Автор Тема: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников  (Прочетена 213995 пъти)

kisimov

  • Гост

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #61 -: Ноември 05, 2013, 01:40:27 pm »
Голямо "нещо" са сметките... и математиката!
Благодаря, Кадуцеус! - и ме извини, че с почти детински устрем "почти полетях" на крилете на идиото-бръмбаро-логията. Няма да се повтаря, но пък нали си знаем, че тук сме все разни "перковци" и дори и от най-"пернатите" ни мисли и разсъждения може да изскочи оргон.
Иначе бръмбарите, така или иначе трябва да ги убивам, защото пояждат цветовете на дърветата.
За да се запази пък специалната "течност" в тях просто ги топваме в силно разреден нитро-лак.
Не е там работата, нито в надкрилките, нито в питите или пък въглена... Нещо ДРУГО движи платформата на ВСГ!!!

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #62 -: Ноември 05, 2013, 03:53:40 pm »
Цитат
Нещо ДРУГО движи платформата на ВСГ!!!

Лъжата движи платформата на ВСГ. Разгледайте снимките. Чиста проба подправени. В първата, където е на земята се вижда ясно, че светлината идва под малък ъгъл и кара ниския тротоар да дава дълга сянка. Интересно как е снимана тази снимка. Сенките на ВСГ са плътно черни, докато останалата част от кадъра има много светли сенки. Примерно на ръба на тротоара се вижда бяло, там където трябва да е най-черно. След това литва нашия герой и кой знае защо, сянката на платформата му е в кадър, въпреки ниското слънце. Изводите са 2 ... или той е на много ниско и целта на снимката е да създаде тази отместена сянка или слънцето рязко е променило ъгъла си и вече го осветява отгоре. Да не говорим, че лек наклон на дъската може осезаемо да отдалечи сянката и за съжаление наклона е факт. Втория кадър е с променен ъгъл на заснемане. Според мен платформата е качена на не много висока стойка (някакви шпилки), чиито сенки са премахнати. Сянката изглежда отместена, сякаш е литнал, но реално слънцето е много ниско и дори малка височина може да даде такава сянка. Пробвах с GSMa, защото светлината влиза под подобен ъгъл в стаята ми. Същата сянка се постига с около 2см повдигане и лек наклон на GSM-а към слънцето.
С това не дискредитирам Гребенников. Определено може да се научи много от природата.  Просто снимката не доказва твърденията му, особенно заснета в подобни условия. Изглежда по-скоро като опит за евтина оптична измама, вместо сериозно доказателство.
От друга страна твърдението, че крилата на насекомите са антигравитационни е малко смешна. Защо ще имат конвенционален чифт крила? Доста по-логично е да кажем, че надкрилките са броня която хем пази крилата им, хем ги прави твърди и непривлекателни за ядене. Вижте една hi-tech калинка:

http://www.youtube.com/watch?v=fC61ZA4uWbs

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #63 -: Ноември 05, 2013, 10:19:09 pm »
Платформата създава диспропорция при взаимодействието на  двата естествени енергийни потока от и към земята и небето. Те се движат противоположно и обикновено се уравновесяват. В случая жалузите-ветрила са тип енергийна леща, която в двете посоки пречупва различно енергията. Затова при възстановяването на равновесието се получават странични ефекти като нарушения във хода на времето /проф. Николай Козирев и акад. Алберт Вейник са ги изследвали доста пълно/ и промяна в етерното налягане около платформата, което води до т.нар. антигравитация.

Снимките са истински, правени от кореспондент на местен вестник, от стълбищна площадка на ниска сграда. Получават се ненормални сенки и изкривявания, защото има промяна на параметрите на пространството около платформата и това влияе на светлинните лъчи. Да, и те се изкривяват - до степен да се получи пълна невидимост на устройството и човека върху него при височина над 3-4 метра. Измервали сме и енергийния фон на снимката - ясно се вижда полето под и около задействаната платформа.
Лъжа няма. Заради точно тази снимка и публикацията във вестника ВСГ е отровен от службите, като първо му е разбит животът. Що ли му е трябвало да се осветява публично, сигурно още щеше да е жив и да си лети за собствен кеф.
За останалото - чети ентоломология и питай специалисти - най-добре ще ти каже Господ защо гадинките имат тънки крила + надкрилки. А че вторите са гравитационна леща при активиране чрез триене и оттам електростатика от крилцата, няма никакво съмнение. 
Поздрави

