Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 220289 пъти)

Неактивен Иван БГ

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 311
  • Рейтинг: 329
НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« -: Ноември 20, 2013, 01:38:51 pm »
Здравейте,
създавам тази тема, за да може по този начин да се насочи енергията на онези, които работят в тази насока. "Тема за размисъл" в която участвам от време на време е с доста широк обхват, темите се смесват и се губи време да се следи това което те интересува. Мисля, че едно такова профилиране ще помогне. Ако обичате обадете се в лични, за да преценя колко сме лудите и дали си заслужава да продължа.
На добър час, желая на всички!
Бъдете...
Иван
П.П. Като начало ви предлагам този текст.

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
  • Публикации: 790
  • Рейтинг: 194
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1 -: Ноември 21, 2013, 04:16:53 pm »
Странно ! Изминаха доста часове и сякаш, няма интерес към темата ! Поне коментари ! А може би вече има "записани в лични" ? Това, би било вече нещо друго ! Сега моят коментар ! Намирам, че от доста време, това предложение на Иван е светъл пробив в мрака обхванал форума ! За 10те. "божи заповеди", намирам че превода не е толкова емоционален, както го почувствах когато го прочетох в оригинал ! Защо ли, и аз не си обяснявам ? Може би, като да четеш Шекспир в оригинал ! Признавам си, не мога да чета, и чувствам Шекспир в оригинал ! Иване ! Аз няма да се "запиша в лични" ! Моята тема е друга ! И пак признавам, нещо правя и по тази тема !? Вярвам че съфорумците не са останали безразлични ! Това което зная е, че не само Майстора се занимава с това ! ОБЕДИНЕТЕ СЕ И НАПРАВЕТЕ СИЛАТА ! ИСКРЕН УСПЕХ !!!!!!

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 566
  • Рейтинг: 321
  • И последният "мохикан" си отиде
« Отговор #2 -: Ноември 22, 2013, 10:25:06 am »
Бат Мишо, мен лично наш Иван БГ ме уплаши с неговата разработка - за мен е сложно да я разбера, снимките и клипа които той подаде, а също и обясненията му за мен по имейл, не ми говорят нищо на разбираем от мен, а може би и за други колеги, език.
Процедурата по принцип е проста:
1. Чертежи
2. Схеми
3. Снимки
4. Клип
Всичко това съпоставено едно с друго и едно до друго в правилна последователност и съпътствано с конкретни обяснения с позната терминология.
Още повече тази тема е ориентирана към всеки мераклия да направи сам реплика. За това се иска много повече ясна, точна, читаема, разбираема и подредена информация... или т.нар. Първо направете това ТАКА, после направете онова ТАКА... и т.н.
Щом е отворил тази тема, надявам се колегата да се справи с доста сложния всъщност дидактичен и поучителен процес.
Направил е нещо наш Иван БГ, но само като се сетя за "турбините" и "мембраните" и дъхът ми спира.
Тук мен ме няма! Сигурно и колегите затова ги няма!
Иване, действаш ли по въпроса?
« Последна редакция: Ноември 22, 2013, 10:31:00 am от Maistora52 »

Неактивен Иван БГ

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
« Отговор #3 -: Ноември 22, 2013, 01:59:36 pm »
Здравейте,
г - н Кузмов "напливът" може би е резултат от заглавието на темата. Сигурно съм сбъркал в заглавието, ако темата се казваше  "ДА ВИ НАПРАВЯ ЛИ МАГНИТНА ТУРБИНА?"  резултата би бил друг! Нали? :P :P :P
Бъди...
Иван
« Последна редакция: Ноември 22, 2013, 02:41:10 pm от Иван БГ »

Неактивен barbarock

• Неактивен
  • Публикации: 1
  • Рейтинг: 3
« Отговор #4 -: Ноември 22, 2013, 03:36:58 pm »
Още един луд (т.е. аз) очаква да види нещо смислено :–)
« Последна редакция: Ноември 23, 2013, 08:23:29 am от Maistora52 »

Неактивен CPU

• Специалист
  • Подготвен
  • Публикации: 146
  • Рейтинг: 54
« Отговор #5 -: Ноември 22, 2013, 04:15:38 pm »
Аз следя с интерес, защото очаквам някой да разясни какво е магнитна турбина  :-[

