Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 356947 пъти)

Активен epwpixieq-1

• Сериозно Активен
  • Публикации: 420
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #960 -: Август 22, 2018, 10:42:18 am »
Във финансовия отдел на тази авиокомпания не работят бай Иван и Гошо, а хора които има много задълбочен поглед върхо всичко което е излезнало и дори все още не излезнало на пазара. Заложени са милиони, а понякога и милиарди (долари, евра - все тая). Така че не си мисли че авиокомпаниите  са пълни с наивници, които не ги интересува колко ще струва един час във въздуха на един самолет.

Извинявайте но тук ме накарахте да се разсмея. От това което споделяте ми се вижда че вероятно нямате опит от процесите в големите западни или през-океански компании. Трудно е да се обясняват тези процеси за човек който не ги е виждал (и осъзнал), съгласен съм че има определена ефективност, но тя е най-вече в рутината на процесите, а не в тяхната технологична същност. 99% от хората са навсякъде като крави, няма значение дали е в големи компании или не. От друга страна, "специалистите", ако може така да се нарекат, финансисти особено във тези отдели на компаниите са хора без даже и минимално технологично/инженерно виждане за да могат да "преценят" каквото или да е било. Единственото което те знаят е да сравняват цифрите които някои друг генерира за теях. Отново всичко е въпрос на канализиран процес в системата, на контактори, контактори доставчици и под доставчици, от които няма мърдане или време за изследване на недоказани новости. Нови неща трудно навлизат в една добре установена система която си има собствена инерция, това е фундаментален природен закон които се проявява и при така наречените комплексните системи, пример за които се явяват големите (западни) компании.

Активен epwpixieq-1

• Сериозно Активен
« Отговор #961 -: Август 22, 2018, 11:02:02 am »
Помисли - защо двигателя се охлажда? Защо изхвърляме толков топлина през радиаотрите? Ами ... щото иначе двигателя ще прегрее.
Добре че ми изяснявате тези неща, че нещо изобщо не съм се замислял върху тях  ;D

Защото нямаме стомана и алуминиеви сплави, които да работят спокойно ако двигателя е нагрят до червено. Т.е. Имаме, но струват безумни пари. А ако двигателя е горещ до червено, впръскването на бензин в цилиндъра ще го запали моментално, още преди клапана да е затворил.

И затова "решението" което е измислено е да използваме въздуха като отворена флуидна система за изхвърляне на тези енергия в атмосферата. Гениално инженерно решение. Въпроса не е в това да има сплави които да издържат на високи температури, а в това да има флуид във затворена система които да отнема топлината от повърхността на двигателя и да я на канализира във допълнителна система (малка турбина) във превозното средство за последващо преобразуване на тази енергия. Това е един друг подход към проблема за ефективността, Помислете върху това.

Проблема не е че нямаме знанията и технологиите. Проблема е че сегашните са все още прекалено евтини за да бъдат отречени. Вероятно когато литър бензин стане 50 лева тогава ще има икономическа целесъобраност да се изобретят такива двигатели. Но при цена от 2 лева за литър няма изгода.

Имам съгласие с това становище, но това само потвърждава виждането че нещата не се правят на база възможна максимална ефективност на процесите, а на база да на правим продукт които ще се купуват от овчата общност.

Активен epwpixieq-1

• Сериозно Активен
« Отговор #962 -: Август 22, 2018, 11:13:18 am »
Точно обратното - технологично невъзможно е това да се направи. Ако можехме просто така да си ловим топлина от околното пространтво и да я превръщаме в полезна работа, ехе-е... Човечеството откакто е взело да поназнайва нещо от термодинамиката се опитва да направи някакъв обратен термодинамичен "цикъл", чрез който едновременно да генерира и студ, и работа. Обаче... не става.

До колкото съм запознат двигателят на автомобила не е "околното пространство", а нещо съвсем конкретно с реални физически размери което в допълнение може да се модифицира. Не съм споменавал извличане на енергия от температурата на въздуха. Напротив топлината не трябва да да се разсейва във въздуха, това само по себе си е загуба. Според вашата логика тогава няма смисъл да поставяме металната тенджера на котлона (двигателя), понеже няма как да ловим топлината която излиза от него. Моля, вникнете в това което пиша за да го разберете, тогава може би ще имате малко по-друго виждане или най малкото ще коментирате в контекста на това за което пиша.

