Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 798994 пъти)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #750 -: Ноември 03, 2017, 07:19:49 pm »
(17:41:07) Иван_БГ: в момента анализирам принципа. Не може без статор. Трябва да има НЕЩО ОТ КОЕТО ДА СЕ ОТБЛЪСНЕ РОТОРА, или НЕЩО към което да се приближи, иначе как?
(17:42:17) Vector: Да.без статор е немислимо...
(17:42:27) Иван_БГ: Така е
(17:43:41) Иван_БГ: Обикновенно при патентите "зайчето" се крие
(17:45:56) Vector: Да!най верояно се крие.
(17:50:19) Иван_БГ: Погледни Хауърд Джонсън, къде е тайната на модела?
(17:52:50) Иван_БГ: Входящият ръб влиза странично, а излиза по правата
(17:53:30) Иван_БГ: Така вход и изход силите са различни
(18:15:41) krasias: Браво Иван_БГ браво няма що убеди ни колко са важни и истински патентите
(18:16:34) krasias: Пускаш някакъв патент а и ти не знаеш работи ли не работи ли
(18:17:45) krasias: Да го беше погледнал преди това а
(18:20:25) krasias: Ама то кога си пуснал нещо работещо ......

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #751 -: Ноември 04, 2017, 11:35:09 am »
Здравейте,
абе хора, патента е патент, той защитава авторското право, за да разбереш къде е заровено "зайчето" трябва да го купиш. Единственното нещо което са измислили американциоте е "Няма безплатен обяд!" вече съм писал това.
Вие какво си мислите?
Никой, никога, по никакъв начин не си издава тайната. Мога да ви пусна във форума моята реплика на Х.Д., знам много добре че той работи. Само дето се размагнитва след 6 месеца, но това е друга тема.
Вече около 20 години работя, дал съм луди пари, даже продадох патент, за да се финансирам, а вие искате да ви показвам как става.
Няма да стане!!!.
Ще покажа "НЕЩОТО" когато аз реша, а не Вие.
Плюйте колкото искате, това го можете!

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #752 -: Ноември 04, 2017, 03:50:18 pm »
Иван БГ, май си забравил много неща, когато дойде във форума обеща да покажеш как да си направим "магнитна турбина" и никой не те е насилвал да обещаваш, дори и темата се казва така. Само че досега нищо не си показал, това дето сглоби тогава не можеше да се върти дори с помоща на два електромагнита. Хубавото в случая е че с годините ставаш малко по честен със хората от форума, поне си признаваш че нищо няма да кажеш. Що се отнася до мен, аз не бих си и помислил да искам нещо от човек за който имам сериозни съмнения че няма какво да покаже. Аз вече си научих урока за магнитите и ако реша мога да направя магнитен двигател и без чужда помощ, така че изобщо не ме интересува дали ще показваш или не, това си е лично твой избор.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #753 -: Ноември 04, 2017, 07:22:47 pm »
Здравей Иван,

Интересно ще е да видим реплика на Х.Д. ако не ти представлява трудност.

Поздрави!

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #754 -: Ноември 04, 2017, 07:51:24 pm »
Не съм го казал, но пак го повтарям:

Цитат на: Bat_Vanko в Октомври 10, 2017, 02:58:29 pm
   И когато публикуваш нещо направи го да бъде разбираемо за останалите, иначе какъв е смисъла, само да се похвалиш ли???

Според мен е не да се хвали а пуска кукички за наивни читатели на форума които да си мислят, че "неразбираемо" е кой знае колко гениално и да бъдат зарибени с някаква платена презентация ала Капан-адзе. Т.е. на измамна схема ми намирисва. За това беше и помпането на рейтинг и онзи юзър който уж беше купил един патент всичко така конспиративно написано, че да те вкарат във филм... Ако админите пуснат всички юсър нейм които ползва Иван Бг които му помпаха рейтинга ще се разбере всъщност кой стои зад схемата.

Рекох и аз да постна, нали наближават пости.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #755 -: Ноември 04, 2017, 08:50:40 pm »
Темата на ИванБГ се казва "НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА"
Ясно, кратко и точно - демек правете си я сами.... що ще чакате от него информация.
Нали така Иване ?

