Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 798288 пъти)

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #600 -: Април 11, 2017, 11:34:57 am »
Здравейте,
Векторе не са нужни бобини, аз ги сложих за да покажа за какво служат. С тях не може да се направи СЕ, защото само след няколко минути те загряват и забавят ритъма, което води до спиране на "НЕЩОТО". Ще продължим от следващата стъпка която е след тях.
Защо се спрях на този модел?
1. Той е евтин!
2. Не се изисква много стругарска работа.
3. Не се изисква ротация.
4. Лесен е за направа, ако имаш желание.
СЕ може да се направи по няколко начина.
1. Да се избяга по някакъв начин от "залегналите полицай"- такива са V-гейт системите и техните реплики които сте виждали. От този тип е и този модел.
2. СИНХРОННИТЕ  реплики - основен принцип при тях е ротацията. Магнитните полета са едни и същи. Движението се образува благодарение на РОТАЦИЯТА.
3. "АСИНХРОННИ"реплики - основен принцип е използване с пълна сила 3-тия закон на Нютон умножен по "-1". Магнитните полета са различни.
4. "ВЪРТЕЛИВО МАГНИТНО ПОЛЕ" - основен принцип е - всеки магнит действа сам за себе си, но сумарното магнитно поле става въртеливо в стремежа си да се установи симетрията. Мисля че това е достатъчно за начало!
Въпроси?
Бъдете!
Иван
« Последна редакция: Април 11, 2017, 07:04:51 pm от Maistora52 »

june1900

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #601 -: Април 11, 2017, 02:21:03 pm »
Може ли да се включа? Искам само две изречения да кажа... Още не съм изчел 43-те страници (в процес съм), но видях, че става дума за V-гейтовете, и че устройството имало общо...
Известно време съм си играл с V-пътеката - не онази, която е стъпаловидна, подобно на работата на Хауард Джонсън, а онази на Дийтмар Хол (Dieitmar Hohl), по първоначалните разработки на Робърт Калоуей: http://www.free-energy-info.com/Ch1/Fig43S.gif Същото, което онзи германец, живеещ в Бразилия, Джордж Сукоп, твърдеше, че е направил в ротационен вариант, но нещата бяха толкова съмнителни и неблагонадеждни, че накрая заглъхнаха.

В експериментите си в опит да преодолея "залегналия полицай", когато двете V-та се захапват, стигнах до извода... че не бива въобще да се захапват.

В природата ИМА такава архитектура - http://s22.postimg.org/i08xpk001/44444.jpg Картинката съм я рисувал аз в друг форум. Това е черупката на наутилуса, а и на останалите видове охлюви.

Направи ми впечатление, че когато тази архитектура в природата иска да се затвори в кръг, тя не го прави. Вместо това повторението се извършва в различна равнина, а не отново в първоначалната. Тоест вместо кръг, в природата винаги има спирала - има еднакво повтарящо се движение, но придвижващо се през равнините стъпаловидно.

Така че всъщност пътека с такава архитектура никога не се затваря в природата. При древния окултен символ на оробороса (символът на змията, захапала опашката си) имаме същото - имаме змия, която, за да се затвори в кръг, трябва да се погълне - има разминаване в равнините и продължаване в една вечно степенуваща се равнина, а няма плоско унаследяване на продължителността. Онова, което е било външно, за да продължи вечно, вечно трябва да става все по-вътрешно.

Това ме подтикна да потърся още варианти, и открих, че Калоуей действително е разсъждавал по същия начин, поне в някои от опитите си: http://s18.postimg.org/z3cg739vt/att53.jpg Тук се вижда хрумването му да получи подкрепа от различна равнина.

Когато имаме воден вортекс, погледнато отгоре, той прилича на кръг: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/6c/85/e6/6c85e6704165f6a77c4a286430145493.jpg

Но той никога не е затворен кръг, микро-потоците са съвсем отделни и не се преплитат: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/71/Vortex_in_draining_bottle_of_water.jpg

Тоест микропотоците на водата във вортекса... който демонстрира кръгово движение... всъщност е паянтова сглобка от еднакво насочени траектории, но само по една траектория в дадена равнина, така че това е сглобка от няколко равнини, погледнати в двуизмерно сечение.

Така че моят извод за V-гейта на Робърт Калоуей достигна тази концепция: http://i.imgur.com/6A7uLsQ.png Картинката е рисувана от мен в друг форум.

