Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 246035 пъти)

Активен Vector

• Сериозно Активен
  • Публикации: 375
  • Рейтинг: 444
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #795 -: Октомври 10, 2017, 09:20:46 pm »
Без някой да си направи труда да вземе част от турбината ,и да я пресъздаде, няма да се отговори на въпроса има ли СЕ в тази схема...

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 426
  • Рейтинг: 527
  • Стара върба не се превива...
« Отговор #796 -: Октомври 10, 2017, 09:23:47 pm »
Давай, на теб залагаме ;D

Неактивен ndm

• Специалист
  • Подготвен
  • Публикации: 140
  • Рейтинг: 45
« Отговор #797 -: Октомври 10, 2017, 11:17:12 pm »
Ако админите пуснат всички юсър нейм които ползва Иван Бг които му помпаха рейтинга ще се разбере всъщност кой стои зад схемата.
Ааа, това е невъзможно, незнаят, намат тази възможност........

Неактивен mi68

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 590
  • Рейтинг: 215
« Отговор #798 -: Октомври 11, 2017, 06:55:03 am »
Здравейте,
Темата се избистря и се разбира, че една сила не прави СЕ, в случая магнитна. Трябва допълнителна сила, "съединението прави силата", мислете в тази посока за допълнителна сила!

Неактивен Dedo pop

• Активен
  • **
  • Публикации: 298
« Отговор #799 -: Октомври 11, 2017, 05:58:51 pm »
    Само че тая допълнителна сила си има цена!

Неактивен mi68

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 590
  • Рейтинг: 215
« Отговор #800 -: Октомври 13, 2017, 07:01:21 am »
Такава е традицията, но обърни посоката на обхождане и решението е безплатно. Има СЕ!

Неактивен Иван БГ

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 335
  • Рейтинг: 348
« Отговор #801 -: Ноември 01, 2017, 11:19:16 am »
Здравейте,
въпреки неодобрението на някои от вас за поместените номера на патентите от Америка, все пак ви ги препоръчвам. Естественно това се отнася за тези които работят в това направление. Много от тези патенти, могат да ви спестят не само време, но и пари. А това "ХОБИ" -да го назовем така- не може да се реализира без тези два показателя. Има прекрасни хрумвания и реализирани идея. Дори да не приемате тези патенти, те пак ще ви помогнат да разберете дали Вие вървите по правилен път или не.
Бъдете
Иван
« Последна редакция: Ноември 01, 2017, 05:50:55 pm от atos »

Неактивен Иван БГ

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
« Отговор #802 -: Ноември 02, 2017, 01:17:40 pm »
Здравейте,
продължавам да се ровя във публкуваните патенти за магнитните ............................ -както искате ги кръщавайте - много неща могат да ни помогнат за нашите разработки, ако икаме да направим НЕЩО, а не да отхвърляме всичко, само защото ние самите не можем да го направим. И за да не бъда голословен помествам нещо, което е много близо до онова по което работя в момента.
РОТАЦИОННО МАГНИТНО УСТРОЙСТВО   
САЩ 4443776 А
"Абстрактни
Ротационен магнит устройство се състои от поне две кръгови масиви от клиновидни магнитни елементи, които са ъглово регулируеми за техните съответните радиални оси. Елементите на всеки от масивите са подредени в повърхност до повърхността пред връзка с повърхности от една полярност пред повърхности на противоположната полярност, създавайки магнитно поле за съответните масив. Въртеливото движение се създава, когато магнитните полета на съответните масиви са заведени заедно, за да си взаимодействат. Скоростта и посоката на и създадени от въртене на въртящия момент може да бъде избирателно разнообразни чрез ъглово коригиране на магнитни елементи спрямо осите им радиални."
Бъдете
Иван

Неактивен krasias

• Специалист
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 461
  • Рейтинг: 102
« Отговор #803 -: Ноември 03, 2017, 07:19:49 pm »
(17:41:07) Иван_БГ: в момента анализирам принципа. Не може без статор. Трябва да има НЕЩО ОТ КОЕТО ДА СЕ ОТБЛЪСНЕ РОТОРА, или НЕЩО към което да се приближи, иначе как?
(17:42:17) Vector: Да.без статор е немислимо...
(17:42:27) Иван_БГ: Така е
(17:43:41) Иван_БГ: Обикновенно при патентите "зайчето" се крие
(17:45:56) Vector: Да!най верояно се крие.
(17:50:19) Иван_БГ: Погледни Хауърд Джонсън, къде е тайната на модела?
(17:52:50) Иван_БГ: Входящият ръб влиза странично, а излиза по правата
(17:53:30) Иван_БГ: Така вход и изход силите са различни
(18:15:41) krasias: Браво Иван_БГ браво няма що убеди ни колко са важни и истински патентите
(18:16:34) krasias: Пускаш някакъв патент а и ти не знаеш работи ли не работи ли
(18:17:45) krasias: Да го беше погледнал преди това а
(18:20:25) krasias: Ама то кога си пуснал нещо работещо ......

