Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 340531 пъти)

Неактивен Vector

• Сериозно Активен
  • Публикации: 447
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #900 -: Декември 25, 2017, 10:54:43 am »
Не разбрах защо точно като работя по темата и споделям в форума ,майстора се включи с неговата критика...
Предвид желанието на Иван -да бъдат изтрити мненията му,то смятам че не е коректно да споделям повече снимки и резултати от репликата по магнитната турбина!

Честита коледа!

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 3 023
  • Мисля, следователно...мисля!
« Отговор #901 -: Декември 25, 2017, 12:19:33 pm »
Нищо от темата няма да се трие!
Каквото е трябвало, изтривано е о'време.
Не може, винаги, когато някой се нацупи за нещо, да му се заличават поголовно коментарите, незряло е!
Представете си, ако се триеше всичко всеки път, когато е подложено на критика?

Неактивен ndm

• Специалист
  • Подготвен
  • Публикации: 183
« Отговор #902 -: Декември 25, 2017, 03:11:16 pm »
Не разбрах защо точно като работя по темата и споделям в форума

..... смятам че не е коректно да споделям повече снимки и резултати от репликата по магнитната турбина!
Имах една позната, която втвърдяваше почти всичко. Ако трябва ще я издиря, едва ли някава смола ще и се опре.

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 653
    • Магнитни двигатели "AMAG"
« Отговор #903 -: Декември 25, 2017, 04:06:28 pm »
Мисля, че "за ползу роду" опираме до фундаментален въпрос отнасящ се до Формите на преобразуване на една енергия в друга.
При справка в интернет - не се появи нищо съществено освен някои отделни преобразувания.

Давам посока на търсене, особено за жителите на София с желание и възможност да посетят Националната Библиотека "Кирил и Методий".
Точно там лично аз съм разгръщал страниците на КВАДРАТНОТО списание "Млад Техник" издавано още през 60-те и 70-те години на 20 век. Дано не ме лъже паметта, но това беше името на списанието. Друг вариант е "Млад конструктор" - НО ДА Е КВАДРАТЕН! - в правоъгълните няма това което ни трябва.
И точно в едно от тези списания на корица или под-корица имаше подадена спомената по-горе от мен пак КВАДРАТНА схема на Енергийните преобразувания.
Тази квадратна схема (имам много силна зрителна памет) беше на тъмен фон и беше разделена на по-малки квадратчета.
В лява вертикална и горна хоризонтална линия бяха обозначени със СВЕТЪЛ знак в един и същ ред (около) десетина Форми на Проявление на Енергията - механична, електрична, атомна, химична, светлинна, топлинна и пр.
При засрещането им имаше обозначаване какъв е видът на изходящата от преобразуването енергия.
В Цялата схема имаше само един Въпросителен знак (?) - поради явно липсващ такъв преход или поради друга причина.
Важното е да намерим тази простичка схема, с която много, ама много ще облагородим и ще подпомогнем усилията си в нашите разработки, а и на тези след нас!

Мислете, работете и помагайте СТРАТЕГИЧЕСКИ в общото ни дело по "слагане на прът в колелото на енергийните и подобни конгломерати"!

Всичките ни усилия - в дълбоката си същност - не са насочени само и единствено за лично облагодетелстване, а за "ползу человеческаго рода"! Всяко друго усилие на Разума, различно от посоченото тук е обречено на провал!

Разбира се, има големи библиотеки из цялата страна - и във всяка от тях - по правило - би трябвало да има албум със колекция от съответните издания - били те книги, списания, вестници или справочници!

Търсете мили приятели, защото "Който търси НАМИРА!"
И НА САМИТЕ ВАС ЩЕ Е ОТ ПОЛЗА!

Неактивен lda_has

• Активен
  • **
  • Публикации: 255
  • Скайп: lda_has
« Отговор #904 -: Декември 25, 2017, 04:47:30 pm »
"Разбира се, има големи библиотеки из цялата страна - и във всяка от тях - по правило - би трябвало да има албум със колекция от съответните издания - били те книги, списания, вестници или справочници!"

