Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 804794 пъти)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #285 -: Август 16, 2014, 12:14:15 pm »

Магнита е несвойствено за съзнанието на човек нещо, някаква "магия" има в него - влияе на други тела без да се докосва в тях - и хората решават че могат да извадят енергия оттам. Но той с нищо не се различава от гравитационното привличане. Да, има разлика - примерно магнита може да работи и на отблъскване, но това не променя концепцията.

Всъщност разлика няма. И трите сили се подчиняват на обратно-квадратичния закон. Също така не изглежда ли странно и нелогично електричеството и магнетизма да притежават дуалност, а гравитацията не? Всичко на този свят притежава някакъв вид дуалност. Проблема е там, че гравитацията умело "прикрива" другия си полюс и ние си мислим, че съществува само "привличането" (което всъщност не е привличане, а бутане). Другия полюс отблъсква материята и с това е експериментирано много, но подходът е по-нестандартен и академичните кръгове все още не го признават, най-вече защото не се вписва в теориите, към които така здраво са се хванали - като депутат към парламента :D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #286 -: Август 16, 2014, 12:20:40 pm »
Цитат
Ако се намери материал, който не се привлича от магнитното поле но го екранира - това ще реши проблема с използването на СЕ от магнита. Но това просто няма как да стане, точно както не може да съществува материал който да екранира гравитационното поле
juliang
Твоето невежество не е гаранция за несъществуването на такива материали или вещества.
първо се поинтересувай какви са свойствата на кобалта, на бисмута какво е това точка на Неел,  точка на Кюри. Какво е парамагнетик, какво антифероманетик, Но не какви са академичните им определения а  какви точно реални физични свойства са им присъщи, пък после пиши пак тук в тази тема кое е възможно и кое не е.
« Последна редакция: Август 16, 2014, 12:29:57 pm от Maistora52 »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #287 -: Август 16, 2014, 01:01:23 pm »
Да, с нагряването на магнита можеш да сложиш "край на играта", но енергията която ще ти е необходима да нагрееш магнита ще е по-малка от енергията, която ще получиш докато привличаш нещо с него. И ще е еднократна ... след това дори и да охладиш магнита, той вече няма да е магнит и ще трябва да вложиш енергия за да го намагнитиш отново. Така че играчката с точките на Нийл и на Кюри нищо няма да постигнеш, ако говорим за прираст на енергия.
Пак повтарям - няма и не може да има материал, който екранира магнитно поле и същевременно да не се привлича от него. Мю-метала има прекрасна способност за екраниране на полето - зад него магнита е безсилен (почти 100%). Но пустия метал се привлича от магнита ... Ако можеше магинта да минава покрай пластина от мю-метал като покрай дърво или пластмаса, но полето му да не прониква зад пластината ... за 1 час ще ти сглобя перфектно перпетуум мобиле, обаче ... не става. И не става точно поради липса на такъв материал в природата.
За гравитацията пък просто няма такъв материал, който да я екранира. Гравитацията е характеристика на количеството материя, и можеш да я неутрализираш само със същото количество материя натрупано от другата страна на везната. Просто гравитацията е "страничен ефект" от масата на дадено тяло. Не обема,а именно масата. Трябва да намалиш масата, за да намалиш гравитацията.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #288 -: Август 16, 2014, 04:20:10 pm »
Но това просто няма как да стане, точно както не може да съществува материал който да екранира гравитационното поле. Иначе щеше да е идеално - постилаш един "найлон" на земята, който екранира гравитационното поле и над него почваш да се рееш като птичка

