Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 798246 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #990 -: Януари 19, 2019, 10:43:27 am »
Нещо обърках та ще добавя:

Би ли обяснил на невежата публика, как 'онези' адаптери за китара регистрират тона? Нямаме движение на бобина нито на магнит! И не само тези устройства. Сещай се!

Да отбележа, "гумата" дето трие постовете, не е забелязала това!

caduceus, съберете се в твоят форум. Хем ще се лъжете един на друг, хем ще си вярвате, така няма да има спам, спамъри, чугунени глави и тям подобни!

Иван, какво да си мисля? Ударил си го на самосъжаление!

Аз пак си повтарям офертата, "билетче за кино" на стойност 1000 лв. помните ли? Който покаже, получава ги!


Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #991 -: Януари 19, 2019, 10:52:25 am »
Майсторе, извинявай, много съжалявам, че трябва да го кажа, но не трябваше едно време да сменяш името на форума: - "форум за свободна енергия".
Това изпусна писачите и тези, които ги сърби клавиатурата.
Мног свестни хора се махнаха заради писането на глупости.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #992 -: Януари 19, 2019, 03:24:15 pm »
Както казва Енталпии ,в форума се пречи активно за да не се изкара СЕ .
Трябваше ми бая време да стигна до този извод!явно съм доста наивен ...
няма да коментирам технологията на Иван,защото не би било коректно!имах
уникалната възможността да си контактуваме и да ме"светне"в някои неща....
Надявам се, че ще мине време и Иван ще продължи с развитието на темата.
До тогава ще помоля да не се пише в нея-нека я запазим чиста...

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #993 -: Януари 19, 2019, 08:43:31 pm »
Майсторе, да ти обясня някои неща за модерацията. Ти като модератор имаш доста внедрени инструменти, за да служиш на потребителите. Права ти се дават, за да изпълняваш определени задачки, а не защото си по-умен, по-красив и по-силен от другите. Нека ги изброим тези права и да видим, кое от тях е минимално и достатъчно, за да си вършиш работата:

- ниво 1: може да изменяш текста на всеки пост във форума

- ниво 2: може изтриеш всеки пост във форума

- ниво 3: може да забраниш на определен човек, да пише за определен период, но да може да посещава и чете форума

- ниво 4: може за забраниш на определен човек, да посещава форума за определено време

- ниво 5: може за забраниш на определен човек, да посещава форума за постоянно

- ниво 6: може да изтриеш акаунта на определен човек

... както се вижда, ниво 1 е напълно достатъчно да си вършите работата. Какво може да ти напише даден потребител, което ти да не може да коригираш? Обиждал те е ?! Може да премахнеш обидата и да оставиш смисленото в поста. Ниво 2 се явява частен случай на ниво 1, където след корекцията, постът остава празен, т.е. той е изцяло нападка, обида или спам, то може да го изтриеш и толкова, драги Майсторе. До тук може да посягаш към правомощията, за да си вършиш задълженията на модератор. Да речем, че в краааен случай може да посегнеш към ниво 3, когато някой настоятелно и демонстративно нарушава правилата.
В случай, че си психически уравновесен и разбираш какво могат да постигнат нива 1 до 3, то изобщо не би трябвало да посягаш към нива 4 до 6. Няма просто как да има спам, личностна нападка или глупост, която ти да не може да коригираш с ниво 1. Кой ви пречи да коригирате постовете? Не, че нещо, но то и сега всичко е под ваш контрол, т.е. всичко което излиза в ефир е минало през вашият филтър. Това по повод:

Цитат
После - приемане, вход и постване САМО СЛЕД АДМИНИСТРАТИВНО и  МОДЕРАТОРСКО РАЗРЕШЕНИЕ.

Ако ти си прочел пост и си го оставил да съществува, значи е минал модераторско разрешение, не е ли така?

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #994 -: Януари 20, 2019, 12:27:52 am »
И един съвет, приятелски, прекаленото модериране и показване на сила ще изгони стойностните писачи от форума, има доста такива в нета  където са останали само началници и потребители дето си чешат клавиатурите с плява по темите. Пък и това не мога да го проумея как може да се връзвате на тролове дето плескат простотиЙ по темите и ви се радват на старанието с което им отвръщате, че и се ядосвате и се засягате.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #995 -: Януари 20, 2019, 02:36:39 am »
Според мен форумът трябва да се преименува на "Как да ПОДТИСНЕМ СЕ". Много често се разиграва една и съща ситуация - някой споделя някакви резултати от свои опити или пък идея за реализиране. След което почти моментално бива атакуван поне по три фронта (от редовните дебнещи) как, видиш ли, това са щуротии и няма как да станат, като в същото време "доказват" с мислено изградени (!) експериментални установки и доводи как това е невъзможно да се реализира. Просто няма градивна критика (т.е. как евентуално може да стане) и плочата се превърта отново и отново.

