Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 798368 пъти)

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1095 -: Октомври 27, 2019, 02:39:56 pm »
Здравейте,
това е постановка, самият той знае, че за да се направи един двигател назависимо от какво, трябва да има РОТАЦИЯ.
Тук няма никаква ротация, има само провокация, за да улови балъците.
За да се създаде "МАГНИТНА ТУРБИНА"- да я наречем условно - "НЕЩОТО"... трябва да се познава перфектно динамично-механичните свойства ма магнита, за да се образува ротацията. На стр 13 отг. 192 съм помести три вида магнитни полета от 20, 30 и 72 вектора. 
В "Тема за размисъл" има много поместени опити по "НЕЩОТО", но не я виждам във форума.
Бъдете!
Иван

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1096 -: Октомври 27, 2019, 03:54:58 pm »
Шикалки.......  ;D

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1097 -: Октомври 27, 2019, 05:20:19 pm »
Здравейте,
Моят експеримент  по скоро беше провокация към форума за дебат по темата,аз не съм очаквал сериозни резултати защото изпълнението НЕ е на ниво !заявяването ми-"не тръгна"  признавам ,беше провокация към Иван ,за да се включи в темата...за което сега съжалявам..
За това предлагам,да направя ротор и статор и по механичен начин да измеря векторите!!
Ще се опитам в рамките на 2 седмици,да измисля нещо по въпроса и да проведа ЕКСПЕРИЕМЕНТА!   /ПРИЕМАМ идеи и конструктивно мислене ,САМО НА ЛИЧНИ!/
До тогава,ДА СЕ ВЪЗДАРЖАМЕ от коментари,плюене и др. ТРОЛски  прояви! :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1098 -: Октомври 27, 2019, 05:24:10 pm »
Мммдааа определено "Тема за размисъл" липсва прерових целия форум няма такава. Някой я е изтрил.

Активен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1099 -: Октомври 27, 2019, 06:17:18 pm »
Здравейте Иван БГ,
ето точно тука бъркате:
трябва да се познава перфектно динамично-механичните свойства ма магнита, за да се образува ротацията.
магнита няма динамични свойства а само статични такива. Ако те имаха динамични свойства (както при електродвигателите) нямаше да има никакви затруднения при направата на магнитен двигател. И бихте ли пояснили какво според Вас означават механичните свойства. Това да не би да са твърдост и якост на заготовката за магнита.
Ако за двадесет и кусур години не сте схванали тези основни положение вече е твърде късно за това...

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1100 -: Октомври 28, 2019, 07:49:40 am »
Bat_Vanko, абе почти си прав, ама... кат' му капнеш малко оргон и ще стане работата! Няма накъде да мърда вече... ;)

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1101 -: Декември 23, 2019, 09:02:59 pm »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1102 -: Декември 31, 2019, 10:20:04 am »
Здравейте форумци,
весело посрещане на новата година. Здраве и успехи през новата година във вашите стремления.
През април тази година аз направи 20 годинив в тъсенето на пътя към храма - така бях планирал - мисля че вече съм пред него. Дали ще намеря "НЕЩОТО", или само "КУТИЯТА НА ПАНДОРА" незнам. Времето ще покаже.
Тези години бяха щастливи за мен, Бог ми помагаше със здраве и пари, Зелените човечета с идей, само дето жена ми ме заряза преди години, но такъв е живота,  Хубавото и Лошото са сестри близначки, те винаги за заедно.
От утре влизам в храма. Какво ще бъде - незнам - но ще споделям с вас.
Бъдете!!!
Иван БГ

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1103 -: Декември 31, 2019, 10:24:36 am »
ААААААмин!  ::) :o ;D

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1104 -: Декември 31, 2019, 05:13:36 pm »
Иван БГ,
Желая ти успех от все сърце. От опит знам, че който копае упорито - намира.
Дано Новата 2020 да е успешна. Според съществуващата информация в света има най - малко 2? работещи магнитни ( електромагнитни)  СЕ двигателя - генератора. Дано твоят да е третият.
Успехи!

