Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 803518 пъти)

Активен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 918
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #675 -: Септември 28, 2017, 03:34:22 am »
Доказателство са самите патенти.
Ти ме уби бе Иване с тази фраза. Ти не си ли разбрал че х'американците патентоват нещо, защото си мислят че нещо са измислили и аджеба ако някой ги изпревари, той ще лапне келипира!?  Хайде помисли, от хилядите патенти на Н.Тесла колко вършат работа?
Колкото до двигател, само с постоянни магнити, без намеса на външна сила, трябва да заработи още в мига на сглобяването. И така докато нещо се скапе. Да ама не!! Още никой не е направил, и няма да направи!

Абсолютно съм съгласен,  че патентите не са доказателство за нищо, такава е Щатската система. Имало е време обаче, до към началото на 20-ти век, когато патентното бюро е изисквало работещ модел за да издаде патент. Това изискване в последствие е отпаднало.  От друга страна има милиони патенти които защитават модели на работещи устройства, така че не може нещата да се описват с една четка.
Относно патентите на Тесла грешите, първо не са хиляди а са около 700, Щатски и Европейски. Второ, ако бяхте запознат с тях, а както и с работата на този гении, щяхте да разберете, че той не е патентовал нищо с което преди не е експериментирал най-малкото на прототипен модел. Моля, запознайте се с неговото, така да се изразя творчество, и тогава конкретизирайте критиките си за конкретни патенти, изобретения и схеми. Понеже, най-малкото, не е етично да се хвърлят упреци към човек който вече не е сред живите. Да оставим настрана, определено личащото непознаване на неговата изследователска работа.
Не приемайте, коментара ми като упрек а като пожелание когато се изразявате така обширно да си направите труда да проучите нещата в оригнал и тогава да конкретизирате с примери.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #676 -: Септември 28, 2017, 07:20:42 pm »
Превратно и противоположно разбиране на това което съм написал. "Вършат" е в сегашно, днешно време. Т.е. колко от патентите са приложени в устройства. съоръжения и т.н. в днешно време. Колко са оценени като полезни, и приложени от днешното човечество? Нима това омаловажава труда и живота на Н. Тесла? Нека са 700 както казвате epwpixieq-1.
Мисля достатъчно коментирахме една велика личност, в неподходяща тема!
P.S. не изваждайте от контекста на написаното, споменаването на Н.Тесла! Тогава вероятно ще усетите друго разбиране за написаното от мен.
Поздрави!

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #677 -: Септември 28, 2017, 08:55:26 pm »
Много спам!
Търсете магнити и работете по схемите в темата!

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #678 -: Септември 29, 2017, 11:48:22 am »
Здравейте,
във форумът всеки има право да коментира каквото си иска и както си иска.
Аз оставам без коментар!
Ще дойде време и ще ви покажа докъде съм стигнал.
Моето мнение е!
Магнетизмът е енергията на бъдещето.
Тази енергия ще даде СВОБОДАТА на човечеството!
БЪДЕТЕ!!!
Иван

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #679 -: Септември 29, 2017, 03:06:00 pm »
   А дано да го доживеем!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #680 -: Септември 29, 2017, 06:16:29 pm »
Здравейте,
Разглеждах конструкцията на диск на Сърл. Привличащата се сила от разноименни полюси се явява центростремителна. Когато се движиш центростремително, преодоляваш центробежните сили и дигаш оборотите, подобно на фигурист свиващ ръцете си. Проста работеща идея, но тук имаме и резонанс. Периметърът на основния пръстен и диаметъра на ролките е така подбран да има пълно завъртане, т.е. цяла пълна синусоида и получаване на отворена резонансна система с разпределени параметри, т.е. солитон или честотно-фазово свързване с гравитацията, енергията на Вселената. 
Това не е всичко но е основата, коренно различаваща се логика от предложената магнитна турбина на Иван БГ не ползваща гравитацията и инерцията. Тази турбина е далеч от СЕ, на подхода на Иван БГ не залагам!
« Последна редакция: Септември 30, 2017, 01:38:36 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #681 -: Септември 30, 2017, 01:35:08 am »
Когато се движиш центростремително, преодоляваш центробежните сили и дигаш оборотите, подобно на фигурист, свиващ ръцете си. Проста работеща идея, но тук имаме и резонанс. Периметърът на основния пръстен и диаметъра на ролките е така подбран да има пълно завъртане, т.е. цяла пълна синусоида и получаване на отворена резонансна система с разпределени параметри, т.е. солитон или честотно-фазово свързване с гравитацията, енергията на Вселената. 

