Автор Тема: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников  (Прочетена 213968 пъти)

@praktik

  • Гост
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #15 -: Октомври 31, 2013, 12:49:19 pm »
Благодаря, беше ми полезно! Намират ми се две питички на оси, ще се проведат някои експерименти.

Да много интересно, ако е истина, затова трябва да се експериментира.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #16 -: Октомври 31, 2013, 07:59:41 pm »
Леле-мале - с к,ви дивотии се занимавате. Всяка година - през последните 7-8 - да съм унищожил поне десетина пити. Защото тая гад - осата - яко жили - в защита на гнездото си. Като намеря гвездо пръскам със спрей, ликвидирам осите и после събарям и мачкам гнездото.
За в бъдеще - ще ги събирам гнездата (питите) и ще ви ги предоставям за експерименти. Аз не ща да се будалкам с тях.
Що се отнася до устройството на Гребенников - той от тези бръмбари и оси е взел само идеята. Абсурдно е да се мисли, че някое крилце, хитинова коричка или крак на бръмбар или оса участва в устройството.
Трябва да се мисли по друг начин.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #17 -: Октомври 31, 2013, 09:38:37 pm »
Майсторе, аз като малък имах едно извратено (за повечето хора де) хоби - да си развъждам оси ;D Винаги съм се възхищавал на тези насекоми. Естествено пчелите също харесвам, но те изискват ресурси, докато осите можеш да си ги наблюдаваш как живеят на самотек. Интересно ми беше да следя как и къде строят гнездата си, какви ли не конструкции съм виждал, но най-много ми харесваха германските оси - тези, които правят няколко "етажа" от пити и ги обвиват с хартия. Стават като топка. Обикновените хартиени оси (тези с по-издължените тела) правят малки питички, много често под керемидите. През студеното полугодие човек спокойно може да маха гнездата им с голи ръце, понеже колониите вече са измрели. Най-много да се натъкне на някоя кралица, изпаднала в летаргия в гнездо тип топка. Мечтата ми беше да открия гнездо на стършели - е, все още не съм виждал такова. Нещо напоследък ме "човъркат" пак осите, та току виж напролет съм си възобновил старото хоби :D
Иначе, от постнатия от x_name41 материал, излиза, че тия руснаци са спретнали "Авион"-а от пчелни пити в ролята на кухинни структури (поне доколкото разбрах), има и 1-2 схемички. Струва си да се направят експерименти, най-малко за установяване на самия принцип, как точно действа тази енергия (и дали въобще има такава).

Пускам тези обнадеждаващи клипчета, с лошо качество са, но мисля, че са достоверни:

http://www.youtube.com/watch?v=AYYx4Kef3Tc
http://www.youtube.com/watch?v=mODcfxA4en8
http://www.youtube.com/watch?v=kHfyP7yeTbc
http://www.youtube.com/watch?v=hkD1GHucvmk

