Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 798061 пъти)

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #690 -: Октомври 02, 2017, 04:53:25 pm »
    Юлиане, не се мъчи да ги ограмотяваш. При тях това вече е мания с произтичащите от това последици.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #691 -: Октомври 02, 2017, 10:05:09 pm »
Дядо Попе, то и това вашето си е мания особено на  juliang, той е най сериозния кандидат за званието Господин "Няма да Стане". Кога чел по диагонал, кога забравил как работят някой двигатели ама човека се чувства задължен да каже че няма да стане. А и двамата забравяте че се намирате във форум в който се търси нещо по различно от това дето сте учили.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #692 -: Октомври 02, 2017, 11:30:08 pm »
Дядо Попе, то и това вашето си е мания особено на  juliang, той е най сериозния кандидат за званието Господин "Няма да Стане". Кога чел по диагонал, кога забравил как работят някой двигатели ама човека се чувства задължен да каже че няма да стане. А и двамата забравяте че се намирате във форум в който се търси нещо по различно от това дето сте учили.
Стига с това "дето сте учили"... Аз съм учил за парнаджия примерно. Нямам висше. Какво общо има? Кога са ми "промили мозъка" според теб?
Единственото което правя е да посочвам очевидни грешки в теориите които се излагат. Тези които ги излагат ако искат да мислят дали са верни забележките ми и дали да се съобразяват с тях.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #693 -: Октомври 03, 2017, 09:52:23 am »
juliang, тая схема по горе е само примерна и така както е дадена няма да заработи, но там пише че става въпрос за концепцията на Бедини. А мотор генератора на Бедини работи и при товар се ускорява и консумацията намалява, и това Бедини го обяснява с виртуалния полюс. И така горната схема може и умишлено да не е дадена точно но аз виждам поне четири начина тази схема да се направи работеща и да връща ток без да затормозява двигателя. Така че в случая ти грешиш а не показваш грешките на другите, пита се обаче защо грешиш след като много добре знаем че си умен. И никъде не съм казал че са ни промили мозъците, просто са ни научили на това което всички знаят, е от нас зависи дали да продължим да развиваме знанието или да си останем със старото но сигурно знание.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #694 -: Октомври 03, 2017, 10:18:19 am »
Краси те тука ми хареса

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #695 -: Октомври 03, 2017, 11:25:09 am »
juliang, тая схема по горе е само примерна и така както е дадена няма да заработи, но там пише че става въпрос за концепцията на Бедини.
Ами аз какво казвам? Казвам че ТАЗИ СХЕМА няма да работи. Дали някоя друга модифицирана но базирана на тази ще работи - покажете схема и ще говорим. А как ще работи вече е въпрос на съвсем друга дискусия.

А мотор генератора на Бедини работи и при товар се ускорява и консумацията намалява, и това Бедини го обяснява с виртуалния полюс.
Не е трудно да се конструира двигател който да прахосва енергия в определен режим на работа. Това че при определен режим консумира по-малко а върши повече не е доказателство за висок КПД, а просто че в другия режим загубите са много големи... Но докато не се извърши точно замерване ... всичко са приказки на пазара.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #696 -: Октомври 03, 2017, 12:57:38 pm »
krasias, присъединявам се с удоволствие към мнението на Теню. Подсети ме за любимата фраза на един герой от роман на Чейс:
"Вие гледате защо едно нещо не може да стане, а не, как може да стане."

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #697 -: Октомври 03, 2017, 01:30:58 pm »
Това клипче от тубата показва 1 обикновен соленоиден двигател който навсякъде е описван като нещо елементарно и с ниско КПД и никой не си прави труда да вникне в нещата и да го подобри така че да извади СЕ от него. Аз пък видях потенциал и му направих 3 подобрения и това ми е основата на бъдещота машина с КПД над 100% https://www.youtube.com/watch?v=ARh31Ij8Iks

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #698 -: Октомври 03, 2017, 04:00:49 pm »
"Вие гледате защо едно нещо не може да стане, а не, как може да стане."
Това е любимата фраза на почти всички български бизнесмени, шефове и шефчета, и като им кажеш как ще стане ти се мусят, сърдят и те псуват защото трябва да направят изваждане, а те това не го умеят.
« Последна редакция: Октомври 04, 2017, 12:03:56 am от atos »

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #699 -: Октомври 03, 2017, 09:05:28 pm »
   Най напред не си ти човека който ще им каже какво и как да правят. Не стига че те хранят  че и маана намираш. Като не искаш да те псуват направи си фирма и псувай ти тогава!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #700 -: Октомври 03, 2017, 11:00:17 pm »
Това устройство е за коментар в темите за Bedini. В него няма никакви постоянни магнити.                                                                             
 То ще работи точно както е показано. Отделен е въпросът с каква ефективност, и какво може да се подобри.
Колкото до това, има ли Ленц ефект при връщане на енергия, juliang е прав. Макар и незначителен. Докато при Bedini-мотор с магнити, принципа е "отблъскване" тук е "привличане" защото ротора е желязо. В случая нямаме генериране, имаме само BEMF към зареждащата се батерия. Която BEMF точно в този случай, може да достигне до 13-14% от входната енергия, докато при Bedini-мотор с магнити до ок. 46%.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #701 -: Октомври 03, 2017, 11:26:44 pm »
...Която BEMF точно в този случай, може да достигне до 13-14% от входната енергия, докато при Bedini-мотор с магнити до ок. 46%.

Прилагам една снимка, която случайно имам на телефона. Производителя посочва че ефективността на този двигател е почти 90% (оградено в синьо). Това е съотношението между консумираната ел енергия и отдадената на вала механична енергия. Останалата енергия е ... ами е ... топлина. 100 вата отиват като топлина, и няма земна сила която да елиминира тази загуба.
Откъде ще приберете 13-14%... идея си нямам.

П.С. Този мотор е първия попаднал ми в телефона. Помпата е евтина, а КПД-то й е пропорционално на цената ... Правете си сметката каква е цифрата при по-скъпите модели, и колко ще остава за "рециклиране". Дали си струва разправиите с някакви външни устройства, акумулатори и т.н. , или е по-добре да се вложи още малко мисъл и опити в усъвършенстването на това което има? Все пак това е устройство, което е за "ширпотреба", и съответно трябва да бъде и лесно за производство, да е с дълъг експлоатационен срок, а и да не е много скъпо. Това налага компромис с ефективността.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #702 -: Октомври 04, 2017, 12:11:36 am »
Това е съотношението между консумираната ел енергия и отдадената на вала механична енергия.

За да бъдем точни - консумираната ел енергия в случая е само тази, която ти, производителят, потребителят ползват(или си мислят, че могат да ползват)!!!

То е, като да имаш телевизор с 6 канала, а по кабела да са пуснати 100 програми...примерно.

П.П. Не го казвам, за да влизам в спорове, а за да онагледя мисленето на тези, които са извън шаблона.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #703 -: Октомври 04, 2017, 01:01:26 am »
Здравей Иван,
Когато магнитите са на привличане ,засичал ли си коефицент на приближаване ?
Че ми се върти една идея....
Поздрави!

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #704 -: Октомври 04, 2017, 11:09:05 am »
Здравей Векторе,
при магнетизма силата на привличане и на отблъскване е равна. Това е проблемът. Тук е и една от тайните, как да се преодолее това равенство.
Аз продължавам да твърдя, че не може да се направи "НЕЩОТО", с енергия която представлява КРАЯТ на едно движение, а с енергия която е НАЧАЛОТО.
Бъди!
Иван
ПП Погледни отговор 515 на стр. 35 от темата. Има две магнитни капсули, с които екранирам свойствата на магнитите. По този начин премахвам силата на привличане след контакта, а на втората силата на отблъскване преди контакта. Това е моят модел на V-gate.
« Последна редакция: Октомври 04, 2017, 06:50:36 pm от atos »