Автор Тема: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников  (Прочетена 217891 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #165 -: Ноември 13, 2017, 12:04:20 pm »
Едва ли е възможно да се намери оригинала... Това са едни липсващи около 200 страници с подробно описание на платформата, които са изхвърлени от книгата преди печат. Само бекинженеринг остава като вариант  :)
Според мен всяко "осветяване" на подобна технология е пагубно за автора, така е станало и с ВСГ. Той човекът си е бил в идеално здраве, а са го отправили за под година в по-добрия свят... И то бавно - за да се създаде мита, че е виновна платформата. А тя на практика е полезна, защото енергетиката над нея е много силна в плюс. При рязко подаване на тяга нещата отиват дори към оргазъм  :) ВСГ го споменава в книгата, а и леко в интервюто, но както винаги уклончиво - изпитвал там някакви приятни усещания, но това се дължало на удоволствието от работата  :)  Хитрец  ;D ;D
Поздрави!

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #166 -: Ноември 14, 2017, 03:46:37 am »
   Вече ми просветна, след като преведох внимателно пасажите от глава 5-та на книгата „Мой мир“, които caduceus е качил в предния си пост. 
   „Гибкий тросик внутри рулевой ручки передает движение от левой рукоятки на гравитационные жалюзи. Сдвигая и раздвигая эти «надкрылья», совершаю подъем или приземление.“
    Гъвкавото жило вътре в рулевия прът предава движението от лявата ръчка на гравитационните жалузи. Сгъвайки или разгъвайки тези жалузи извършвам издигане или приземяване.       

„правая рукоять — для горизонтальнопоступательного движения, что достигается общим наклоном обеих групп «надкрыльев» жалюзи, тоже через тросик.“
     Дясната ръчка е за хоризонтално постъпателно движение, което се постига, чрез общ наклон на двете групи „надкрилки“ жалузи, също с жило.

     Какво се получава, след внимателен анализ, жалузите, са две групи и най-вероятно, са с триъгълна форма, надкрилките на бръмбара също, са две и той управлява полета си именно с тях. От второто изречение си вадя извода, че за да се получи хоризонтално постъпателно движение на гравитоплана, ъгъла на жалузите се променя с дясната ръчка едновременно и на двете в рамките на около 20-30 градуса, толкова позволява страничната дъска, която е 5-6 см. Според мен не се върти всеки един елемент на жалузите по оста си, а се променя ъгъла на цялото ветрило в рамките на 20-30 градуса. Или с други думи разгъваш ветрилото получаваш по-голяма тяга, сгъваш го намаляваш тягата, а с промяна на ъгъла на двете ветрила едновременно, получаваш хоризонтално постъпателно движение.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #167 -: Ноември 14, 2017, 08:41:35 pm »
 mito_kupona, само разгъване и сгъване на ветрилото не е достатъчно. Трябва рязко подаване на тяга и тогава нещата отиват дори към оргазъм.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #168 -: Ноември 14, 2017, 11:35:04 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=_LZ0-dQxKwI - тука освен жалузите се предполага и наличие на плоскост с кухини.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #169 -: Ноември 16, 2017, 01:46:41 am »
Хълк, това са някакви отчаяни напъни, според мен, да се наподоби търсения ефект...все пак става дума за работа на платформата "извън пространството" (определението не е точно, но за друго не се сещам в момента).
Все едно да се опитвам да достигна автомобилна скорост и тяга с тротинетка, използвайки надолнището...

Кадуцеус, обясни своето схващане на нещата (ако имаш такова) с думи прости, ще ни е интересно?
Далеч съм от мисълта, че си прозрял докрай всичко, иначе вече би имал "лична" платформа, нали :D
Но все-пак, разбирането ти би помогнало на доста съфорумци да си сглобят достъпната част от нещата...
Иначе...отиваме в посоката на една друга тема, където един друг "колега" казва - "Четете, всичко е написано, данните са дадени, мислете и сглобявайте" (па белким някой му намери решението)...а работещ прототип - няма...