Объркани понятия...насложени едно връз друго...
Оборотите се вдигат, поради намаляване на диаметъра на тялото при ротация и намаляване на въздушното съпротивление, но това не е центростремителност!
Всяка центростремителност предполага спирала в траекторията си, не може да е равнинна!
Радиалното свиване прелива в аксиално движение - вортекс/ураган/водовъртеж!
При въртене на дискове (с ограничени параметри и лагеруване) е абсурдно да се говори за центростремително  движение!
Още - няма РЕЗОНАНС!
Резонанс има при трептене - честота (вибрация)...
Не бива да се бъркат понятия като обороти и честота!
А относно "честотно-фазово свързване с гравитацията"...само аз ли смятам, че гравитацията НЯМА честота?


Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #682 -: Септември 30, 2017, 03:30:35 pm »
Здравейте,
Понятията са точни и се обесняват със средношколска физика.
Мога да запиша при центростремително движение, инерциалната система се превръща в неинерциална и имаме допълнително преносно и кориолисово ускорение. Тъй като имаме изкривяване и нелинейно спираловидно движение се наблюдава вортекс.

Центростремителната сила на радиалното поле може да е с различно естество но законите са еднакви.
-Гравитационна-явлението безтегловност на спътник в орбита.
-Ако се ползва радиално магнитно поле в цилиндрична бобина не индуцира, подобно на безтегловност на спътника. Ако е спирала във вид на тороид индуцира. Пример ампер клещи от ток на проводимост. Явлението е аналогично и с ток на разместване от кондензатор, експеримента съм го провел и СЕ липсва. Остава да пробвам с радиално електрично поле подобно на "Диск на Сърл", чертежите съм ги направил тия дни ще направя експеримента, подобно на атом," нищо ново под Слънцето".
-Междумолекулярни сили на въже, пример камък завързан за въже и се върти. Тъй като нормалното центростремително ускорение е в нелинейна зависимост от оборотите, то може да се очаква усилване, генериране и честотно - фазово преобразуване, така учи математиката, изкривяване на пространството.

Гравитацията както електричното поле няма честота, но при периодичен процес възниква,"нищо ново под Слънцето".
« Последна редакция: Октомври 01, 2017, 02:12:28 am от atos »

Активен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 918
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #683 -: Септември 30, 2017, 07:03:24 pm »

Моето мнение е!
Магнетизмът е енергията на бъдещето.
Тази енергия ще даде СВОБОДАТА на човечеството!

Колега при такава силна убеденост за магнетизма би било добре да погледнете идеите на Боб Тил http://free-energy.ws/bob-teal/ или за по-обширно "bob teal magnipulsion engine" или "Bob Teal magnetic piston motor" на google.

Неговия мотор не е СЕ, но на база на конструкцията е много ефективен. Според изследователи на неговата дейност той е задвижвал в постоянна работа 20 метрова индустриална лента за пренос на въглища в продължение на седмица от акумулаторна батерия ( не е уточнено на автомобил или на камион ). Цялата му идея се базира на претегляне на оптимизирано направена метална сърцевина в магнитно затворен (затворен отвсякъде с феритен материал, освен от там от където постъпва металната сърцевина ) соленоид, и оптимизиране на тази конструкция, както и връщането на енергията от колапсиращото магнитно поле обратно към акумулатора.

