Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 798278 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #915 -: Септември 13, 2018, 09:30:55 pm »
Да ви кажа нещо от личен опит.
Хората които работят наистина, нямат време да пишат по форуми. А и защо? Да се ядосват с коментарите на саркастични и комплексарски натоварени елементи, упражняващи се в словоблудство...
Точно затова успяват да свършат нещо - в малки колективи от приятели и съмишленици, а не публично. Показват само неща, които са готови за пазара - не прототипи и недомислици.  Което е правилния път за всичко ново - не раздухване на празни, голи теории и наизустени учебникарски лекцийки.
А стойността на генератора е смешно ниска, ако работи коректно десетина години... Защото свободата няма цена.

Неактивен VeleV

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 84
  • Пол: Мъж
  • Дай на глупака власт и му гледай сеира!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #916 -: Септември 13, 2018, 09:31:20 pm »
След 65 страници обсъждане в крайна сметка не ние а пак другите хора го направиха. И не само го направиха, но и го пуснаха на пазара на доста прилична цена.
https://infinitysav.com/product/mg5/

Bat_Vanko, за тоя младеж ли става въпрос?

https://www.youtube.com/watch?v=hT1hNAIMk7U

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #917 -: Септември 13, 2018, 11:51:50 pm »
Искам само да вметна, какво разбирам от написаното в началото!

We are glad to announce that we opened our product for preordering.
Радваме се да съобщим, че сме открили нашия продукт за предварителни поръчки.

First of all, YOU DON’T HAVE TO PAY ANYTHING NOW!
Преди всичко, ВИЕ НЕ ТРЯБВА ДА ПЛАЩАТЕ НИЩО СЕГА!

Preordering will not guarantee receiving the product faster, but will predict future demand of our product in a certain area and once distributor in that area is assigned, they will have Exclusive Rights to distribute our products there. So the higher the demand, the faster we will assign a distributor in the area.
Предварителната поръчка няма да гарантира получаването на продукта по-бързо, но ще предскаже бъдещото търсене на нашия продукт в определен район, след като бъде назначен дистрибутор в този район, ще има изключителни права за разпространение на нашите продукти там. Така че, колкото по-голямо е търсенето, толкова по-бързо ще определим дистрибутор в района.

С една дума, продукта само се презентира, но не се продава!

Описанието по долу обаче ме хвърли в тъча! На мен не ми е известен закон, който да сумира ОЕДС+ индуктираната от магнити, да бъде повече от вложената за развъртане! И то много повече!
Както и да е! Не се знае какво се знае!
« Последна редакция: Септември 14, 2018, 08:02:10 am от dymelsoft »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #918 -: Ноември 12, 2018, 10:10:44 am »
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Halbach_array
Ориентирането на група магнити по схемата Halbach ,усилва магн.поле от едната страна на магнитите и това навярно може да се ползва за създаване на ММ (магнитен мотор)
Голяма част от магнитите за хладилник са намагнитени по тази схема...
Подобен 'трик' е открил Харолд Джонсън.
Като се получава нещо като gate(порта)през който възел се получава слаб вход и по-силен изход....или добавка(СЕ).

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #919 -: Ноември 12, 2018, 07:23:27 pm »
Здравей Векторе,
разгледах поста ти. Да прав си, това е едно от изискванията, за да работи "НЕЩОТО". както искате го именувайте било то ММ, или МТ няма значение важното да е да осъществява въртеливо движение единственно и само от магнити. Това е! Но това е само едно от необходимите елементи. Не забравявяй че има закон който гласи - "Всяка затворена система е равна на "0"". не цитирам точни но смисълът е това! Закон!!! От нас зависи как да се справим с него. Другото е че магнитното действие е постоянно и равно и с това трябва да се съобразяваме, ако желаеж да се продължим, предпочитам на лични, или по пощата...
Бъди!
Иван
« Последна редакция: Ноември 13, 2018, 10:35:07 pm от atos »

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #920 -: Ноември 13, 2018, 09:08:08 am »
Защо е невъзможно съществуването на магнитна турбина, или магнитен двигател, т.е. двигател, който се движи само и единствено под въздействието на магнити? Отговора може да се формулира по много начини, аз предлагам един елементарен и лесен начин за разбиране, а именно, работата, която е необходима за раздалечаване на два магнита в направление, перпендикулярно на дадена равнина е равна на работата, необходима за приплъзване на магнитите по равнината.
Ако някой се сеща за друга формулировка, моля нека я побликува.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #921 -: Ноември 13, 2018, 10:53:08 am »


работата, която е необходима за раздалечаване на два магнита в направление, перпендикулярно на дадена равнина е равна на работата, необходима за приплъзване на магнитите по равнината.
По-точно енергията, не работата! Еднаква (търсена и желана)работа може да се извърши с различно количество енергия, в зависимост от загубите.
Някакъв начин да се осъществи ММ е да се променя в процес на работа силата на магнита периодично, което не виждам как би станало при постоянни магнити. Другият начин е да се променя пространственото отстояние между отделните магнити, за което би била нужна още енергия, за да извърши тази допълнителна работа!
Допълнителна спънка е преодоляването инертността на магнитната маса, която да се мести - при големи обороти това "местене" трябва да е доста пъти в секунда.
« Последна редакция: Ноември 13, 2018, 10:34:30 pm от atos »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #922 -: Ноември 15, 2018, 09:44:02 am »
Здравей Атос,
напълно си прав в твърденията в поста си темата още от самота начало наблегнах за промяната на отстоянията между входа и изхода заменях едно решение с друго където триенето и изместването ставаха все по-малки и малки, за да се увеличи разликата между входа и изхода. Оставаше още една промяна, но темата се разводни и аз прекъснах. Не виждах смисъл да продължавам. Само подсказах да се замислят форумците защо под статичното поле има магнит и т. н.
А що се отнася до промяната на процеса на работа на магнитите периодично, или да се образува въртящо се магнитно поле с едни абсолютно еднакви по големина и енергия магнити, ами Атос в това е тайната как да я кажа, няма как. За това съм работил 20 години.
А що се отнася до стъпката при ротацията тя зависи от големината на векторите в мембраната.
Бъди!
Иван

