Автор Тема: Магнитното поле като самостоятелна същност  (Прочетена 23521 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Темата е на Miromad.
...
Както /надявам се/ всички знаем, магнитното поле като самостоятелна същност не съществува. То винаги е резултат от движението на електрическите полета /на наелектризирани тела, йони или електрони/.
В този ред на мисли ми се струва, че ключът към свободната енергия не е в някакви сложни взаимодействия, конструкции, ЯМР-та и тем подобни.
След като магнитното поле като самостоятелно такова не съществува, а се поражда от движещи се електрически полета, то как би се държала система, която се състои от източник на високо напрежение и сфера (или диск, или два диска, тук трябва да си дадат мнението по-компетентните от мен) и която работи по следния начин:
Сферата (дискът, дисковете) се върти с определена скорост, високото напрежение бие по сферата (например с честота 50 херца), като по този начин сферата се зарежда - трябва и да се разрежда така - 50 пъти в секунда.
След като сферата е заредена и в същото време се движи, се поражда магнитно поле ,което не е било налично при електронеутралната сфера, а когато се разреди сферата, това магнитно поле изчезва (може би изчезва, или внезапно изчезва, или намалява постепенно). Може би тока ще се регулира от оборотите на сферата (за напрежението, не знам).
Това е само една идея, която не знам по какъв начин ще намери практическо приложение, и дали въобще нещата ще протекат така гладко, както на теория  ;D/.
Може би по този начин ще добием тъй желаната СЕ  8)
Но основното, което трябва да направим /направите/ е да доразвием идеята и да я въплътим в реален модел (надявам се работещ такъв).
Така че колеги, ПОМАГАЙТЕ!!!!
« Последна редакция: Ноември 26, 2013, 08:27:26 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Магнитното поле като самостоятелна същност
« Отговор #1 -: Ноември 26, 2013, 09:08:26 am »
Иска ми се да доуточня някои аспекти.
Miromad, според английски изследователи, магнитното и електричното поле са идентични. Следователно може да се мисли и за идентичност на съответните носители.
Тук въпросът опира вече до "кокошката ли е първа или яйцето" - поне така ти поставяш казуса.
Физиката избягва тази дилема като използва понятието "електромагнитни сили" и "електромагнитни полета". Двете - електрични и магнитни сили, са неразделни. Ако съществуват едните, те едновременно са и другите.
Разликата е в тяхната демонстрация. Имаме пред очите си бобина със сърцевина и постоянен магнит до нея.
Магнитът демонстрира магнитни силови линии. Бобината - НЕ!
За да демонстрира бобината такива сили, по нея трябва да протече електрически ток. Пускаме ток - и силовите линии се демонстрират. Спираме тока - силовите линии изчезват. При магнита обаче те си стоят - изчислено е че неодимовите магнити съхраняват способността си да демонстрират силови линии около 400 години (при идеални условия).
Тъй като "де факто" на науката още не й е понятно какво точно е електрически ток, същото можем да кажем и за магнитния такъв - ток или поток - все тая. Фактът е, че нещо "тече" - а дали "тече" или "ходи" или "лети" - никой нищо не може да докаже.
Оттук следва, че най-общо и двете проявления на сили са свързани с някакво движение - и външно и вътрешно. И с едното проявление можем да инициираме другото проявление. Един вид едната "форма" предизвиква другата "форма" - при съответните условия... най-общо - движение, преместване.
Няма пораждане на тези сили от нищото, те си съществуват изконно. И не, че едната поражда другата и обратно - НИЕ ПРОСТО ПРЕОБРАЗУВАМЕ ФОРМАТА.  В наша власт е да ги накараме да се демонстрират тези ДВЕ ПРИБЛИЗИТЕЛНО ТЪЖДЕСТВЕНИ ФОРМИ.
Преобразуването, знаем е свързано с разход на енергия. Мисля си - дали е необходимо това, след като електрическия ток вече е впрегнат максимално добре в различни наши (човешки) устройства и върши добра работа.
Важното сега е ОБРАТНОТО: Да създадем работоспособно магнитно поле, което да превърнем с минимални усилия в Работа - дали като електрически поток или механична работа, или нещо друго, вече не е толкова важно. Това е важно, защото е наличен феноменът да съхраним в някаква сплав енергия и да си "точим от нея в продължение на 400 години.
В този смисъл - научили сме се да създаваме и изкуствено Устройството наречено Магнит, който - като такъв - много ми прилича на Акумулаторна Батерия.
...
Значи, в това, което предлагаш трябва да измислиш как да стане ОБРАТНОТО - да точиш от тази сфера, или диск Енергия в продължение на 400 години. Другото е създадено.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Магнитното поле като самостоятелна същност
« Отговор #2 -: Ноември 26, 2013, 09:22:19 am »
Здравейте,
  Може да се приложи друга логика. При статично положение магнитното поле е компенсирано. При движение на заряд или спинова частица (неутрино) се разбалансира и проявява. Движението може да е праволинеино, криволинейно или Т образно.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Магнитното поле като самостоятелна същност
« Отговор #3 -: Ноември 27, 2013, 07:32:51 am »
Това, което съм цитирал по-долу не е важно /кое е първо, кое второ, и дали могат да съществуват поотделно/. Но то е предпоставка за втория цитат, което е по-важен!!!
Както /надявам се/ всички знаем, магнитното поле като самостоятелна същност не съществува. То винаги е резултат от движението на електрическите полета /на наелектризирани тела, йони или електрони/.

