Автор Тема: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников  (Прочетена 85972 пъти)

Неактивен hyparh

• Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 632
  • Рейтинг: 180
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #270 -: Декември 12, 2017, 09:47:16 pm »
Не мисля, че с платформа на ВСГ може просто така да станеш невидим и да правиш каквото си поискаш.
Първо, Гребенников е ставал невидим, когато е високо в небето и гледан от земята. Т.е. разстоянието, от което бива наблюдаван, има значение за това как ще се виждат той и платформата му. При снимката му от вестника си е напълно видим, дори без изкривявания. Същото е като да наблюдаваш полученият образ от увеличително стъкло или вдлъбнато огледало - с отстоянието образът се променя в зависимост от фокусното разстояние. В случая от значение е фокусното разстояние на обгръщащият го "мехур".
Второ, дори и да успееш да станеш невидим от съвсем близко разстояние, така че дори стоящи непосредствено до теб да не могат да те забележат (което не мисля, че е постижимо точно с тази технология), то ефектите от взаимодействието на "ципата" на измененото пространство с околната материя, могат да бъдат катастрофални предимно за окръжаващите обекти/субекти.

Виж с манипулиране на самата светлина, може и да се постигне нещо такова :) Многократно отразяване на UV лъчи в определен честотен диапазон през серия параболични метални огледала, заредени с високо отрицателно напрежение, може да са в състояние да напраявт даден обект напълно невидим. Механизмът е избиване на отразяващите светлината частици от материята (които не са нейните градивни, т.е. след въздействието материята ще бъде напълно осезаема макар и невидима) с помощта на получените чрез отраженията силно проникващи светлинни молекули в UV диапазона.

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 667
  • Рейтинг: 579
  • Мисля, следователно...мисля!
« Отговор #271 -: Декември 12, 2017, 10:11:36 pm »
Хипарх, плашиш ме на моменти... :o

Неактивен hyparh

• Стабилен
  • As above, so below
« Отговор #272 -: Декември 12, 2017, 11:31:39 pm »
Няма нищо страшно, мен. Всичко е наука – съвсем разбираема и обяснима, стига да се хванат основите на тези екзотични проявления.
Самите експерименти по нея вече могат да бъдат доста по-сложни за гаражно изпълнение... но не и невъзможни.

Преди време (няколко години) бях чел как експериментатор успява да създаде лъчи, които правят предмети невидими. Описанието беше на маса с шкафчета и инструменти, която при облъчване постепенно започнала да става прозрачна – първо самата маса, а в последствие и инструментите в нея. Наскоро се сетих за този случай и реших го да потърся из материалите, които съм чел – безуспешно. Все си мислех, че е от "Изгубените открития", но поне по ключови думи не успях да намеря нищо такова там. Явно е било другаде.
Но по случайно (или не) стечение на обстоятелствата, открих много по-пълно обяснение на друго място :) Сигурен съм, че става въпрос за една и съща технология.
Все пак, ако някой се сети къде може да се открие описаният с масата експеримент, ще съм му благодарен да сподели.

Неактивен caduceus

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 231
  • Рейтинг: 262
« Отговор #273 -: Декември 13, 2017, 09:26:16 am »
С Хипарх ако се съберем някой ден в един екип + няколко инж. и техници да правят това дето го мислим, + 50-100 бона за материали /и от време на време по нещо русо за успокоение на душата  ;D/, ще ви направим СЕ, летяща чиния, невидимост, няколкостотин години живот и още каквото там поискате. Дето майтап, там и истина  :)

Неактивен hyparh

• Стабилен
  • As above, so below
« Отговор #274 -: Декември 13, 2017, 10:48:50 am »
Русото е важно за практикуване техниките на Мантак Чиа (това е пряко свързано с подмладяването и удължаването на живота) :) А пък, ако си пуснат и дълги до земята коси, може да основем новото VRIL общество :D

Екипът и необходимата работна площ наистина са много важни. Тесният гараж става за някой друг опит, обаче тръгне ли човек да изработва прототипи или завършени устройства, осъзнава, че просто не разполага с необходимото пространство.
Въртят ми се едни планове за преформяне на плевнята, която в момента е претъпкана с какви ли не непотребни неща, в работилница, където ще има значително повече място за оборудване.

Неактивен tobo1

• Активен
  • **
  • Публикации: 247
  • Рейтинг: 42
« Отговор #275 -: Декември 30, 2017, 04:52:11 pm »
С пожелание за щастлива и успешна Нова година, и скоро да се разхождаме с разни такива:

Неактивен ndm

• Специалист
  • Подготвен
  • Публикации: 162
  • Рейтинг: 49
« Отговор #276 -: Декември 30, 2017, 09:14:38 pm »
Това можеш да си го купиш безплатно от съседния гараж, със съдействието на принадлежащото му мазе.
С Хипарх ако се съберем някой ден в един екип + няколко инж. и техници да правят това дето го мислим, + 50-100 бона за материали /и от време на време по нещо русо за успокоение на душата  ;D/, ще ви направим СЕ, летяща чиния, невидимост, няколкостотин години живот и още каквото там поискате. Дето майтап, там и истина  :)
Скоро ще се открива и щанд в плевнята, там ще има и промоции за първите юнаци. А между другото има и изработени, и изпитани оптимизатори, но не на всички двигатели, затова внимавайте от къде ще купите хвърчилото, после не отговарям.
« Последна редакция: Декември 30, 2017, 09:32:33 pm от ndm »

Неактивен caduceus

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 231
  • Рейтинг: 262
« Отговор #277 -: Декември 31, 2017, 12:27:13 pm »
Специални поздрави на стадото спамъри и тролове като горния!
Пожелавам ви през новата година да направите нещо със собствените си ръце и ум, а не само да тракате по клавиатурата - каквото може всеки с две леви ръце.
Весело посрещане на 2018-та!

Неактивен Smile!

• Неактивен
  • Публикации: 1
  • Рейтинг: 0
Здравейте! Изчетох темата с интерес и искам да споделя някои впечатления. Книгата "Мой свят" на ВСГ има с какво да е полезна и според мен е нужно да се прочете. Макар и цензурирана,
 според мен съдържа важните неща именно "между редовете".
Цензурирана е техническата част, пряко засягаща и описваща платформата, но в материалите за насекомите са скрити основите и принципите. Основна пречка за мен е слабият ми руски език.
Ако някой има готовност за експерименти, макар и на отделни части и възли от платформата, мога да съдействам за изработване на някои части - разполагам с ентусиазъм, технически познания, стругове, фрези, познавам
човек с лазер за прецизно изрязване на диелектрични материали - това последното евентуално за жалюзите.

Неактивен locco

• Стабилен
  • Публикации: 555
  • Рейтинг: 90
Електростатична тяга