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 3 526
  • Мисля, следователно...мисля!
« Отговор #963 -: Август 22, 2018, 02:45:31 pm »
Изобретяване на "конвертор на топлинна енергия" би довел до нечувани икономии на гориво!
"Зеебек" не е толкова ефективен, ясно. http://mazeto.net/index.php/topic,8265.msg66217.html#msg66217Но е и ясно защо не се лансира усъвършенстването на подобни технологии!
Първите автомобили са горели по 30/100 и на никой не му е пукало.

Неактивен juliang

• Много Напреднал
  • Публикации: 2 086
« Отговор #964 -: Август 22, 2018, 05:49:04 pm »
... Въпроса не е в това да има сплави които да издържат на високи температури, а в това да има флуид във затворена система които да отнема топлината от повърхността на двигателя и да я на канализира във допълнителна система (малка турбина) във превозното средство за последващо преобразуване на тази енергия. Това е един друг подход към проблема за ефективността, Помислете върху това.
Реално няма проблем, въпроса е колко ще тежи такава установка и дали ще си струва? Ако към автомобила трябва да прибавите 500 килограма тегло за да уловите тия загуби, дали ще е разумно? Колко ще струва тази допълнителна система? Колко икономия ще донесе?
Аз лично не мисля че е възможно да се продаде автомобил, който влачи след себе си ремарке, на което е монтиран парен котел, турбина и резервоар с 500-100 литра вода. Може да харчи и 3/100 (макар че служебното пежо спокойно сваля под 5/100 без тия допълнения), но ... вече няма да е такава кола, към която се стремят всички - и производители и купувачи.

Неактивен Иван Димов

• Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 849
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
« Отговор #965 -: Август 22, 2018, 06:25:52 pm »
   Пак разтегнахте "локума". Двигател използващ топлината от околното пространство има отдавна създаден. Резултатът от неговата работа е охладен флуид до по-ниска от околната среда температура. И разбира се извършва механична работа докато охлажда околната среда. Описан е доста подробно в списанието на Стефан Маринов. Даже член от форума търсеше съдействие за преснимане на списанието. Аз съм разглеждал чертежите и обясненията лично, но по-късно списанията ми бяха откраднати заедно с други книги и кореспонденция. Така че, термодинамиката е проста наука, но не всеки я разбира. Мисля даже, че четох за някой си Рикардо, който щял да продава такива двигатели в Африка. Действащ прототип на такъв двигател е демонстриран и в Русия като руските учени доста се чудели как се върти това чудо. Има и снимки в списанието.

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 3 526
  • Мисля, следователно...мисля!
« Отговор #966 -: Август 22, 2018, 09:32:50 pm »
Ааа, ама така не става - хвърляш стръвта и...бягаш :D
И аз имах летяща чиния, ама ми я откраднаха, обаче...вЕрвайте ми!

Активен epwpixieq-1

• Сериозно Активен
« Отговор #967 -: Август 22, 2018, 09:36:58 pm »
Реално няма проблем, въпроса е колко ще тежи такава установка и дали ще си струва? Ако към автомобила трябва да прибавите 500 килограма тегло за да уловите тия загуби, дали ще е разумно? Колко ще струва тази допълнителна система? Колко икономия ще донесе?
Аз лично не мисля че е възможно да се продаде автомобил, който влачи след себе си ремарке, на което е монтиран парен котел, турбина и резервоар с 500-100 литра вода. Може да харчи и 3/100 (макар че служебното пежо спокойно сваля под 5/100 без тия допълнения), но ... вече няма да е такава кола, към която се стремят всички - и производители и купувачи.

Това са разумни въпроси, но отговорите на тях предполагаемо не са за тази тема. Само ще спомена че, със сигурност не трябва да има ремарке с парен котел ( макар че ако потърсите по Интернет ще видите как е имало интересни автомобили в Европа, около милион, с нещо голямо по тях, по времето на Втората Световна : http://www.lowtechmagazine.com/2010/01/wood-gas-cars.html, въпреки че били газификатори на дърва, а не парни котели). "парния котел", ако приемем такова название, технологично трябва да се разглежда като кожух по повърхността на двигателя.
Друга особеност е че това, поне според мен, е приложимо основно за тип хибридни автомобили, където имаме възможност да складиране на енергията "парната турбина", посредством ел. генератор, в батерии.

Активен Bat_Vanko

• Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 676
« Отговор #968 -: Септември 13, 2018, 07:44:36 pm »
След 65 страници обсъждане в крайна сметка не ние а пак другите хора го направиха. И не само го направиха, но и го пуснаха на пазара на доста прилична цена.
https://infinitysav.com/product/mg5/

Неактивен caduceus

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 291
« Отговор #969 -: Септември 13, 2018, 09:30:55 pm »
Да ви кажа нещо от личен опит.
Хората които работят наистина, нямат време да пишат по форуми. А и защо? Да се ядосват с коментарите на саркастични и комплексарски натоварени елементи, упражняващи се в словоблудство...
Точно затова успяват да свършат нещо - в малки колективи от приятели и съмишленици, а не публично. Показват само неща, които са готови за пазара - не прототипи и недомислици.  Което е правилния път за всичко ново - не раздухване на празни, голи теории и наизустени учебникарски лекцийки.
А стойността на генератора е смешно ниска, ако работи коректно десетина години... Защото свободата няма цена.