ПП
Упражнението за генериране на оргонно отблъскващо поле става и със две камъчета зеолит с плоска повърхност. Той е силно порьозен алумосиликат и задържа оргона като кондензатор, особено розовият клиноптилолит. Но става и със зелено-сив, който се продава по магазините за здравословни продукти и тези за естествени полускъпоценни камъни.
« Последна редакция: Ноември 05, 2013, 10:36:14 pm от caduceus »

GTV

  • Гост
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #64 -: Ноември 05, 2013, 10:49:34 pm »
Те и летящите Тайландци връткат шишчета от бръмбари, богомолки, скакалци и всякакви инсекти на барбекю от дървени въглища, ама тез неща не ги ядели а били за туристите. ;D
  Такива ми ти работи по травъл кабеларките. :)

Лъжата движи.........Доста по-логично е да кажем, че надкрилките са броня която хем пази крилата им, хем ги прави твърди и непривлекателни за ядене......

« Последна редакция: Ноември 06, 2013, 05:54:50 am от GTV »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #65 -: Ноември 06, 2013, 01:38:07 pm »
Платформата създава диспропорция при взаимодействието на  двата естествени енергийни потока от и към земята и небето. Те се движат противоположно и обикновено се уравновесяват.

Тези противоположни потоци се разглеждат и от субквантовата кинетика (някои я наричат "забранена наука"). Книгата е много интересна и бих я препоръчал на всеки, който иска да си изгради по-пълна представа за микро- и макровселената, както и силите и взаимодействията. Потокът, който тече към Земята е етерен, вследствие отрицателното гравитационно поле на материята. От друга страна, фотони, падащи към Земята (или към каквото и да е масивно космическо тяло), биват ускорявани и се наблюдава известно синьо отместване, енергията на фотоните се увеличава. Тази допълнителна енергия с времето се натрупва в масивното тяло, колкото е по-масивно – толкова по-бързо се трупа енергията. Оттам тази акумулирана енергия се излъчва в космоса, авторът я нарича “Genic energy”, нещо като Първична енергия. Гравитацията и тази енергия се уравновесяват, независимо колко масивно е тялото. По този начин парадоксалните сингулярности изчезват, черни дупки не съществуват, не е имало Голям взрив и всъщност вселената е много по-стара отколкото си мислим. Материята се ражда бавно и методично чрез партеногенеза във всяко масивно тяло, а в началото, когато не е имало материя – от субквантовите флуктуации в динамичния етер. Съответно в началото процесът е бил изключително бавен, а след появата на първата материя, постепенно се забързва. Все пак “бавно” и “бързо” тук са погледнати от космологична гледна точка. Допуска се съществуването на паралелни вселени от субквантовата кинетика - чрез разклонения в етерните потоци.
Но който иска ще прочете, да не отплесваме темата.

Направих експеримента с таблетките активен въглен, но излиза, че полученото отблъскване е чисто механично, а не енергийно :) Взех по три таблетки в свитите си пръсти и извършвах кръгови движения известно време по съвета на Кадуцеус. След това се опитах да допра двете крайни таблетки (така, както са ми свити пръстите) и когато пръстите се допрат странично, се усеща сякаш се получава някакво съпротивление в ръцете ми. Всъщност то идва от това, че таблетките се намират в меките възглавнички на пръстите – когато свитите пръсти се допрат странично, възглавничките се притискат, притискайки и таблетките в тях. Оттам се получава фалшиво усещане, все едно се появява някаква сила на отблъскване. Опитах без въртене – същото усещане, опитах с произволни цилиндрични предмети – пак така. Накрая тествах и друго, за да доведа експеримента докрай. Увих по пет таблетки в две хартиени цилиндърчета. Хванах ги както ми е удобно и започнах да извършвам кръговите движения като ги държах едно срещу друго без да ги допирам. Е, колкото и да въртях не се появи никаква сила на отблъскване. Смятам, че тук Кадуцеус се е заблудил по причините, които изтъкнах. Моля да ме извини, ако аз бъркам нещо, но по описания начин силата е чисто механична.

