Автор Тема: Разработките на CLaNZeRS  (Прочетена 75382 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #120 -: Декември 12, 2013, 06:06:52 pm »
Най вероятно ДА Радико ! Все пак ме дразни мисълта да намеря подходяща бобина с вътрешен диаметър съвпадаща с външния диаметър на магнит ! Или по добре да намеря магнита и по него да правя бобина ! И тук се появява още един вариант ! Бобината да бъде 2 пъти по дълга от магнита !? Тогава единия полюс остава в центъра и кое на къде ще забие ???? Ще стане нещо като магнитна пушка ? Мисля че в ядрено магнитните ускорители принципа прилича по нещо !

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #121 -: Декември 12, 2013, 09:39:17 pm »
И още нещо ми се иска да коментирам ! За тези които не са усетили разликите между възможностите на магнитните полета на постоянен магнит и бобина !? Да разгледаме един прост вариант ! Неподвижно закрепени постоянен магнит и бобина (сами за себе си) ! Полето на магнита си стои неподвижно и за да направим нещо ще трябва да въртим пак нещо (бобина, друг магнит, метал и т.н.) около него ! С полето на бобината обаче не е така ! 1. Можем да направим 3 състояния  ! а> S/N  b>N/S  c>няма поле ! 2. С тези 3 състояния можем да направим логика ! Поредица от състояния управлявани от подходяща електроника ! 3. Тези състояния могат да бъдат с различна продължителност по време за да управляват редуващи се процеси ! И кой знае още колко неща които в момента не ми идват на ум ! Какво стои като идея зад тези размишления ? Да предположим че един магнет мотор от постоянни магнити може да даде 1kW мощност ! За да направи това обаче е нужна външна мощност за активиране 0.5 kW ! Ако това се случи какво да си мислим ?

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #122 -: Декември 13, 2013, 03:27:44 pm »
"Ако това се случи какво да си мислим ? "
Всъщност ,ако с 0.5 кв. въртим - ротор с 1 кв. /изходна .мощност/ най малкото доказваме че, има СЕ :) ..после модваме с-мата и тя започва да дава още СЕ ,т.е. вече се само-захранва и отделно вземаме някой друг ват   :o ...


« Последна редакция: Декември 13, 2013, 05:19:00 pm от Vector »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #123 -: Декември 13, 2013, 05:13:04 pm »
Искам да бъда откровен или по скоро точен ! За мен термина СЕ означава нещо друго ! СЕ е дадена от "бога" ! Слънцето пече безплатно, вятъра духа безплатно,водата пада безплатно от високо и още много примери ! Друг е въпроса че човечеството лови тази енергия по скъп начин и ние потребителите плащаме солено ! По същество ние консумираме СЕ ! Дори и фосилните изкопаеми са безплатни но докато ги докопаме е доста зор ! В този ред на мисли преобразуването на енергията на създаденият магнит не е СЕ ! Магнитите които ползваме за тази цел се създават, намагнитват и изтощават ! В основата на магнитното поле стои електричеството ! В основата на естествените магнити стой земното магнитно поле ! И пак стигаме до електричеството ! Убеден съм че ако човечеството можеше да забоде по един свръх проводник на северния и южния земни полюси на екватора щеше да черпи огромни количества енергия ! Според вас разработките "Капанадзе" от къде черпят СЕ ????? Аз бих казал , от разлика в потенциали (не е задължително да са на земното поле) ! И да довърша ! Нека наричаме ПММ пребразовател на магнитно поле в механично движение ! После какво ще правим с това механично движени е друг въпрос ! В този смисъл аз не мисля че ползваме енергия дадена от "бога" ! Добавям доста късно ! Правим енергия създадена от нас !
« Последна редакция: Декември 14, 2013, 04:22:23 pm от Михаил Кузмов »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #124 -: Декември 13, 2013, 05:33:16 pm »
За мен СЕ ,е "свободната" идея озарила главата на човек ,в стремежа си той да бъде "свободен,деен,положителен,полезен.." ,А това са си божествени чувства..    8)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #125 -: Декември 13, 2013, 08:30:19 pm »
Здравейте,
Свръх проводник може да го отнесем към отворен контур. Пак стигаме до фундамента отворена верига или затворена.
При затворена верига енергията е половината, другата половина е обратна. Имаме действие противодействие, съответно нулева точка.
При отворена верига имаме действие съдействие. Пример за отворена верига е вятър, в локален мащаб е линеен. Имаме платноходка, движеща се по посока на вятъра ( в отделни случай може в различна).
СЕ е космическа електромагнитна Е, гравитационна G и спинова S енергия.
Две или повече отворени или затворени вериги могат да създадат нулева точка, радиален потенциал, примерно трифазен ток.
Две противоположни вериги, могат да спират линейното предвижване и да има само въртене ( спин, центробежна сила), примерно ЕН антена.  Съединението прави силата, обратното е разделяй и владей!
« Последна редакция: Декември 13, 2013, 10:20:58 pm от mi68 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #126 -: Декември 14, 2013, 05:19:39 pm »
Бях написал много подробности относно клипа но тъпата машина на форума ми затри всичко от неволна грешка ! Каквото и да се случи gmail ми пази draft и никога не ми похабява труда ! Ако има коментари ще отговоря на всичко ! Това което  ще видите е малък напредък ! Мощността с която реализирам работата на ПММ, непрекъснатото движение е 0.8 в. Х 115 mA =0.092 W ! За сега се въздържам от повече коментари ! Нищо повече не съм мерил ! Имам специфична подредба на магнитите ! Ще я усетите в началото ! Заложил съм принципа "бута-дърпа" ! Обяснен при бобините но тук с постоянни магнити не е така  ! Има загуба на енергия !