До сега обаче не съм имал условията и възможностите да се захвана с изработването на такъв макет, за да видя има ли хляб в него. Твърде ми е сложен за сега, а и не мога да му се отдам заради останалите работи.

Помислих, че ако става дума за преодоляването на "залегналите полицаи", на някой може да му е полезно моето хрумване, че трябва да се действа от различни равнини. По този начин Системата ще може да остане ОТВОРЕНА във всяка една от равнините... а въртенето на ротора ще идва от това, че ще е свободен да прескача от равнина в равнина, без да бъде затварян в една и съща.

Успех, дано съм бил полезен с идея.
« Последна редакция: Април 11, 2017, 07:01:06 pm от Maistora52 »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #602 -: Април 12, 2017, 03:20:46 pm »
Скъпи Форумци,
Моля Ви отворете някаква тема "Мазето-ринг", или нещо такова и там си раздавайте удари, може и да има рефер. Моля Ви, постовете да отговарят на заглавието на темата.
При започване на темата публикувах "10-те правила към експериментаторите", която беше изтрита от Майстора- не знам защо, но при воденето на темата аз спазвах стриктно правилата. Вземете например "ИЗМЕСТВАНЕТО".
Аз знаех, че ще сложа бобини, който ще определят посоката и големината на изместването, но знаех че трябва да ги заменя с нещо което да бъде в пълен синхрон с магнитите.
А какво може да бъде то?
Нищо друго не може да бъде освен магнит.
В Отговор 252,259,260 ще видите как едно след друго аз променям технологията, но вървя по темата.
Аз казах че темата е като мозайка, трябва само да я сглобиш.
Прав си Векторе, отначало пружините бяха повече, след това станаха 4, след това 2, а след това и без тях.
Нека сега стигнем до края! Моля Ви за това!
Бъдете позитивни!
Иван

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #603 -: Май 09, 2017, 02:19:15 pm »
Здравейте Форумци,
магнетизма като вид явление, или физическо свойство се смята за много просто за разгадаване. Има привличане и отблъскване. Просто, нали? Но именно в тази ПРОСТОТА, е сложността на явлението.
Всеки магнит действа сам за себе си, но при съзадаване на едно магнитно поле се образува сумарно поле в което влиза и отстоянието между отделните магнити, ако правилно са подредени то трябва да е силно и категорично, ако не се размива силата му.
Другото поле, независимо какво е то, дали изпълнява ролята на Бутало -"статор", или Мембрана - "ротор" трябва да отговаря на същите условия.
Магнитната възглавница, която се образува от двете Сумарни полета е резултантна на двете полета. И тук е заровен ключа на СЕ-то. Колко броя трябва да бъдат магнитните възглавници за да се получи нужната ротация, или казано по-просто да се получи въртящо се магнитно поле. Не мислете,че ви плъзгам. За да получа това поле в новата ми разработка използвам 768 бр. нео и още толкова феро. Те са в комбинация и в пълен синхрон. Ще Ви пусна снимки и може да броите.
Бъдете!
Иван

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #604 -: Май 09, 2017, 03:39:22 pm »
Иване, за съжаление полето на постоянните магнити е статично...

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #605 -: Май 09, 2017, 08:58:30 pm »
В електротехниката под термина "въртящо магнитно поле" се разбира такова поле което се получава само чрез промяна на посоката и интензитета на тока в няколко близко разположени намотки. При това поле нямаме реално движение на механични части, а се върти само вектора на интензитета на полученото (от намотките) магнитно поле. Практически е невъзможно да се реализира такова поле само чрез постоянни магнити. Но ако под "въртящо магнитно поле" ти разбираш механично развъртане на диск с разположени по него магнити е необходимо да се уточниш.
Всеки магнит наистина трябва да действа сам за себе си. По аналогия с електрическите двигатели, полученото магнитно поле трябва да бъде отчетливо с минимуми и максимуми. Приближаването им води до сливане на тяхното поле и намаляване на тези максимуми. Такава конструкция се доближава повече до магнитните лагери. В магнитните мотори на Йълдъз няма много магнити в един диск, но за повишаване на изходната мощност се разполагат повече дискове на една ос.
Всеки един магнит (или група магнити) трябва да изпълняват условието: при приближаване и до достигане на точката на най-близко разстояние между тях, работата получена от инерцията (или работата на отблъскването) да бъде по малка от работата получена след това при отдалечаването им. Поставянето на двата магнита под наклон спрямо допирателната към окръжността дава точно такова разпределение на работата, но получената асиметрия е 10 - 15 % и се изяжда при разлика в магнитните полета на различните магнити.
За повече информация: http://analogov.com/showthread.php?tid=101

