Автор Тема: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников  (Прочетена 214217 пъти)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #195 -: Ноември 23, 2017, 06:46:56 pm »
Бих казал даже "EmDrive 3" :) Микровълните са в основата на много от напредналите летателни апарати, има не един и два случая за мощно микровълново излъчване от НЛО, което нанася щети чрез лъчево изгаряне на хора, растения или животни. Инцидентът Кеш-Лендръм с летателния апарат с форма на ромб, завършва с тежки изгаряния на свидетелите – първоначално като от дълго престояване на слънце (но придружено с ефекти като от отравяне с йонизираща радиация), а в следващите дни прерастващо до смъкване на парчета кожа и опадане на коса.
Телата им изглежда са били пренаситени с проникващи меки частици, които в течение на няколко дни постепенно се разпадат, отделяйки все по твърди електрони и протони, които значително се различават по честота от работните за организма и водят до влошено здраве, повишаване на телесната топлина и дори разкъсване на повърхностните тъкани.
Този летателен апарат изглежда е имал твърде много паразитни и ненужни излъчвания, които принципно могат да бъдат ограничени в по-локална зона, вместо да се пръскат на десетки метри наоколо.

Би било добре да се измери каква подемна сила излъчва една клетка с определени размери за да се види колко клетки ще са необходими...

Определено :) В уравнението се търси как може да се направят микровълнови излъчватели с подръчни средства и без вакуум. Гай Оболенски го е правил (+ постигане на СЕ), но неговият експеримент не е разяснен достатъчно подробно за репликиране и го откривам само в книгата на Пол ЛаВиолет, но не и в интернет.
Опитите ми със стъклена тръбичка и прескачане на ВН искра през нея засега не показват нищо обещаващо, но все още не съм изпробвал всички варианти, като ми се струва, че е важно да присъства и капацитет, който в оригиналния експеримент представлява металната топка на ВдГ генератор.
Май ще чакаме да падне снега и тогава може да се правят опити с наелектризирани мрежи малко над него.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #196 -: Ноември 24, 2017, 01:05:21 am »
     hyparh, клистрона се изпозва за далечна космическа връзка в обхвата на СВЧ вълните, най-вече, радиотелескопи и подобна техника и е доста сложно човек в къщи да експериментира с такъв прибор. Как работи е ясно, модулира по плътност частиците отделящи се от катода, като им променя енергииното състояние.
     Нека да помислим малко по иначе. Какво казва Гребенников, че неговите „блок панели“ се състоят от „микрояйчеста структура и сетки“ или микрокухинна структура и финни мрежи. Тези блок панели фактически изпълняват ролята на надкрилките на бръмбара. Сега няма да обсъждаме „жалузите“, а те изпълняват съвсем друга роля, а някой може да каже, че ,жалузи“ и „блок панели“ е едно исъщо нещо.
      Самите кухинни структури на надкрилките на бръмбара, са фактически резонатори и в същото време асиметрични кондензатори, защото в средата на всяка ямка има едно или няколко стърчащи косъмчета или нещо подобно, а тези косъмчета се изпълват с нещо, като електролит, проводяща течност. Значи при експериментите трябва да се имитира подобна структура.
      Мина ми през главата да взема много графитени обикновени шестограмни моливи, да ги нарежа на парчета по 5-6 мм и след това от вътре да фрезовам друг шестограм и да се получи клетка, като при пчелната пита, като в средата на дъното да се остави част от графитения писец във вид на малко конусче, което да имитира косъмчето при бръмбара. От задната страна писеца е отрязан наравно с дървото на молива и може да направи електрически контакт с някаква метална финна мрежа, на която да се подава плюса на високото напрежение. Така фрезовани тези парчета от моливи после се нареждат на една плоскост и ето ти кухинна структура и много на брои асиметрични кондензатори. Тази процедура е много трудоемка, ако се фрезова всяко парче молив по отделно. Сигурно има някоя прецизна CNC машина, която може да фрезова парчетата моливи, когато вече, са залепени на плоскостта или мрежата.
      Засега това остава, като идея, защото намерих пластмасови плчелни пити с идеални шестоъгълници с дълбочина от 5,5 мм и мисля във всяка клетка на дъното да сложа графит на прах смесен с восък или някакъв лак или лепило, така че да се запази електропроводимостта на сместа. След това дъното на всяка клетка трябва да се пробие с малка бургия и да се постави по един тънък проводник, за да може графитения електрод да контактува с мрежата отзад и се получават пак много на брой резонатори и асиметрични кондензатори.
     По отношение на това, как да се получи резоонанс в резонаторите или клетките, мисля, че от към отворите на клетките трябва да се постави друга мрежа или няколко с различна големина на отвора и да се подаде минуса на високото напрежение на тази мрежа или мрежи и после да се движи към и от клетките, докато се получи някакъв ефект. Все пак е възможно да се налучка някоя кратна честота на резонаторите или клетките.
     Набавих си и балсово дърво с дебелина на листа 1,6 мм и имам някакви идеи да експериментирам и с него, ама ми омръзна да пиша, та за това друг път.
     