Неактивен Иван БГ

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
« Отговор #6 -: Ноември 26, 2013, 11:04:43 am »
Здравейте,
извинете ме за забавянето, но имах малки затруднения в изработването на детайлите. До дни ще публикувам снимки, чертежи и обяснения. Гледах моделът да бъде лек за изпълнение и евтин. Мисля че ще ви бъде интересно.
Още веднъж ме извинете!
Бъдете...
Иван

Неактивен Maistora52

• Много Напреднал
« Отговор #7 -: Ноември 26, 2013, 12:33:29 pm »
Ми68, къде и каква е "имплозията" която предлагаш? Аз нещо не я виждам. Обясни. Може би ти ще отвориш нова тема с такова заглавие.
Иначе темата си е на Иван БГ и само той може да каже това или онова относно заглавието.

Неактивен mi68

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 570
« Отговор #8 -: Ноември 26, 2013, 11:28:59 pm »
Предлагам в заглавието да е процеса на действие. При имплозията имаме понижаване на температурата, понижено налягане, т.е. всмукване на енергия от ефира, за това е униполярната индукция . Ако се прави обратна ескплозивна турбина, темата не ми е интересна. Ако трябва да се прочетат всички коментари дотук, за да стане ясен принципа, доста досадна работа. Разбирате, че заглавието трябва да е точно. 
« Последна редакция: Ноември 27, 2013, 04:20:50 pm от Maistora52 »

Неактивен Иван БГ

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
« Отговор #9 -: Ноември 27, 2013, 09:37:21 am »
На някой сега не му харесва заглавието? Ха сега де! :P  :P :P
Ами не влизай в темата. Създай си своя тема и плюй там колкото си искаш!
За тези, които изявиха желание да работим ще изпращам материалите в лични, иначе ще се разкаля много терена.
Иван
П.П. Майсторе, не желая да ми редактираш постовете. Аз съм такъв какъвто съм. А не такъв, какъвто ти искаш да изглеждам!
« Последна редакция: Ноември 27, 2013, 01:22:20 pm от Иван БГ »

Неактивен mi68

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 570
« Отговор #10 -: Ноември 27, 2013, 03:26:11 pm »
Ха сега де! Някой не желае да покаже принципа, а само блъска баластра. Хубаво, теми на килограм, етапа ще мине, всичко е временно. Трябва да сме търпеливи!

Неактивен Maistora52

• Много Напреднал
« Отговор #11 -: Ноември 27, 2013, 04:19:31 pm »
Иване, не си прав! Набеждаваш Ми68, че "плюе" по теб... Аз никъде не виждам "негово плюене", затова ще ти го кажа в прав текст: Набеждаваш го в нещо с обидна квалификация. Нищо съществено и разбираемо не показваш, а бързаш да се засягаш от това, че "вятърът духа".
Не си прав! Вятърът има право да духа, а може и да "издухва"...
Доста станаха колегите, които само си мислят, че ще покажеш нещо свързано със СЕ.
До момента обаче няма нищо.
Ти си, който трябва да се замислиш, и да не задължаваш хората да се съобразяват с твоята "свръхчувствителност".
Поздрави!

Неактивен plamstav

• Неактивен
  • Публикации: 7
  • Рейтинг: 61
  • Скайп: plamstav
« Отговор #12 -: Ноември 27, 2013, 08:06:53 pm »
Здравейте. Отдавна чета, отскоро пиша. Ако има някой да си направи труда да определи колко процента се пише по темата и колко за оплювки и отговорите им ще видите че темата наистина трябва да и се смени името. От моите родители съм запомнил 2 поговорки които доста ми помагат в живота: 1) "Не ставай прост със простия" 2) "Убий глупака с мълчание". Предлагам да не отговаряме на хапливите езици и така като проявим безразличие резонно е да започне да се пише само по темата.

Velektra

• Гост
« Отговор #13 -: Ноември 27, 2013, 08:34:03 pm »
То по тая тема не виждам, защо трябва да се пише въобще нещо.
Доколкото разбирам това е частна тема (само на лични).
Не разбирам какво очаквате да видите тук?

Неактивен Иван БГ

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
« Отговор #14 -: Декември 02, 2013, 07:11:31 pm »
Здравейте,
Основа на стенда за форматиране.
Иван
« Последна редакция: Декември 03, 2013, 04:45:09 pm от Иван БГ »