Това да не ни обезкуражава, чакат ни още много експерименти в тази област, смятам да включа и таблетките в някои от тях, най-вероятно чрез наелектризиране.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #66 -: Ноември 06, 2013, 02:04:43 pm »
Здрасти хипарх,
1. Постовете ти са на доста високо ниво /странно за този форум/ и лично мен ме кефят, защото е рядкост да четеш нещо добро и подобно на твоето собствено ;D
2. Опитът с активния въглен е един от описаните в книгата на ВСГ, аз само го повторих. Нещо бъркаш постановката - вероятно защото аз не мога да обяснявам правилно. Ще съм радостен да видиш сам какво се получава, като стане - защото става и това е потвърдено от много хора с които сме го правили независимо един от друг. Опитът е подобен на този с вдигането на човек с пръсти от 4 души. Има и други подобни, например със сито за брашно - ако е интересно на читателите ще пиша и за него.
3. Дай линк или данни за книгата която споменаваш, да погледнем с колегите от моя форум
4. Ще ти пусна лично съобщение, за да се свържем по телефона /ако искаш, разбира се/ и уточним опита с въглена.
Поздрави

 

@praktik

  • Гост
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #67 -: Ноември 06, 2013, 05:46:03 pm »
Цитат
Тези противоположни потоци се разглеждат и от субквантовата кинетика (някои я наричат "забранена наука"). Книгата е много интересна и бих я препоръчал на всеки, който иска да си изгради по-пълна представа за микро- и макровселената, както и силите и взаимодействията.
Хипарх, тази книга за която споменаваш, откъде може да се намери .

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #68 -: Ноември 06, 2013, 06:03:51 pm »
Здравейте,
Книгата я взех от тук: http://www.amazon.com/Subquantum-Kinetics-Systems-Approach-Cosmology/dp/0964202573 Гледам е поскъпнала, моята я поръчах за около $33.

Но може да се започне и оттук: http://books.google.bg/books?id=8HQJAvA1EqkC&printsec=frontcover&hl=bg&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false Обхванати са някои глави.
Не съм запознат дали я има на други езици, на български поне я няма.

@praktik

  • Гост
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #69 -: Ноември 06, 2013, 06:28:02 pm »
За съжаление не разбирам английски език. Хипарх, ако си навит, намери някой преводач да я преведе, после я дай да се отпечата на ксерокс, и ми я продай . Включи си и разходите по превода и отпечатването . Но трябва първо да се разбере колко ще са, щото ако е 100 лева, ще е прекалено все пак за една книга. Аз съм голям фен на литературата .

