖМЪНТ.
А мениджмънта се учи също както и социология например. Записваш се, плащаш си курса и учиш. Ако изучиш добре материята, и добре я приложиш - ставаш нечий Фирмен Бог!
Днес го наричаме Мениджър този, който има задачата да управлява НАЙ-ВЕЧЕ реализацията на готовия продукт... и не само, но най-вече!
В соц. времената имаше длъжности като "изпълнителен директор", "директор пласмент", и всякакви други, които в Мениджмънта се обединяват в едно - Мениджър.
Същият трябва да има акъл и умения как се води счетоводство, как се управляват хора, как се търсят и набавят материали, как се стикова всичко като "часовников механизъм" за производството, трябва да е на "ти" с компютърните програми WORD, EXCEL и други специфични според фирмата (напр. AutoDesc и др), трябва да има много добра представа от пазарните механизми, социологичните проучвания, маркетинга и рекламата, и не на последно място да има умението да наложи модела на своето управление на подчинените си.
На запад, или по-точно в страните с развита пазарна икономика добрите мениджъри са най-ценния кадър, защото добрият мениджмънт може да направи от "нищо нещо" - т.е. и най-изпадналата фирма да я вдигне на крака и да я направи конкурентноспособна, ако не и доминираща на пазара.
На нашия, а и не само на нашия професор, му липсва добър мениджмънт. В България все още се робува на стари представи за управлението на дадено предприятие, днес фирма, и затова на мнозина и "косъма им пречи"...
Не е и виновен нашия професор, той е от старата генерация вероятно и "за къде ти" тепърва да учи мениджмънт. Значи трябва да си наеме точния човек за тая работа.
Това се отнася до всички нас тук, а и не само!
Номера не е само да го измислиш, да го направиш, да го пуснеш в производство, но и да му намериш купувача, да му намериш нишата, да го рекламираш подобаващо, да хвърлиш много, ама много пари, и чак тогава да седнеш да си отдъхнеш и да си преброиш приходите.
Не прибързвайте със заключенията и обвиненията в мошеничество.
Защото професорът не е помислил за най-важното: не толкова за съобщенията в пресата и медиите (най-общо) КАКВО СИ НАПРАВИЛ, А ЗА КОГО Е ПРЕДНАЗНАЧЕНО, КОЛКО СТРУВА, И НАЧИНЪТ ПО КОЙТО ЩЕ ГО ПРОДАВАШ.
Търсел инвеститори... дрън-дрън! Отказано му било финансиране, да, защото не знае как да си го поиска и от кого - чрез кого! Другите учени му били виновни - нормално, в България сме!  Ами като не разбира от мениджмънт - така ще си отиде и той като някои други негови велики предшественици като Стефан Маринов, Стефан Найденов, и ... вече не се сещам кои...
...
Момчета! Слушайте ме, защото ви го казвам най-сериозно: Ако напипате "крачола на Господ" бързайте да се записвате в Нов Български Университет за специалност "Фирмен Мениджмънт" - обучението е две години, и не знам сега колко струва, но си струва!
Аз го учих това през вече миналия век при едни от най-добрите професори тогава, и мисля че ползата ми е голяма.
Иначе от книгоиздаване днес печелят само големите книгоиздателства. А и те са често на загуба! - въпрос на добър мениджмънт е и то!

Неактивен nizo

• Стабилен
  • Публикации: 537
  • Рейтинг: 211
  • Thoughts become things!
Re: Добрият мениджмънт
« Отговор #1 -: Ноември 30, 2013, 05:47:58 pm »
Maistora52, хубава тема отваряш. Искам да отправя следният призив ... нека ако има хора които искат да станат богати да изразят желанието си в тази тема. Съберат ли се 10 човека ще напиша някой важни факти и идеи относно парите и техния мениджмънт.  ;)

Неактивен rpavlov

• Beginner
  • *
  • Публикации: 68
  • Рейтинг: 17
« Отговор #2 -: Ноември 30, 2013, 06:46:40 pm »
Искам да стана богат. Искам да плащам по няколко милиона лева данъци всяка година.

Неактивен Maistora52

• Много Напреднал
« Отговор #3 -: Ноември 30, 2013, 06:50:36 pm »
Ти си луд бе! Данъци! Да храниш ония изроди в парламента!
Никакви данъци! Искам да съм много богат!
 8) 8) 8)

Неактивен nizo

• Стабилен
« Отговор #4 -: Ноември 30, 2013, 07:29:09 pm »
Засега 2-ма желаещи. Нека видим има ли други заинтересовани.

