Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 798080 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #795 -: Ноември 15, 2017, 12:16:43 pm »
Въпреки, че съм противник на тази зловредна система и на практика съм я игнорирал от полезрението си, ето ти едно от мен и вече ти е четири.
П.П. Не си прави труда да ми връщаш жеста.
« Последна редакция: Ноември 15, 2017, 03:11:29 pm от dymelsoft »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #796 -: Ноември 15, 2017, 01:22:39 pm »
Ако някой, дали Иван или Драган има нещо, то той не е длъжен на никого!
Напълно си прав kingstong, и точно от това се възмущавам! Никой не е длъжен да споделя. И това "НЕ СПОДЕЛЯНЕ" се осъществява чрез "НЕ ПИСАНЕ". Ако имаш нещо за споделяне - сподели. Ако имаш нещо да се похвалиш - похвали се. Какъв е смисъла от подържане на измамата освен да изглеждаш велик в очите на онези 80%. Е за успокоение на всички, те и без това не влизат в този форум...
П.п. да чукна и аз едно "браво" на Иван БГ за положеният труд и да не се чувства отхвърлен от обществото...

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #797 -: Ноември 16, 2017, 01:52:24 pm »
Здравейте,
в някои от постовете бях писал, че най- голямата трудност и трудоемкост това е настройването. Това е така защото, магнетизма като физическо явление основното му свойство е равновесие и синхрон. Например - всяка една промяна на размера и формата изменя осевото разделяне на магнитните посоки, което от своя страна води до промяна на сумарните килограми. Настройването на магнитната турбина е в пъти по-трудна от настройката на делкото на колата. За да стане всичко по лесно приспособленията с които работите трябва да имат една и съща мярка която да отговаря на размера на тактовете.  Кел-файда че „Айнщайна“ с който форматирам магнитите работи с точност 1 мин и 30“, когато стенда на който монтирам магнитните полета е с точност 1 гр., а стенда за монтаж беше 1 гр. сега е 3 мин. Всичко трябва да е еднакво. Всичко. Магнетизма изисква ПРИЦИЗНОСТ, ПРИЦИЗНОСТ, ПРИЦИЗНОСТ,и пак ПРИЦИЗНОСТ. Сега работя с вектори от 4.39, значи 4.39*4.39 = 8.78 гр.. Значи СТЪПКАТА е 8.78 гр. Което от своя страна един ТАКТ е: 0.137 от гр.
Бъдете!
Иван
ПП и махнете тези рейтинги, тъпо е!

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #798 -: Ноември 16, 2017, 03:52:42 pm »
Цитат
Магнетизма изисква ПРИЦИЗНОСТ, ПРИЦИЗНОСТ, ПРИЦИЗНОСТ,и пак ПРИЦИЗНОСТ.

Иван БГ, моля те, преди да пишеш някоя думичка толкова гръмко, провери я поне в речника как се изписва.
Трудно ми е да взема на сериозно човек, който е неграмотен. За другите не знам....

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #799 -: Ноември 16, 2017, 04:10:40 pm »
Здравей dymelsoft,
аз съм се учил да не бъркам в числата, а не в буквичките.
Иван

ПП Проверете колко правописни грешки е правил Достоевски в една думичка, пък е Дустоефски ха.......

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #800 -: Ноември 16, 2017, 07:45:36 pm »
Няма съмнение, че едно нещо ако не се прави прецизно, то ще стане. Но специално при магнитните двигатели има един закон наречен "Принцип на Суперпозицията". Той гласи следното: ако имаме една съвкупност от магнити, то всеки два от тях си взаимодействат така все едно че останалите ги няма. Няма промяна на полето, няма изтегляне. Полето на всеки магнит си съществува самостоятелно и това че ние го представяме като сума от това на всички магнити е вярно само от гледна точка на интензитета. Съотнесено към магнитните двигатели може да се изведе следният извод: ако от цялата група магнити нямаме поне една двойка, която да създава полезна работа, то цялата конструкция е неработеща. Това правило с пълна сила важи за конструкции с неизменна конфигурация на магнитите. За V-gate не мога нищо да твърдя, но там Иван БГ каза, че ротация нямало... Един неработещ принцип колкото и прецизно да го изработиш той си остава неработещ.