@praktik

  • Гост
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #70 -: Ноември 06, 2013, 06:39:14 pm »
Хипарх, имам идея, разбери колко ще са разходите за превод, обаче качествен, и разхода по отпечатване върху големи листове, после може да се съберат листите в папка. Обяви тука каква е сумата по тези разходи, и ако има заявка от много хора тук от форума да си купят книгата, така ще може да се изплатят разходите по отпечатването  и превода , като ще излезе поносимо за всеки който желае да я има . Ако примерно разхода  за превода е 100 лева , а има 4 кандидати да купят книгата , а разхода за отпечатването на книгата в 4 екземпляра е примерно , 50 лева , така за всеки от тези 4 клиенти на книгата , тя ще струва 37,50 лв.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #71 -: Ноември 06, 2013, 06:52:35 pm »
мдаа, значи съществува предположение че материята, от едно определено ниво надолу е изградена от енергийни вихри а не от частици, а що се отнася до произходът и той може би би могъл да се търси на мисловно ниво, чрез мисълформи. Възможно е да съществуват светове, където материята се създава именно по тоя начин, като в света на приказките, може би материята, която познаваме и все още не познаваме във нашата вселена да е създадена предварително по подобен начин от висш разум, бог или какъвто е там, като някакви базови матрици за изграждане на разнообразни и сложни структури, които са предварително зададени и изчислени до най малката подробност?, може би хармония и баланс са едни от ключовите условия при този метод?
« Последна редакция: Ноември 07, 2013, 07:58:19 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #72 -: Ноември 06, 2013, 07:48:33 pm »
Здравейте,
  При наличие на куха структура електростатичната сила е компенсирана т.е. 0. Затова имаме "фарадеев кафез". При генератор Ван де Грааф имаме куха сфера за натрупване на заряд по повърхността. При пчелни пити идеята е същата, но многократно усилена.
Забравяте връзката, че заряда се получава от електроните, а те имат спин, така че зареденото тяло е с изменен спин.
Тук има различни школи, едни го наричат ток на разместване, други оргон, но понятията са объркани.
Обикновено постоянния ток на разместване, се нарича ОРГОН. Променливият ток на разместване, създава променлив ток на проводимост и може да се резонира.
Тъй като в природата няма празно то едното е за сметка на другото, но не съвсем, трябва стояща вълна. Имаме променлив и постоянен ток на разместване.
Да са почне от простото, със затихващи трептения, по този метод е достигнато до инфрачервено излъчване. За това съм се отказал от незатихващи трептения и сложна електроника.
Примерно Тесла т-р, пускаш ток в първичната намотка и настройваш вторичната за максимално високо напрежение, при затихващи трептения и минимална електроника.
 
« Последна редакция: Ноември 07, 2013, 08:02:50 am от Maistora52 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #73 -: Ноември 06, 2013, 08:27:20 pm »
@praktik, идеята ти е хубава, но за съжаление изглежда неизпълнима, освен ако не се навият поне 55 човека, които да вземат по копие за 50 лв. Прегледах как вървят преводите; както професионалните фирми, така и частните лица, взимат като минимум по 7 лв. на страница, а за специализиран превод (какъвто е нашият случай) се качва от 8 лв. нагоре за стр. Книгата съдържа 342 стр., което излиза 2736 лв., ако ги смятаме по 8 лв./стр. Но като се замислиш е нормално, това си е скъп труд. Веднъж се навих за един приятел да преведа около 20 стр. формат А4 със ситен шрифт. Трябва да ти кажа, че ми гълташе времето като ламя, много е трудоемко, особено ако материята е специализирана. Мислех по едно време да се откажа, но вече бях поел ангажимента и ги преведох.

По темата... попаднах на нещо като презентацийка в .pdf формат, където има разни схеми за студеното електричество. Картинката, която прикачвам ми прикова вниманието, защото така конструирания теслов тр-р показва аномални характеристики. Не е съвсем свързано с темата за Гребенников, но се получава сходен ефект - отблъскване. В случая казват, че отблъсква доближена ръка, но привлича метал. Усещало се като натиск върху ръката. Дали е възможно и този тр-р да продуцира положителна гравитация? Направата на плоска вторична намотка (особено от тънък проводник) ще е тежка задача, но пък може да се опита.

@praktik

  • Гост
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #74 -: Ноември 06, 2013, 08:38:01 pm »
Цитат
@praktik, идеята ти е хубава, но за съжаление изглежда неизпълнима, освен ако не се навият поне 55 човека, които да вземат по копие за 50 лв. Прегледах как вървят преводите; както професионалните фирми, така и частните лица, взимат като минимум по 7 лв. на страница, а за специализиран превод (какъвто е нашият случай) се качва от 8 лв. нагоре за стр. Книгата съдържа 342 стр., което излиза 2736 лв., ако ги смятаме по 8 лв./стр. Но като се замислиш е нормално, това си е скъп труд. Веднъж се навих за един приятел да преведа около 20 стр. формат А4 със ситен шрифт. Трябва да ти кажа, че ми гълташе времето като ламя, много е трудоемко, особено ако материята е специализирана. Мислех по едно време да се откажа, но вече бях поел ангажимента и ги преведох.

Така е , знаех си , преводите особенно специализираните , са ужасно скъпи , а и отнемат време. Но щом си я чел, може да напишеш едно кратко резюме . Ако ти се занимава  ;)