Тук вече трябва да насочим усилията си и колегите да помагат /кой с идеи, кой с практика/!!!
Може би по този начин Капанадзе е реализирал СЕ-генератора му с въртящите се дискове?!?!?! И може би по този начин може да се реализира тази част от веригата в патента на Капанадзе, чрез която се усилва тока!!!!
В този ред на мисли ми се струва, че ключът към свободната енергия не е в някакви сложни взаимодействия, конструкции, ЯМР-та и тем подобни.
След като магнитното поле като самостоятелно такова не съществува, а се поражда от движещи се електрически полета, то как би се държала система, която се състои от източник на високо напрежение и сфера (или диск, или два диска, тук трябва да си дадат мнението по-компетентните от мен) и която работи по следния начин:
Сферата (дискът, дисковете) се върти с определена скорост, високото напрежение бие по сферата (например с честота 50 херца), като по този начин сферата се зарежда - трябва и да се разрежда така - 50 пъти в секунда.
След като сферата е заредена и в същото време се движи, се поражда магнитно поле ,което не е било налично при електронеутралната сфера, а когато се разреди сферата, това магнитно поле изчезва (може би изчезва, или внезапно изчезва, или намалява постепенно). Може би тока ще се регулира от оборотите на сферата (за напрежението, не знам).
Това е само една идея, която не знам по какъв начин ще намери практическо приложение, и дали въобще нещата ще протекат така гладко, както на теория  ;D/.
Може би по този начин ще добием тъй желаната СЕ  8)
Но основното, което трябва да направим /направите/ е да доразвием идеята и да я въплътим в реален модел (надявам се работещ такъв).
Така че колеги, ПОМАГАЙТЕ!!!!
« Последна редакция: Ноември 27, 2013, 10:44:24 am от Maistora52 »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Магнитното поле като самостоятелна същност
« Отговор #4 -: Ноември 30, 2013, 06:34:12 pm »
Магнитните полета и тока са едно и също нещо ... магнитни потоци. Електричеството е компресиран магнитен поток, който винаги сформира около себе си слоеве от вторични магнитни потоци. За да разберете защо е така, ще ви кажа, че магнита като частица е спирала. Магнитите като частици са само 1 вид. За да разберете взаимодействието им, си направете 2 спирали от тел и си поиграйте с тях. Веднага ще разберете фундаменталните сили (привличане и отблъскване). Ще разберете напрежението, ще разберете и тока. Ще разберете и за това, че има електричество което не създава магнетизъм и въпреки, че се движи, изглежда статично. Това електричество може би е светлината. Като цяло историята е такава. Магнитни частици с еднакъв спин създават магнитен поток. Когато 2 магнитни потока се движат един срещу друг имаме електричество. Електричеството привлича други магнитни потоци (ще го разберете от спиралите). Тези магнитни потоци се движат по-бавно във въздух и в тоя смисъл магнетизма е спирачката на електричеството. Електричеството се движи много по-бързо от светлината. Например когато имаме лампа, то тя пречи на скоростта на частиците със съпротивлението си и така се създава светлина. Следователно частиците сами по себе си пристигат по-бързо от светлината. Такива работи. ;)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Магнитното поле като самостоятелна същност
« Отговор #5 -: Ноември 30, 2013, 07:58:25 pm »
Здравейте,
Ако приемем магнитното поле за спирала, то за обем е конус. Между центъра и периферията се създава градиент или електрично поле, така наречена радиална енергия. Имаме четири състояния:
- няма възбуждане, реално имаме възбуждане от космически фактори, на кратки разстояния всичко е хомогенно, потенциал КИ (ЧИ).
- имплозия, центростремително, вход, ИН
- експлозия, центробежно, изход, ЯН
- статично компенсирано, нулиране, безтегловност
Докато експлозията и центробежно движение е просто, то имплозията и центростремителното движение е трудно.
 Ако се разгледат полупроводниците имаме два токоносителя електрони и дупки. Дупките пак са електрони но с инвертирана енергия, така че се държат като позитрони . Тъй като реално не са позитрони то се наричат дупки.
Свободната енергия се свежда до техника на създаване на дупки ИН. Ефира има потенциал КИ, защото в него възникват трептения и въртения. 
« Последна редакция: Ноември 30, 2013, 08:59:29 pm от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Магнитното поле като самостоятелна същност
« Отговор #6 -: Ноември 30, 2013, 08:50:37 pm »
а защо трябва да се вярва на академичната наука, че само движещи се заряди създават магнитно поле до сега няма задоволителна хипотеза за създаденото магнитно поле във постоянен магнит, някакви токове, е кви са те, спинове и прочее, че то спин има всеки електрон във всеки материал, но не всеки материал се намагниттва. Освен това как ще обяснят магнитното поле, между относително неподвижни заряди, като например зарядите на два тока, между два кабела които протичат в една посока, между зарядите има относителен покой, така че не би трябвало да има магнитно поле, обаче практиката показва че има.
Мисля че теорията на Джоузеф Георги ( май че е индиец по произход ) най правдоподобно обяснява "електромагнетизма".
Според неговата теория , магнитното поле не се създава от движение на електрически заряди .
http://www.physics-edu.org/bulgarian/index.html

