Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 798065 пъти)

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #960 -: Януари 11, 2019, 10:51:33 am »

За мен  има 4 вида магнитни турбини.
1. V-gate(условно кръстено) видове конструкции които избягват по най-различни начини входящият момент - 95%  са от този вид - такава е и тази тема. При тези конструкции няма ротация.
2. Асиметрични - В ротацията са включени както статорните магнитни полета също така и роторните магнитни полета. Една стъпка се състои се от два компланарни право-противоположни вектора, които имат една и съща директриса, задължително равни по големина, но с противоположни посоки. Стъпката се състои от 32 такта нагоре. От отговор 588 съм поместил енергийните схеми които е от 64 такта на стъпка, по която работя в момента.
3. Симетрични - В ротацията участват само роторните магнитни полета. Стъпката се състои от 8 такта
4. Хибридни.
« Последна редакция: Януари 11, 2019, 11:11:22 am от atos »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #961 -: Януари 11, 2019, 11:57:18 am »
Здравейте,
Благодаря Ви Петьо! Това е всичко, което трябва да се знае. Другото е пари, и много много работа. Аз имам един къс разказ: "На Еверест не се живее! Важно е базовият лагер да бъде максимално близко до него, за да го изкачиш когато трябва, но и да слезеш жив!"
Бъдете!
Иван
« Последна редакция: Януари 11, 2019, 12:27:46 pm от atos »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #962 -: Януари 11, 2019, 08:55:37 pm »
Здравейте,
телескопични болтове.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #963 -: Януари 11, 2019, 10:48:58 pm »
Залагам на 69-та страница от съкровените записки достъпни само за избрани. Въпреки, че на 66-та таях големи надежди. Но някак си 66-та е прекалено симетрична за същността. Но след нетърпелив престой от наша страна, дойде и заветната 69-та, вече асиметрична страница при която
наблегнах за промяната на отстоянията между входа и изхода заменях едно решение с друго където триенето и изместването ставаха все по-малки и малки, за да се увеличи разликата между входа и изхода.
69-та асиметрична страница може би ще бъде ключова, но зависи дали ключаря ще ни оцени правилно, дали правилно сме я заели.
в това е тайната как да я кажа, няма как.
За сега всичко е в неговия аватар.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #964 -: Януари 11, 2019, 11:55:32 pm »
Каква дебелина са болтовете?

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #965 -: Януари 12, 2019, 10:51:33 am »
Здравей Векторе,
дебелината е 6мм, завиват се в шесртограмния отвор с 4мм. Дължината е в зависимост от мястото им.
Бъди
Иван

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #966 -: Януари 12, 2019, 04:40:34 pm »
Колко точно е тежък "шесртограмния отвор" - 6 грама?

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #967 -: Януари 12, 2019, 09:15:02 pm »
А си мислех, че дебИл ината на тез болтове е 20…30мм. Но това е интересно решение, за съжаление е нужен струг. Всъщност, възникна едно предложение - ако се залепи шайба на магнита може би ще стане с шпилка. Предлагайки това ново и вече интересно решение дължината най-после да достигне мястото.
А, и ако е възможно да СЕ удължи малко тази 69-та страница, със стандартните няма да сИ  достигне мястото. След  коледа може и да не стане, но знае ли СЕ.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #968 -: Януари 13, 2019, 03:46:15 pm »
Здравейте,
Атос, болта е с дебелина 6 мм., вътре в шестограмния  отвор на главата се пробива отвор за нарязване на 4 мм. резба. Всичко тава е необходимо, за да може ра се регулира силата на бутане на статичните полета. Малкият пръстен на оста служи за същата работа, но за настройка силата на бутане на роторните мембрани.
Бъдете!
Иван

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #969 -: Януари 14, 2019, 06:16:01 pm »
.........,
...и...и
...и
......!                           
....

