Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 798472 пъти)

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #945 -: Януари 06, 2019, 01:46:06 pm »
Адаш, не си прав. Интересна е. Но аз поне очаквам малко повече обяснения. Като например, защо наричаш конструкцията асиметрична? Дали заради подредбата на дисковете и статора, или заради форматирането на магнитите? Ако е възможно поне малко да облечеш в смисъл снимките, ще е добре.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #946 -: Януари 06, 2019, 01:49:59 pm »
Иван БГ, уважения за труда (подобен ред снимки изискват бая разглобяване и сглобяване), но не мен не ми говорят нищо. Прости невежеството ми :D
Аз виждам само метални дискове, монтирани върху вал, някои с по-големи, други - с по-малки втулки, но грам идея нямам кое какво е?
И къде са тези магнити?

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #947 -: Януари 06, 2019, 02:36:46 pm »
Иван БГ, уважения за труда (подобен ред снимки изискват бая разглобяване и сглобяване), но не мен не ми говорят нищо. Прости невежеството ми :D
Аз виждам само метални дискове, монтирани върху вал, някои с по-големи, други - с по-малки втулки, но грам идея нямам кое какво е?
И къде са тези магнити?
atos-е ти убеден ли си че това което наричаш "метални дискове" наистина са метални. Защото може да са боядисана пластмаса или гипсо картон например.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #948 -: Януари 06, 2019, 08:44:32 pm »
Иван ще ни покава стриптийз на магнитен мотор :) Дано не отнеме месеци и все пак да зърнем гола плът...
Да ве, после да гледаш и да не вярваш на учите си...

И аз бих се интересувал от подробности и обяснения.



Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #949 -: Януари 06, 2019, 09:06:42 pm »
Ето, не си прав Иван! Има интерес! Какво е това в същност? Не че не виждаме нещо което прилича на мотор, ама не сме ясновидци! Ако имаш интерес да се започнат нескончаеми гадания, може да постигнеш това! Пък ти да се хилиш под мустак, и да си казваш, какви сте ми глупци милите!!
Толкова от мен! Мога да коментирам нещо което е споделено с уважение към опонента, и истинско желание, наистина да бъде споделено!
Ако бъдеш БЪДИ!

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #950 -: Януари 06, 2019, 10:31:05 pm »
Здравейте,
може би сте прави, трябваше да започна от начало и да обяснявам снимка по снимка.
- При експериментите парите ставаха все повече и повече и волю неволю започнах да търся как може да използвам един детайл няколко пъти. Това първо.
- Но когато приключих със синхронните турбини, където стъпката им беше почти винаги 1 гр., или близко до него, стенда ми "Тесла", не можеше да ми бъде полезен, въпреки че можеше да мери до  3 мин. Почна да дава фира.
- В момента работя асинхрон. Магнитното поле от една роторна мембрана се състой от 82 магнита от страна N, и 82 магнита от страна S. Големината на един магнит представлява 4.39 гр. Един такт е равен на 0.137 гр. Как да се измери и как да се настрой? Затова ми служи тази джажа.
№ 1 - лагерна черупка от двигател, отзад е сложена плочка от спирачкая на кола с феродо.
№2 - спирачка от колело, свързано хард с оста.
№3 - кран от чешма, който притиска диска.
№4 - в обратната страна е монирано статорно магнитно поле
Ще продължа!
Бъдете
Иван
« Последна редакция: Януари 06, 2019, 10:46:23 pm от Иван БГ »

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 507
    • balkanmysteries.com/bg
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #951 -: Януари 06, 2019, 10:35:24 pm »
Иван БГ това което показваш на снимките е впечатляващо !
Това е готово промишлено изделие.
Хвърлили си много труд и средства за да направиш това . . . поздравления !

Не обръщай внимание на критици, скептици, политици и пр.   
Не си хаби енергията да се доказваш и издигаш в очите на слепите . . .   8)

Ти си един от малкото в този форум, който е направил нещо,
дай Боже да го доведеш до успешен завършек!

И нека СИЛАТА на магнитите бъде с теб . . . 