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #197 -: Ноември 24, 2017, 09:21:32 am »
Mito_kupona, чудесни идеи имаш, аз бих изпробвал тази с вкарването на остри електроди в центъра на всяка килийка и мрежи пред отворите на килийките с възможност за промяна на отстоянието. В задната им част си мисля, че е електродът може да е плътна плоскост, примерно алуминиево фолио, поставено с по-лъскавата си страна към питата. Така то ще има функцията на отражател и ще съдейства за енергийното натрупване в работната зона. Добавяне на органичен пласт от другата страна на фолиото би било бонус, понеже така се получава оргонен диод (меките електрони от околната среда ще се съсредоточават в работната среда и могат да съдействат).

Най-трудната част при тази система несъмнено ще бъде привеждането й към функционалност по предназначение. Постигането на необходимото излъчване и резонанс може да се окаже сложна задача, макар че променливите, за които в момента се сещам, са само отстоянието на мрежата от килийките (вероятно и ъгъла) и честотата на подаваното напрежение.
Наличието на вода/лед/сняг на малко отстояние под платформата, би трябвало значително да улесни процеса по стартиране.

Успех в разработките!

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #198 -: Ноември 24, 2017, 08:35:07 pm »
Здравей, Mito. Мат'рялът е идеален! Според мен с инструмент като 3D-фрезата на колегата lda-has могат да се постигнат математически еднакви размери и най-различни форми на килийките, на дъната им и на стърчилките с точност до стотни от милиметъра. Точността може да се вдигне дори още повече, ако се обърне специално внимание на това. Хомогенноста на размерите ми се струва изключително важна ако търсиш някакви резонансни ефекти. Може дори да се направи така, че при определена честота да резонират само дадена част от килийките (примерно 40%), а при малко по-различна - друга част от тях (да речем 30%). Така плавно изменяйки честотата ще може да се контролира плавно големината на подемната сила или дявол знае какво още.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #199 -: Ноември 24, 2017, 08:54:22 pm »
моя проект за електрогравитационен кондер включва модификация с такава клетъчна конфигурация каквато описва Mito, интересно би било да се сравнят двете устройства по показатели, ефективност и т. н. (тъй-като очевидно и двата метода се прилагат за НЛО задвижвания, а може би и не само за НЛО?)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #200 -: Ноември 24, 2017, 11:41:58 pm »
     
