Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА

<< < (209/232) > >>

Иван БГ:
Здравейте,
отново влизам  в темата провокиран от нарастващото посещение в нея.
 Много от нещата които съм помествал са насочени към методиката за работа за създаване на генератор - или  както се коментира в МАЗЕТО създаването на СЕ - единствено и само от механичните свойства на магнита. Доста технически неща бях помести в друга тема, но тя изчезна от форума, не знам защо.
Знам, че форумът е пълен със знаещи и можещи, но има нещо съвсем малко, което трябва да се пробва, за да се определи посоката - кой път да се поеме - за да се постигне някакъв резултат по  темата.
Пробвайте:
Вземете един цял намагнитен рингов магнит. Сложете около него алуминиев пръстен, за да защитите магнита от външното влияние. Пръстена да е висок колкото дебелината на магнита. Поставете отгоре картон от велпапе но не по-дебел от 1.5 мм. Поръсете равномерно със сито стоманени стружки и заснемете тяхното разположение.
Повторете същата тази процедура като вдигате велпапето с по 1 мм. Запазвате количеството стружки и начина на поръсване да бъде един и същ. На всеки 1 мм. Вие ще видите промяната.
Бъдете
Иван

montanar:
Иван БГ какво трбва да видим в случая?
Логично е че картинката  няма да е същата но бъди по-конкретен какво имаш предвид?
А най добре и покажи иманото от теб предвид.

montanar:
Ванчо - аз не твърдя нищо в случая за да се нуждая да доказвам каквото и да е - то и Иван БГ като гледам нищо не казва :)

Иван БГ:
Здравей VAN,
от време на време обичам да пиша къси разкази. Един от тях е: "Да видиш е своеобразен талант, който не всеки притежава! Важното е да видиш, а да го направиш вече е лесна работа!" Но в случаят, за да видиш НЕЩОТО първо първо трябва да го направиш!
Бъди!
Иван

Vetap:
Който има знания и може - прави, който не може - учи другите. Мисля, че Чехов беше казал нещо подобно и даже и песен на Окуджава има по този повод .

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия