Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 798285 пъти)

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #75 -: Януари 20, 2014, 01:08:10 am »
И щом до сега нищо ново не е открито кво значи, че или няма какво да бъде открито или че ни държат в неведение за новите фундаментални открития.
Продължавай Иване много сме които следим темата с интерес. И ако не е нахално как точно прецени кога ще напуснеш форума.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #76 -: Януари 20, 2014, 05:15:39 pm »
Здравейте,
помолих ви да оставим тези който искат да експериментират, а Вие пак започнахте да се разлиствате.
Г-н tsvetan.filev от законите който сте публикували мога само да се съглася с този на Ампер, и поправката му във второто уравнение на Магсуел. За всичко останало разликата се състой само в едно: КЛЮЧ електромагнетизма съществува когато има ток. Включиш ключа - има. Изключиш ключа - няма. А магнетизма съществува защото Е. Ще ви публикувам два магнита Вие ми определете магнитните линии и дали важи правото на дясната ръка, или разните там други свойства, който са стъкмили, че има в магнетизма.
Г-н ppipilica, аз влязох във форума без да взема съгласието на моите донори. Когато научиха стана голям скандал. Успях да изтрия някои от постовете, но други останаха. Помолих Майстора да изтрие останалите, но той така и не ми отговори. Накрая получих разрешение от тях за една година. Влязох във форума на 13.06. това е крайния срок, каквото стане стане. Вече писах: Пуснах духът от бутилката. Остава само да разбера дали е бутилка, или кутията на Пандора.
От тук нататък ще отговарям само по двете теми. Такава е и темата. Моля да ме разберете.
Бъдете!!!
Иван

« Последна редакция: Януари 20, 2014, 05:32:45 pm от Иван БГ »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #77 -: Януари 20, 2014, 05:43:45 pm »
Здравей,Иван!Дано не съм ти станал банален с въпросите си..
Намерих 9 еднакви магнита и 6 по малки,отново еднакви.
Възможно ли е да мина без рязане?
Исках да ти пиша на лични,но там не мога да прикача снимка,та ,ако желаеш, ми отговори на лични..
Благодарско!
« Последна редакция: Януари 20, 2014, 05:50:30 pm от Vector »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #78 -: Януари 20, 2014, 06:06:16 pm »
Здравей Вектор,
какви ги говориш, нали за това отворих темата. По-добра така отколкото после да си мислиш, "А бе как можах да се вържа на тази откачалка?"
Ако тези малки магнитчета са били в един хард диск и са били залепени два по два на ню-метал с известно разстояние един от друг - може. Трябва да се залепват едно за друго без никакво изместване, но ти трябва още един от този вид. Иначе другите са двойни и трябва да се режат.
Бъди!!!
Иван

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #79 -: Януари 20, 2014, 11:55:40 pm »
Иван не би трябвало  да  се притеснява  за  своите  "донори" ако  сте  наистина  толкова  гениален че да  оборите повечето закони на  светила  в  науката винаги ще си  намерите  други донори  такива хора  гладни  не  остават ние непросветените овце да  му  мислим. Силно  се  надявам да  имаме български гений  редом  с Тесла, Нютон и останалите  дори  и  повече а  не кьорфишек за зелен  хайвер на  търсачите  на  СЕ. За  мен  тук  няма СЕ.  Тя  е  другаде  по  друг  път  но постоянно трябва експериментаторите да  бъдат насочвани  в  грешна  посока за  да  са нещата под  контрол...

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #80 -: Януари 21, 2014, 10:51:07 am »
Здравейте,
никога не съм споменавал за направата на някакво си СЕ, пък и да е СЕ, на мен мие вСЕ тая. И никакви закони не искам да оборвам, защото тези които касаят магнетизма вече го е сторил  Ампер. Единственото което исках да поясня е: Споменатият списък от закони в болшинството си касае електромагнетизма, а не магнетизма. Има разлика, може да е малка но я има. КЛЮЧА.
Бъдете!!!
Иван

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #81 -: Януари 25, 2014, 09:20:35 pm »
Здравейте!

 Снимки на 2те гърбички и ротора. Намерих си и хардове. Утре почвам да ги разглобявам за да видя какво ще излезне отвътре.

   Поздрави!