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #923 -: Ноември 15, 2018, 03:23:48 pm »
А що се отнася до промяната на процеса на работа на магнитите периодично, или да се образува въртящо се магнитно поле с едни абсолютно еднакви по големина и енергия магнити, ами Атос в това е тайната как да я кажа, няма как. За това съм работил 20 години.

Ами...тогава тази тема е изчерпана, щом няма вече какво да се споделя?
Да я затваряме ли?

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #924 -: Ноември 15, 2018, 05:42:48 pm »
Здравей Атос,
Не, аз ще публикувам готовите неща в тази тема. Обещал съм.
Ако не е интересно за форумците ще ги побликувам другаде.
Все ми е тая.
Интернет е необятен!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Бъди!
Иван

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #925 -: Ноември 15, 2018, 07:49:53 pm »
Здравейте  г-н Иван БГ, благодаря ВИ за безценните насоки, които дадохте за да си направя сам магнитна турбина във всичките тия 66,6* страници. Най-полезен обаче се оказа последният ВИ пост 983, който така да се каже затвори всички въпроси около самостоятелната направа на турбината.  След като вече съм пред окончателно завършване на проекта, за мен остана едно може би последно притеснение. Тъй като работя с неодимки, на влизане 10,2 а на излизане почти 18,6 се притеснявам, ако евентуално се наложи някога да спра турбината, дано не се налага де, как да го направя при таз неодимова сила?  Вие казахте, че работите предимно с  феромагнити и затова нямате проблем, но аз въпреки Вашето предупреждение, че с неодимови магнити става страшно и не се знае колко киловата ще излезе направих турбината с такива. Благодаря Ви и продължавайте да споделяте и Бъдете!
 *- Числото 66,6 нали не сте го избрали случайно. Чувал съм,че то се получава като от 90гр. извадим 23,4 точно толкова, колкото е наклона на оста на земята спрямо слънцето.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #926 -: Ноември 16, 2018, 11:25:05 am »
Здравейте,
Майсторе много мъдрост и тъга има в поста ти, недей така бе човек. Като препрочетох поста ти, започвам да усещам и мен какво ме чака. Разведох през юни, на жена ми и писна лудостта ми и парите който пръскам за материяли - женска работа - какво да правиш. Направих си ново ателие, наех склад. Сега оправям къщата. Така че и аз съм на това деридже, какво да се прави, хубаво е че все още виждам в нищото и че  Нещото става все по-силно.
Успех Майсторе, желая ти го то все сърце.
НДМ, аз много отдавна работих с Нео магнити, но стана фал, счупи се натискащата страба, беше от противпожарен маркуч и ми счупи крака. От тогава ме е страх да работя с Нео. При ферото използвам спирачки от колело от едната страна слагам феродо от кола. От другата, кран от чешма, заменям гумичката с феродото и готово.
Бъдете!!!
Иван

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #927 -: Ноември 16, 2018, 03:29:32 pm »
Здравей Иване,
Много тъжно е всичко това... Особено когато хобито, манията и откривателството влияят толкова зле на семейството, работата и т.н.. Добре, че моето семейство е доста по-толерантно, но пък от друга страна и успехите ми не са такива, като при вас с Майстора, и напоследък се замислям дали проблемът не е именно в това - човек да е принуден да избира или едното, или другото...
Поздрави и успех във всичките ти начинания. А относно постиженията ти, и дали ще ги споделиш с нас - то дори не е въпросът в това да ги разкриеш (никой не иска чужд труд наготово), а от една страна, че сме хора, които ще те разберем, и от друга - за повечето от нас е достатъчно само да покажеш, че е възможно, защото знаеш - от безбройната плетеница от пътища и възможности, по които може да тръгне човек в стремежа си към нещо, само много малко от тях водят към успешен край...

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #928 -: Ноември 25, 2018, 10:17:12 am »
Здравейте,
това е НЕЩОТО по което работя. Поместил съм доста неща в темата от него, както теоретични, така и подготвителни. Така ще изглежда една от репликите. Роторът се състой от две мембрани с който сеобразуват 4 бр. едноименни резултантни магнитни полета. Това е реплика с феро магнити, ако тестовете се окажат задоволителни ще продължа, ако резултатите са слаби ще увелича с още 4 бр. РМП, ако и това не е достатъчно ще заменя феро магнитите с Нео. Системата е отворена и позволява това.
Бъдете
Иван

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #929 -: Ноември 26, 2018, 09:50:51 am »
Колега Иван БГ, няма значение да ли НЕЩОТО  е с феритни, неодимови или някакви други магнити. Няма значение дали е с 1 или 100 полета. Важното е да може да се върти и да преодолява своето собствено триене. Мощността няма значение, важен е принципа и дали изобщо той е работоспособен. Най доброто доказателство според мен е на вала да се върже една обикновена перка. Така ще бъде видно, че НЕЩОТО преодолява собственото си триене и дава дори малко повече енергия.