Напоследък виждам, че и Майстора се видя в зор с опити да разясни принципите на действие как работят неговите машини и среща постоянен отпор и неразбиране. Как да дадеш при подобно отношение на отсрещната страна евентуално завършена машина за СЕ? На негово място въобще не бих се занимавал с простотиите тук, а бих си побликувал резултатите примерно в блога, където никой няма да спъва прогреса, а в същото време човек може да почерпи полезна информация без излишна плява.
Аз също не бих споделил тук евентуален пробив в нещата с които се занимаваме (и към които уж се стремим), защото атмосферата не е подходяща. Споделяне само в тесен кръг от доверени хора или в по-лично онлайн пространство като блог, където никой няма да пречи, така мисля аз.

Май наистина предложението на Майстора е най-добрия вариант - смело със секирата и един хард рестарт :D Т.е. ново начало с нови правила и минимум 90% практическа насоченост. Тогава нещата ще тръгнат в правилната посока и по същество.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #996 -: Януари 20, 2019, 04:14:16 am »

Ако ти си прочел пост и си го оставил да съществува, значи е минал модераторско разрешение, не е ли така?


Не, не е така! Модераторите също са живи хора, не роботи и като такива не могат (а и не са длъжни никому) да са 24/7 на разположение на недобросъвестни или злонамерени потребители!
И не се дръж толкова наставнически и взискателно, сякаш си ми работодател и ми плащаш за определена работа!
Ако толкова държите, ще активирам функцията всеки пост да преминава през предварително модераторско одобрение! Направи проучване и го предложи, но се съмнявам, че ще се хареса на съфорумците!
Това означава, че докато не вляза във форума (или друг от екипа), никой няма да може нищо да поства!
Едно обаче ще е гарантирано - няма да има обиди, няма да има напрежение! Струва си да се помисли!
Но това не може да се реализира, ако нямам поне един-двама помощници!

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #997 -: Януари 20, 2019, 03:42:07 pm »
Нали няма да забравите и вече ключодържателя на кутията на Пандора в тази тема. Той ще е пътеводна светлина в окончателното ни завършване на курса по български език.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #998 -: Януари 20, 2019, 09:57:09 pm »
Много често се разиграва една и съща ситуация - някой споделя някакви резултати от свои опити или пък идея за реализиране. След което почти моментално бива атакуван поне по три фронта (от редовните дебнещи) как, видиш ли, това са щуротии и няма как да станат, като в същото време "доказват" с мислено изградени (!) експериментални установки и доводи как това е невъзможно да се реализира. Просто няма градивна критика (т.е. как евентуално може да стане) и плочата се превърта отново и отново.
hyparh, по принцип избягвам да коментирам в такива по-скоро социална-динамика коментари но вашето виждане донякъде съвпада с моето, което само по себе си не е толкова важно, което е в същност по-важно обаче е, че резонира с динамиката на идеи в тъй наречените научни среди, където имаме критики и отявлено подтискане на нови идеи, дори когато те, не са само теоретични а са подплатени с експериментален апарат. Това е тъй наречения феномен на инерция в системата, дали е социална или физична това няма значение, натрупаната енергия не се губи. Чудесен пример за това е пренебрежението и отявленото отбягване на определени престижни научни институции, на нови идеи, особено когато те детронират или показват несъвършенство на утвърдени с десетилетия, или в определни случаи, със столетия формулирани "разбирания" ( даже и тези "разбирания" да са пирзнато непълни ).
 
За да не съм голословен, и понеже ще е трудно за колегите ( каквито и да са техните виждания ) да асоциират този коментар с нещо реално, ще дам пример с недопускането на Стефан Маринов до определени конференции и отявленото пренебрегване на неговите статии, изпратени за публикация до университетските издания на Оксфорд и Кеймбридж, а и също така недопускането му за публикации в списание Nature. В един краен случай той буквално е бил изхвърлен от охраната в Оксфорд, вън от университета, където се е състояла конференция по физика относно "Принципите на Относителността", и не му е било дадено възможност даже да присъства в залата. Източника за това твърдение е книгата със записки и статии на Стефан Маринов "Thorny way of Truth": https://freeenergycommunity.files.wordpress.com/2011/08/thornywayoftruthpart4maririch.pdf

