Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 299766 пъти)

Неактивен Bat_Vanko

• Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 538
  • Рейтинг: 172
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #945 -: Март 25, 2018, 05:20:13 pm »
Колега Иван БГ, аз знам че скоростта на светлината е предел, но това с нищо не ми помага да я достигна, та камо ли да я надмина. Както колегата krasias каза - самата схема е грешна. Самото магнитно поле трябва да бъде хомогенно и константно. Не трябва да има такива минимуми и максимуми в интензитета на полето. Иначе казано конструкцията силно наподобява магнитният лагер и се използва само свойството "пречупване на магнитната силова линия". Достигаш липсата на спирачен ефект при магнитният лагер и тогава прилагаш "пречупване на магнитната линия".
А как точно това става - добре е да има някакъв стремеж да креативност и развитие през следващите 20 години.

Неактивен Vector

• Сериозно Активен
  • Публикации: 409
  • Рейтинг: 467
« Отговор #946 -: Март 25, 2018, 07:55:17 pm »
Греен Хълк ,пиши cuting magnet в тубата, има начини,аз съм рязал магнит с ток :o
С ъглошлайф на стойка също става задоволително..
« Последна редакция: Март 30, 2018, 06:25:42 pm от atos »

Неактивен Иван БГ

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 355
  • Рейтинг: 354
« Отговор #947 -: Март 30, 2018, 11:33:27 am »
Здравейте,
много сте далече от истината. Отблъскването е едно и също, само че в две посоки, по часовниковата стрелка и обратно на часовниковата стрелка. Така че, ако премахна, или намаля единият от векторите, било то левия, или десния това не променя силата на другия.
Важно е как става това, за да не се размагнити целият магнит.
А що се отнася за някакви схеми.... не съм помествал такива!
Бъдете!
Иван

Неактивен Bat_Vanko

• Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 538
  • Рейтинг: 172
« Отговор #948 -: Март 31, 2018, 02:22:00 pm »
Здравей колега Иван БГ. Дайте ако обичате да не заблуждаваме начинаещите в работата с магнитни полета. Няма как да премахнете или спрете магнитното поле, съответно и получените в резултат на него вектори. Магнитните линии нямат начало или край, те са непрекъснати. Единственото което можете е да ги пренасочите в друга посока. Но когато промените началото на една силова линия (извън магнита) се променя и нейното разположение в пространството и съответно нейният край (отново извън магнита). В крайна сметка баланса се запазва.
А за да не се размагнити целият магнит или дори една негова част има поне два начина:
1. Работи се с достатъчно силни магнити с много голяма коерцетивна сила за да не могат да се размагнитят;
2. Просто конструкцията трябва да позволява работа на привличане вместо на отблъскване...

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 611
  • Рейтинг: 335
« Отговор #949 -: Април 01, 2018, 09:05:31 am »
Здравей, Бат Ванко!
Искам да допълня и много леко да коригирам последния ти пост:
Разбирам "пренасочването" на Магн.Сил. Линии (МСЛ) просто като тяхно "изкривяване". Освен това, те нямат "начало" и "край"  - просто имат някаква траектория - според външни въздействия и евентуално от вътрешни аномалии в структурата на "сплавта".
Размагнитването не зависи от конкретната сила на магнита - просто всички магнити с времето губят определени проценти от тази сила. Към момента няма общо приети и известни нам правила за изчисляване на този спад. Как го изчисляват в съответните лаборатории - един Господ знае (а "Неведоми са пътищата Божии")
Тук намирам известен резон за размишление асоциирайки твърденията на Джон Сърл, че : "...при своето въртене (на неговите многослойни "фишеци"") електрони и магнетрони от магнита излизат от него (от центробежната сила според Сърл), ускоряват се през медния слой и ... просто "излитат на майната си"...
Излита нещо... излита материя, излита маса... и така се губи и тегло и сила ... което става разбира се много бавно, като краен ефект, във времето... Това са съответните проценти на размагнитването... според някои източници около 2% през първите 10-15 години и после леко спадане за около 400 години с около 15%. И толкоз. 
Това, което е в по-дълбоките структури на сплавта остава... няма как да се изгуби, защото това не е само-анихилиране... И естествено е да зависи от външни фактори - скорост на въртене, взаимовъздействие с други магнити или електромагнитни полета - по-силни или по-слаби...променливи или постоянни...
Освен това, И в позиция на Привличане, И особено в позиция на Отблъскване имаме промяна в силата на магнитите.
Затова именно във всички известни (на мен) конструкции магнитите се изтощават скоропостижно. Майсторите по целия свят не се сещат, че има и друг, трети начин... това, което намерих аз в моите разработки и преди време го нарекох "гъделичкане на магнитите", което всъщност е "гъделичкане на магнитните полета" едно с друго... така имаме непрестанен обмен и запазване на споменатия от теб Баланс на индивидуалното магнитно поле на даден магнит.
« Последна редакция: Април 02, 2018, 09:06:30 am от Maistora52 »

Неактивен Иван БГ

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
« Отговор #950 -: Април 01, 2018, 12:25:03 pm »
Здравей Майсторе,
поздравления за поста. Направо в десятката. Всичкото което описваш е истината за магнитите, особенно за "гъделичкането" и за размагнитването. Едно време когато имаше ленти, било то аудио, или видео имаше машини в коридорите, слагаш питата натискаш копчето и запис на-най. Същото става и с магнитите, ако нещо си сбъркал при изграждането на магнитното поле, след това всяка грешка се отразява на магнитната възглавница.
В момента правя стенд с камери, за да заснема поведението на магнитите по оста "X" и "Y" в статично положение и във динамично и какво се получава между тях. Като го завърша ще го поместя.
Още веднъж БРАВО Майсторе!
Бъди!
Иван

ПП. Весели и празници!!!

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 611
  • Рейтинг: 335
« Отговор #951 -: Април 02, 2018, 09:04:01 am »
Е, па... щом викаш "браво" значи правилно е... Щот, ти си лидера тук, ти си специалиста... моите изводи са почерпени само от опит и дедукции... нещо подобно като при Майстор Колю Фичето - никой не го е учил на математика или Евклидова геометрия, ама строежите му още стоят... непоклатими... Да не говорим за оная - Дървената колона (дирека) дето нарочно я е поставил в една от построените къщи (дали пък не беше църква?!) във В. Търново (май?! - не помня къде беше, ама преди 50-тина години съм я въртял някъде), и дето и сега може да се врътне с ръка, за доказателство, че не я притиска отгоре й строежа...
Де и ние такива Диреци да побием - където трябва!

Неактивен Vector

• Сериозно Активен
  • Публикации: 409
  • Рейтинг: 467
« Отговор #952 -: Април 02, 2018, 09:14:30 am »
Иван,
В предишни постове казваш че освен размагнитване може да се получи намагнитване??
Това е интересно ,може ли повече информация?

Неактивен Иван БГ

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
« Отговор #953 -: Април 02, 2018, 01:53:35 pm »
Здравейте,
Майсторе когато си прав си прав. Мисля че форумът съществува, за да  вървим напред, независимо колко години имаме загубени по пътя. Може би затова започнах с 10 заповеди за експериментаторите. Имам 6 години загубени заради създаване на реплика и още 4, че не водих дневник.
Сега правя всичко по два броя. И бързам бавно.
Векторе, ако искаш мога да ти изпратя главина за измерване на ъгловия момент. Ти само ще я монтираш.
Ще ти кажа и как става увеличаването!
Като го измериш ще видиш до колко се увеличава и при какви обороти става това!
Бъдете!!!
Иван