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Магнитното поле като самостоятелна същност
« Отговор #7 -: Ноември 30, 2013, 09:16:41 pm »
преди време попаднах тук във форума на най разумното обяснение за произхода и структурата на магнитното поле, за съжаление не си спомням чия беше концепцията или идеята а и местоположението на въпросната публикация но съм убеден че беше забележителна, спомням си че беше обяснено във вид на графика, моля ако някой си спомни нека посочи въпросният пост, ако не се лъжа потребителят беше nizo?, но не си спомням точно може и да греша?, това е едно от нещата които ме впечатлиха, поздрави

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитното поле като самостоятелна същност
« Отговор #8 -: Ноември 30, 2013, 09:30:12 pm »
@praktik Това че магнитното поле не се създава от движението на електрически заряд а по скоро нещо създава и двете го има в доста теории. Аз също съм склонен да го приема за много по реалистично.
nizo
Ако приемеш отдавна доказаният факт, че светлината се различава от постоянното магнитно поле, от сигнала на радио FM+,  от излъчването на микровълновата печка, от топлината излъчвана от печката на дърва, от Хлъчите, от Гама лъчите единственно по честотата на смяна на поляритета на магнитното поле. В този момент много неща ще си дойдат на място в теорията ти. Просто ще излезеш от една голяма мъгла.     

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Магнитното поле като самостоятелна същност
« Отговор #9 -: Ноември 30, 2013, 09:37:34 pm »
Здравейте,
 Има опит, с който се усилва магнитното поле. Това са конусни наставки към постаятен магнит или електромагнит. Веднага може се направи извод, че магнитното поле е надлъжен поток и стеснението му увеличава скоростта. По аналогия със з-н на Бернули може да пада налягането, но това не е доказано.
Явно в различните направления имаме различни свойства.

