Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 804457 пъти)

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #540 -: Август 20, 2016, 12:25:43 pm »
Ванка,качи някоя снимка на една от твоите магнитни турбини да се порадваме ..

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #541 -: Август 22, 2016, 06:57:40 pm »
Здравей Векторе,
кажи ми една причина, която да ме убеди да го направя. Казах че ще го сторя, но когато съм се изнесъл от България, сега е опасно за мен и семейството ми.
Знай едно, всичко което съм писал в този форум е истина, това така или иначе ще се разбере след време. Това е!
Бъди!!!
Иван

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #542 -: Август 25, 2016, 05:44:23 pm »
Ве-гейт-ния мотор ,и за него ли важи правилото 1+0=1/2 ?
Поздрави!

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #543 -: Август 26, 2016, 01:10:10 pm »
Здравей Векторе,
не, принципът на Ве-гейт-ния двигател и изграден на това че магнита който бута е цилиндричен. Натрупването на магнитните линии става от центъра към края. Така че натискът е различен по сила. В темата съм поместил части на моят вариант на тази. Там се вижда екранирането на бутащия магнит.
Бъди!
Иван 
« Последна редакция: Август 26, 2016, 01:25:48 pm от Иван БГ »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #544 -: Септември 28, 2016, 06:11:31 pm »
Здравейте,
енергийна таблица.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #545 -: Септември 28, 2016, 08:42:27 pm »
Здравейте,

нищо се не разбра. Може ли с повече от 2 думи?! По коя схема работим?

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #546 -: Септември 29, 2016, 09:39:33 am »
Здравейте,
няколко думи за енергийната схема. Тя е създадена на базата на релавистичната механика, или 4-тири векторната формула. Тук векторите на статора са 128 х 2 равно противоположни вектора, а на ротора 126 х 2 равно противоположни вектора. Ако разделите 4 колони и ги подредите вертикално, като жълтата линия е делителна, ще видите че най отдолу се получава 720 това представлява 360:2. т.е. един оборот. Така създадената колона в центъра е мембраната (ротора) следват двете линии червена и синя, това е отстоянието между ротора и статора. От двете страни са колоните които се отразява енергийния коефициент. В един сегмент се съдържат два вектора, с посока в ляво и дясно с големина 2.85 гр., което прави сегмента от 5.71 гр. При движение сегмента се разделя от 32 такта. Което прави стъпка  0.178 гр. Това се равнява на 3.13 % от сегмент (5.71). Или това е равно, че при един оборот от 360 гр ние ще имаме (360 / 5.71= 63 х 32 = 2,016 такта. От тук нататък е важно броят на магнитите  участвали в такта и тяхната напрегнатост. Продължавам таблицата, но вече в движение, за да видите как става.
Бъдете!
Иван

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #547 -: Септември 29, 2016, 10:33:59 am »
Стотици постове, десетки схеми, теории и накрая една демонстрация на ... магнитен съединител. Всичко това ми се струва доста безмислено само за да се демонстрира магнитен съединител.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #548 -: Септември 29, 2016, 02:10:49 pm »
Здравейте,
можете ли да ми обясните какво влагате в термина "магнитен съединител"? Всичко това ми се струва доста безобразно, да се казва нещо без да се вгледа и най-малко човек в схемите!
Бъдете
Иван

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #549 -: Септември 29, 2016, 02:26:07 pm »
Понеже не е ясно за какво точно са тези схеми които прилагаш без да обясниш по-подробно няма смисъл да ги постваш и за това хората гадаят за магнитен какво е? Магнитна турбина за ветрогенератор е най-вероятно според мен. Поне кажи с каква ефективност е? И каква е целта да го продаваш ли? Търсиш инвеститори(донори) ли?

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #550 -: Септември 29, 2016, 03:46:25 pm »
Здравейте,
можете ли да ми обясните какво влагате в термина "магнитен съединител"? Всичко това ми се струва доста безобразно, да се казва нещо без да се вгледа и най-малко човек в схемите!
Бъдете
Иван

Ето този ваш клип имам впредвит:
https://www.youtube.com/watch?v=VNh5Ul-SfQo&feature=youtu.be

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #551 -: Септември 29, 2016, 03:48:47 pm »
Абе хора, Вие ме връщате в забавачката. Турбината си е турбина. Тя създава само въртеливото движение. От тук нататък следва материала който се използва за създаването на това движение, било то вятър, пара, вода и др. В моята тема се използват само магнитните свойства т.е. "МАГНИТНА ТУРБИНА". В дадените схеми се доказва математически как може да се създаде въртеливо магнитно поле, т.е ротация на постоянните магнити. Ако не представляват интерес схемите, ще спра  да публикувам останатите тактове. В даденият момент образците ги подарявам на приятелите си. Пари не ми трябват. Мога да се финансирам сам!
Бъдете!!!
Иван

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #552 -: Септември 29, 2016, 05:32:39 pm »
Като не ти трябват пари, защо не покажеш работеща "турбина"?! Въобще то като слуша човек как наричаш нещата, няма как да ти се има доверие. Вектори, мембрани, турбини ?!?! Плюс това, Иване, когато сложиш 2 диска с магнити един срещу друг, те няма да се въртят. Нямаш математика, а стъкмистика, която даже май само ти си я разбираш. Какви тактове, какви 5лв. Не стига, че разигра интриги с фалшив акаунт Аладин, ами и продължаваш да публикуваш някакви глупости. Какви са тези ъгли дето си ги изчисляваш? Магнитите може да ги сложиш под разни ъгли, но полетата няма да са там, където ти ги искаш. Полетата може да се огъват не с 1 градус, ами и с 5 градуса ако трябва, че да не свършат полезна работа.

Ще покажеш ли работещ проект? Този който продаде на Аладин? Какво правиш ти тук? Публикуваш документация на някакъв провален проект, че някой друг да го направи?!

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #553 -: Септември 30, 2016, 05:40:56 pm »
Здравейте,
още малко пояснения за схемите. Колонката в ляво са тактовете, а оцветяването е, кой полюс да търсим активните сектори. В долните два реда са резултатите от сбора на коефициентите, ако се получи в дясно различно число от 0,00 значи има грешка в някой от секторите. Клетката в първа колонка в ляво оцветена в червено е началната точка "А"чрез нея се разбира в кой такт се е завъртяла мембраната.
Бъдете
Иван

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #554 -: Октомври 01, 2016, 08:47:24 pm »
На двутактовия мотор се броят по един начин, на четиритактовия - по друг. При условие че не знаем какво виждаме, няма как да знаем как да броим тактовете.
« Последна редакция: Октомври 02, 2016, 11:43:09 am от RUS »