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #606 -: Май 09, 2017, 11:39:38 pm »
Добре, вместо кантарчета и подобни предлагам ви следната конструкция:
Взимате бижутерска везна. На нея правите с подръчни средства конструкция, на която можете да закрепите магнит в произволно положение. Дет се вика ... една щипка за пране да вземете пак ще стане.
Над тази везна поставяте релса/релси, на които се движи количка. На количката поставяте другия магнит. Отново може да има конструкция позволяваща му да заеме произволна ориентация в пространството.
Остава ви само да придвижвате количката плавно по релсите, и да отчитате показанията на везната.
Ако не ви се записва на листче вместо везна при китайците има следното нещо:
https://www.aliexpress.com/item/DIYmall-Digital-Load-Cell-Weight-Sensor-1KG-Portable-Electronic-Kitchen-Scale-HX711-Weighing-Sensors-Ad-Module/32793420969.html
Това в комбинация с един стъпков мотор движещ количката ще ви позволи да записвате във файл на компютъра си силата на отблъскване при всяка стъпка на мотора и да имате графика/таблица на нещата с доста голяма точност - АЦП-то е 24 битово, което означава че имате точност 1 / 16777216 или 0.00000006 килограма. Това е 0.06 милиграма! Така при преминаване на единия магнит над другия ще имате точна графика на силата спрямо положението на двата магнита един спрямо друг.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #607 -: Май 10, 2017, 12:45:47 pm »
Здравейте,
навлизаме в вид терминология, която може да се разглежда много субективно в зависимост от подготовката и знанията на всеки един от нас. Затова Ви моля да прочетете част от книгата "ЕЛЕКТРОТЕХНИКА" написана от един куп доценти и инженери и то само от стр. 59 до стр. 79, за да можем до доближим параметрите на дискусията.
Бъдете!
Иван
ПП Книгата е издадена през 1965 год. Надявам се че свойствата на магнетизма не са се променили от тогава. Ха-Ха!!! Хи-Хи!!! И т.н...т.н.
« Последна редакция: Май 10, 2017, 04:37:25 pm от atos »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #608 -: Май 10, 2017, 10:02:53 pm »
Здравейте,
Занимавам се напоследък с интерференция, като метод на изкривяване на пространството и добив на енергия. Тук виждам връзка с магнитната турбина.

При интерференцията голям проблем е кохерентността или постоянната фазова разлика. При трифазна система (трифазен ток) липсва СЕ но фазовата разлика е стабилна от 120 градуса. За това идеята на  june1900, пост 645, спирала ме вдъхнови като работеща, за това предлагам да се изследва, защото линейното и кръгово движение не дават желания резултат.
« Последна редакция: Май 10, 2017, 10:18:11 pm от mi68 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #609 -: Май 10, 2017, 10:08:07 pm »
Не дават...факт!
Досега СЕ концепциите са ясни - да се копира природата!
Но за "природно СЕ", трябва наистина да се вземе под внимание тезата на june1900 за кръговрата и оттам - консумирано и...отработено!
Тезата беше - никое същество (или явление) не се самозахранва с "отходния си" продукт (фекалиите си).

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #610 -: Май 11, 2017, 12:29:06 pm »
Здравейте,
магнитът не се самозахранва, той се захранва с определено количество прав ток, за определено време, и от един къс желязо, той се превръща в особен вид акумулатор, който превръща този къс в нещо което привлича желязото. Друга тема е дали той може да загуби своите свойства, или може да ги увеличи, това зависи само от нас и единствения помощник, който може да ни помогне в това е само ПРИРОДАТА защото тя е създала първообраза на магнита. Вземете например ЗЕМЯТА
Бъдете.
Иван
« Последна редакция: Май 11, 2017, 12:50:31 pm от Maistora52 »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #611 -: Май 20, 2017, 09:45:19 am »
Здравейте,
порових се малко в темите в който съм публикувал някои разработки за измерване на силата на ъгловият момент при сумарното поле. С една дума - при какво отстояние на магнитните полета - с силата въздейства магнитната възглавница върху мембраната и какво се получава при промяна на броя на магнитите, или при промяна на отстоянията между самите тях!Тука стенда е до точност 1 гр. По-късно бе преработен и достигнах точност до 3 мин.
Бъдете!
Иван
ПП.Снимките за взети от "Тема за размисъл" и са пометени през 2013 год.
« Последна редакция: Май 21, 2017, 04:13:56 am от Maistora52 »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #612 -: Май 20, 2017, 07:19:32 pm »
В електротехниката под термина "въртящо магнитно поле" се разбира такова поле което се получава само чрез промяна на посоката и интензитета на тока в няколко близко разположени намотки. При това поле нямаме реално движение на механични части, а се върти само вектора на интензитета на полученото (от намотките) магнитно поле. Практически е невъзможно да се реализира такова поле само чрез постоянни магнити.