Според мен тази идея има добра почва за работа и особено съчетана с това което се знае като ефекта на паралелните магнитни пътища или Флин ефект ( google: " parallel path magnetic effect " ), като не е ясно дали Флин е бил първия който го е забелязал но поне е първия който е получил патент за определени конструкции на база на ефекта.

На колегата Кузмов се извинявам за предишния си коментар ако съм го засегнал тъй като изглежда съм го разбрал неправилно.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #684 -: Септември 30, 2017, 08:49:59 pm »
Колега при такава силна убеденост за магнетизма би било добре да погледнете идеите на Боб Тил http://free-energy.ws/bob-teal/ или за по-обширно "bob teal magnipulsion engine" или "Bob Teal magnetic piston motor" на google.

Неговия мотор не е СЕ, но на база на конструкцията е много ефективен.
Хвърлих поглед на 2-та патента и в двата има нещо, от което производителите на ДВГ се опитват да се отърват всячески в последните 20-30 години, а именно колянно-мотовилковия механизъм. НЯМА КАК такъв механизъм да е ефективен, и проблема не е технологичен, а геометричен. Функциите синус и косинус. Помисли сам защо.
Сори, но тази конструкция е абсолютен прахосник на енергия, независимо кой какво ще ми каже.

Активен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 918
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #685 -: Септември 30, 2017, 11:54:20 pm »
Хвърлих поглед на 2-та патента и в двата има нещо, от което производителите на ДВГ се опитват да се отърват всячески в последните 20-30 години, а именно колянно-мотовилковия механизъм. НЯМА КАК такъв механизъм да е ефективен, и проблема не е технологичен, а геометричен. Функциите синус и косинус. Помисли сам защо.
Сори, но тази конструкция е абсолютен прахосник на енергия, независимо кой какво ще ми каже.

А случайно да разбра какъв е начина на задвижване на коляно-мотовилковия механизъм (КММ)?

В крайна сметка, този механизъм е патентования  начин на предаване на двигателния импулс (ДИ), но това не е основното на патента. Хвърлянето на поглед върху няколко чертежа не заменя разбирането на електро-магнито-динамиката (ЕМД) в системата, от където идва всъщност ефективността на трансформацията на енергия от  електромагнитна в механична . Разбира се ако може да се мине без КММ, тоест на същата ЕМД, да се направи система която да предава ДИ само на ротационен принцип ( 360 градуса ротация ), това е по-натурално движение, и съм мислил върху това но за сега нямам ефективно решение.
Въпросът за споменаването на този изобретател и ефективността на неговата ЕМД, беше да се даде на колегите малко по-различен поглед на мислене и да подпомогне работата им, понеже принципа на направата на електро-буталото според мен е доста оптимален. 


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #686 -: Октомври 01, 2017, 12:45:48 am »
Цитат от статията (не си мисли че не я прегледах "по диагонал"):
Цитат
Many of the photographs show the Magnipulsion Engines turning little electric generators that were used to keep the power supply batteries fully charged during operation.
Демек ... е го на перпетуум мобилето... к'во търсим още?

Това което е обяснено в статията не е нищо повече от един много примитивен стъпков мотор. Нормалния стъпков мотор поне няма коляно-мотовилков механизъм...

Изобщо никой ли не може да си визуализира в главата какво се случва с магнитните полета?

Имате един трансформатор. Първичната му намотка се захранва от променлив ток с честота 50 херца. ЗАЩО ПО ДЯВОЛИТЕ консумацията на един трансформатор се влияе от товара на ВТОРИЧНАТА намотка? Защо BEMF-а не връща почти цялата енергия така, както я връща когато вторичната на трафа не е натоварен?

Или хайде ... да вземем един ел. двигател, щото там има нещо дет се движи. Защо там консумацията се различава при натоварен мотор и при празен ход? Нали BEMF-а не трябва да зависи от това дали нещо механично се движи в намотките или не се движи?