Velektra

  • Гост
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #127 -: Декември 14, 2013, 06:10:33 pm »
Ами това е! Браво!
Михаил Кузмов, завиждам ти, че имаш време за експерименти.
Ако пазиш подробностите (обясненията) и те не са тайна, качи ги като PDF или DOC файл. Който иска да ги сваля и чете. Не е необходимо пак да ги пишеш.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #128 -: Декември 14, 2013, 07:43:07 pm »
..Нещо такова според мен би било работещо ,като ще е нужен 2ри диск който да е завъртян леко от 1ви/повече работни моменти :D/ ,зацепени двата /звезда/. .. бобината спрямо магнитите сработва с реле ,и е само импулс !/прецизността на релетата е от водещо значение/ 8)
В показания "чертеж" показвам -начина да ползваме бобината с двете и полета което си е важен момент!Полетата обаче съм ги объркал ..
/За 10 мин. на paint,и на 3та биричка-този "чертеж"излезе  ;D/
« Последна редакция: Декември 14, 2013, 08:27:38 pm от Vector »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #129 -: Декември 14, 2013, 09:19:53 pm »
За съжаление нищо не запазих ! Нямам нищо записано освен в главата ! Нещата са много пресни и необмислени ! Написах gmail защото там ми е майла и смятам че това е най добрият пощенски сървър ! Като липсват обяснения не сте и разбрали кой знае какво ! Както виждате няма вилки, мотовилки, ексцентрици, гърбици, маховици,рейки и т.н. ! Този принцип се отнася за помощни импулси с бобини ! Само с постоянни магнити с този принцип няма начин да стане ПММ ! Статора представлява двете трупчета на които съм залепил с черната лепенка по един магнит като идентичните полюси сочат нагоре ! Трупчетата са леко отдалечени от магнитите на диска за да не оказват прекалено бутащо или дърпащо въздействие ! Освен това са под нивото на долните магнити на ротора ! Поради гъвкавостта на CD диска и лабилността на конструкцията не съм поставил горно статорно поле ! Ротора е диска където съм поставил диаметрално противоположно двойки магнити които се самоподдържат ! На едната двойка S е нагоре на другата N !  Получава се следното което виждате в началото ! Без външна енергия диска може да направи 1/2 оборот и замръзва на двойката която се привлича от статора ! Отблъскващата двойка е диаметрално противоположна ! Ако засиля диска с ръка инерцията преодолява няколко пъти противопоставящите полета и отблъскващите полета бутат диска ! Да обаче двете сили са равностойни и диска след няколко оборота " замръзва" ! За капак трябва да се преодолее и магнитното поле на моторчето под диска ! Подавам нищожната мощност на моторчето ! Въпреки всичко ротора не тръгва ! Помагам с ръка и започва въртене което няма да спре ако не изключа захранването на моторчето ! Пробвах (не показано на клипа) по висока мощност ! Развиха се високи обороти и започнах през 2 сек. да вкл. и изкл. захранването (импулси) ! Получи се непрекъснато движение ! Това е ! Надявам се с гледане и четене да се разбере ! Този принцип търпи развитие с бобини и ако е рекъл "бог" да стане с малко енергия ще може да се управлява мощен ПММ ! ДАЛИ ??