Ако се погледне малко по-широко този въпрос, и добавим електрически контролен механизъм към постоянно-магнитна-конструкция, всъщност практически е възможно това да се реализира с постоянни магнити, само конструкцията на системата ще се промени разбира се. При такава конструкция един постоянен магнит се заменя с "флин паралел път" конструктивен елемент ( Flynn parallel path,  https://www.google.com/search?q=Flynn+parallel+path&client=ubuntu&hs=Rio&sa=X&channel=fs&biw=1744&bih=933&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ved=0ahUKEwjGi5OS7P7TAhVL5oMKHV3RCB0QsAQIQA ), такива елементи разположени паралелно в кръг един до друг, и по този начин посредством едностранно "включване“ и "изключване“ на силното постоянно магнитно поле с електрически импулс се получава желаното движение на интензитета на магнитното поле в кръг. Бонуса е, че както в единия край така и в другия на тази цилиндрична конструкция от паралелни елементи, имаме такава движеща се магнитна вълна.
« Последна редакция: Май 21, 2017, 04:12:46 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #613 -: Май 20, 2017, 09:39:02 pm »
Цитат
такива елементи разположени паралелно в кръг един до друг, и по този начин посредством едностранно "включване“ и "изключване“ на силното постоянно магнитно поле с електрически импулс се получава желаното движение на интензитета на магнитното поле в кръг
Не epwpixieq-1 Това си пожелават всички които се опитват да направят такова устройство, но си остава само в сферата на пожеланията и надеждите. Въртящо се магнитно поле с постоянни магнити е реализирано само когато те са разположени върху ротор задвижван по механичен път.  Във всички други варианти се получава евентуално някакво въртящо поле с интензитет по малък или равен на вложената електрическа енергия.
« Последна редакция: Май 21, 2017, 04:12:33 am от Maistora52 »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #614 -: Май 21, 2017, 06:37:30 pm »
Не epwpixieq-1 Това си пожелават всички които се опитват да направят такова устройство, но си остава само в сферата на пожеланията и надеждите. Въртящо се магнитно поле с постоянни магнити е реализирано само когато те са разположени върху ротор задвижван по механичен път.  Във всички други варианти се получава евентуално някакво въртящо поле с интензитет по малък или равен на вложената електрическа енергия.


Както ние знаем надеждата умира последна. Ако си представим обаче така посочения конструктивен елемент с постоянни магнити, като транзисторен елемент само вместо управление на ток се управлява магнитен поток то, поне логично, нещата изглеждат възможни.

Не съм запознат и, но предполагам, че до популяризирането, забележете не изобретяването, на транзистора от Бел Лабораториите ( защото транзистора е бил за първи път приложен от Томас Хенри Морей, http://www.phils.com.au/moray.htmhttp://www.cheniere.org/books/excalibur/moray.htm, приблизително 20 години преди „направата“ му от Бел Лабораториите), се е нямало представа, че малък ток може да се използва за контролиране на по-мощен ток в електрическите системи.  Подобен ефект, само вместо верига където транзисторен елемент имаме магнитен поток който се контролира с по-слаб  моментен магнитен поток. Този ефект, според мен, се вижда тук:
https://www.youtube.com/watch?v=aUxQHkkRSoc
https://www.youtube.com/watch?v=9Nlspw1HY-w
https://www.youtube.com/watch?v=oy3oTS8v1lw ( 3:45 )
Предполагам, че самия ефект може трудно да се оспори, въпроса е как може да се приложи в динамична система. Поне за мен това е единствения, поне за сега, ефект който има потенциал да минимизира подаваната енергия за извличане на единица работа в оптимално конструирани установки.
Ето това е едно решение:
https://www.youtube.com/watch?v=oy3oTS8v1lw