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #801 -: Ноември 16, 2017, 10:30:55 pm »
   За V-gate съм сигурен, че не работи, защото лично съм го пробвал. Нареждал съм магнитите в няколко варианта и резултата е винаги един и същ (няма завъртане). Много ми се иска да има работещ магнитен двигател, но вече съм настроен скептично. Пробвал съм и други варианти на магнитни двигатели и затова смело мога да заявя, че магнитен двигател изпълнен само с постоянни магнити няма и не може да има.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #802 -: Ноември 16, 2017, 10:55:10 pm »
Може може.
На няколко пъти опитвам да кажа как точно може, включително и преди малко в чата.
Направил съм експеримент категорично доказващ възможността. Описал съм го някъде по темите на форума. Естествено всичко е затрупано с купчини бълвоч.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #803 -: Ноември 17, 2017, 07:43:41 am »
Това вероятно само ти го можеш! За това, опитай пак с обяснението! Чакам!  Щото веднага започвам.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #804 -: Ноември 17, 2017, 12:17:44 pm »
Веднага Кузмов
Нямам време за по прецизни чертежи за това драснах тази идейна скица която съм прикрепил по долу.  Подчертавам това е идейна скица за да се схване принципа а не чертеж на работеща машина.
Значи магнитите прикачени на лентата която се движи вертикално надолу се притеглят от стационарният магнит или парче желязо. Когато достигнат в максимална близост до него хоризонталната част на другия транспортьор ги избутва настрани от статичния магнит и ги изкачва обратно нагоре. в горната част устройството на транспортьорите е такова, че вторият транспортьор ги изпуска и ги предава отново на първия. Като цяло конструкцията има много недостатъци и кинематиката и не подлжи на коментари защото е само примерна. Важното е да се осъзнае, че оривличащият се вертикално магнит има достатъчно сила за да избута настрани предният дори привличайки се ако предаде енергията си на маховик ще има сила да се самоизбута настрани. Тоест имаме цикъл "залепване отлепване" който е неуравновесен има и остатчна енергия. От тук натаъка сигурно ще има хиляди кинематични схеми които ще работят стига да са спзили принципа посочен по горе. за работоспособността му гарантирам проврил съм я експериментално. Всеки който иска може да я провери отново. не е нужно да се ползват никакви тайнствени енергии просвтления и духовно израстване, това просто работи.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #805 -: Ноември 17, 2017, 02:55:46 pm »
... Важното е да се осъзнае, че оривличащият се вертикално магнит има достатъчно сила за да избута настрани предният...
Не, няма тази сила. Силата с която се привлича е точно равна на силата необходима за отлепянето.
А ако говориш че освен привличането там действа и тежестта - в лявата част трябва да вдигаш магнити, така че и оттам си на нула.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #806 -: Ноември 17, 2017, 03:18:02 pm »
Радико, пропускаш две подробности:
1. По-близката пластина, ако е желязна, ще екранира горната. Така силата която трябва да привлича ще бъде намалена. Ако е магнит, то той също ще пречи на изместването, и реално ще сумира своята сила с основният магнит;
2. Силата на привличане/отблъскване е пропорционална на квадрата на разстоянието. Т.е. ако близката пластина е на разстояние 2 мм от магнита, то следващата ще бъде на 4 мм и ще изпитва сила 4 пъти по-малка от тази, която задържа близката пластина. Кинематично толкова близко разстояние ми се вижда невъзможно за изпълнение, по вероятно е съотношение 3 или 4 пъти, което означава 9 или 16 пъти по-слаба сила.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #807 -: Ноември 17, 2017, 03:18:59 pm »
Да, подобен магнит, в най-долната си точка просто ще "закове" на място всякакво въртене! Там е най-голямата сила, залепва и...всичко свършва ;D
Все едно да се опиташ да тръгнеш на трета скорост с ръчна спирачка...

Иначе, самата идея магнитите да влизат под един ъгъл към "теглителния", а да излизат под друг си струва да се разгледа, нужно е 3D мислене обаче...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #808 -: Ноември 17, 2017, 06:24:27 pm »
Цитат
за работоспособността му гарантирам проверил съм я експериментално.
Щом казвам, че съм я проверил значи съм я проверил. Какво повече да кажа искате да ме изкарате, че съм го сънувал това ли. Първо го проверете пък после отричайте. Голямата разлика е, че магнита не се отлепя, а се плъзга настрани. Разликата е като между обикновен кран за чешма с кекла и шибърен кран. Кеклата върви срещу водата и преодолява цялата и сила, докато шибъра прерязва водата с много по-малко усилие. Всички други досегашни експерименти описани в нета са на принципа на кеклата. Борят се  с магнитното поле право срещу него, така естествено, че има равновесие. Пак повтарям, установил съм го експериментално с две магнитчета и парче винкел. Всяко от магнитчетата успява да избута другото от винкела. Нали разбрахте, че им разменям местата и експеримента е пак успешен, за да се уверя, че не се дължи на разлика в силата им.
« Последна редакция: Ноември 18, 2017, 01:03:46 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #809 -: Ноември 18, 2017, 01:07:07 am »
Ок, Радико, направи макет и ще си откриеш пропуските!
Най-малкото - как магнитът от външната страна на "транспортната лента", след лявата ролка магически преминава от ВЪТРЕШНАТА и страна?
Дай Боже да работи, а дано, ма...надали...

С какво да помогнем за макета? Вектор има магнити, друго какво ти трябва, казвай?
« Последна редакция: Ноември 18, 2017, 01:41:32 am от atos »