Velektra

  • Гост
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #130 -: Декември 14, 2013, 09:38:53 pm »
... Този принцип търпи развитие с бобини и ако е рекъл "бог" да стане с малко енергия ще може да се управлява мощен ПММ ! ДАЛИ ??
Смятам, че с електромагнити(бобини) и постоянни магнити могат да се направят чудеса.
Чисто постоянномагнитните двигатели или не им достига малко, за да направят пълен кръг или когато се сложи ексцентрик да управлява актюаторния магнит за синхронизация (както е при Майстора) се получава ПОВ (положителна обратна връзка), която води до саморазрушаване.
Когато има електромагнити, всичко това може да се контролира и най-важното с малко енергия, която на всичко-отгоре ще се взема чрез индукция от постоянните магнити. А те всъщност са източник на енергия, така че тук не става въпрос за перпетуум-мобиле. Всичко си е в кръга на нещата и няма никакви магии.
Само трябва да се измисли най-удачната конструкция.

Михаил Кузмов, сега като се замислих ми се струва, че това с двигателчето може да се окаже велико нещо. Вместо да се слагат N на брой бобини, които да бутат магнитите, може да се експериментира с ел. двигателчето, защото то трябва съвсем мъничко да "помага" на постояните магнити. А те имат много енергия в себе си и могат да му "услужат" с малко.
« Последна редакция: Декември 14, 2013, 11:16:20 pm от Velektra »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #131 -: Декември 15, 2013, 12:00:16 pm »
Отново пиша за да допълня теоретичните си размишления относно клипа от #129 ! Това е развитие на клиповете "реверс на бобина ..." ! За да се получи този принцип трябва да се разменят местата на ротора и статора ! Поради простата причина че бобини поставени на ротор ще трябва да получават импулси чрез пръстени и четки ! Излишно усложняване и хабене на механична енергия в триене (колкото и да е минимална) ! Двата магнита (от статора) поставяме на диска (ротора) ! Едната двойка диаметрално противоположни магнити поставяме за статор ! Вместо другата двойка магнити поставяме бобини ! Вече писах бобините могат да имат 3 състояния ! N/S , S/N и никакво поле ! Приемаме че постоянните магнити на статора действат отблъскващо ! Тогава какво правят бобините ? Поляризираме ги така че да действат привличащо ! Когато магнита на ротора приближи полето на бобината ще бъде привлечен силно ! Ще достигне средна неутрална точка с намаляваща сила и ще я подмине по инерция ! Но ще попадне в противоположното поле което ще го дърпа обратно ! Какво правим ? В момента в който силата на привличане е най голяма изключваме бобината докато магнита подмине безпрепятствено обсега на бобината (липсващото поле) ! В този случай бобината работи само в две състояния, N/S и без поле (изключена) ! Това е работещ магнет мотор с външна енергия ! Нужен е датчик за точно положение на магнита на ротора който да управлява вкл. и изкл. състояние на бобината ! Ако мотора е достатъчно мощен да си произведе и акумулира енергия за управление се получава автономност ! Това не е СЕ !

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #132 -: Декември 15, 2013, 12:22:56 pm »
Михаил Кузмов
Може да се добави и отблъскване от бобината след привличането. И то си става като 'стъпков' вдигател.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #133 -: Декември 15, 2013, 10:41:42 pm »
Точно така Valex ! Допълваш недоизказаното ! 1. Допълваме мощността с бутане от бобината но имаме и още толкова мощност от постоянните магнити (при условие че и двете полета са равни)! Мисля точно на теб тази логика ти е напълно ясна ! Ако обаче успеем да ползваме по малко "бобинна" мощност от постоянно магнитна резултата би бил доста по добър ! Реализирането на такава постановка ще ме затрудни по скоро в механичната изработка защото няма как вече с тази примитивна да направя това !