Различни предмети биват "катапултирани" от антигравитационната сила (положителна гравитация). Изключвам манипулация с магнити/електромагнити, понеже буркана също хвръква. При вглеждане, под кутията се забелязват множество бели цилиндрични обекти, вероятно изпълняващи ролята на кухинни структури. При изхвърчането на някои от предметите се вижда изместване и на някои от цилиндърчетата, нещо като ответна реакция. Подозирам и някакво електрифициране с високо напрежение, макар и да не е видно.
« Последна редакция: Октомври 31, 2013, 09:40:49 pm от hyparh »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #18 -: Октомври 31, 2013, 10:41:56 pm »
здравейте hyparh, знаете ли възможно е ефекта на кухинните структури да е свързан с опитите със несиметричен кондензатор при лифтерите, като вероятно и присъства някакъв резонанс в СВЧ обхвата. Това все пак е просто някакво предположение, което може и да няма пълно съотношение към действителната картина на процесите протичащи в една такава система
« Последна редакция: Октомври 31, 2013, 10:45:46 pm от x_name41 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #19 -: Ноември 01, 2013, 09:17:24 am »
От това, което прочетох, тук основна роля играят вълните на Дьо Бройл или още "вълни на материята". Когато свободните електрони се движат в стените на повтарящи се еднакви кухини, възниква интерференция, изразяваща се в излъчване на макроскопично поле, т.е. може да бъде отчетено реално, предимно от живи организми. Действително се получава някакъв СВЧ резонанс. Заради кухините вълните на Дьо Бройл се преплитат и формират хармоници с по-ниски честоти. Чрез презастъпване и взаимоусилване на честотите, се получават стоящи надлъжни вълни, простиращи се по протежение на кухините. За кухини с определен диаметър на клетките може да се изчисли на какво разстояние се падат максимумите на стоящите вълни. Например при пчелна пита, максимумите за първи хармоник, се падат на 7, 14, 27, 54, 109, 218 см. и т.н. над килийките. Най-вероятно тези вълни са гравитационни по природа.
На прима виста ми хрумва аналогията с магнетрона/клистрона - там също имаме резонантни кухини, които служат за осцилация на електроните. При положение, че свободните електрони в диелектрик (примерно пчелна пита), са малко, то според мен прилагането на високо напрежение за поляризация е задължително, за да може да се усили ефекта.
« Последна редакция: Ноември 01, 2013, 09:44:20 am от hyparh »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #20 -: Ноември 01, 2013, 11:08:56 am »
За да работите с т.нар. вълни на де Бройл и сгъстяванията им /етерни стоящи вълни или възли/ трябва да хванете рамките, багетите или махалото и да се поупражнявате по скала - независимо дали ментално или физикално. Както Гребенников, който се е занимавал с радиестезия - пише го в книгата му еднозначно. Все едно да правите опити с електричество и да нямате никакви мерни единици, нито прибори, а да се опитвате да направите радиоприемник  :)
Докато нямате валиден и доказан в практиката начин да измервате силата на полето и знака му  винаги ще имате сериозен риск да се набутате в негативно излъчване и после да ви болят с години ставите както Олег Авион,  може и по-зле да пострадате - всички ракови заболявания са на база минус полета от този тип. Дали от геопатогенна зона или по други причини, мястото винаги е фокус на негативна енергия, получена там по някакъв път. Внимавайте много, особено при усилване на негативни полета от гнезда на оси. По-добре ползвайте пчелни пити - там е плюс. И първо четете няколко пъти какво е писал ВСГ, а не теоретици и дезинформатори като Махов.
"Който много приказва, той не знае - който знае, не приказва" Лао Дзъ.
Поздрави

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #21 -: Ноември 01, 2013, 11:59:40 am »
Привет caduceus,
Стана ми интересно защо гнездата на оси излъчват отрицателна енергия, а пчелните пити положителна? С материала от който са изградени ли е свързано (оси-хартия, пчели-восък), или има някаква друга причина? Понеже някои от опитните установки на Гребенников са включвали гнезда на оси, както и конструкции от обикновена хартия.
« Последна редакция: Ноември 02, 2013, 05:04:26 am от Maistora52 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #22 -: Ноември 01, 2013, 04:37:36 pm »
здравейте hyparh, навремето имаше една публикация във съседния форум "xnetbg.com" свързана с принципа, движението и устройството на НЛО, та в нея се описваше, доколкото си спомням, твърде подобна концепция на тази, която описвате. Ето прилагам и въпросният материал на английски (сега видях, че са го превели защото първоначално беше на английски), а що се отнася до положителното или отрицателно въздействие, то може би зависи от полярността на вълната достигаща до облъчваният обект?
тук и тук са описани подобни процеси като тези при Гребенников.

p.s. във връзка с изместването на фазата на гравитационната вълна, държа да отбележа, че веднъж в едно интервю по телевизията г-н Кубрат Томов говореше абсолютно точно за това с конкретни примери, но жалко че нямам запис на въпросното интервю, щяхте да останете поразени от обясненията му, които бяха едно към едно с тези на Боб Лазар. Може би повече подробности ще намерите в книгата на г-н Кубрат Томов "Резомално-изоморфният принцип"
« Последна редакция: Ноември 02, 2013, 05:08:06 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #23 -: Ноември 01, 2013, 07:59:25 pm »
Здравейте,
  Изказвам мое мнение. Гравитацията е центростремителна сила-съзидание, антигравитацията центробежна сила-разрушение. Безтегловност е уравновесена точка. Центробежни сили може да се получат от жироскоп, но може и от палачинкови бифилярки свързани резонансно. Така лесно се прави дупка, портал и се движиш без енергия с минимално съпротивление.
Остава открит въпроса какви сили се ползват и как влияят на биологията?
 