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #82 -: Януари 26, 2014, 12:18:29 pm »
Здравей az_skeleta,
нещата изглеждат прекрасно. Поздравления. Извини ме, но чертежите и снимките на останалите детайли към ротора мога да ги публикувам едва в сряда. Извън София съм до 28.01. вече писах за това, но в сряда най-късно след обяд ще публикувам всичко за всички останали детайли. Още веднъж поздравления. Радвам се че отворих тази тема. Дано да е бутилката.
Бъди!!!
Иван

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #83 -: Февруари 01, 2014, 02:24:07 pm »
Здравей az_skeleta,
прибрах се за малко в София. Публикувам три снимки. Това са лагерните оси, които се свързват с тапите чрез болтове. С централната шпилка и 9-те други, всичко става едно цяло. За лагерни черупки използвам алуминиеви (цам) черупки от двигател за перални, могат да се намерят във вторични суровини, или на битака. Утре, или през седмицата ще ти изпратя чертежите. От едната страна на лагерната ос се слага спирачка, от другата маховик с ремъчна шайба. Тях ще публикувам утре.
Бъди!!!
Иван
« Последна редакция: Февруари 01, 2014, 02:28:38 pm от Иван БГ »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #84 -: Февруари 02, 2014, 05:46:47 pm »
Здравей az_skeleta,
като допълнение към това което публикувах вчера мога само да добавя, че краищата на двете лагерни оси са пригодени от едната страна за спирачка, а от другата за маховика и ремъчната шайба. Това най-добре ще го разбереш след като публикувам чертежите. Разбира се това са допълнения към модела, но трябва да бъде направено. При настройката на статичните магнити, модела трябва да бъде в покой. Ротора е по-дълъг, но при мен пръстените са три.
Бъди!!!
Иван
« Последна редакция: Февруари 02, 2014, 05:52:58 pm от Иван БГ »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #85 -: Февруари 05, 2014, 04:20:43 pm »
Здравей az_skeleta,
прощавайте че се бавя, просто съм много натоварен. Работата ми дойде малко в повече, но това си е за моя сметка. Не можах да намеря оригиналните чертежи, но за да ви направя нови имам следните въпроси.
- Кой от чертежите взехте за основа? Този с двете тапи, или с едната тапа?
- Правили ли сте някаква промяна в размерите?
- Каква е вдлъбнатината от външната им страна и какъв е диаметъра на вдлъбнатината?
- Каква лагерна черупка ще използвате и ако може дайте ми размерите (за предпочитане да бъде около 180 мм.) за да синхронизирам с тях дължината на лагерната ос и перката за охлаждане. Ако нещо не обяснявам както трябва обадете се.
Към тези които правят втория модел.  До къде сте стигнали? Чакам да знам дали да продължа, или...
Бъдете!!!
Иван
« Последна редакция: Февруари 05, 2014, 04:25:00 pm от Иван БГ »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #86 -: Февруари 05, 2014, 09:25:43 pm »
Здравеите,
Аз съм си набавил материалите. В момента чакам следващите инструкции. Моля продължи.
Поздрави

Неактивен sabaka808

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
  • Пол: Мъж
  • Живей за мига работи за кеф!
  • Скайп: sabaka 808
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #87 -: Февруари 06, 2014, 08:03:08 am »
Работи ли това бе братлета? Или само си чешем езиците? Моята турбина не тръгва С 9 статични магнита е и ще тръгне ако я завъртя с двигател. Ако някой има действаш макет да ме покани да го видя ! Ако ще и на другия край на света да е. С този коментар рискувам да стана черната овца но мисля че нямам никаква вина !
« Последна редакция: Февруари 06, 2014, 08:04:43 am от sabaka808 »

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #88 -: Февруари 06, 2014, 09:32:07 am »
Здравей!

Капаците са правени по първия чертеж(с двата капака). Диаметъра е Ф40 на нулата. Мислех че там ще са лагерите и затова го направих така, само че съм се лъгал както се видя в последствие. Дълбочината е 5мм.  Лагерни тела не съм намерил. чаках някакви чертежи и после щях да търся и да пригаждам ако не намеря каквото трябва. За да не те тормозя с чертежи, ако е възможно пиши какви са лагерите и някакво описание горе долу на сглобяването на роторната част. Ще начертая сглобката и ще пусна чертежи преди да почна да ги изработвам за да кажеш дали всичко е наред. Както направих предния път.

   Поздрави!

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #89 -: Февруари 06, 2014, 12:42:38 pm »
Здравей az_skeleta,
не ме притеснявате с чертежите, предпочитам аз да ги направя, за да оставя "вратата отворена", т.е. ако искате да сложите другите два пръстена да имате възможност да го направите. Въпросите ми бяха за да разбера, дали има промени в размерите. А що се отнася до лагерните черупки,  аз вече писах. По принцип аз използвам готови от двигатели, за да ми излиза по-евтино и след това ги обработвам. За този модел съм използвал от двигател за пералня с външен размер 180 мм. Само съм присадил допълнителни конзоли за статора. Вижте по-долу снимките.
Бъди!!!
Иван

« Последна редакция: Февруари 06, 2014, 02:22:12 pm от Иван БГ »