Нещата стоят другояче. Ако приемем, че все пак може да се измисли материал, който екранира G, то ако се постели на земята няма да върши никаква работа. Все едно някой да сложи разперен чадър на земята, да стъпи върху него и да чака да го предпази от дъжда :D Разбираш ли къде е грешната концепция? Гравитацията не "излиза" от Земята, а "идва" към нея. Присъствието на маса модифицира по определен начин пространството (ефира) около себе си и то започва да се втича към масата като вода в канал. Защо ускорителното движение е еквивалентно на гравитационно поле? Защото ние всъщност изпитваме реално постоянно ускорително движение от преминаващия през телата ни ефир.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #289 -: Август 16, 2014, 06:29:04 pm »
Цитат
Да, с нагряването на магнита можеш да сложиш "край на играта", но енергията която ще ти е необходима да нагрееш магнита ще е по-малка от енергията, която ще получиш докато привличаш нещо с него. И ще е еднократна ... след това дори и да охладиш магнита, той вече няма да е магнит и ще трябва да вложиш енергия за да го намагнитиш отново. Така че играчката с точките на Нийл и на Кюри нищо няма да постигнеш, ако говорим за прираст на енергия.
Не става така колега, не става това което си написал говори за сериозни пропуски в познанията ти за магнитите.
Нито точката на Кюри нито точката на Неел имат нещо общо с размагнитването на магнитите.
Само ще напиша, че материала от който са направени неодимовите магнити има точка на Кюри 200 градуса а размагнитването започва при 90 и завършва при 150 градуса.
Повече не ми се спори за неща дето ги пише и в уикипедията.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #290 -: Август 16, 2014, 11:49:10 pm »
Добре де... аз съм профан, лаик абсолютен. Обяснете ми с картинки, с движещи се истински модели как точно ще изкарате и 1% енергия от магнитите? Стига сте ме заливали с теория. Неслучайно пиша в тая тема - тук поне имаше нещо дето претендираше за докуметираност. И накрая видях един пародиен постояннотоков мотор, дето вместо четки имаше релета и фотодатчици... поне ИванБГ да беше сложил едни РИД ампули при толкова много магнити в конструкцията...
И аз мога да твърдя, че с глава пробивам панела на апартамента ми, ма докато не го видите на живо няма да ми повярвате, колкото и да ви го изкарвам с формули нали? И на видео няма да повярвате - ще искате да дойда на живо пред вас да пробия някой панел с чутурата си...
Начи ... това :
https://www.youtube.com/watch?v=NAsJV9aN3VY#t=177
е фейк абсолютен. Не мога да го докажа, защото не съм бил когато са заснемали клипа. Почти съм сигурен, че "движението" е вследствие на услужлив компресор със сгъстен въздух, но пак казвам - нямам доказателства. В дефиницията на това устройство намирам толкова много противоречия, че не ми се изреждат... По-лошото е че когато попитам как това или онова нещо дет ме смущава е преодоляно ... или не получавам отговор, или ми обясняват че съм тъп, или ме пращат да чета уикипедия (която ... абе кат знам как се списва е последното място където бих търсил достоверна информация, дори и фейсбук е по-обективен).
В прав текст - Радико, извинявай ако не съм намерил точния пост или тема, ма би ли ми показал нещо разбираемо от идиот кат мен по въпроса как точно си извадил енергия от магнитите? Така ... разбираемо от човек дет знае само че поялника се държи от по-дебелия край?

elektros

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #291 -: Август 17, 2014, 12:17:32 am »
Колега, много се вживяваш.....Има работеща самозадвижваща се конструкция с постоянни магнити, ако упорито и внимателно следиш клиповете в нета може и да успееш да я видиш....Вярно е, че има и много дезиформация, само че има и някои неща, които могат да се проверят в гаражни условия...Въпроса сега е не дали се движи, а за колко време ще се изтощят магнитите- за 400 години или за 40 дена.... ;D