« Последна редакция: Ноември 02, 2013, 05:09:39 am от Maistora52 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #24 -: Ноември 01, 2013, 08:08:05 pm »
X_name41, ние с теб сме като разузнавателен интернет отряд :D Много обичам, най-вече на нощните смени, да се ровичкам и претърсвам мрежата за такива неща, свързани предимно с антигравитация, невидимост, други измерения и т.н., които можем да постигнем с електромагнетизма. Лека полека се събират отделни парчета от огромния пъзел и най-хубавото е, че си пасват по различни фронтове. Надявам се скоро да сглобим някоя от многото Истини, която ще ни помогне да репликираме някой от тези ефекти. Оттам нататък пътят към свободната енергия е на една ръка разстояние.
За момента методите на Гребенников са най-елегантни и лесни за изпълнение, предоставяйки цял букет екзотични ефекти.
Не бях попадал на материалите, които постваш, позачетох някои от тях и тук има припокриване на принципите. Аз още сега си слагам кръстатата отвертка в якето за утре вечер (нощната), когато ще си взема питите на осите, понеже са на малко трудно достъпно място, пък после каквото сабя покаже.
« Последна редакция: Ноември 01, 2013, 08:21:10 pm от hyparh »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #25 -: Ноември 01, 2013, 10:35:19 pm »
Ей, много сте дебелоглави /освен че сте любознателни/  :) Пак ви казвам - не ползвайте гнезда на оси, излъчват силно негативно!!! Като им пуснеш ВН потенциал и се усили полето, ще берете сериозни ядове. На мен като не вярвате, вижте хала на Олег с докторите, а и прочетете какво казва ВСГ. От всички негови тестове със стотици конуси, рулони и мрежести конструкции е определил за позитивно излъчващи само пчелните пити, обикновеното сито за брашно и т.нар. тефилин /специфично кожено изделие/. Работете с празни пчелни пити /восъчни матрици/. Не ставайте като Мария Кюри - не е нужно да виждаш радиацията, за да хванеш лъчева болест. Тук е същото, но още по-коварно.
Повече няма да ви предупреждавам, който чул - чул, щото аз съм и видял, а и пипнал  ;)
Поздрави!

ПП
Не вярвайте на нищо писано, което изкарва нещата много сложни. Технологията е направена под навес, с подръчни средства, от пенсионер със златни ръце, почти без пари и с коренно различна гледна точка. Това е нещото, което всячески гледат да скрият - че всичко е доста лесно при правилен подход и чист ум - затова са тия приказки за свръхвисокочестотни полета и прочее псевдонаучни дивотии. Дядо с таке с гръмоотвод го е направил, като първо е имало макети, носещи малки тежести от единия до другия край на сайванта. Чак накрая е платформата с ВСГ на борда. И друго - летял е 10 г без никой да знае и разбере и не е боледувал, нито умрял - това се е случило когато го е разбрало КГБ и за година и нещо си е отишъл в по-добрия свят. Т.е. при правилна технология няма опасност, има при правене на глупости без разбиране.  Също и при много дрънкане  ;D
« Последна редакция: Ноември 02, 2013, 05:15:08 am от Maistora52 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #26 -: Ноември 01, 2013, 11:54:59 pm »
здравейте caduceus, аз също се придържам към вашето мнение. Технологията не би трябвало да е толкова сложна, от една страна ако всичко е равномерно оразмерено, то всичко се самонастройва на конкретните честоти зависещи от размера на всяка кухина, ето защо всички трябва да са с еднакви размери и форма, между другото резонанса при СВЧ се формира в обемни резонатори, представляващи подходящо оразмерени кухини :)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #27 -: Ноември 02, 2013, 05:18:19 am »
Дайте мнение за готово направените пчелни пити дето ги продават в някои пчеларски магазини.
Не съм заглеждал дали са от восък килийките или от някоя пластмаса.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #28 -: Ноември 02, 2013, 09:08:08 am »
Аз се порових за продажба на напълно изградени пчелни пити, но нещо не откривам. Има само заготовки от каучук или пластмаса, които не биха ни свършили работа, защото са само матрици за изграждане.
Поръчал съм си един куп сламки (за напитки), които ще стиковам в различни конфигурации да видим там как ще е енергията.

@praktik

  • Гост
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #29 -: Ноември 02, 2013, 10:37:12 am »
Аз се порових за продажба на напълно изградени пчелни пити, но нещо не откривам. Има само заготовки от каучук или пластмаса, които не биха ни свършили работа, защото са само матрици за изграждане.
Поръчал съм си един куп сламки (за напитки), които ще стиковам в различни конфигурации да видим там как ще е енергията.
Пчеларите ще имат такива пити. Интересното е, дали ще може восъкът да се зареди със статично електричество, нали е диелектрик .
« Последна редакция: Ноември 03, 2013, 05:30:51 am от Maistora52 »