Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 798455 пъти)

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #885 -: Април 01, 2018, 12:25:03 pm »
Здравей Майсторе,
поздравления за поста. Направо в десятката. Всичкото което описваш е истината за магнитите, особенно за "гъделичкането" и за размагнитването. Едно време когато имаше ленти, било то аудио, или видео имаше машини в коридорите, слагаш питата натискаш копчето и запис на-най. Същото става и с магнитите, ако нещо си сбъркал при изграждането на магнитното поле, след това всяка грешка се отразява на магнитната възглавница.
В момента правя стенд с камери, за да заснема поведението на магнитите по оста "X" и "Y" в статично положение и във динамично и какво се получава между тях. Като го завърша ще го поместя.
Още веднъж БРАВО Майсторе!
Бъди!
Иван

ПП. Весели и празници!!!

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #886 -: Април 02, 2018, 09:14:30 am »
Иван,
В предишни постове казваш че освен размагнитване може да се получи намагнитване??
Това е интересно ,може ли повече информация?

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #887 -: Април 02, 2018, 01:53:35 pm »
Здравейте,
Майсторе когато си прав си прав. Мисля че форумът съществува, за да  вървим напред, независимо колко години имаме загубени по пътя. Може би затова започнах с 10 заповеди за експериментаторите. Имам 6 години загубени заради създаване на реплика и още 4, че не водих дневник.
Сега правя всичко по два броя. И бързам бавно.
Векторе, ако искаш мога да ти изпратя главина за измерване на ъгловия момент. Ти само ще я монтираш.
Ще ти кажа и как става увеличаването!
Като го измериш ще видиш до колко се увеличава и при какви обороти става това!
Бъдете!!!
Иван

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #888 -: Август 18, 2018, 04:10:42 pm »
Здравейте,
не съм влизал скоро в темата, но работата беше много, а и имах доста лични проблеми. Аз продължавам да работя по темата. По идея на Майстора реших да направя един генератор, не е много силен, но като за начало става. Нещо като "Сбириток" части от стари двигатели.
Бъдете.
Иван

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #889 -: Август 19, 2018, 03:39:02 pm »
Здравей ,Иван!
Каква е мощноста на турбината при какви обороти?!
Изглежда супер!
« Последна редакция: Август 19, 2018, 04:01:59 pm от Vector »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #890 -: Август 19, 2018, 03:44:55 pm »
Мисля, че Иван написа "генератор", а не турбина?
Само не се знае кой "ще върти педалите" :D

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #891 -: Август 19, 2018, 04:46:31 pm »
До тук добре, генератора е направен (по-трудната част) и сега остава да се направи Магнитния Мотор, Магнитната турбина или както там го наричате, това вече е по-лесно и СЕ-то е готово. Не знаех, че е било толкова лесно.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #892 -: Август 19, 2018, 04:52:35 pm »
Здравейте,
генераторът е преработка на бензинов еднотактов двигател от фирмата RAIDER VOLTAGE/FREQUENCY: 22V - 50HZ RATED OUTPUT: 650 VA.
Избрах този модел, защото е еднотактов и хода на буталото към мястото за искрата е дело на подковиден магнит.
Сложих 4 бр. ремъчни шайби, за да тествам при какви обороти, какъв ток ще даде.
От горе ще има до 8 бр. лампи по 100 ват. Искам да знам, как влияе мощноста на оборотите и т.н.
Атос за въртенето ще наема циганите от махалата.
Бъдете
Иван

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #893 -: Август 20, 2018, 03:31:29 pm »
... всичко, което се продава в магазина има за цел да харчи много ток и да задължава потребителите да си го плащат! 
И сега разглеждаме един пътнически самолет... Там електричеството се произвежда от генератор(и), който се намира в самия самолет.
И задавам аз въпроса: Дали авиокомпанията ще сложи един тежък и харчещ много енергия (в случая самолетно гориво) генератор, вместо да сложи такъв, който би спестил тегло и гориво и би позволил качването на дори само още един пътник, от който може да се съберат пари за пътуването му?
Или авиокомпаниите са тъпи и хвърлят парите си на вятъра?
Или в самолетите има някакви генератори работещи на някакъв друг принцип, различен от тези на "наземните" генератори?

А ако стане въпрос за военен самолет, където всеки килограм оборудване по-малко означава килограм въоръжение повече или метър писта по-малко или няколко км/ч по-висока скорост? Смяташ че там някой ще го интересува някаква си световна конспирация, и само и само да не откриват очите на простолюдието ще влачат антични генератори вместо да сложат върха на технологията?

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #894 -: Август 20, 2018, 04:56:19 pm »
Да премахнеш Ленц ефект е като да искаш да вдигнеш 50 килограма картофи но да не усетиш тежеста им..
Няма такъв филм!
Избрах този модел, защото е еднотактов и хода на буталото към мястото за искрата е дело на подковиден магнит

Здравей Иван,
Това значи ли че си се заИграл с ДВиГателя ?
« Последна редакция: Август 21, 2018, 01:03:24 am от atos »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #895 -: Август 20, 2018, 09:31:49 pm »
Здравейте,
Не Векторе, това е генератор направен от генератор. Просто махнах буталото и всички останали джаджи и ги замених с 4 ремъчни шайби. Ако се вгледате ще видите, че пред шайбите съм оставил оста малко по-дълга, за да мога да го въртя и с бормашина, на която мога да контролирам оборотите. Тец, Ленц, Тесла, Метла могат да пишат каквото си искат, при мен е: Ръка да го направи - око да види!
Бъди!
Иван
« Последна редакция: Август 21, 2018, 12:51:39 am от atos »

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #896 -: Август 21, 2018, 12:06:26 am »
Забрави още един орган с който явно работиш и проверяваш, но той е по подразбиране.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #897 -: Август 21, 2018, 12:56:45 am »
И сега разглеждаме един пътнически самолет...

Няма какво да му разглеждаш...откакто стана възможно да си купиш самолетен билет до европейски град за 20-30 долара...вече и аз нищо не разбирам - де е Киро на кирия?
https://www.esky.bg/samoletni-bileti?gclid=EAIaIQobChMI6tKHpc_83AIViMmyCh1AmgkDEAAYASAAEgLFUfD_BwE

Автобусните са доста по-скъпи...

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #898 -: Август 21, 2018, 07:30:26 pm »
Иван,
Добавял ли си магнити в генератора?

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #899 -: Август 21, 2018, 08:07:49 pm »
Здравей,
не, всичко си е така както е направен, но не съм доволен от мощността. Сега ще смена ротора с друг, ако се подобри КПД ще го оставя за изпитанията, ако ли не, ще купя готов генератор с параметри каклвито ми трябват.
Бъди!!!
Иван БГ