Здравей, Mito. Мат'рялът е идеален! Според мен с инструмент като 3D-фрезата на колегата lda-has могат да се постигнат математически еднакви размери и най-различни форми на килийките, на дъната им и на стърчилките с точност до стотни от милиметъра. Точността може да се вдигне дори още повече, ако се обърне специално внимание на това. Хомогенноста на размерите ми се струва изключително важна ако търсиш някакви резонансни ефекти. Може дори да се направи така, че при определена честота да резонират само дадена част от килийките (примерно 40%), а при малко по-различна - друга част от тях (да речем 30%). Така плавно изменяйки честотата ще може да се контролира плавно големината на подемната сила или дявол знае какво още.
      Здравей PyroVeso, проблема е, че не съм в България, но може да вземем характеристиките на машината на lda-has и да търся тук подобна машина и да ми направят такава пита от моливи. Другия вариант е да нарежа моливите и да ги залепя на някаква метална плоскост или мрежа и да изпратя заготовката на  lda-has и той да мия направи и да мия върне обратно, но първо трябва да го питам, дали ще се ангажира с това.
      Относно резонирането, при надкрилките на бръмбара ямките не, са еднави, има разлика в големината им и е възможно това да е така, за да могат да улавят по-широк спектър вълни. Но тук не става въпрос за познатите ни класически резонатори на електрически колебания, а за резонанс на други вълни създадени от микровихрите на етера, ефира, тъмната енергия, дълга история , която сега не мога да обяснявам, но и тя си има своето обяснение и Гребенников го е намерил.
       Бръмбара размахвайки ципестите си крилца създава статично електричество с високо напрежение и положителните заряди се насочват към надкрилките под много различни ъгли, но преди това преминават през структурата на ципестите крилца и там се завихрят все едно, че преминават през много ситна мрежа. Мисля, че с променливо високо напрежение, няма да се получи, а високото напрежение трябва да е постоянно. Първо, защото в природата никъде няма променливо напрежение и второ, защото механизма на този резонанс, които се получава в надкрилките на бръмбара има съвсем друга природа и се различава от познатия ни резонанс на електрически колебания в обемен резонатор. Високото електростатично напрежение е необходимо да се създаде един дипол и зрядите да потекат от минуса, към плюса. В надкрилките „ямките“ или резониращите отвори, са отворени от едната страна и ако там резонират познатите ни вълни на електрически колебания, няма от, какво да се отразят, за да се получи стояща вълна или резонанс, а и в надкрилките няма метал, за да служи, като отражател. Примерно при магнетроните самите резонатори, са отворени, но са от метал и целия обем е затворен и средата е ваккумна.
    Според мен, когато се получи резонанса на микровихрите в надкрилките се получава нещо, като облак от микровихри с голяма плътност, които отклоняват потока етер, ефир от небето към земята, или го разсейват на страни, или намаляват налягането му и бръмбара се издига в пространството в нещо, като пашкул или мехур, който има различна енергиина плътност от средата. Целия процес се свежда до нарушаване на равновесието на двата срещуположни потока на етера, ефира.
     

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #201 -: Ноември 25, 2017, 01:48:39 am »
Попаднах на едно клипче на излитане на майски бръмбар на забавен каданс. Интересно е да се види, третия бръмбар направо излетя вертикално, като ракета. https://www.youtube.com/watch?v=upouf-fKdFc

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #202 -: Ноември 25, 2017, 01:55:41 am »
                Бръмбара размахвайки ципестите си крилца създава статично електричество с високо напрежение и положителните заряди се насочват към надкрилките под много различни ъгли, но преди това преминават през структурата на ципестите крилца и там се завихрят все едно, че преминават през много ситна мрежа. Мисля, че с променливо високо напрежение, няма да се получи, а високото напрежение трябва да е постоянно. Първо, защото в природата никъде няма променливо напрежение...

Това не е съвсем сигурно! Пчелите достигат честота на маха до около 230 херца, ако се получава електростатика, това би било променливо напрежение, макар и без отрицателна (огледална) част от синусоидата (или каквато там му е формата, ако не е точно синусоида).