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #170 -: Ноември 16, 2017, 10:06:36 am »

Ами нещата са много прости, но трябва практика и повтаряне на експериментите на ВСГ, а не философстване и ровене по нета.
1. Относно жалузите - ако някой чете по-внимателно /или въобще чете  :)/ написаното от самия автор, става съвсем ясна вътрешната логика и че никакви ветрила няма - а наистина жалузи. Т.е. пластините са закачени в единия край /както се вижда и на картината/, като се въртят по оста си, а не се движат като ветрило. Отделно двете групи се накланят механично, за да има хоризонтално движение. ВСГ казва още при тестовете с надкрилките, че няколко такива могат да се съберат заедно ЕДИНСТВЕНО КОГАТО СА ПОСТАВЕНИ ВЕРТИКАЛНО, а не хоризонтално. Т.е. при движение от вертикално към хоризонтално положение полето се усилва. Просто и ясно - ама няма кой да чете оригинала! ЖАЛУЗИ!
2. Това явление е пряко свързано с нещо, което се движи във вертикална посока - а именно двата енергийни потока от небето към земята и обратно. Не всичко е свързано със слънцето, защото може да се лети и нощем - въпреки че неговия поток не е малък като процент в общия, вървящ отгоре-надолу. Затова стартът е наклонен, в посока обратна на лъчите му, много рядко строго вертикален /по обед/.
3. Системата работи с лавинен процес и ВН се използва само за стартирането му. Няма да обсъждам какъв е той и как се прави, защото да кажем че нямам точно такава  практика - а и темата е чувствителна.
4. Има огромно количество дезинформация в Нета и единственото на което можем да се облегнем при проучване на въпроса, са данните от самия ВСГ - и нищо друго! Трябва да се подхожда както Дон Смит с Тесла - повтаряш всичко налично и ако ти светне, си ОК. Ако не - в другия, по-другия или следващите животи  ;D
5. За реконструкция на подобно нещо се изискват определени знания и изключване от матричните такива. Само практика и изследване, а и езотерично можене. ВСГ е бил радиестезист и с доста силна енергетика, нестандартен човек.
6. Телуричните потоци са изследвани от Луи Рота /Луиджи Джани Валерио Рота/, Нейтън Стъбълфийлд и много други. Това е нещо което не се учи никъде, само в университетите на природата  :) Енергетиката на земята е нещо различно от тока и магнетизма и е директно свързана със т.нар. студено електричество, процеса за образуване на мълниите и т.н. БРЪМБАРИТЕ СПЯТ В ЗЕМЯТА.
7. За да разберете околния свят, първо трябва да разберете /и усъвършенствате/ себе си. Нищо което се вижда на пръв поглед не е просто такова - и затова не изпростявайте платформата на ВСГ и делото му, както може би идва отвътре на някои семпли люде  ;)

Поздрави!
« Последна редакция: Ноември 21, 2017, 12:14:01 am от atos »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #171 -: Ноември 16, 2017, 01:31:46 pm »
  Според мен е по-важно да се направи техногенната „надкрилка“ или гравитационната леща и после да се умува за дизайна и техническите решения, кое, как ще се движи и прочие. Начини много.....

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #172 -: Ноември 16, 2017, 06:50:04 pm »
Вижте,
СЕ и антигравитацията са свързани, това са две страни на една монета. Да имаш генератор то трябва да имаш усилвател с ПОВ или самовъжбуждане. Преходният процес се развива по експоненциален закон и е много кратък. При самовъзбуждане ако не се вземат специални мерки настъпва в най-слабото звено взрив. Да имаме усилване трябва нелинеен елемент или нелинейна среда. Нелинейна среда се прави с разпределени параметри и много елементи, това се наблюдава при Гребенников, сложни мрежи и жалузи.

Но да се тръгне от простото, магнитното поле се сгъстява и е общо за всички токове. Телуричните потоци за мен си е чист ток на разместване. Тока на разместване да стане магнитно поле трябва да се завърти, завихри и да се изкриви.

Най-просто за мен това става с ТТ, но с три бобини. Една първична и две вторични. Първичната е стартираща, вторичната е за обратна връзка и самовъзбуждане, а третичната е за СЕ. Устройството е просто, но настройката на устройството за начинаещ е усложнена, защото освен електрически параметри се следят и полеви параметри, с търпение може и с налучкване да се постигне блестящ резултат.

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 508
    • balkanmysteries.com/bg
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #173 -: Ноември 20, 2017, 11:14:29 pm »
Гравитацията и силите които я пораждат е неразгадан феномен, все още няма теоретична база за
обяснение.В темата на Радико  Размисли и спорове . . . аз дадох за пример няколко експеримента,
както и Эфиродинамиката на Ацюковски. Эфиродинамиката според мен е теоретичното
обяснение на гравитацията.Усетих неразбиране сред Форума . . .     :(      :(      :(

Реших да направя експеримент.Имам под ръка една платформа, бутнах тук, ръчнах там и . . . .
се получи нещо . . . .
Разбира се резултатите са скромни но . . . обещаващи.
На клипчето което направих се вижда "пита" или "палачинка" от вещество Х.
"Питата" се движи по наклонена плоскост, но противно на гравитацията,
"питата" върви нагоре т.е. обратно на наклона.