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #292 -: Август 17, 2014, 02:52:12 am »
juliang,никой тук няма за цел да стъпче егото ти,повярвай:)
За мен ти си просто един отчаян прагматик-"око да види-ръка да пипне".Съгласен съм,че скептицизмът е полезен за отсяването на блъфове и ненужна информационна плява,но не трябва да се превръща във верую,мисля...
Защо ли?Защото е един вид спирачка,спирачка за истините...един велик ум някога беше казал-"Съмнявай се,във всичко се съмнявай!"
Когато човек приеме натрапваните  му с години понятия за даденост,сам ограничава мисленето си и всичко,което би открил или преосмислил занапред ще се окаже невъзможно!Сам си слагаш бариера.
Прост пример-ако не се усъмниш,че можеш да направиш (или разбереш) нещо,никога не би се и опитал.
Както спомена Електрос,въпросът при магнитите е колко биха издържали и колко практичност има в подобни механизми,може ли да се подобри ефективността им и т.н.
Да,можеш да унищожиш магнит с по-малко усилия,отколкото от тези,с които го създаваш-ТОВА ВАЖИ И  ЗА ВСИЧКО ОСТАНАЛО,СЪЗДАДЕНО ОТ ЧОВЕКА,но не доказва нищо повече!
Хипарх,това,което споменаваш е теорията на Тесла за етерното налягане върху материята,която не е съвсем потвърдена,но изглежда логична...и има връзка с предишния ми пост за овладяването на насочването му ,ако е по силите ни.Според нея,етерното налягане създава и самата МАСА на телата.В тоя ред на мисли,ако едно малко тяло е в етерната сянка на по-голямо се залепя за него.(Ако някой желае,мога да го обясня подробно).Да оставим това на великите умове,разполагащи със солидни субсидии.
В древната "Рамаяна" има текстове,описващи летателни средства,наречени ВИМАНА,които са били универсални летателни апарати,действащи във флуиди и космична среда,неподчиняващи се на известните ни закони за маса и ускорение.Дори са и профилирани в няколко вида,според основното си предназначение.Една от основните им характеристики била рязката промяна на скоростта и посоката,което според теориите на сегашната "физика",би смачкало всеки жив организъм.Описанията на всички НЛО са същите.
Мислите ли,че древните са взели да "легендосват" и блъфират с понятия,които не са познавали,само за да се шашкат потомците хиляди години след това?
« Последна редакция: Февруари 06, 2017, 04:44:56 pm от atos »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #293 -: Август 17, 2014, 10:16:42 am »
И накрая видях един пародиен постояннотоков мотор, дето вместо четки имаше релета и фотодатчици... поне ИванБГ да беше сложил едни РИД ампули при толкова много магнити в конструкцията...

мотора е на етап електродвигател ,но след като се направят настроиките-електромагнитите се заменят ,предполагам с магнити и на нещото не му требе ток да се завърти -Не четеш какво е написал автора..
А той е описал всяка стъпка за създаването на перпето :) От това как да се форматират/настроят /магнитите ,което е и най важното в една конструкция ,и до създаването на такава .и вmесто благодарност всички се изредихме да му обясняваме колко греши .. 
« Последна редакция: Август 17, 2014, 10:22:52 am от Vector »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #294 -: Август 17, 2014, 03:12:32 pm »
Bat_Vanko
Имах достатъчно време да мисля и върху технологичните проблеми на конструкцията от други ден започвам действителна практическа работа по въпроса.
Защо от други ден ли? Ами защото утре се прибирам в  България.

CPU

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #295 -: Август 17, 2014, 06:24:28 pm »
Майсторе, няма да е лошо ако разясниш разликата межди самоподдържане и самозахранване. Благодаря!

elektros

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #296 -: Август 17, 2014, 08:41:41 pm »
Скоро ще ви покажа работещ  магнитен механизъм, досега работеше с конструкция от стари кофражни дъски, но вече съм поръчал компонентите, за да добие по-приличен вид....С магнити 4кг изработва сила, достатъчно да завърти малък диск за дърво и да среже летва 4 на 4 см за около 10 мин....Слабичко, но работи... :)
« Последна редакция: Август 17, 2014, 10:00:44 pm от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #297 -: Август 17, 2014, 09:53:48 pm »
Скоро ще ви покажа работещ  магнитен механизъм, досега работеше с конструкция от стари кофражни дъски, но вече съм поръчал компонентите, за да добие по-приличен вид....С магнити 4г изработва сила, достатъчно да завърти малък диск за дърво и да среже летва 4 на 4 см за около 10 мин....Слабичко, но работи... :)
Да нямаш грешка в грамажа на магнитите?
Ще чакаме с нетърпение :-\

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #298 -: Август 20, 2014, 01:42:40 pm »
Майсторе,скоро попаднах в нета на една проста схема,която е комбинация между така нареченият "гравитационен двигател" и "магнити:
http://prikachi.com/images.php?images/509/7550509N.jpg

Опитвал ли е някой подобно нещо,какво мислите,ще се получи ли?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #299 -: Август 20, 2014, 02:10:07 pm »
Разгледай магнита който е в позиция "горе-дясно" и си направи груба сметка какви и в каква посока са силите които действат на него. Той е жестоко привлечен от "N-s" (север на статора и юг на топчето). а отгоре на това същия тоя юг се опитва да преодолее силата на отблъскване с наближаващия юг на статора.