Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 798443 пъти)

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #855 -: Февруари 13, 2018, 07:35:54 pm »
ИванБГ,може ли да отговорите на един въпрос?
Едно бутало с три магнита срещу една мембрана с два магнита ,равно ли е на две бутала с по три магнита срещу мембрана с един магнит ?
Имам и друг въпрос но ще изчакам отговора на този..
Поздрави!

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #856 -: Февруари 14, 2018, 03:02:37 pm »
Здравей Векторе,
нужно е уточнение! Само бройката не е достатъчна.
1. Как са разположени магнитните полета, дали са успоредно на оста на въртене, или са перпендикулярно. Аз работя на втория принцип.
2. Големината на магнитите спрямо диаметъра на МП (магн. полето).
3. Симетрично ли са разположени, или асиметрично и на колко градуса са един от друг, ако са асиметрични.
4. Втората част на въпроса ти е неправилна. Не може да има две бутащи полета с по 3 магнита и само един магнит на мембраната. Няма как да стане. Минимум трябва да са два.
Всичко това има значение за РМП (резултантното магнитно поле).
Бъди!
Иван
« Последна редакция: Февруари 14, 2018, 03:28:27 pm от Иван БГ »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #857 -: Февруари 15, 2018, 02:15:14 pm »
Здравей Векторе,
Ако МП (магнитното поле) на бутащите магнити представлява като поста ти от тази тема в отговор 892 стр.60 и ако мембраната се състои от същият вид магнити, на който осите им са разположени на "0"гр. и "180" гр.
Като поставиш който и да е магнит от мембраната, срещу магнит от буталото, то мембраната като я пуснеш няма да мръдне.
Само ще трепне на ляво и на дясно и ще спре.
Бъди!
Иван
« Последна редакция: Март 19, 2018, 09:19:50 am от Maistora52 »

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #858 -: Февруари 15, 2018, 03:20:18 pm »
разбрах че с всичките тези сложнотии от градуси, директриси, вектори, даже с тези копланарни вектори, сектори, интервали, миниинтервали и прочие НАУКОПОДОБНИ ПРОСТОТИИ....за форума темата е пълен провал
Не ми остава нищо друго, освен да се самоизключа!
Напускам форума!


Не съм аз този, който да ти каже добре дошъл отново. А може би сегашното посещение е с нов сюжет. Освен да изчакаме да видим следващото действие от пиесата, не се знае какво може да изскочи. За сега започваш отново твърде обещаващо, давай смело.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #859 -: Март 02, 2018, 02:08:44 pm »
Здравейте,
всички показани са на принципа V-gate, т.е. избягване на входа, има въртеливо движение, няма КПД. Моделите не могат да завъртят никакъв генератор. Що се отнася до модела на Перендев - това е измама. Той е осъден за нея.
Бъдете!
Иван
ПП- ЧЕСТИТА БАБА МАРТА

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #860 -: Март 06, 2018, 01:37:37 pm »
Здравейте,
върнах се към форума, защото реагирах твърде емоционално на поста на Майстора 52. Явно той желае да измести темата в плоскостта където той се намира. НАУКОПОДОБНИТЕ ПРОСТОТИИ са следните:
Ще взема за база питането на Вектор.
Първо магнитното поле с 3 магнита. Да приемем че ТО ще е статично.
Първи магнит А, оста е залепена на  0 гр. Аз го разглеждам и го смятам като два равно-противоположни вектора. Десен векторот (0 - 60)гр., ляв вектор (0 -300). Като началото и на двата вектора започва от 0 гр., като десният свършва на 60 гр, а левият на 300 гр.
Втори магнит Б, оста е залепена на  120 гр. Аз го разглеждам и го смятам като два равно-противоположни вектора десен векторот (120 - 180)гр., ляв вектор(120 -60) . Като началото на двата вектора започва от 120 гр., и десният свършва на 180 гр, а левият на 60 гр.
Трети магнит В, оста е залепена на  240 гр. Аз го разглеждам и го смятам като два равно-противоположни вектора десен векторот (240 - 300)гр., ляв вектор(240  180) . Като началото на двата вектора започва от 240 гр., и десният свършва на 300 гр, а левият на 180 гр.
Второто магнитното поле с 2 магнита. Да приемем че ТО ще е въртеливо
Първи магнит А, оста е залепена на  0 гр. Аз го определям и го смятам като два равно-противоположни вектора. Десен векторот (0 - 90)гр., ляв вектор (0 -270). Като началото и на двата вектора започва от 0 гр., като десният свършва на 90 гр, а левият на 270 гр.
Втори магнит Б, оста е залепена на  180 гр. Аз го определям и го смятам като два равно-противоположни вектора десен векторот (180 - 270)гр., ляв вектор(180 - 90). Като началото на двата вектора започва от 180 гр., и десният свършва на 270 гр, а левият на 90 гр.
От тук нататък нещата се смятат като СКАЛАР. За да разберете правотата на тези НАУКОПОДОБНИ ПРОСТОТИИ иместете с 1 гр. някой от магнитете на въртящото се поле, какво ти 1 гр., с 30 секунди и вижте каква е промяната, но преди да направите опита първо сметнете, за да видите къде ще спре, а пък случайно ако получите "0", значи имате въртяща се турбина, защото полетата отговарят на първата аксиома на механиката. Ако пък имате две "0".....това е друга тема!
Бъдете,
Иван