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #756 -: Ноември 06, 2017, 01:22:34 pm »
Здравейте  tobo1,
прав сте, само че никой не чете заглавието.
Преди години на смъртното си легло баща ми поиска да му обещая нещо.".........., сине с тези две ръце съм построил 4 къщи. Искам да построиш повече. Обещай ми!" Обещах му! Целуна ме и почина! БЕШЕ ОБУЩАР!
Пред пенсия съм, постигнал съм всичко което съм искал, даже има и няколко документални филма за работата ми. От години мои ученици преподават това което съм създал. Но досега не съм изпълнил обещанието си. Така че трябва да почакате, баща ми е преди Вас!
Ако попълня многоточието преди "сине" ще ахнете.
Бъдете
Иван
« Последна редакция: Ноември 07, 2017, 12:11:17 pm от atos »

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #757 -: Ноември 06, 2017, 06:54:26 pm »
....Така че трябва да почакате....
Бъдете
Иван

А за какво точно трябва да почакаме Иване?

Излиза, както са отбелязали и други по-горе, че си създал темата само за да се хвалиш и да ахкаме по снимките.
Обясни ясно и точно за да се знае защо си създал тази тема.
Много хора се чувстват подведени от теб, затова мисля, че им дължиш някакво обяснение (обяснение за темата създадена тук от теб, а не за житейския ти път).

За какво трябва да почакаме?
« Последна редакция: Ноември 06, 2017, 07:11:06 pm от tobo1 »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #758 -: Ноември 06, 2017, 10:56:39 pm »
Защо подведени?
Всичко нужно има в темата за да се направи турбината!
Всяка стъпка е обяснена и тя е логична!
Защо да не ахкам ,при възможността да съм свободен - нима това не е най голямата мечта?
Естествено е човека да се притеснява за своята сигурност ,и да не иска да покаже турбина!
Много грозно постъпвате, искате като на малоумници да ви се обясни, щото ви мързи да мислите?!
Мисля, че прекалявате и то доста! Не бъдете нагли!
« Последна редакция: Ноември 07, 2017, 12:13:05 pm от atos »

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #759 -: Ноември 06, 2017, 11:27:08 pm »
Векторе, какво означава "да се направи турбина"?
С какви показатели ще бъде тази турбина?
Или поне какви могат да се очакват (при спазване на дадени инструкции)?
Аз не казвам, че Иван трябва непременно да покаже турбина, а да уточни някакви ориентировъчни параметри и до какво евентуално би довел един проект в който се спазват неговите инструкции.
Лично аз мисля, че това трябва да бъде посочено още при започването на темата.
Затова ми се иска Иван да уточни тези неща.
 
Ако има всичко нужно както казваш ти - сподели каква полезна мощност примерно може да се очаква при еди какви си други стойности или вложени материали, или каквото решиш че е полезно да се знае.


Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #760 -: Ноември 07, 2017, 12:09:40 am »