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1105 -: Януари 01, 2020, 03:44:56 pm »
ЧНГ форумци. Бъдете здрави, и успехи във вашите търсения!
Г-н Ветар, благодаря за пожеланията. Дано да се сбъднат, ако стане добре, ако нестане пак добре, защото ще съм уверен че проф. М.П. Златев с книгата "ОСНОВИ НА ЕЛЕКТРО ТЕХНИКАТА" на стр. 417 гл.33 "МАГНИТНИ ПОЛЕТА" има цитат: " Двете страни на електромагнитното поле - електрическите и магнитни полета, притежават аналогични помежду си характеристики. Изучаваният в миналото аналог магнитостатика е без връзка с действителността, тъй като магнитните маси не съществуват. Ето защо този аналог е без физически смисъл и повече не се разглежда.....и т.н." значи е прав. Но аз трябваше да се убедя като проверя.
И аз започнах ОТ НАЧАЛО - да кажем от Фарадей. Всвъщност това е третото начало. ПЪРВОТО начало което започнах, вече го преподават в академиите.
ВТОРОТО начало , узакониха това което исках да стане с указ на мин. съвет, а нямаше още указ 56.
ТРЕТОТО  е това: МТ-Магнитна турбина. НЕЩОТО което ще създава въртеливо движение, използвайки единственно и само механичните свойства на Перманентните магнити било то феро или нео.
Това е!
Бъдете!!!
Иван БГ

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1106 -: Февруари 29, 2020, 02:06:29 pm »
Здравейте,
в четвъртък гледах по телевизията по НГ документален филм за Фарадей. До сега се чудих как може да открие толкова много неща, но математически не е успявал да ги защити. Той просто получава на 42 год. увреждане на мозъка. Продължавал е да работи и да открива, но не е нанирал думите да ги обясни.
Странно!
А пък ние имаме толкова много думи за НЕЩОТО, което още не сме направели!
Бъдете!
Иван БГ

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1107 -: Февруари 29, 2020, 08:58:59 pm »
Фарадей е един, и въобще на пръстите на двете ръце могат да се изброят хората, наистина открили и измислили нещо.
Но има едни други - хиляди, и хиляди, и хиляди, които само си мислят, че са открили нещо, а като теглят чертата накрая се оказва, че само са си опикавали пантофите...
Ако играем на сляпо, в коя ли от двете категории ще е по-вероятно да попаднем?
И дали това, че не можем да обясним нещото, което сме открили, е необходимо и достатъчно условие наистина да сме открили нещо?...

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1108 -: Февруари 29, 2020, 09:30:00 pm »
Фарадей реално е нямал формално образование, тои е дошъл в науката от професията на "подвързвач на книги" ( като е започнал чиракуването за подвързване на 14 години и го е практикувал 7 години). Просто на човека ( или детето ), с явно висок интелект, му е било интересно да разсъждава върху проблеми и четейки се е самообразовал до такава степен че да бъде приет за помощник на Хъмпти Дейви, който е бил един от светилата на физико-химията и председател на the Royal Society ( https://en.wikipedia.org/wiki/Royal_Society ), за опреден период от време, което е най-силното обществото в Англия за природни науки.
Идеите на Фарадей са въплътени в теорията на Максуел-Хесивайд, но е интересно и полезно да се четат записките на Фарадей ( те са публични, всеки с добро познание на езика може да го направи ), най-малкото понеже дават добра престава за силно логичния мисловен процес на тези хора които днес така величаем, без и най-малко да сме чели нещо написано лично от тях, а в по-общ план техните най-призовани трудове в природната философия (както те са ги наименували по онова време).

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1109 -: Март 14, 2020, 02:12:41 pm »
Здравейте форумци,
най-после съм свободен, 9 год. не съм имал почивен ден.
А сега 30 дни разполагам с времето си.
Осем години не съм пил, а сега си купих бутилка ракия.
Около 14 год. не съм пушил, а сега си купих стекче с цигари Sobranie.
Вече съм готов да се скрия в ателието си от Корона вируса.
Само да ми дойде... ще му счупя короната!!!
Бъдете!
Иван