Неактивен mi68

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 507
  • Рейтинг: 166
« Отговор #5 -: Ноември 30, 2013, 08:10:43 pm »
Искам да съм независим!

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 2 462
  • Рейтинг: 214
  • Трдният начин е по лесен
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
« Отговор #6 -: Ноември 30, 2013, 09:09:27 pm »
Мен защо не ме бройте бе аз съм изразил ясно това си желание много отдавна, но с малко допълнение Искам с общи усилия да станеме много богати Убедил съм се, че сам няма да успея.

Неактивен nizo

• Стабилен
« Отговор #7 -: Ноември 30, 2013, 09:12:36 pm »
Бройкаме те как ... вече 4/10

Неактивен vsl

• Активен
  • **
  • Публикации: 240
  • Рейтинг: 98
  • Скайп: vslengineering
« Отговор #8 -: Ноември 30, 2013, 10:33:04 pm »
Аз бих искал да не липсва нито на мен нито на другите нищо. Ако това значи да сме богати, броите ме и мен.

Активен tobo1

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 135
  • Рейтинг: 14
« Отговор #9 -: Ноември 30, 2013, 11:23:05 pm »
+1

Активен tobo1

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 135
  • Рейтинг: 14
« Отговор #10 -: Ноември 30, 2013, 11:23:42 pm »
Аз бих искал да не липсва нито на мен нито на другите нищо. Ако това значи да сме богати, броите ме и мен.
+1

Неактивен rider777

• Наблюдаващ
  • Публикации: 44
  • Рейтинг: 11
« Отговор #11 -: Ноември 30, 2013, 11:38:13 pm »
Какво според вас е   " Богат"  ???

Неактивен rpavlov

• Beginner
  • *
  • Публикации: 68
  • Рейтинг: 17
« Отговор #12 -: Декември 01, 2013, 09:17:43 am »
Пасивни редовни приходи, които винаги са по-големи от редовните и извънредни разходи и не зависят от това дали работиш или не.

Неактивен Maistora52

• Много Напреднал
« Отговор #13 -: Декември 01, 2013, 10:43:56 am »
Какво според вас е   " Богат"  ???
Има основно три вида БОГАТСТВО:
1. Материално - кюлчета злато, много цифри в трезорите, имоти, движимо имущество - коли, яхти, самолети 8) 8) 8), двигатели на Свободна енергия  :o :P :-* и всякакви други ЧРЕЗ които се живее ПО-УДОБНО И ПРИЯТНО, като тук могат да се включат дори и любовниците. ;D ;D ;D
2. Интелектуално - много прочетени и осмислени книги относно ПРИДОБИВАНЕТО И УПОТРЕБАТА на всичко в т.1  Тук е най-важно ДА СИ СЕ НАУЧИЛ ДА МИСЛИШ ПРАВИЛНО, като ЧРЕЗ Знанията си НЕ накърняваш с действие и/или бездействие Екологичните Ниши на Биоса (всичко което мърда и диша), Ноеса (всичко което има централна нервна система и я употребява за Мислене) и Спиритуса (всичко което произтича и е свързано с Душата и Духът)
3. Духовно - това е най-голямото богатство, но се броят на пръстите на двете ми ръце ТЕЗИ, които ЗНАЯТ "Що е то ДУХОВНОСТ и има ли тя почва у нас - НА ЗЕМЯТА?", И КОИТО БИДЕЙКИ ОДУХОТВОРЕНИ, ДУХОВНИ, или просто ЧИСТИ ДУХОВЕ  - ПОМАГАТ НА НЕЩАСТНИТЕ И НЕВЕЖИ ЗЕМНИ ЛЮДЕ ДА СЕ ПОВДИГНАТ И ТЕ, ОТ ОБИЧАЙНО СТРАДАЛЧЕСКОТО СИ ПОЛОЖЕНИЕ.
...
вижте най-вече тази страница от този мой сайт:
http://art-omnology-yoga.blogspot.com/p/blog-page_19.html
... и ще светнат навсякъде около Вас много "лампички"...
...
Обърнете и особено внимание на Естеството - БОГ, както и на Състоянието БОГат. Когато откриете всички детайли, тогава ще "светнат лампичките" около вас.
Дерзайте!
« Последна редакция: Декември 01, 2013, 10:59:02 am от Maistora52 »

Неактивен rider777

• Наблюдаващ
  • Публикации: 44
  • Рейтинг: 11
« Отговор #14 -: Декември 01, 2013, 10:53:05 am »
На 100% съм сигурен, че всички по-нагоре в темата заявили, че желаят да са "Богати" са имали в предвид точно точка 1 от списъка в горния пост.  Това е жалко.