Това е компромис! Повече няма да посочвам отговори на въпросите ви!
Всички отговори търсете в темата!
« Последна редакция: Ноември 07, 2017, 12:13:49 pm от atos »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #761 -: Ноември 07, 2017, 11:28:32 am »
Vector, това е поредната красива рисунка. Изобщо от самото си начало тази тема се пълни само с чужди патенти, красиви рисунки и само едно видео на някакъв хибрид между магнитен и електрически мотор. А от мен се иска само да вярвам и да чакам (какво, последното пришествие ли  :D). Хубаво е отстояваш своето мнение, но първо се убеди че то е правилно (и работещо) и тогава се опитвай да убедиш и другите в него. На сляпа вяра разчитат само в църквата и телефонните измамници...
Иван БГ явно е привърженик на патентите и ако имаше нещо работещо, щеше да го е патентовал. И сега нямаше да пуска американски такива за доказателство.
« Последна редакция: Ноември 07, 2017, 12:07:47 pm от atos »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #762 -: Ноември 07, 2017, 12:30:53 pm »
Здравейте,
доста негативна енергия трябва да инкасирам, донякъде сте прави, но....... само донякъде.
Преди да открия темата мислех доста, консултирах  с някои от вас дали трябва да го правя, или да продължа участиети си в "Тема за размисъл"- една добра тема-която е по-широко скроена и дава възможност за най-различни постове. Убедиха ме да започна своя тема. Трудно се спряхна разработката, даже почнах с V-gate едно към едно, но спрях защото самата работа е скъпо хоби и изисква стругове, фрези и т.н. Извинявам се на Аз- скелета.
-Защо се спрях на този модел?
1.Бях пуснал клипче в "Тема за размисъл", че този модел работи, върти се, но с "ел.бобини", и Вие знаехте за това. Трябваше само да се покаже пътя за:
- как да се измести статора.
- колко да се измести
- кога да се измести
- как да се махнат "Ел.бобините"
2.Може да се направи с подръчни средства.
3. Струва евтино, материалите могат да се купят от битака.
За да следвам този път постнах "10 заповеди за ....."
Обвинихте ме в правописни грешки в превода, но аз следвах много точно правилата.
Примерно - промените да са само по 1бр.
1- Колко варианта съм показал за изместването 3-4, а може и повече?
2 - Защо на бутащия магнит има магнит?
3 - Защо на този магнит за залепени малки магнити?
4 - Защо на клипа показвам изместването.
Вие сте си Вие. Аз съм си аз. За да довършите ви трябват....
Феро магнити - ринг 72/31-32/10 - 4 бр.-подложки
Феро магнити - ринг 82/20-22/15 - 2бр.-подложки
Нео магнити - от хард дискове  N-бр. в зависимост от броя на векторите
Нео магнити 20/4/2 - 24бр.-регулиращи
Нео магнити 10/3/2 - 16бр-изместващи
« Последна редакция: Ноември 07, 2017, 12:32:49 pm от atos »

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #763 -: Ноември 07, 2017, 06:48:11 pm »
Иване БГ, критиките не са негативна енергия,
Всеки вижда педантичната методичност и прицизност с която работиш,
перфектно изработените детайли и всичко което си публикувал.
Това никаква негативна енергия не може да го промени и е видимо за всеки.
Изглежда главния въпрос е дали всичко води до работещ модел.
Нищо лошо няма да кажеш, че примерно има тънък момент за който всеки трябва сам да се досети, или че си стигнал до задънена улица и търсиш решение на определен проблем, или каквото и да е което да внесе яснота за очаквания резултат. Ти донякъде го правиш с горния си пост...но само донякъде.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #764 -: Ноември 08, 2017, 11:57:00 am »
Здравейте Табо1,
темата е една. Всичко нещо има начало и край. Единственно магнетизма като вид физическо явление няма начало и край. Магнетизма е едно ЦЯЛО. Ако имаше начало и край, това значи, че и вселената ще има начало и край. ТЯ е БЕКРАЙНА. Но човешкият мозък не може да работи с безкрайни величини, затова на всяко нещо слагаме мярка, било то метър, килограм, минута, секунда, бяло, черно и т.н. Нашият мозък иска да открие и мярка за магнетизма, затова сме го кръстили СЕ.
Няма да стане, правилата ги определя ТОЙ......МАГНИТА.
Трябва да ги спазваме, нещо като АЙКИДОТО, да сте чули да има световно първенство по Айкидо. Няма такова, защото играчите ще стоят един срещу друг, и ще чакат някой да посегне.
Това трябва да ни бъде подхода към магнитното свойство. Така че:
Моята тема има начало, но спазвам правилата на магнетизма.
Аз съм показал, че може да се върти, само трябва да се намери заместител на два момента.
ИЗМЕСТВАНЕТО, КОГА ДА СТАНЕ и КАК ДА СТАНЕ!!!
Ако прегледате постовете 184,186, 200,205 209,228,237, 239,249 ще видите, че надълго и широко обяснявам как може да стане това. Краиният резултат е един. Неможе едното което създава въртеливо движение да бъде магнит, а за линеиното движение да се използва нещо друго. За контрола и за изместването се използва също магнити. В горният пост има бройката и размерите им.
Бъдете
Иван