Автор Тема: Икономичен отоплител  (Прочетена 15517 пъти)

idealist

  • Гост
Икономичен отоплител
« -: Ноември 26, 2013, 02:39:04 pm »
Една свещ = 150W
Две свещи = 300W
Три свещи . . .

http://www.youtube.com/watch?v=brHqBcZqNzE

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Икономичен отоплител
« Отговор #1 -: Ноември 26, 2013, 03:39:36 pm »
Интересна находка, идеалисте! Дай обаче твоето мнение... - къде е "ключа от бараката"?

GTV

  • Гост
Re: Икономичен отоплител
« Отговор #2 -: Ноември 26, 2013, 04:04:03 pm »
  8) 8) 8)
« Последна редакция: Ноември 26, 2013, 08:18:39 pm от GTV »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Икономичен отоплител
« Отговор #3 -: Ноември 26, 2013, 09:02:18 pm »
Като му гледам стаичката и като предполагам, че живее някъде на топло ( басеин  се вижда отвън) не се очудвам че се топли със свещи. Като прибавим компютъра и 1 човек (40 - 50 W) a ако му е пламнала главата - 100W :) работата става ясна. Да добавим и добрата топлинна изолация и южната ориентация... Не е много полезно за здравето ако "пуснеш" 20 - тина свещи - отделя се въглероден окис. На практическите курсове за планински спасители сме се топлили 3 човека в иглу с една свещ. Температурата в иглуто достига до 25 градуса. Задължително се прави отвор отгоре за да може въглеродният окис да излиза навън. Който иска нека да пробва - зимата се задава. 

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Икономичен отоплител
« Отговор #4 -: Ноември 30, 2013, 06:09:32 am »
Накой пробва ли го?
Има и легенда:
Цитат
Арабският учен Шайх Бахай стига до подобни изводи още пред 16 век.
Той строи обществена баня, в която водата се нагорещява от една свещ, поставена в мистична камера.
Той обаче настоявал, че не трябва да се разглобява на парчета, ако някой толкова държи да задоволи любопитството си.
Причината била, че след това камерата нямало повече да върши работа и точно така се случило впоследствие…

Още един сайт: http://heatstick.com/_KanHeet01.htm

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Икономичен отоплител
« Отговор #5 -: Ноември 30, 2013, 07:37:17 am »
Тук СЕ, няма. Свещите не са евтини, т.е. и изгода няма. И саждите, са проблем, тъй като освен че трябва да се чистят периодично, същите са и топлоизолиращи - особено ако са се понатрупали. Единствена полза може да се види, ако някой държи през нощта да му е светло, и едновременно да използва топлината. През деня такова осветление е глупаво. Освен това, за да се затопли въздухът в приземния слой над пода, джаджата трябва да се постави на него. Така пък осветяването в "работната зона" на масата става изключително слабо.
Ще бъде "по-хитро" ако гори - примерно спирт - не отделя сажди. Има спиртници - сипваш и палиш. И температурата е доста сериозна, но светлината е слаба. И пак е скъпо.
Газ за горене - 4 лв/800мл - има газени лампи, на които може да се инсталират "саксийките"...
Или да се претопи отпадна лой от кланиците - евтино но пак има сажди. То и олиото гори, и маслото, и маста... но всички те окадяват, пък и миришат.
Според мен това устройство е за в крайни случаи, и то за места където няма какво друго да се използва за отопление и осветление и ... случа-а-айно някой носи свещ в джоба си.

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Икономичен отоплител
« Отговор #6 -: Ноември 30, 2013, 12:31:08 pm »
Оказва се, че и в банята от легендата няма СЕ :)
http://islam.az/article/a-583.html

rpavlov

  • Гост
Re: Икономичен отоплител
« Отговор #7 -: Ноември 30, 2013, 01:00:02 pm »
Май ще си взема една лампа с която топлят пиленцата докато са малки, тя май се доближава до определението за инфрачервена, а освен това и свети. 

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Икономичен отоплител
« Отговор #8 -: Ноември 30, 2013, 01:34:06 pm »
Тук СЕ, няма....

Целта на "устройството" е единствено по-ефективно използване на отделената топлина.
По подобен начин работят кахлените печки. Топлината се използва за нагряване на керамичните тела вместо да отлети във въздуха.
« Последна редакция: Ноември 30, 2013, 02:10:08 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Икономичен отоплител
« Отговор #9 -: Ноември 30, 2013, 04:22:55 pm »
Мен лично това не ме касае защото аз лично имам други по евтини начини за отопление, обаче доколкото знам суровината за правене на свещи "церезин" не е много скъпа. При покупка на едро примерно на 1 тон нещата могат да станат със съвсем друга икономическа обосновка.               
« Последна редакция: Ноември 30, 2013, 07:00:42 pm от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Икономичен отоплител
« Отговор #10 -: Ноември 30, 2013, 04:27:17 pm »
Мен лично това не ме касае защото аз лично имам други по евтини начини за отопление, обаче доколкото знам суровината за правене на свещи "церезин"
не е много скъпа. при покупка на едро примерно на 1 тон нещата могат да станат със съвсем друга икономическа обосновка.               
Цитат
"церезин"
кво е пък туй  :o , "Стеарин" се казва  ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Икономичен отоплител
« Отговор #11 -: Ноември 30, 2013, 05:26:24 pm »
 ;D  ;D  ;D Има и Стеарин той е снежнобял и малко по скъп. церезина е мръсножълт Друг път питай чичко Гугъл като не знаеш нещо вместо да се изказваш неподготвен.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Икономичен отоплител
« Отговор #12 -: Ноември 30, 2013, 07:05:13 pm »
Церезина се използва също доколкото съм подочул за импрегнация на намотките и листовете между слоевете проводници в трансформаторите. Но и други буламачи се използват.
Сега се боря с пет феритни пръстена с намотки от литцендрат да им махна церезина. Голяма гадост. Лепкав, топи се ама не се оттича добре и пак остава и пак лепка.
Ще взема да ги топна тия намотки в коресилин, да видим какво ще стане.

@praktik

  • Гост
Re: Икономичен отоплител
« Отговор #13 -: Ноември 30, 2013, 07:23:29 pm »
;D  ;D  ;D Има и Стеарин той е снежнобял и малко по скъп. церезина е мръсножълт Друг път питай чичко Гугъл като не знаеш нещо вместо да се изказваш неподготвен.
Да бе, е кво отуй че знаеш че церезина, е минерален парафин, тоест естествен, докато стеарина, палмитина и парафина, а и восъка не са с минерален, тоест земен произход  ;D Поръчал съм си стеарин, не е толкова скъп , половин кило само три лева. А от половин кило много свещи ще направя и ще си се топля като Англичанина  ;) Яд ли те е  ;D
« Последна редакция: Декември 01, 2013, 11:18:08 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Икономичен отоплител
« Отговор #14 -: Ноември 30, 2013, 09:14:57 pm »
Не изобщо не ме е яд, напротив. Ще се радвам и ще знам, че имаш интерес в тази област и ако ми попадне по изгодна оферта от тези 6 лв. за кило ще ти напиша. Така ги разбирам нещата така действам. Въпрос на принципи.   
« Последна редакция: Декември 01, 2013, 11:17:29 am от Maistora52 »