В заключение ще спомена, че социалната динамика, критикуването или приемането на идеи, на страниците на този форум, не е толкова различна от това което става в официалните научно изследователски среди (бил съм част от такива среди, макар и в първоначална фаза, и имам представа за динамиката на идеи и ресурси  - парични средства - в такива институции ).
Това което се вижда за съжаление на страниците на нашия специфичен форум е, че при критиките колеги използват (основно) елементарен абсолютно неподходящ език (с някои изключения) където в голяма част от случвайте (отново с някои изключения) не се влага логика в разсъжденията, а се визират разбирания изградени от личен, или "заучен" опит, и с почти никакво или много малко осъзнаване изобщо на комплектността на физическите процеси, и отгоре на това, и може би по-големие проблем, с менталитета, ние знем всичко, и това "всичко", е всичко което ни трябва да знаем, за да сме прави в нашите аргументи, показвайки абсолютно невежество по отношение на първоизточниците (оригиналните публикации) на дискутираните идеи и формулирани физични закономерности. Голяма част от коментарите са на ниво "това ме научиха в университета", "това знам", "това съм разбрал", или "това съм разбрал от практиката" (а дали това разбиране е правилно това е друг въпрос) и затова така мисля и това е "реалността". Това разбира се се отнася и към другата страна. Новостта на идеи не може да идва изцяло от това което ни е в главата, и да е плод на болна фантазия, без да инкорпорираме в голяма степен научното познание през вековете и (може би) по-важното някакъв практически опит, които да поддържат въпросната нова теза. Това което се вижда като липсва е, че много от колегите ( с малки изключения ) не се самообразоват под влиянието на натурално любопитство и нуждата за разбиране на процесите в природата, което трябва да присъства във всеки един от нас, и е фундамент за изграждането на интересен и предполагаемо полезен форум.

Критиките са добро нещо, и направени с усет и разбиране те могат да бъдат, и всъщност трябва да са, градивен елемент. За да са такива обаче, те трябва да са подплатени с логика и точни аргументи, и предполагаемо поднесени с уважителен тон ( макар че това зависи от лингвистичната култура на отделния индивид), а не със заучени фрази, без задълбочаване в същността на физическите процеси, и с елементарно абстрактен (като за кръчма) език, който не допринася нищо за ново познание по дадената тема.

Съжалявам за отклонението от темата.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #999 -: Януари 20, 2019, 10:02:56 pm »
Критиките са добро нещо, и направени с усет и разбиране те могат да бъдат, и всъщност трябва да са, градивен елемент. За да са такива обаче, те трябва да са подплатени с логика и точни аргументи, и предполагаемо поднесени с уважителен тон ( макар че това зависи от лингвистичната култура на отделния индивид), а не със заучени фрази, без задълбочаване в същността на физическите процеси, и с елементарно абстрактен (като за кръчма) език, който не допринася нищо за ново познание по дадената тема.
Същото би трябвало да важи и за темите, които подтикват към критиката. Когато една теза е въз основа само на "вътрешни убеждения" или "това ми се струва логично", нормално е и критиките да са в този тон... :)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1000 -: Януари 20, 2019, 10:42:41 pm »
Същото би трябвало да важи и за темите, които подтикват към критиката. Когато една теза е въз основа само на "вътрешни убеждения" или "това ми се струва логично", нормално е и критиките да са в този тон... :)
Юлиане, погаси личната си инерция, ако обичаш!
За теб просто няма теми, които да не те подтикват към критика!

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1001 -: Февруари 25, 2019, 09:22:38 pm »
социалната динамика, критикуването или приемането на идеи, на страниците на този форум, не е толкова различна от това което става в официалните научно изследователски среди (бил съм част от такива среди, макар и в първоначална фаза, и имам представа за динамиката на идеи и ресурси  - парични средства - в такива институции ).
На кой отдел от официалните научно изследователски среди си станал д-р хонорарис кауза?

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1002 -: Март 23, 2019, 09:09:15 am »
Здравейте,да започнем отначало:
За да има магнитен мотор трябва да се докаже че магнитното поле е динамично,а не статично!
Но как може да докажем това?
Някой има ли идея?

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1003 -: Март 23, 2019, 09:48:24 am »
Със стружки Veсtor, ти толкова неща доказа с тях, сега що ги изоставяш. Ако стружките се движат значи полето е динамично. Ако са статични - статично.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1004 -: Март 23, 2019, 11:40:08 am »
Яааа! След 1000 поста започваме от начало! Да приема ли факта че до сега "лежахме под кривата круша"?