Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 798963 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #660 -: Август 26, 2017, 05:58:39 pm »
Да не се вживяваме в терминологията на Иван БГ! Бутало, мембрана, турбина, на мен частично ми се вързват. Разбира се ако търсим пълна аналогия, няма да намерим такава. На пазара вече се продават хладилници с линеен компресор. Колко имат представа, какво точно е линеен компресор?

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #661 -: Август 26, 2017, 08:45:30 pm »
Цитат
Да вземем една тежест (предмет), и вложим работа като я вдигнем нависоко. Можем ли да очакваме, пускайки тежестта, да свърши повече работа от вложената? Надали някой ще отговори с да!
;D  Дааааа

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #662 -: Август 26, 2017, 09:30:52 pm »
Теню, обоснови се, защо да? Влагаме работа в повдигането, (респективно намагнитваме магнитен материал). Пускаме тежестта. Остава да действа само земното привличане. Твоето да означава, че земното привличане след момента на пускане, ще свърши повече работа от вложената за повдигане. Или поне същата. Да прехвърлим това мислене в/у магнита. Веднъж намагнитен, той може да отдаде толкова пъти сила чрез магнитното си поле, колкото пъти го придвижим чрез външна сила, или чрез външна сила, нещо движим в полето на магнита.
С една дума, аз квалифицирам това поле като буфер!

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #663 -: Август 27, 2017, 11:42:03 am »
Кузмов ти показваше как се забива пирон, нали. Но стигна само до там. Защо не продължиш още малко. Колко ток ти изконсумира този истрел. Обърни нещата и вместо пирон нека бъде друга тежест и после комбинирай поне 3-4. Нека тази /първата/тежест си произведе тока и после като се включи втората изстреляй първата обратно.Всичко е въпрос на конструкция, а тя е въпрос на идея и познаване на нещата с които си служиш. Ако смяташ да вържеш 1 тежест на 1 най обикновен ген няма да се получи елегантно, но има има и други варианти.....

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #664 -: Септември 18, 2017, 06:31:56 pm »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #665 -: Септември 25, 2017, 03:31:57 pm »
Здравей Векторе,
не се отчайвай, работиш правилно. Това което поместих като регистрирани патенти е истина. Провери поста си за ХД, виж частта за патентите на СЕ, които са регистрирани в Америка и ще се убедиш, че СЕ с магнити може да се направи. Доказателство са самите патенти. Макар това да открива един въпрос.
Защо не се произвеждат?

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #666 -: Септември 25, 2017, 04:58:38 pm »
   Защото не работят.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #667 -: Септември 25, 2017, 06:10:24 pm »
Дедо попе, гледай си църквата. Патент не се дава дава така, това да не е България......

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #668 -: Септември 25, 2017, 08:00:23 pm »
Патентните организации нямат право да искат материални доказателства за съществуването на съответното устройство, поради наличието на патентна тайна. Одобряването става единствено по документи. Между другото в щатите патент се издава по лесно отколкото в България - стига да можеш да си платиш.
Иван БГ, ако като доказателство за съществуването на СЕ можеш да посочиш само американските патенти, то имаш проблем...

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #669 -: Септември 25, 2017, 09:15:32 pm »
Доказателство са самите патенти.
Ти ме уби бе Иване с тази фраза. Ти не си ли разбрал че х'американците патентоват нещо, защото си мислят че нещо са измислили и аджеба ако някой ги изпревари, той ще лапне келипира!?  Хайде помисли, от хилядите патенти на Н.Тесла колко вършат работа?
Колкото до двигател, само с постоянни магнити, без намеса на външна сила, трябва да заработи още в мига на сглобяването. И така докато нещо се скапе. Да ама не!! Още никой не е направил, и няма да направи!

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #670 -: Септември 26, 2017, 09:09:18 am »
     Най точния отговор на тоя въпрос го даде "Майстора" преди няколко месеца-тука хляб няма/по памет/. Може да го намериш ако се поровиш в неговата тема. Ако не го е изтрил де. Мисля че той е най афторитетния по темата с неговите уш работещи Торнада .....

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #671 -: Септември 27, 2017, 02:55:38 pm »
Колегата Вектор се впусна да я търси, но вече няколко години резултата от търсенето му е също /i]
Направил съм някои опити който действително оказват че при магнитите е СЕто!
За съжаление имам няколко започнати проекта и николко завършени!
Убеден съм че ,темата е напълно реална!

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #672 -: Септември 27, 2017, 07:14:03 pm »
    "Майсторе" и двама гений да се съберат нищо няма да постигнат.И  с шимчета и без тях не става. Прибавиш ли ел. управление става както някой писа стъпков двигател . А той не е особено ефективен.
     Заигравките с магнити няма да донесат нищо освен губене на време и пари. Съжалявам за написаното но хляб тука няма. Знам че ще ме обвините в черногледство но това е истината.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #673 -: Септември 27, 2017, 07:46:48 pm »
Здравейте,
Заигравките с магнити носят СЕ, пример "Диск на Сърл", но устройството изглежда сложно.

Във физиката имаме два вида енергия:
-електрическа, магнитна и електрична, реактивна и активна, електромагнитни вълни
-механична, кинетична и потенциална, реактивна и активна, гравитационни вълни
Комбинацията на двете енергии води до СЕ. Почнете от начало и вижте къде бъркате?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #674 -: Септември 27, 2017, 11:17:55 pm »
Хъм, да! И аз съм убеден че темата е реална. Т.е. съществува реално тук в мазето. Въпросът е, има ли реализъм  в мисленето, че е възможен мотор изпълнен с постоянни магнити? Каква е разликата между намагнитено парче желязо и не намагнитено парче желязо с еднакви размери? Едното парче има магнитно поле. И какво от това? Оставени някъде, нито едното нито другото, ще свършат някаква работа. Значи, трябва да ВЛОЖИМ енергия и в двете за да свършат някаква работа. Е да, намагнитеното парче, дори може да индуктира ЕДН в бобина, или да привлече другото и т.н.!  Т.е. може малко повече от не намагнитеното. Но това можене пак няма да се случи, ако не го движим с друга сила. Това не е ли достатъчна логика, че магнита не може да се направи сам на барон Мюнхаузен?
Майсторе, мислиш ли че тази "правоъгълна синусоида управлявана със сериозен ШИМ" ще вложи по малко енергия, а магнита ще произведе повече от вложената??
Аз се придържам към казаното от mi68, има грешки от самото начало!!