П.П. Резултатите от форума ще отговарят на името на форума. За какво служи едно МАЗЕ? Всеки от нас знае! Това не е „Писта за свободна енергия“, или „Пътят към свободната енергия“ и  др. подобни имена. И каква свободна енергия е, след като ние сме я пленили да ни служи. Никаква!
Форумът е превърнат в курс по граматика. Воден от центурионите!
« Последна редакция: Януари 14, 2019, 06:43:29 pm от Иван БГ »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #970 -: Януари 16, 2019, 05:34:03 pm »
Здравейте,
В 10 Божи заповеди на експериментаторите има една такава Заповед:
-   Експеримента трябва да бъде само един брой, за да има някакъв резулта!
Да се знае на къде е пътя. Как може да търсиш начин да направиш СЕ, като незнаеш нищо за магнитите, даже се отрича съществуването им от „Чугунените глави“.
Опита е следният, не струва пари не отнема време, но ти показва посоката!
Вземате един феро магнит с форма на ринг, било то от говорител, или от битака. Хубаво е да бъде голям с външен диаметър 100-120мм. Вътрешен 50-60мм с дебелина около18-20 мм.
Вземате ПДЧ със същата дебелина, изрязвате със Зеге отвор, за да поставите в него магнита.
Вземате бял лист хартия и покривате магнита. В едно малко сито поставяте около 2 лъжички стружки и поръсвате равномерно стружките. Заснемате тяхната структура. Това е Кота „0“
Вземате картон с дебелина 0.2, изрязвате отвор с диаметъра на магнита, поставяте го върху ПДЧ,  отгоре същата хартия, поръсвате същите стружки, по същия начин и същото количество. Снимате. Това  е Кота 0.2.
Това се повтаря докато се стигне до 5 мм. Това е максималното отстоянието между ротор и статор. Поне така пише в книгите.
От тук трябва да се почне!
Майсторе, хубаво е да го направиш, за да видиш къде си сгрешил!
Бъдете!
Иван

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #971 -: Януари 17, 2019, 01:00:56 am »
Иван явно говори за тест, който проследява промяната на магнитното поле в обем.
Това може да се направи и със всяка гъста, прозрачна течност и предварително разбъркани в нея стружки.
Но...наистина, с какво помага това на Майстора?
Вие работите по различни конструкции, макар и ползвайки общи принципи.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #972 -: Януари 17, 2019, 11:27:07 am »
Здравейте,
това е тест, съвсем прост, така както го описвам. Ще видите как се променя магнитното поле на всеки милиметър. Първо, само с един магнит, вижте какво се получава, след това може в комбинация с други магнити. Това е може би едно от важните неща който трябва да знаем. Това го открих когато работех по темата "Синхронни", много неща бърках само заради това мое незнание, а сега когато съм на хибридни е още по-важно. Направете опита, не струва пари, време е ползата е огромна.
Бъдете!
Иван

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #973 -: Януари 17, 2019, 03:10:21 pm »
Ето пак се отдадохме на лирика... Някой свръхсензорен може да декларира че може дори да омагьоса магнитите и те да правят това което им е заповядал. В тубата е пълно с подобни "магьосници" един повече или по малко не бие мечка. Преди време колега от форума предложи да даде генератор направен за ветрогенератор с цел да се направят изпитания на КПД-то. Предполагам че на някой не му е изнасяло да направи подобен експеримент защото бързо се замълча. Дали защото истината ще лъсне твърде бързо, или защото КПД-то на този генератор е по малко от 1, не знам. Нека той да каже каква е истината. Но така или иначе тя ще лъсне това лято, предполагам че 6 месеца са достатъчно време за един човек сигурен в правотата си да я докаже.
П.п. М52 можеш да изтриеш този пост много преди да изтекат тези 6 месеца, за да не сети някой да поднови спора през лятото.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #974 -: Януари 17, 2019, 03:45:19 pm »
Здравейте,
има отклонение от това което писах, но всеки за себе си, мен не ме итересува дали приемате предложението или не. Исках само да помогна. След време ще поместя снимки за това как се разлага понтомимното поле, а Вие си мислете за какво става дума. Може аналогово да мислите, може и дегитално
Бат Ванко, ако говориш за магнитният генератор за вятърната турбина, т.е. за снимките които поместих, аз още тогава казах, че опита ми е неуспешен. Сега ще си купя готов 6 кв. генератор от чужбина, иначе изпитанията съм ги правил с динамо.
Бъдете!!!
Иван