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #861 -: Март 06, 2018, 02:13:19 pm »
Първо магнитното поле с 3 магнита. Да приемем че ТО ще е статично.
Първи магнит А, оста е залепена на  0 гр. Аз го разглеждам и го смятам като два равно-противоположни вектора. Десен векторот (0 - 60)гр., ляв вектор (0 -300). Като началото и на двата вектора започва от 0 гр., като десният свършва на 60 гр, а левият на 300 гр.
Втори магнит Б, оста е залепена на  120 гр. Аз го разглеждам и го смятам като два равно-противоположни вектора десен векторот (120 - 180)гр., ляв вектор(120 -60) . Като началото на двата вектора започва от 120 гр., и десният свършва на 180 гр, а левият на 60 гр.
Трети магнит В, оста е залепена на  240 гр. Аз го разглеждам и го смятам като два равно-противоположни вектора десен векторот (240 - 300)гр., ляв вектор(240  180) . Като началото на двата вектора започва от 240 гр., и десният свършва на 300 гр, а левият на 180 гр.
Второто магнитното поле с 2 магнита. Да приемем че ТО ще е въртеливо
Първи магнит А, оста е залепена на  0 гр. Аз го определям и го смятам като два равно-противоположни вектора. Десен векторот (0 - 90)гр., ляв вектор (0 -270). Като началото и на двата вектора започва от 0 гр., като десният свършва на 90 гр, а левият на 270 гр.
Втори магнит Б, оста е залепена на  180 гр. Аз го определям и го смятам като два равно-противоположни вектора десен векторот (180 - 270)гр., ляв вектор(180 - 90). Като началото на двата вектора започва от 180 гр., и десният свършва на 270 гр, а левият на 90 гр.
Макар и много-много опростено, поне е разбираемо.

От тук нататък нещата се смятат като СКАЛАР. За да разберете правотата на тези НАУКОПОДОБНИ ПРОСТОТИИ иместете с 1 гр. някой от магнитете на въртящото се поле, какво ти 1 гр., с 30 секунди и вижте каква е промяната, но преди да направите опита първо сметнете, за да видите къде ще спре...
Долу имаш 6 вектора които са равни и по тройки противоположни. Горе имаш 4 вектора които са равни и по двойки противоположни по посоки. Ако смяташ като скалар ... получаваш точно две нули - една отгоре и една отдолу. Това очевАдно не е вярно.
Ако няма изместени магнити, по окръжността ще имаш 6 точки в които силите ще се уравновесяват, и установката ще спре на някоя от тях. Това ще е точка, при която ще имаш една двойка "горен-долен" един срещу друг.
Ако изместиш единия от магнитите с 1 градус, отново ще имаш 6 точки, но тогава магнитите в една от двойките няма да са точно един срещу друг, а изместени на ... не мога да го сметна наум, но или на 1/2 градус, или на 1/3 градуса.