Неактивен VeleV

• Beginner
  • *
  • Публикации: 62
  • Дай на глупака власт и му гледай сеира!
« Отговор #970 -: Септември 13, 2018, 09:31:20 pm »
След 65 страници обсъждане в крайна сметка не ние а пак другите хора го направиха. И не само го направиха, но и го пуснаха на пазара на доста прилична цена.
https://infinitysav.com/product/mg5/

Bat_Vanko, за тоя младеж ли става въпрос?

https://www.youtube.com/watch?v=hT1hNAIMk7U

Неактивен Михаил Кузмов

• Успешен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 223
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
« Отговор #971 -: Септември 13, 2018, 11:51:50 pm »
Искам само да вметна, какво разбирам от написаното в началото!

We are glad to announce that we opened our product for preordering.
Радваме се да съобщим, че сме открили нашия продукт за предварителни поръчки.

First of all, YOU DON’T HAVE TO PAY ANYTHING NOW!
Преди всичко, ВИЕ НЕ ТРЯБВА ДА ПЛАЩАТЕ НИЩО СЕГА!

Preordering will not guarantee receiving the product faster, but will predict future demand of our product in a certain area and once distributor in that area is assigned, they will have Exclusive Rights to distribute our products there. So the higher the demand, the faster we will assign a distributor in the area.
Предварителната поръчка няма да гарантира получаването на продукта по-бързо, но ще предскаже бъдещото търсене на нашия продукт в определен район, след като бъде назначен дистрибутор в този район, ще има изключителни права за разпространение на нашите продукти там. Така че, колкото по-голямо е търсенето, толкова по-бързо ще определим дистрибутор в района.

С една дума, продукта само се презентира, но не се продава!

Описанието по долу обаче ме хвърли в тъча! На мен не ми е известен закон, който да сумира ОЕДС+ индуктираната от магнити, да бъде повече от вложената за развъртане! И то много повече!
Както и да е! Не се знае какво се знае!
« Последна редакция: Септември 14, 2018, 08:02:10 am от dymelsoft »

Неактивен Vector

• Сериозно Активен
  • Публикации: 468
« Отговор #972 -: Ноември 12, 2018, 10:10:44 am »
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Halbach_array
Ориентирането на група магнити по схемата Halbach ,усилва магн.поле от едната страна на магнитите и това навярно може да се ползва за създаване на ММ (магнитен мотор)
Голяма част от магнитите за хладилник са намагнитени по тази схема...
Подобен 'трик' е открил Харолд Джонсън.
Като се получава нещо като gate(порта)през който възел се получава слаб вход и по-силен изход....или добавка(СЕ).

Неактивен Иван БГ

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 381
« Отговор #973 -: Ноември 12, 2018, 07:23:27 pm »
Здравей Векторе,
разгледах поста ти. Да прав си, това е едно от изискванията, за да работи "НЕЩОТО". както искате го именувайте било то ММ, или МТ няма значение важното да е да осъществява въртеливо движение единственно и само от магнити. Това е! Но това е само едно от необходимите елементи. Не забравявяй че има закон който гласи - "Всяка затворена система е равна на "0"". не цитирам точни но смисълът е това! Закон!!! От нас зависи как да се справим с него. Другото е че магнитното действие е постоянно и равно и с това трябва да се съобразяваме, ако желаеж да се продължим, предпочитам на лични, или по пощата...
Бъди!
Иван
« Последна редакция: Ноември 13, 2018, 10:35:07 pm от atos »

Активен dmitarp

• Стабилен
  • Публикации: 511
« Отговор #974 -: Ноември 13, 2018, 09:08:08 am »
Защо е невъзможно съществуването на магнитна турбина, или магнитен двигател, т.е. двигател, който се движи само и единствено под въздействието на магнити? Отговора може да се формулира по много начини, аз предлагам един елементарен и лесен начин за разбиране, а именно, работата, която е необходима за раздалечаване на два магнита в направление, перпендикулярно на дадена равнина е равна на работата, необходима за приплъзване на магнитите по равнината.
Ако някой се сеща за друга формулировка, моля нека я побликува.