Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 798677 пъти)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #735 -: Октомври 10, 2017, 07:55:03 am »
valentingk, явно не четеш форума а и няма нужда да превеждаш патента ако можеш да четеш схеми. Този патент не е устройство за свободна енергия а древен прототип на dc ac преобразувател(UPS) при това с огромни загуби на енергия. И чети форума преди да повтаряш вече многократно коментирани неща, че даже и да внасяш конспиративни елементи. Чудя се кой ще ти изключи главния бушон заради някакъв патент който има милиони преводи и копия в нета и при това още никой не е получил СЕ от него.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #736 -: Октомври 10, 2017, 10:31:52 am »
Да locco, за тази конструкция е само МЕЧТА ама не и реалност.......

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #737 -: Октомври 10, 2017, 10:33:02 am »
Здравей  Иван БГ,
Така че на тази тема можем да си говорим колкото си искаш.
безмислено е, защото си говорим на различни езици...
Говориш за ъглов момент и го измерваш в ъглови единици (градуси, минути, секунди). Между "ъглов момент" и "ъгъл" общото е само прилагателното "ъглов" иначе са две абсолютно различни величини. Ъглов момент е произведението между периферна сила и разстояние до центъра на въртене и се измерва в "N.m" (нютон по метър), т.е. има характеристиките на сила. Докато "ъгъл" е величината на завъртане на една точка спрямо даден център на въртене. Измерва се в радиани, градуси, минути и секунди, т.е. има характеристиките на преместване. Такова неразбиране на основните понятия или тяхното съзнателно незачитане не дава основа за разговори. Това е все едно да те попитам каква е мощността на твоята кола и ти да ми отговориш "6000 об/мин".

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #738 -: Октомври 10, 2017, 01:50:33 pm »
Здравей Бат_Ванко,
точно така, безсмисленно е. Преди да започнеш да поучаваш, погледни какво са написали хората. В пост 347 стр. фотус 2 и 3 е записана резултантните сумарни килограми, и на колко сантиметра от оста са тази стоиности В единият случай е на 35 см. от оста, а на другата страница е на 40 см. от оста. Разгледай ги хубаво!!!И тогава пиши.
Така че слагам точка на твоите постове, защото се въртим в кръг.
Аз вече съм писал...."Движението в кръг, не е движение. Движението на кръга е движение!" Това е!!!
Бъди!
Иван

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #739 -: Октомври 10, 2017, 02:58:29 pm »
   Здравей Иван БГ, можеш да бъдеш сигурен че съм ги прегледал много добре тези фотуси (трудно е да се нарекат таблици). Те са достатъчно неразбрано написани, и дори съм сигурен че три години след публикацията и ти не можеш да се ориентираш кое какво е. Мериш нещо, пишеш нещо, но кое какво е може би само ти си знаеш. Нито картинка на измерителната схема има, нито някаква по добре онагледена таблица. Но както и да е, явно при тебе е принцип да заливаш читателите с неразбираеми картинки на отделните детайли. Всички разбрахме че си хвърлил едни пари по стругари и фрезисти да ти ги направят качествено...
   До колкото разбирам от описанието към пост 347 ти се впечатляваш от голямата разлика между силите на влизане и излизане. Е ако си беше направил труда да погледнеш таблиците които аз съм публикувал, щеше да видиш че е много често срещано съотношението от 200 %. Дори съм достигал до 400% във варианта с екраниране на магнитите. Но ротация няма по простата причина, че по-голямата сила действа по-кратко и има баланс на работата.
   В крайна сметка важното е да разбереш какво става и как трябва да стане. И когато публикуваш нещо направи го да бъде разбираемо за останалите, иначе какъв е смисъла, само да се похвалиш ли???

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #740 -: Октомври 10, 2017, 05:58:45 pm »
   И когато публикуваш нещо направи го да бъде разбираемо за останалите, иначе какъв е смисъла, само да се похвалиш ли???