Някой си бил видял че били включени едни лампички, дет светели и това е доказателство за крайната ефективност на устройството. Нещо като "група учени от СССР..." или "екип от учени от английски университет..."... Аман от некадърно скалъпени статии.

И внука на тоя велик изобретател след смъртта му се опитал да подкара устройството, но ... не успял разбираш ли. Явно има някаква пси-енергия която е карала мотора да се движи само когато изобретателя е бил наоколо, или поне жив...

Цитат
Bob Teal was never able to interest a major investor. Every single person willing to “invest” in the technology simply wanted to buy him out. But Bob wanted to work on the technology himself, with a financial partner involved. No deal ever developed that suited both parties.
Претенциите му са били точно като на Роси - "дайте едни пари само, не питайте какво има в сандъка"... :) Така бизнес не може да се направи, може да се прави само фокус в цирка.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #687 -: Октомври 01, 2017, 12:38:04 pm »
Здравейте, кратко отклонение от темата.
Материята се характеризира с три величини:
-маса, гравитация и инерция
-заряд, електричество и магнетизъм
-спин, криволинейно и линейно движение.
При колянно-мотовилковия механизъм имаме линейно движение и няма как да се получи СЕ. Спиралното движение е по-добро.
Със заряда нещата са най-изучени и не се спирам, имаме електромагнитни вълни.
С масата нещата са в началото, по аналогия имаме гравитационно-инерциални вълни.
От горните две имаме и междинна зона от електрогравитация, подробно описана от Пол лаВиолет. Междинната зона се нуждае от нелинейна (изкривена) среда, където гравитацията да се трансформира в електричество и обратно, с цел елиминиране на третия закон на динамиката. Имаме обратна (отрицателна) ентропия и манипулация на гравитацията. Толкова е просто, интегриране и на противоположности и синтезиране получаване на ново едно цяло.
Бъдете съвършени като Отец!
« Последна редакция: Октомври 01, 2017, 05:49:23 pm от atos »

Активен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 918
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #688 -: Октомври 01, 2017, 05:28:55 pm »
Цитат от статията (не си мисли че не я прегледах "по диагонал"):Демек ... е го на перпетуум мобилето... к'во търсим още?

Това което е обяснено в статията не е нищо повече от един много примитивен стъпков мотор. Нормалния стъпков мотор поне няма коляно-мотовилков механизъм...

Както казах пропуснал си основното в това устройство, а то, в интерес на истината не е, описано в статията, и само е загатнато в патента. Необходимо е допълнително човек да се поинтересува, ако има желание разбира се. Препоръчвам намирането на видеото на Peter Lindemann "electric motor secrets" (но не това което излиза на google, ако го намеря в моята библиотека ще го кача тук), и там човека добре показва какви оптимизации се правят на соленоида и буталото за постигането на по-висока ефективност и използването на back EMF.  На подобен оптимизационнен принцип е направен прототип за ротационен двигател ( http://www.free-energy.ws/electric-motor-secrets/attraction-motor.html)' Ако не е другото то човек най-малкото научава нещо ново и практично.
Не мисля, че разчиташ на журналисти да вършат така да се нарече изследователската работа и да пишат точни инженерно обосновани статии, или ако е така то по тази логика може би тогава нямаше да има нужда от изследователи.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #689 -: Октомври 01, 2017, 07:07:22 pm »
...
Връщаме се към "изобретението" на Гого...
Защо си мислиш, че когато намотката е включена в режим "генериране/връщане на енергия" тя няма да затормозява движението на ротора? В момента в който решиш да направиш верига за да прибереш енергията, то течащия в нея ток ще генерира магнитно поле, което ще спира ротора и в следващия цикъл ще трябва да вложиш повече енергия за да продължиш движението. Показват ми схема в която едно устройство работи в 1/5 от времето като двигател, и 4/5 като генератор. Това няма как да е икономично.



Двата триъгълника показано долу са грешни и подвеждат.