Неактивен Иван БГ

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
« Отговор #804 -: Ноември 04, 2017, 11:35:09 am »
Здравейте,
абе хора, патента е патент, той защитава авторското право, за да разбереш къде е заровено "зайчето" трябва да го купиш. Единственното нещо което са измислили американциоте е "Няма безплатен обяд!" вече съм писал това.
Вие какво си мислите?
Никой, никога, по никакъв начин не си издава тайната. Мога да ви пусна във форума моята реплика на Х.Д., знам много добре че той работи. Само дето се размагнитва след 6 месеца, но това е друга тема.
Вече около 20 години работя, дал съм луди пари, даже продадох патент, за да се финансирам, а вие искате да ви показвам как става.
Няма да стане!!!.
Ще покажа "НЕЩОТО" когато аз реша, а не Вие.
Плюйте колкото искате, това го можете!

Неактивен krasias

• Специалист
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 461
  • Рейтинг: 102
« Отговор #805 -: Ноември 04, 2017, 03:50:18 pm »
Иван БГ, май си забравил много неща, когато дойде във форума обеща да покажеш как да си направим "магнитна турбина" и никой не те е насилвал да обещаваш, дори и темата се казва така. Само че досега нищо не си показал, това дето сглоби тогава не можеше да се върти дори с помоща на два електромагнита. Хубавото в случая е че с годините ставаш малко по честен със хората от форума, поне си признаваш че нищо няма да кажеш. Що се отнася до мен, аз не бих си и помислил да искам нещо от човек за който имам сериозни съмнения че няма какво да покаже. Аз вече си научих урока за магнитите и ако реша мога да направя магнитен двигател и без чужда помощ, така че изобщо не ме интересува дали ще показваш или не, това си е лично твой избор.

Активен Vector

• Сериозно Активен
  • Публикации: 375
  • Рейтинг: 444
« Отговор #806 -: Ноември 04, 2017, 07:22:47 pm »
Здравей Иван,

Интересно ще е да видим реплика на Х.Д. ако не ти представлява трудност.

Поздрави!

Неактивен ndm

• Специалист
  • Подготвен
  • Публикации: 140
« Отговор #807 -: Ноември 04, 2017, 07:51:24 pm »
Не съм го казал, но пак го повтарям:

Цитат на: Bat_Vanko в Октомври 10, 2017, 02:58:29 pm
   И когато публикуваш нещо направи го да бъде разбираемо за останалите, иначе какъв е смисъла, само да се похвалиш ли???

Според мен е не да се хвали а пуска кукички за наивни читатели на форума които да си мислят, че "неразбираемо" е кой знае колко гениално и да бъдат зарибени с някаква платена презентация ала Капан-адзе. Т.е. на измамна схема ми намирисва. За това беше и помпането на рейтинг и онзи юзър който уж беше купил един патент всичко така конспиративно написано, че да те вкарат във филм... Ако админите пуснат всички юсър нейм които ползва Иван Бг които му помпаха рейтинга ще се разбере всъщност кой стои зад схемата.

Рекох и аз да постна, нали наближават пости.

Неактивен tobo1

• Активен
  • **
  • Публикации: 203
  • Рейтинг: 35
« Отговор #808 -: Ноември 04, 2017, 08:50:40 pm »
Темата на ИванБГ се казва "НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА"
Ясно, кратко и точно - демек правете си я сами.... що ще чакате от него информация.
Нали така Иване ?

Неактивен Иван БГ

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
« Отговор #809 -: Ноември 06, 2017, 01:22:34 pm »
Здравейте  tobo1,
прав сте, само че никой не чете заглавието.
Преди години на смъртното си легло баща ми поиска да му обещая нещо.".........., сине с тези две ръце съм построил 4 къщи. Искам да построиш повече. Обещай ми!" Обещах му! Целуна ме и почина! БЕШЕ ОБУЩАР!
Пред пенсия съм, постигнал съм всичко което съм искал, даже има и няколко документални филма за работата ми. От години мои ученици преподават това което съм създал. Но досега не съм изпълнил обещанието си. Така че трябва да почакате, баща ми е преди Вас!
Ако попълня многоточието преди "сине" ще ахнете.
Бъдете
Иван
« Последна редакция: Ноември 07, 2017, 12:11:17 pm от atos »