Според мен е не да се хвали а пуска кукички за наивни читатели на форума които да си мислят, че "неразбираемо" е кой знае колко гениално и да бъдат зарибени с някаква платена презентация ала Капан-адзе. Т.е. на измамна схема ми намирисва. За това беше и помпането на рейтинг и онзи юзър който уж беше купил един патент всичко така конспиративно написано, че да те вкарат във филм... Ако админите пуснат всички юсър нейм които ползва Иван Бг които му помпаха рейтинга ще се разбере всъщност кой стои зад схемата.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #741 -: Октомври 10, 2017, 08:09:40 pm »
Доколкото имам опит в магнитните системи ми е ясно едно нещо: Не са важни някакви "моментни" (ъглови) стойности на силите (няма значение дали са на привличане или на отблъскване), а са важни сумарните сили по "периоди" (кръгови) стойности. Другия проблем е, че се разглежда винаги взаимодействие на статични магнити. А това според мен е грешно понеже при евентуално движение почва да се появява влияние от индуциране да токове в масивните метални части и от там влияние  в магнитните взаимодействия.
А и няма смисъл да се намаля триенето в системата - ако има получен двигателен момент то би трябвало да придвижи системата и с евентуалното и триене. Един изцяло магнитен двигател при сглобяването му трябва да се задвижи и без външна помощ. Примерно както е при турчина само с едно ъглово изместване с чук :) .
« Последна редакция: Октомври 10, 2017, 08:44:55 pm от atos »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #742 -: Октомври 10, 2017, 09:20:46 pm »
Без някой да си направи труда да вземе част от турбината ,и да я пресъздаде, няма да се отговори на въпроса има ли СЕ в тази схема...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #743 -: Октомври 10, 2017, 09:23:47 pm »
Давай, на теб залагаме ;D

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #744 -: Октомври 10, 2017, 11:17:12 pm »
Ако админите пуснат всички юсър нейм които ползва Иван Бг които му помпаха рейтинга ще се разбере всъщност кой стои зад схемата.
Ааа, това е невъзможно, незнаят, намат тази възможност........

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #745 -: Октомври 11, 2017, 06:55:03 am »
Здравейте,
Темата се избистря и се разбира, че една сила не прави СЕ, в случая магнитна. Трябва допълнителна сила, "съединението прави силата", мислете в тази посока за допълнителна сила!

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #746 -: Октомври 11, 2017, 05:58:51 pm »
    Само че тая допълнителна сила си има цена!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #747 -: Октомври 13, 2017, 07:01:21 am »
Такава е традицията, но обърни посоката на обхождане и решението е безплатно. Има СЕ!

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #748 -: Ноември 01, 2017, 11:19:16 am »
Здравейте,
въпреки неодобрението на някои от вас за поместените номера на патентите от Америка, все пак ви ги препоръчвам. Естественно това се отнася за тези които работят в това направление. Много от тези патенти, могат да ви спестят не само време, но и пари. А това "ХОБИ" -да го назовем така- не може да се реализира без тези два показателя. Има прекрасни хрумвания и реализирани идея. Дори да не приемате тези патенти, те пак ще ви помогнат да разберете дали Вие вървите по правилен път или не.
Бъдете
Иван
« Последна редакция: Ноември 01, 2017, 05:50:55 pm от atos »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #749 -: Ноември 02, 2017, 01:17:40 pm »
Здравейте,
продължавам да се ровя във публкуваните патенти за магнитните ............................ -както искате ги кръщавайте - много неща могат да ни помогнат за нашите разработки, ако икаме да направим НЕЩО, а не да отхвърляме всичко, само защото ние самите не можем да го направим. И за да не бъда голословен помествам нещо, което е много близо до онова по което работя в момента.
РОТАЦИОННО МАГНИТНО УСТРОЙСТВО   
САЩ 4443776 А
"Абстрактни
Ротационен магнит устройство се състои от поне две кръгови масиви от клиновидни магнитни елементи, които са ъглово регулируеми за техните съответните радиални оси. Елементите на всеки от масивите са подредени в повърхност до повърхността пред връзка с повърхности от една полярност пред повърхности на противоположната полярност, създавайки магнитно поле за съответните масив. Въртеливото движение се създава, когато магнитните полета на съответните масиви са заведени заедно, за да си взаимодействат. Скоростта и посоката на и създадени от въртене на въртящия момент може да бъде избирателно разнообразни чрез ъглово коригиране на магнитни елементи спрямо осите им радиални."
Бъдете
Иван