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #952 -: Януари 07, 2019, 06:48:22 pm »
Здравейте,
благодаря за отношението ти към темата ми. Бих отговорил на твоят коментар с намигване така: - Пътища много, целта е една "СЕ"-
На времето тренирах стрелба с пистолет. Дисциплината ми бе -бърза стрелба - т.е. 5 мишени се обръщат за 4 сек. стреляш. 6 сек. пауза и всичко се повтаря. Стрелях с "Хемерли Валтер Олимпия".
Треньорът ми казваше така. "Ако уцелиш от сто, сто възможни, веднага местиш мишените от 25 метра на 50 метра, ако се повтори, местиш ги на 100, след това на 300. Ако постигнеш същия резултат, започваш да се целиш в миража и стреляш дотогава докато не го улучиш. Аз сега стрелям в миража!
Бъди!!!
Иван

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #953 -: Януари 08, 2019, 03:50:02 am »

Здравейте,
може би сте прави, трябваше да започна от начало и да обяснявам снимка по снимка.
Иван БГ, трябва да се признае сериозно сте направили установката. Явно сте отделили много време ( а и предполагаемо не малко средства ) за направата на модела. Успех и късмет в разработването.

Сега само с малко по реалистичено-критичен тон. Надявам се преди да сте се насочили и отделили толкова време и средства да сте "превъртели" така да се каже принципа и да сте се уверили че е работещ, с мини (даже и груб) но работещ прототип, което всъщност е най-важното. Само след работещ и предполагаемо добре разбран принцип си заслужава инвестиране в тези устройства. Ако имате изработен такъв прототип и той-показва недвусмислено предполагаемия ефект, свалям ви шапка и ще се радвам да можете да споделите видео от неговата работа. В противен случай, съжалявам но само труда и конструктивните умения нямат голямо значение освен разбира се ако не ползвате изделието за някакви други  развлекателни цели или не използвате работата по направата му за усъвършенстване на вашите конструктивни умения.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #954 -: Януари 08, 2019, 01:40:30 pm »
Аз останах с точно това впечатление - че това е тестов, изпитателен стенд, а не двигател (както някои погрешно са разбрали).
Нека Иван ме поправи, ако греша?

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #955 -: Януари 08, 2019, 11:26:27 pm »
Здравейте,
 да това е тестващ стенд. Той дава възможност да се тестват симетрични и асиметрични магнитни полета. Сменят се само пръстените към оста. Броят на резултантните магнитни полета, или както аз ги наричам "Магнитни възглавници" могат да бъдат 1:2:4;6:8:10:12. а дебелината от 0.5мм. до 3мм., като стъпката е през 0.5мм., за да има тази мобилност се използват специално изработени телескопични болтове, който се завиват един в друг.
Бъдете!
Иван

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #956 -: Януари 08, 2019, 11:39:55 pm »
На какво казваш симетрично и асиметрично поле,(предполагам на група магнити асиметрично), защото един магнит не виждам как може да има асиметрично поле освен чрез формата си?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #957 -: Януари 09, 2019, 12:14:03 am »
На какво казваш симетрично и асиметрично поле,(предполагам на група магнити асиметрично), защото един магнит не виждам как може да има асиметрично поле освен чрез формата си?
Просто не става дума за един-единствен магнит, а за група от такива, както аз го разбирам.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #958 -: Януари 09, 2019, 07:27:32 pm »
Здравейте,
става ми вече досадно. Това за което пиша, вече съм го писал. Въртим се в кръг. Вижте отговорите 654, 672, 802, 839 и още други. Просто тъпчем на място, няма смисъл. Има диаграми, има страници от дневниците ми има всичко, какво повече? Това което искате да видите тук не е мястото, мястото е другаде и аз знам къде е. Това е!
Бъдете!
Иван

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #959 -: Януари 10, 2019, 06:46:08 am »
Здравейте,
това е пост в който се повтарям за някои неща, но това е продиктувано единственно и само, за да се уверите че това което публикувам е продиктувано от базата на моите опити в тази област, а не от книгите и законите на "ЧУГУНЕНИТЕ ГЛАВИ", които казват това "ДА" това "НЕ". Дали греша, или НЕ, това си е за МОЯ сметка. Дали го приемате, или НЕ, това си е за ВАША сметка. Това е моята позиция!
Бъдете!!!
Иван
Ясно, #654 хвърля пълна светлина в/у невежите! Разбрах какво е симетрично и асиметрично поле.