Maistora52 малкия формат на списанието излизаше до 1970 година. След това мина на формат А4, но в него не е написано нищо за СЕ. Поне в притежаваните от мен всичките подвързани броеве от 1970-1990 - та година. Също така и в Руските "Моделист конструктор", "Радио" и Българското "Радио и телевизия" за същите години.

Атанасов_Хасково

Неактивен Maistora52

• Moderator
  • Много Напреднал
« Отговор #905 -: Декември 25, 2017, 04:51:32 pm »
Знам това, защото съм ги преровил всичките.

Търсете КВАДРАТНОТО списание

Неактивен hyparh

• Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 750
  • As above, so below
« Отговор #906 -: Декември 25, 2017, 04:57:00 pm »
Привет Майсторе,
Ето тук твърдят, че имат преснимани всички издания на МК: https://www.sandacite.bg/%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BC%D0%BB%D0%B0%D0%B4-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80-100-%D0%BF%D1%8A%D0%BB/

Дано списанието да е това.

Директен линк за сваляне: https://drive.google.com/uc?export=download&id=0Bw941VGG9TjcWXhKdHhjMkljQ1U

Аз пък като малък обичах да чета "Наука и техника за младежта", за което бяхме абонирани тогава. Това е едно от списанията, което ме запали по науката като цяло.
Имат пълен архив и на него: https://www.sandacite.bg/%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D1%83%D0%BA%D0%B0-%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%B6%D1%82%D0%B0/

Весели празници на всички!

Неактивен Maistora52

• Moderator
  • Много Напреднал
« Отговор #907 -: Декември 25, 2017, 07:43:10 pm »
Преди час го изтеглих всичкото ... точно оттам...
Квадратните списания са от 60-те и началото на 70-те.
Прегледах ги едно по едно, страница по страница.
Всичките се отварят (след изтегляне) онлайн. Има и броеве отварящи се с ДежаВю.
Обемът е 2,6 гБ разархивиран.
Уви! Никъде не се появи корицата със схемата.
Просто не са снимани последните корици, а само началните.

Неактивен mi68

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 658
« Отговор #908 -: Декември 26, 2017, 08:21:23 am »
Здравейте,
Магнитната турбина като замисъл е правилна но като изпълнение не става.
Разгледах и съпоставих НЛО култове за колело в колело и задвижвани от живак, както Сърл генератора, магнитна турбина и еднополюсна (униполярна) машина.

Материята има три величини (свойства). Ако едновременно се бутнат две величини третата мърда, ако се бута една величина то имаме разсейване/загуби.
Да преговорим свойствата на материята-заряд, маса и спин. Тези величини вървят заедно и са проявени в различна степен. Най-непозната е величината спин, отговаря на въртенето, механичната енергия, загряване /охлаждане, информацията или квантовата (времевата) свързаност /едноименни спинове се привличат и синхронизират/ между частите. За това имаме НЛО тип колело в колело, LL-резонанс тип Тесла, където двете бобини са свързани серийно.

Да се върнем към магнитната турбина. При завъртане на турбината възниква Лоренцова сила, векторно произведение. Тази сила поражда ЕДН и електронен ток познати като еднополюсен генератор (униполярка). Да изчислим напрежението V по ф-лата:
                                                       V=0,5.w.B.(b^2 - a^2),       
където w-ъглова скорост (честота); В-магнитна индукция;  b-външен радиус; а-вътрешен радиус.
Какво ни учи формулата? Напрежението/токът/ зависи нелинейно от радиуса. При Сърл имаме три реда ролки и голяма разлика между вътрешен и външен радиус (диаметър). Напрежението на униполярния генератор е ниско но при големи мощности тока е хиляди ампери. Този ток при генератора на Сърл предизвиква йонизация на въздуха и той започва да свети, като генератора започва да охлажда въздуха и да дърпа температура (спин) от околната среда.

В генератора на Сърл радиалния ток създава положителна обратна връзка ПОВ и ролките се ускоряват като се дига ъгловата скорост (оборотите) съответно напрежението/тока по горната формула.