@praktik

  • Гост
Re: Магнитното поле като самостоятелна същност
« Отговор #10 -: Ноември 30, 2013, 09:46:26 pm »
@praktik Това че магнитното поле не се създава от движението на електрически заряд а по скоро нещо създава и двете го има в доста теории. Аз също съм склонен да го приема за много по реалистично.
nizo
Ако приемеш отдавна доказаният факт, че светлината се различава от постоянното магнитно поле, от сигнала на радио FM+,  от излъчването на микровълновата печка, от топлината излъчвана от печката на дърва, от Хлъчите, от Гама лъчите единственно по честотата на смяна на поляритета на магнитното поле. В този момент много неща ще си дойдат на място в теорията ти. Просто ще излезеш от една голяма мъгла.   
Цитат
@praktik Това че магнитното поле не се създава от движението на електрически заряд а по скоро нещо създава и двете го има в доста теории. Аз също съм склонен да го приема за много по реалистично.
Значи електронът има две съставки, електрична и магнитна, според теорията на джоузеф георги. В зависимост как е позициониран със съставките си спрямо друг електрон, се проявяват и електричната или магнитната му съставки. Много интересно, как могат да се накарат електроните от една отрицателно заредена сфера, вместо да се отблъскват чрез позициониране на електричните им полета, да се привличат чрез позициониране на магнитните им полета.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитното поле като самостоятелна същност
« Отговор #11 -: Ноември 30, 2013, 09:51:38 pm »
mi68
Този ефект има обяснение и по друг начин, Но и той е в разрез със стандартният модел: Ако магнитното поле се явява изкривяване в хипотетичната посока "W"  то конуса би увеличил  изкривяването в средата си за сметка на намаленото изкривяване по периферията.
@praktik
Това изобщо не се връьва с написаното от мен
Цитат
Значи електронът има две съставки, електрична и магнитна,

това е твоя погрешна интерпретация на думите ми.   

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Магнитното поле като самостоятелна същност
« Отговор #12 -: Ноември 30, 2013, 10:38:37 pm »
Здравейте,
Какво става с изкривяването в посока W? Просто се йонизира въздуха подобно придизвикано от острие с високо напрежение. Това е ток на разместване. Във вид на оргон, постоянен ток на разместване, не съм правил опити, вижда ми се сложно. В режим на стояща електромагнитна вълна се получава същия ефект. Проблемът е че режима е нестабилен и ми дефектира апаратурата. Ще пробвам с компас да се убедя, че е така.
« Последна редакция: Ноември 30, 2013, 10:42:00 pm от mi68 »

@praktik

  • Гост
Re: Магнитното поле като самостоятелна същност
« Отговор #13 -: Ноември 30, 2013, 10:45:13 pm »
mi68
Този ефект има обяснение и по друг начин, Но и той е в разрез със стандартният модел: Ако магнитното поле се явява изкривяване в хипотетичната посока "W"  то конуса би увеличил  изкривяването в средата си за сметка на намаленото изкривяване по периферията.
@praktik
Това изобщо не се връьва с написаното от мен 
това е твоя погрешна интерпретация на думите ми.
Цитат
Това изобщо не се връьва с написаното от мен 
това е твоя погрешна интерпретация на думите ми.
Не , така е според теорията на Джоузеф Георги.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Магнитното поле като самостоятелна същност
« Отговор #14 -: Ноември 30, 2013, 10:47:21 pm »
преди време попаднах тук във форума на най разумното обяснение за произхода и структурата на магнитното поле, за съжаление не си спомням чия беше концепцията или идеята а и местоположението на въпросната публикация но съм убеден че беше забележителна, спомням си че беше обяснено във вид на графика, моля ако някой си спомни нека посочи въпросният пост, ако не се лъжа потребителят беше nizo?, но не си спомням точно може и да греша?, това е едно от нещата които ме впечатлиха, поздрави
мммда, намерих го :)