Скептиците ще кажат, че това е снимачен трик т.е. измама.
Няма измама, клипчето е истинско, направено е от мен.
Платформата на ELPUNTO е реална, мога да я демонстрирам, разбира се на
ограничен брой членове на Форума срещу нотариално заверена декларация за конфиденциалност.
Избора на лицата оставям на Админите.

На този етап не мога да разкрия повече подробности.Притеснявам се . . .
Самолетостроителните корпорации слухтят, извънземните дебнат . . .  страшно е . . .      8)      8)      8)
                          ;D       ;D       ;D

Имам проблем с клипа, не мога да кача файла    :(
« Последна редакция: Ноември 21, 2017, 12:22:31 am от atos »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #174 -: Ноември 21, 2017, 03:44:20 am »

Имам проблем с клипа, не мога да кача файла    :(

Пробвай да го качиш във youtube.com, а тук пусни линка

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #175 -: Ноември 21, 2017, 12:01:53 pm »
Стига де ELPUNTO - станахме като руснаците и накрая ще се случи същото като при тях - НИЩО. (освен че ще се навъдят поне 10 човека репликирали я капанадзе, я Гребеников, я Перендев, я  незнам си кой ....)
Постигнал си нещо, ама си го пазиш за себе си. Или споделяш резултата и начина по който си го постигнал или си го ползвай сам със здраве. Щото то така файда няма.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #176 -: Ноември 21, 2017, 12:45:46 pm »
Стига де ELPUNTO - станахме като руснаците и накрая ще се случи същото като при тях - НИЩО. (освен че ще се навъдят поне 10 човека репликирали я капанадзе, я Гребеников, я Перендев, я  незнам си кой ....)
Постигнал си нещо, ама си го пазиш за себе си. Или споделяш резултата и начина по който си го постигнал или си го ползвай сам със здраве. Щото то така файда няма.
Добре coke2k, и като го сподели пред всички какво ще се промени, ще си направиш летяща чиния и ще захвърлиш колата за скрап... От принцип, който дава надежди до прототип и след това до реално работещ модел ни делят много години работа и няколко десетки хиляди пръснати. Кой ако не големите концерни има възможността да го направи???

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #177 -: Ноември 21, 2017, 03:01:20 pm »
Чак летяща чиния не е необходима (поне на първо време). На човек му е напълно достатъчна една опростена установка подобна на гребенниковата, на която да се метне и да цепи напряко през полята и нивята до дестинацията си, пък било то и само на метър над земята ::) Нещо като ховърборд, но в точния смисъл, а не в изопачения както в момента ги представят с колела.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #178 -: Ноември 21, 2017, 04:59:14 pm »
Добре coke2k, и като го сподели пред всички какво ще се промени, ще си направиш летяща чиния и ще захвърлиш колата за скрап... От принцип, който дава надежди до прототип и след това до реално работещ модел ни делят много години работа и няколко десетки хиляди пръснати. Кой ако не големите концерни има възможността да го направи???
Бат Ванко, аз за това предлагам и другия вариант - да си го ползва със здраве. Защото никой до сега който е постигнал нещо в областта на СЕ не е повторен.  Т.е. или е фокусник или си отива със изобретението..

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #179 -: Ноември 21, 2017, 08:57:14 pm »
Гледам я тая платформа, гледам я и се чудя ... как такава слаба конструкция ще издържи такива натоварвания. ускорения и т.н. Моето уважение към Грененников, но "здесь, все  не так.... все  не так ребята..." Стои си платформата в музея, рояк иженери се въртят около нея и може би някои по любопитни са се качвали на нея, но според мене тази конструкция ще се саморазруши при ускорение 3g. Тук нещо намирисва.....Не знам вече какво да мисля. Иска ми се всичко, което Гребенников пише да е истина, но даже дълбокоуважаваният от всички нас Тесла на стари години се е  държал странно понякога... не искам да коментирам... Дано не съм прав в съжденията си за платформата. Вероятно ще е добре да се кача на самолета за Сибир и да  я видя тази платформа. :)