От изложеното Магнината турбина добива следния вид. Три стоманени лагера с подходящи размери влизат един в друг. В центъра на лагера се поставя болт и се затяга с гайка , това е въртящия се вал, а опашката се слага в патронник  на бормашина.
Стартирането на турбината става с бормашината, с външена батерия АА 1,5В или  палачинков неодимов магнит залепен за главата на болта. Външната черупка на лагерната конструкция е неподвижна и се свързва с дебел проводник към вала да се даде електрическа верига.

Конструкцията на тази турбина съдържа три стоманени лагера, една бормашина, болт и гайка, палачинков стандартен магнит и проводник.   

« Последна редакция: Декември 26, 2017, 08:48:36 am от mi68 »

Неактивен ndm

• Специалист
  • Подготвен
« Отговор #909 -: Декември 26, 2017, 03:13:24 pm »

Материята има три величини (свойства). Ако едновременно се бутнат две величини третата мърда, ако се бута една величина то имаме разсейване/загуби.
Хм, що ли са ми толкова познати тези толкова свойствени величини на материята. Винаги съм усещал загубите и разсейването, когато съм бутал само една величина(свойство).

Неактивен Vector

• Сериозно Активен
  • Публикации: 447
« Отговор #910 -: Февруари 13, 2018, 07:35:54 pm »
ИванБГ,може ли да отговорите на един въпрос?
Едно бутало с три магнита срещу една мембрана с два магнита ,равно ли е на две бутала с по три магнита срещу мембрана с един магнит ?
Имам и друг въпрос но ще изчакам отговора на този..
Поздрави!

Неактивен Иван БГ

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 360
« Отговор #911 -: Февруари 14, 2018, 03:02:37 pm »
Здравей Векторе,
нужно е уточнение! Само бройката не е достатъчна.
1. Как са разположени магнитните полета, дали са успоредно на оста на въртене, или са перпендикулярно. Аз работя на втория принцип.
2. Големината на магнитите спрямо диаметъра на МП (магн. полето).
3. Симетрично ли са разположени, или асиметрично и на колко градуса са един от друг, ако са асиметрични.
4. Втората част на въпроса ти е неправилна. Не може да има две бутащи полета с по 3 магнита и само един магнит на мембраната. Няма как да стане. Минимум трябва да са два.
Всичко това има значение за РМП (резултантното магнитно поле).
Бъди!
Иван
« Последна редакция: Февруари 14, 2018, 03:28:27 pm от Иван БГ »

Неактивен Иван БГ

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
« Отговор #912 -: Февруари 15, 2018, 02:15:14 pm »
Здравей Векторе,
Ако МП (магнитното поле) на бутащите магнити представлява като поста ти от тази тема в отговор 892 стр.60 и ако мембраната се състои от същият вид магнити, на който осите им са разположени на "0"гр. и "180" гр.
Като поставиш който и да е магнит от мембраната, срещу магнит от буталото, то мембраната като я пуснеш няма да мръдне.
Само ще трепне на ляво и на дясно и ще спре.
Бъди!
Иван
« Последна редакция: Март 19, 2018, 09:19:50 am от Maistora52 »

Неактивен ndm

• Специалист
  • Подготвен
« Отговор #913 -: Февруари 15, 2018, 03:20:18 pm »
разбрах че с всичките тези сложнотии от градуси, директриси, вектори, даже с тези копланарни вектори, сектори, интервали, миниинтервали и прочие НАУКОПОДОБНИ ПРОСТОТИИ....за форума темата е пълен провал
Не ми остава нищо друго, освен да се самоизключа!
Напускам форума!

Не съм аз този, който да ти каже добре дошъл отново. А може би сегашното посещение е с нов сюжет. Освен да изчакаме да видим следващото действие от пиесата, не се знае какво може да изскочи. За сега започваш отново твърде обещаващо, давай смело.

Неактивен Иван БГ

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
« Отговор #914 -: Март 02, 2018, 02:08:44 pm »
Здравейте,
всички показани са на принципа V-gate, т.е. избягване на входа, има въртеливо движение, няма КПД. Моделите не могат да завъртят никакъв генератор. Що се отнася до модела на Перендев - това е измама. Той е осъден за нея.
Бъдете!
Иван
ПП- ЧЕСТИТА БАБА МАРТА