Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 798150 пъти)

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #585 -: Декември 23, 2016, 07:15:57 pm »
Весели празници!

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #586 -: Януари 02, 2017, 02:37:31 pm »
Здравейте, и ЧНГ. Желая Ви здраве и късмет през тази година.
(21:19:43) dmitarp: и накрая резултат зеро, нула, геврек, до това води липсата на фундаментални знания.
Dmitarp, не знам какво имаш предвид от "липсата на фундаментални знания", но аз започнах от: Цитат:"Двете страни на електромагнитното поле - електрическите и магнитни полета, притежават аналогични помежду си характеристики. Изучаваният в миналото аналог магнитостатика е без връска с действителността, тъй като магнитните маси не съществуват. Ето защо този аналог е без физически смисъл и повече не се разглежда. Обаче, ако все още се прибягва понякога до частична употреба на нагнитостатическите понятия, това се извършва във връзка с формални изчисления, които подлежат на подходяща замяна...." от "Основи на електро техниката" на проф. Минчо Петров Златев издадена на 1964 год.
 Разбира се в моето развитие не съм достигнал етапа - "АЗ ЗНАМ, ЧЕ НИЩО НЕ ЗНАМ!!!". За сега съм на етапа - " АЗ ЗНАМ, ЧЕ МНОГО ЗНАМ, САМО ЧЕ НЕ ЗНАМ КОЛКО ЗНАМ!!!", но продължавам да работя. Все още имам сила да се изправя сам, след поредния провал.
Силата на човека не се измерва със спечелените, а от инкасираните загуби след които си успял да се изправи. А що се отнася до ЗЕРОТО, знай едно : -"Зеро + Зеро = 1/2. Това е тайната на магнитната турбина близка до формулата на Оливър Хевисайт"
Бъди!!!
Иван

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #587 -: Февруари 24, 2017, 10:59:49 am »
Здравейте,
Създадох нов вид мембрана (ротор). Механичната част са само два лагера. Мембраната е двустранна. Брой на магнитите на страна при мембраната 76 бр.
Бъдете!
Иван

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #588 -: Февруари 24, 2017, 01:42:14 pm »
Т.е. са нужни две бутала за да има ротация
?

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #589 -: Февруари 24, 2017, 02:28:27 pm »
В този случай не!!!!!!!

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #590 -: Март 31, 2017, 12:02:10 pm »
Здравейте,
Векторе, сайта който публикува в чата за нео магнити цените са много високи. Има много по-ниски цени и то с доставката в България.
Второ, позицията ти за магнитите и образуването на магнитно поле с перманентни магнити е грешна. Да  вярно е, че всеки магнит е сам за себе си, но когато са в група се създава сумарно магнитно поле и неговата сила се определя в зависимост от броя на магнитите, и отстоянието между тях. В "ПРОСТОТАТА" на това физическо свойство се гради слънчевата система дори галактиката. Създаването на едно магнитно поле с постоянни магнити било то въртящо, стъпково, синхронно, асинхронно се изисква брилянтно познание на свойствата на магнита и взаимодействията помежду им.
Бъди!
Иван
« Последна редакция: Април 01, 2017, 03:29:19 am от Maistora52 »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #591 -: Април 08, 2017, 07:59:26 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=adVFAbl5_bc
на клипа -пружините са повечко , а на снимката са 4 бр.

значи ли това че турбината се е развъртяла с новото бутало?

За да се получи изместването на буталото ,то трябва да е в безтегловност - това е тънкия момент-защото за него не се изразходва енергия?
Как става това?
Поздрави!


« Последна редакция: Април 09, 2017, 09:35:15 am от Maistora52 »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #592 -: Април 09, 2017, 04:57:27 pm »
Правилно Приятел,
пуснах тази тема, за да покажа как се постъпва при експериментирането за създаване на СЕ-то. При тази реплика няма ротация, въртенето се получава единствено от изместването на бутащите магнити. Ако проследиш по-внимателно постовете, ще видиш как последователно променям технологията за да се получи изместването когато трябва. В "Тема за размисъл" бях поместил клип. В него също има бобини, тях използвам кога точно трябва да издърпат и колко. След това търся начин как да ги заменя. Също така окръжността в центъра е разцепена на 2 и е изместена с 3,5мм. Също така, вгледай се в магнитното поле, ще видиш има сянка. Това значи че магнитите са 3 а не две. Накрая на темата бутащите магнити стоят във въздуха, но се движат точно както трябва и колкото трябва. Няма  бобини, няма пружини всичко е подчинено на въртеливото движение. Ако желаеш мога да завърша темата. Ти си на ход.
Бъди!!!
Иван.
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!
« Последна редакция: Април 10, 2017, 11:45:53 am от atos »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #593 -: Април 09, 2017, 07:30:59 pm »
Честит празник!
Много бих се зарадвал да вида турбината как се развърта-това би било чисто СЕ!
Но ти си решаваш...
Поздрави!

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #594 -: Април 10, 2017, 10:19:16 am »
Здравей Векторе,
но с една уговорка и ти да работиш с мен и да направиш реплика. Само така ще се осмисли и ще се повярва, че всичко това е истина. Всичко друго е бля-бля! Без да се обръща внимание кой какво мисли и пише във форума. Ако приемаш условието добре.
Весели празници!
Бъди все така позитивен!
Иван
« Последна редакция: Април 10, 2017, 11:45:11 am от atos »

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #595 -: Април 10, 2017, 12:46:56 pm »
Здравей, Иванбг!
 Може ли да дадеш по точен смисъл на израза "и ти да работиш с мен".
 Дали имаш предвид да работите заедно или всеки си работи сам по общи идеи?
 Питам защото ако има възможност бих искал и аз да се включа, но при условие че нещата няма  да спрат до някъде, както се получи с В мотора.
 Поздрави!

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #596 -: Април 10, 2017, 01:41:55 pm »
Здравейте az_skeleta,
предлагам да работим заедно по модел който съм избрал. Може да обсъждаме по форума, защо се прави всяка следваща стъпка, но водещият ще бъда аз и тези който работят по репликата. Иначе ще стане говорилня и накрая резултат никакъв. Вече съм писал -"Всеки ден е измерен и подарен от БОГА" - не искам да си губя времето. Ако бъркам някъде си е за моя сметка. Няма да бъде за ваша.
При тези условия мога да започна. Така беше в началото на  темата, но посля тя се разми и аз спрях. Това е! Прощавайте за крайната ми позиция, но просто аз съм такъв.
Бъдете!
Иван

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #597 -: Април 10, 2017, 03:33:28 pm »
За воденето е ясно че ще го водиш ти. Обсъждането в форума е добре, макар да е нож 2 остриета. Винаги ще има колеги които няма да са съгласни с написаното и пак ще стане същото като преди.
 Аз съм готов за действие.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #598 -: Април 10, 2017, 03:59:53 pm »
Няма да им обръщаме внимание! Аз ще отговарям само на въпросите на тези които правят репликата. Много бързо ще разбера кой пробва и кой не. Бъди сигурен!!!
Бъди!
Иван

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #599 -: Април 11, 2017, 09:40:13 am »
Проблем е намирането на материали - бобини които да изместват буталото, датчици ... в електрониката не съм силен!
И все пак, някой може ли да предложи схема на такива датчици или готови които да се свалят от някъде?
Иван, би ли направил чертеж къде точно стоят нео магнитите които премахват пружините, чертежа ще е добре да бъде и с другите магнити за да се ориентирам ..
Поздрави!
« Последна редакция: Април 11, 2017, 07:02:27 pm от Maistora52 »