Но ако предоставиш някакви формули, по които някакви СКАЛАРИ се събират по друг начин... това ще е доста революционно :)

За да изпростее съвсем постановката си представете два диска. На единия имате 2 "баира", разположени радиално (от центъра към периферията) на 180 градуса, а на другия имате 3 "баира" през 120 градуса. Слагате единия диск върху другия. Винаги ще имате някакво положение при който диска отгоре ще е намерил най-ниската си точка, и няма земна сила която да го накара да продължи да се върти спрямо другия, защото това би означавало той да се повдигне, а както знаем природата е мързелива и не върши нищо, в което трябва да вложи повече енергия отколкото ще получи. Независимо дали 2-та "баира" са точно на 180 градуса или са на 179, или на 179.9 градуса - ще има точка в която диска ще е в най-ниска позиция. Разликата ще е в ъгъла на който ще бъде достигната тази най-ниска точка. Достигне ли се - няма мърдане без да се вложи енергия отвън.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #862 -: Март 06, 2018, 04:42:21 pm »
Здравей juliang,
точно така. Когато магнита на въртящото се поле съвпадне с магнит от статичното поле, а вторият магнит се намира по средата на двата магнита се смята по друг начин. В този миг Нютоновата механика е излишна. Действа квантовата механика, или по-точно релативистичната механика - 4векторното решение, резултата тук е различен.
Бъди!
Иван



Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #863 -: Март 06, 2018, 07:24:40 pm »
... Когато магнита на въртящото се поле съвпадне с магнит от статичното поле, а вторият магнит се намира по средата на двата магнита се смята по друг начин.

По какъв "друг" начин?

... Действа квантовата механика, или по-точно релативистичната механика...
Двете понятия са коренно различни, бих казал противоположни. Също така науките които назоваваш описват явления, които тук просто са неприложими.
Това че ползваш "засукани" термини не означава че теорията ти става по-достоверна. Имам съмнения че не си съвсем наясно с какви явления се занимават тези раздели на механиката. Само за информация:

Цитат
Квантовата механика е фундаментална физична теория, раздел от теоретичната физика, описващ поведението на елементарните частици и физичните явления, съпоставими по големина с константата на Планк.
Твоите установки изобщо не се вписват в тези размери.

Цитат
Релативистична механика - разглежда законите на механичното движение на телата при скорости, сравними с тези на светлината във вакуум.
Също не може да става въпрос за прилагането на този раздел - ти нямаш такива скорости на въртене/придвижване в твоята установка.

Наблегни на обяснения в светлината на класическата механика. Магнитите са наистина необичайни на пръв поглед, но това не значи че не се подчиняват на законите на класическата механика.
« Последна редакция: Март 19, 2018, 10:42:42 am от Maistora52 »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #864 -: Март 19, 2018, 11:38:13 am »
Само да вметна...
Вектор ще репликира,но ще трябва да завърши първо координатната си машина с ЦПУ.
Чрез този инструмент нещата би треало да се получат точно и бързо...

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #865 -: Март 23, 2018, 01:09:46 pm »
Здравей Юлияне,
магнита който е на 180 гр. не се намира на никакъв баир, а в пропаст и колкото са по-силни магнитите, толкова пропастта е по-дълбока. В един пост съм писал, че в магнитната турбина, полетата не може да са кратни на 3 и т.н. Защото се създава магнитна спирачка.
Поздрави!
Иван
« Последна редакция: Март 23, 2018, 01:11:13 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #866 -: Март 23, 2018, 01:09:57 pm »
Само да вметна...
Вектор ще репликира,но ще трябва да завърши първо координатната си машина с ЦПУ.
Чрез този инструмент нещата би треало да се получат точно и бързо...

Малко ми прилича на идеята да си сглобиш/купиш струг, за да си направиш няколко болта...

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #867 -: Март 23, 2018, 01:37:40 pm »
За да направите магнитен двигател, ви трябва симулатор. Все още не съм попаднал на такъв софтуер.
https://www.youtube.com/watch?v=nXYFc0mMujE

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #868 -: Март 23, 2018, 01:43:34 pm »
Много добро видео!
Явно е, че магнитното поле е по-сходно с физиката на флуид, отколкото с чисто геометричните вектори, представени от Иван (нищо лично)!


https://www.quora.com/Where-can-I-find-free-modeling-software-for-Magnetic-Field-Simulation

https://quickfield.com/glossary/magnetic-simulation.htm

https://phet.colorado.edu/en/simulations/category/physics/electricity-magnets-and-circuits
« Последна редакция: Март 23, 2018, 03:07:06 pm от atos »

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #869 -: Март 23, 2018, 03:39:04 pm »
...Явно е, че магнитното поле е по-сходно с физиката на флуид, ....
И други отбелязваха, че Иван прави статични замервания на динамични величини (поле или както добре го оприличаваш на флуид), но той подминава и тези въпроси.