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #203 -: Ноември 25, 2017, 02:03:09 am »
Това не е съвсем сигурно! Пчелите достигат честота на маха до около 230 херца, ако се получава електростатика, това би било променливо напрежение, макар и без отрицателна (огледална) част от синусоидата (или каквато там му е формата, ако не е точно синусоида).
    atos, отрицателна „част“ на каквото и да е било, няма в природата. При пчелата, както и при другите подобни насекоми  не се получава променливо електростатично напрежение, то винаги е постоянно, но е модулирано „накъсано“ с честотата на трептене на крилата.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #204 -: Ноември 25, 2017, 02:34:28 am »
Точно това искам да кажа!
Когато е накъсано (импулсно, трионообразно или каквото и да е там), то пак е променливо, въпреки, че е уж "постоянен" ток.

Т.е. ако се ползва изправител с един диод (без LC за изглаждане), може би ще се наподоби ефекта?

Сега изгледах за пореден път видеото ти с бръмбарите. Пуснах си го на 0.25 скорост! Интересното беше, че правят по 2 маха за 1 секунда. Означава, че на 100% скорост ще са 8 маха в секунда. Ако го умножим по забавянето на оператора (което е около 10 пъти, понеже стандартът е 24 кадъра/сек) се получава честота на трептене...около 80 херца.
« Последна редакция: Ноември 25, 2017, 02:52:00 am от atos »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #205 -: Ноември 25, 2017, 04:19:47 am »
Точно това искам да кажа!
Когато е накъсано (импулсно, трионообразно или каквото и да е там), то пак е променливо, въпреки, че е уж "постоянен" ток.

Т.е. ако се ползва изправител с един диод (без LC за изглаждане), може би ще се наподоби ефекта?
      Не atos, напрежението винаги е постоянно, защото, когато бръмбара размаха крилцата си създава дипол от статично електричество, поляризира средата или разделя зарядите, които до момента, са в равновесие и тези заряди се опитват да възстановят равновесието и тока потича в една посока от минуса към плюса. Може да се каже, че това са еднополярни импулси, но не, като тези които сме свикнали да наблюдаваме на осцилоскопа, а това, са импулси от микровихри, които във всеки следващ момент при движението на крилцата попадат под различен ъгъл спрямо надкрилката. Може би и затова ямките или резонаторите не, са с еднаква форма, за да компенсират разликата в разтоянието между крилцата и надкрилките, защото резонирането става именно между тях или с други думи системата е  отворена. Не се получава интерференция на вълни, както е в затворен обемен резонатор. Крилцата поляризират средата и пречупвайки потока заряди изпращат импулс от вихри, а не вълна, към надкрилката, те се отразяват в нея и се връщат обратно, към крилцата и така докато се получи резонанс или лавинен процес. Получаването на микровихрите става, когато зарядите преминат през крилцата и там се завихрят. Важно е да се отбележи, че тези крилца, са хитинови или диелектрик и не знам дали ще е удачно да се използва метална мрежа.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #206 -: Ноември 25, 2017, 07:53:59 am »
бих искал да напомня и за другата тема посветена на В. С. Гребенников ((

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #207 -: Ноември 25, 2017, 11:15:07 am »
бих искал да напомня и за другата тема посветена на В. С. Гребенников ((
    x_name41, не знаех, че има и друга тема за Гребенников. Хубавото е, че и в двете теми посоката на дискусията е една и съща и се надявам, че вървим по правилния път.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #208 -: Ноември 25, 2017, 08:39:02 pm »
Прикачам всички книги на Гребенников, които успях да намеря в мрежата.
Може на някой да са му полезни.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #209 -: Ноември 25, 2017, 09:43:22 pm »
    atos, отрицателна „част“ на каквото и да е било, няма в природата.
Да трудно се намира нещо отрицателно в Природата.
       тока потича в една посока от минуса към плюса.
Тук минуса за "отрицателна част“ ли да го броим?

А, каква представа имаш за радиотелескопи, принципна схема, начин на работа, само ако е възможно.