Автор Тема: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников  (Прочетена 214058 пъти)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #30 -: Ноември 02, 2013, 11:00:31 am »
Интересното е , дали ще може восъкът да се зареди със статично електричество, нали е диелектрик .

Ще може, разбира се, чрез поляризация. Не знам дали повечето се замислят, но примерно при кондензаторите именно в диелектрика се задържа заряда, а не в плочите. Последните са само за провеждането му. При електретите пък е обратно - заряда постоянно се генерира в диелектрика и може да се използва след това. Виждал съм диелектрик (в случая епоксидна смола) да се привлича от магнит, което смятах за невъзможно. Но в случая бях приложил силно електростатично поле, получила се е интензивна диелектрична поляризация и магнита си привлече смолата (почти) все едно е метал.

@praktik

  • Гост
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #31 -: Ноември 02, 2013, 12:56:38 pm »
Ще може, разбира се, чрез поляризация. Не знам дали повечето се замислят, но примерно при кондензаторите именно в диелектрика се задържа заряда, а не в плочите. Последните са само за провеждането му. При електретите пък е обратно - заряда постоянно се генерира в диелектрика и може да се използва след това. Виждал съм диелектрик (в случая епоксидна смола) да се привлича от магнит, което смятах за невъзможно. Но в случая бях приложил силно електростатично поле, получила се е интензивна диелектрична поляризация и магнита си привлече смолата (почти) все едно е метал.
С какъв апарат наелектризираш до високо напрежение? - машина на Уимшърст или генератор на Ван де Грааф, става ли?
« Последна редакция: Ноември 03, 2013, 05:40:09 am от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #32 -: Ноември 02, 2013, 01:04:41 pm »
Виктор Гребенников.
Като наблюдава определен вид бръмбари, той създава фантастичен апарат, който преодолява земната гравитация!
Гребенников изследва сибирски бръмбари, за които се знае, че аерофизичните закони не им дават възможност да летят. През 1988 г. той патентова своя "Ефект на кухинните структури", като доказва, че определени структури имат непознато за науката въздействие върху пространството и определен реактивно отблъскващ ефект.
Ученият успява да конструира устройство, което нарича антигравитатор, и полита с него със скорост 90 км в час! При такава скорост Гребенников би следвало буквално да бъде "издухан" от еднометровата дървена площадка, върху която е стъпил, но той описва непонятна и за самия него невидима стена. Стената го държи изправен, движи го и го защитава от околното пространство!
Второ чудо: погледнат отдолу, човекът качен на антигравитатора, е... невидим! Самият апарат също е невидим или прилича на мъгляв диск!
Трето чудо: в единствения случай, когато "пилотът" Гребенников загубва управление и пада от голяма височина, той остава жив и здрав на дъното на двуметрова яма! Ямата е изровена от удара, но пръстта я няма - все едно се е изпарила!
Изобретателят умира през 2001 г. Според мнозина той е убит заради своите изследвания, които са истинска революция и страхотна сензация в придвижването в пространството. Единственият фантастичен антигравитатор изчезва и днес никой не може да попадне на следите му.
И за да бъде мистерията пълна: по същото време също умира, а най-вероятно е убит, големият руски конструктор В. Игнатиев. Той е изобретател на първия в света антигравитационен самолет - така наречения пондеролет. Двамата с Гребенников са приятели и взаимно потвърждават откритията си и принципите, по които те са разработени. Както самолетът, така и всички чертежи, свързани с неговото създаване, също изчезват безследно...
Вероятно може да бъде съставена цяла енциклопедия на страхотни изобретения през годините, която и най-разюзданата фантазия не би могла да си представи. Част от тях умишлено са "унищожени", заедно с техните създатели, от могъщи фирми, специални служби и конкуренти. Те никога няма да видят бял свят и няма да бъдат пуснати в серийно производство.
« Последна редакция: Ноември 03, 2013, 05:38:24 am от Maistora52 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #33 -: Ноември 02, 2013, 01:10:48 pm »
@praktik, ползвам един възедричък самоделен Кокрофт-Уолтън умножител на около 90kV отрицателен волтаж, като с вариак мога да регулирам захранващото напрежение. Като стоя близо до уреда дрехите ми залепват за тялото и докоснеш ли метал шокчето е неизбежно :D Може да се ползват посочените Ван де Грааф и Уимшърст машини.

Неактивен oniatam

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 106
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #34 -: Ноември 02, 2013, 01:31:32 pm »
Здравейте!
Може ли някой дето е по на ти с електрониката, да каже къде в платформата на Гребенников се намира захранването (батерията) за тоя ток, дето всеки коментира че трябва.
Тия руснаци дето уж направили реплика, също не виждам къде навряха тоя акумулатор и високото от телевизор.
Аз поне съм виждал високо от старите телевизори и много добре знам, че никак не е малко като размери.
Общо взето нещо не ми се връзват нещата.
Но пък в същото време се вижда, че по платформата на Гребенников наистина има разни копчета, значи работи с някакъв ток, който си мисля, че е от рода на една батерийка от 9V примерно.
Все си мисля, че първо това трябва да се изясни. Какво захранване ни трябва - една батерия от 1.5V или от 9V, или акумулатор от кола или от камион?
И така ако вървим от захранването през разните намотки, възбудители и т.н. и ще стигнем до правилния начин за направата на тая машинка.
Надявам се да ме разбирате каква ми е идеята.
« Последна редакция: Ноември 03, 2013, 05:44:36 am от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #35 -: Ноември 02, 2013, 02:26:10 pm »
 oniatam
Аз залагам на принципа на пробата и грешката, като се експериментира, само ще покаже.
 hyparh
Дай ми информация, откъде мога да си намеря такова устройство, да вдига много и да изправя от мрежата, тия електростатични машини дето се въртят на ръка, не ми се нравят . Трябва да се пъне човек, да ги върти . Не че съм марзелив  :) ама защо да не изберем по лесното и евтиното  :)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #36 -: Ноември 02, 2013, 08:10:40 pm »
Oniatam, трябва ни минимална мощност - високо напрежение с нищожен ампераж, колкото да се наелектризират кухините и евентуално металната решетка/сито над тях. Примерно една електрошокова палка побира необходимите елементи. А може и по-компактно да се направи. Доколкото разбрах репликаторите прилагали моментни високоволтови импулси и то само от време на време. Апаратът при тези кратки зареждания се държал като скакалец - зарежда се, отлепя те от Земята, хвърчите няколко метра и се приземявате плавно. Следва нов импулс и цикъла се повтаря. Процедирали са така най-вече заради собствената си безопасност, не им се е издигало много нависоко.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #37 -: Ноември 03, 2013, 05:59:25 am »
  hyparh
Дай ми информация, откъде мога да си намеря такова устройство, да вдига много и да изправя от мрежата, тия електростатични машини дето се въртят на ръка, не ми се нравят.
Практик - питаш за "умножител на мощност". Аз знам основно два варианта на електронни схеми. Единият е схема "блокинг-генератор" - набираш в търсачката и ще ти излязат десетки. Съдържа именно този траф от високото за телевизор, който го има и в Ч/Б и в цветните стари телевизори с кинескоп тип електронно лъчева тръба (лампа), също и в захранващите за старите компютри. Използва се (популярно) и за преносими (къмпингови) луминесцентни лампи/фенери, освен за споменатата шокова палка,
Другият - схемата (популярно) се използва основно за "йонизатор на въздуха" - тя е само с кондензатори и диоди (мощни).
Общо взето вдигаш "от воле" няколко киловолта.
Не съм от специалистите, но мисля, че вторият вариант е по-удачен.
Готово устройство няма да намериш в магазина, трябва да разглобиш някое от споменатите и да си го вържеш в съответната твоя схема.
Ето и един линк от многото, как руснаците се гъбаркат с т.нар. от тях електрошокери:
http://forum.guns.ru/forummessage/35/1193412.html
А на този сайт (който много обичам) в първата статия най-отгоре ти дава схемни решения и изчисления на различни умножители на напрежение:
http://www.pchelar-probvaisambg.com/statia115_28_spisak.htm
...
Намерих и това:

"Схемата от Фиг. 2.22 Тя представлява четири каскадно свързани токоизправителя, всеки от които удвоява напрежението. В резултат се е получила схема на умножител на напрежението по 8. Така могат да се свързват произволен брой удвоители на напрежение и да се получат свръх високоволтови източници. Има обаче един проблем, който се изразява в следното.

При първата полувълна на входното напрежение се зарежда първият кондензатор. При втората се зарежда вторият. При третата - третия и т.н., докато не се зареди последният. Това означава, че схемата има голяма инертност. Проблемът се решава, като се избере източник на захранващо напрежение с повишена честота. На практика това се постига, като схемата се захранва от собствен мощен електронен генератор. Честотата му трябва да бъде толкова по-висока, колкото е по-голям коефициентът на умножаване на напрежението.

Схемата се използва там, където е необходимо високо напрежение и малък ток - електронни микроскопи, рьонгенови апарати, прахоуловители, медицински уреди и др."
« Последна редакция: Ноември 03, 2013, 07:29:47 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #38 -: Ноември 03, 2013, 09:07:29 am »
Здравейте,
 Нещата се изключително прости, ако се разбира принципа. Става въпрос за спинова индукция. Ако се пусне ток в бобина, качер, се създава магнитно поле, а то поражда електрично поле. Тук виждам обратния подход - създаване изкуствено на високо високо напрежение от умножители. Това е приложимо за първоначални експерименти. Тъй като за това има литература следва втория етап - получаване на високо напрежение по резонансен път.
« Последна редакция: Ноември 03, 2013, 02:48:37 pm от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #39 -: Ноември 03, 2013, 12:33:17 pm »
Здравей Майсторе , а може ли да се ползва тази схема за озонатор http://www.constructor.bg/mk/Ozon.htm защото съм събрал елементите да си я правя . Но май на изхода излиза променливо  високоволтно напрежение, и няма да стане за зареждане на кухинни  структури, от диелектрик .

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #40 -: Ноември 03, 2013, 01:58:50 pm »
Здравей колега,
Схемата е проста и надеждна, лично съм я пробвал. За съжаление не може да се увеличи мощността, гори тиристора.
Схемата копира паралелните дъгови искрища, тук имаме тиристор. Работи със затихващи трептения, т.е. широк спектър.
Да вървим напред просто трябва да сменим логиката, вземи палачинкова резонансна бифилярка вместо индукционната бобина, и диелектрик пчелна пита до бобината и докладвай за резултатите. Ще има ли наелектризиране на питата?
Идеята е честотно преобразуване, примерно при цигулката, бавното движение на лъка предизвиква доста висок тон. Не е нужно СВЧ генератори.
« Последна редакция: Ноември 03, 2013, 02:50:42 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #41 -: Ноември 03, 2013, 03:04:36 pm »
Практик, в мрежата има много схеми за озонатори, дадената от мен е една от тях - нея съм я правил - и озонът във въздуха моментално се усеща. Тази която даваш ти в линка, не мога да кажа колко ще й е озонирането, защото е с траф и там има много "ако".
Съвсем друга "ракия" е прилагането й в устройство за наелектризиране на "кухинни структури".
...
Колеги, междувременно обмислях дали Гребенников не е използвал друг "продукт" от т.нар. "сибирски бръмбари"... Те едва ли правят такива (като на пчелите и осите) килийки за събиране на мед и снасяне на своите яйца в тях...
Мисля, че този друг "продукт" от съответните бръмбари е не нещо друго, а просто веществото хитин (животинска целулоза)... или евентуално техните твърди надкрилки - като на нашего родния зелен бръмбар - "обикновена златка".
Това дето ни "зарибяват" с пчелните пити и техните шестоъгълни килийки може да е умишлена дезинформация.

@praktik

  • Гост
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #42 -: Ноември 03, 2013, 04:24:05 pm »
А не може ли , просто с една стъклена пръчка и парче кожа, да се натрие и по този начин да се наелектризирват, различни кухинни структури. Като се започне от пчелни пити, гнезда от оси , нарязани сламки от пластмаса, сухи стебла , слама, крила от насекоми и хитинови обвивки от насекоми . Може да звучи смешно, но какво от това, важното е експеримента . А той не се знае какво ще даде, докато не се експериментира. Обезателно, тестваните кухинни структури, трябва да са поставени на чувствителна електронна везна, за да се разбере има ли промяна в теглото на структурите. Само че не зная дали силното електростатично поле, няма да повлиае на отчитането на везната .

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #43 -: Ноември 03, 2013, 05:00:51 pm »
Топлата вода ще откриваме или ще вървим напред?
Тесла прави опити с теслов трансформатор на везна, при работа олеква, пушек от вестници са вдига нагоре.
Цялата работа е да се ползват центробежните сили. При механиката са центробежни сили, при електричество е електрично поле (електростатика), високо напрежение.
За мен този силов подход е глупав, униполярният капацитет е пикофаради и се изискват гигаволти да дигнеш килограми. Е такъв умножител на Земята няма. 100% съм сигурен, че човек от форума не може го направи.
Трябва се ползва простия резонантен подход, така се създават разреждания и дупки и високото напрежение се свежда до приемливи граници.
« Последна редакция: Ноември 04, 2013, 09:17:39 am от Maistora52 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #44 -: Ноември 03, 2013, 05:23:21 pm »
Mi68, той резонанса трябва сам да се нагажда точно заради повтарящите се кухини, природата си го е сътворила. Ако трябва ние да нагласяме някакъв резонанс ми се струва много сложна работата.

Това клипче смятам, че е достатъчно красноречиво:

http://www.youtube.com/watch?v=syuFR9X_uVQ

Хитина има микропореста структура, при него е необходимо слабо наелектризиране само с пръчка и кожа, както @praktik отбелязва. В случая е наелектризирана пластмасовата подложка. Обаче не съм сигурен дали този метод ще е достатъчен за макрокухини като пчелна пита например.