Автор Тема: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников  (Прочетена 216402 пъти)

smsi-h

  • Гост
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #135 -: Ноември 06, 2017, 10:37:24 am »

Както и да е. Ако не ви е ясна практически същността на телуричния ток /който е предимно Ин/ - уверявам ви, няма никакъв начин да направите нещо като това на ВСГ. Това става само с директна работа и усещане. Това е и причината за огромната разлика на останалите платформи и тази на ВСГ - наличието на Ин в материала, при другите добиван динамично при летене над вода или сняг /имащи много първична Ин субстанция/. Нещата стават само при съчетание на двете сили /заряди/.
Нито боя има в конструкцията, нито смачкани бръмбари - а най-малко постоянно захранване с високо напрежение или наноматериали, микровихрови ячейки и прочее глупости. Жалузите също не са ветрило! Обяснил съм в линка, доказано е и от хората в Матрикс. Системата просто работи иначе и зависи от етерния поток.
Платформата е правена "на коленке" по думите на ВСГ и единственото което е важно, е правилната гледна точка и тоталното отсъствие на стандартна теоретична база.


Има логика в съжденията ти, от гледна точка на това, че доста насекоми, в стадиите ларва и какавида, до стадия имаго, живеят в земята. Цикадите, у нас им викаме жетварки - всички сме чували по жътва църкането им, са идеалния пример. А за инфо на mito_kupona само ще кажа, че цикадите имат само ципести криле  ;) и нямат хитинови надкрилки. Между другото, какъв е състава на ципестите криле, хитин или...?

mito_kupona, един жокер от мен, щото мислиш сериозно и без задръжки - насекомите, които нямат хитинови надкрили, пример са пчелите, колко чифта криле имат и защо?


Кадуцеусе, като си се включил, имам въпрос-молба. Дай моля те моля възможно обяснение на случката, когато апарата на ВСГ се е повредил по време на полет, и при приземяването ВСГ е изкопал, т.е. "дезинтегрирал", трап в почвата! Какво се е случило, че апарата е действал като машина за "дезинтеграция" на материята... или пък се е получил някакъв процес на телепортация, или пък почвата се е прехвърлила в друго измерение, което вече е повече от проста телепортация? Какво е станало според теб, с почвата, за да се озове ВСГ в дълбок трап? 

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #136 -: Ноември 06, 2017, 08:50:18 pm »
Кадуцеус, вече на толкова места сме ги обсъждали нещата, че човек започва да им губи нишката кое къде беше :) Действително тази ценна информация датира от тогава. А също и в тази тема тук, където става въпрос за двете енергийни полярности: http://mazeto.net/index.php/topic,9154.msg83881.html#msg83881

Аз ценните мнения си ги копирам във файл (или просто ми се запечатват в съзнанието), така че да ми бъдат удобни когато ми потрябват.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #137 -: Ноември 06, 2017, 09:50:59 pm »
     Хипарх, метни ми го този файл, ако е възможно, за да не си губя времето в ровене в непонятни засега за мен теории. Най- важното свързано с платформата на Гребенников.
     А най-добре е caduceus да обясни кратко и ясно, като специалист, трябват ин и ян енергия, това се постига по този начин, трябва зареждане с телуричен ток, това се постига по този начин и т.н. За постигането на това се използват такива материали, за другото такива материали. Няма смисъл да разтягаме излишни локуми и да си губим времето.
     Надявам се предложенията ми да бъдат приети, за което ще бъда благодарен.
     
« Последна редакция: Ноември 07, 2017, 03:38:19 pm от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #138 -: Ноември 07, 2017, 09:39:44 am »
     А най-добре е caduceus да обясни кратко и ясно, като специалист, трябват ин и ян енергия, това се постига по този начин, трябва зареждане с телуричен ток, това се постига по този начин и т.н. За постигането на това се използват такива материали, за другото такива материали. Няма смисъл да разтягаме излишни локуми и да си губим времето.
Обаче като нямаш дарбата да усещаш оргона и телуричните токове, нямаш никакъв шанс да построиш нещо такова... Винаги ще има извинение че не си подбрал правилните стойности или материали, или места...
А и лошите мъже в черно са прекрасно извинение за да не се покаже работещ прототип, а само да се разтягат локуми.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #139 -: Ноември 07, 2017, 01:50:46 pm »
 Аз дарба имам, мога да откривам подпочвени води с две пръчки, доказано, ако това се отнася и за оргонните полета. Но не съм наясно с тези оргони и материалите, които трябва да се използват.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #140 -: Ноември 07, 2017, 10:18:49 pm »
Колега mito_kupona това не го наричам дарба, а по скоро патерица. Навремето провеждах такива курсове и констатирах, че с нулева кръвна група най-лесно се получава. Обучих лично жена ми в търсене на кабели, тръби и вода. Обучението за руда и въглища не се получи заради мързел, не и харесва работата.

Наблегни на молитвата и ще видиш как енергията идва като дъжд от Космоса и се събира на отделни места по земята, но и бързо изчезва. Дъждът постоянно вали, не е нужно да се молиш на caduceus, а може би това ти харесва?

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #141 -: Ноември 08, 2017, 10:09:42 am »
Няма смисъл да разтягаме излишни локуми и да си губим времето.

Абсолютно си прав, mito_kupona. Само, че не съм сигурен дали репликиране на устройство от такъв клас е по силите на сам човек. Това според мен е абсолютният таван на технологичното развитие, на което поне за момента човешкото съзнание е способно да асимилира и реализира.
Идеалният вариант би бил да се събере групичка от няколко души, които са максимално добре запознати с нещата, и за период от няколко месеца на практика да хвърлят всички усилия само в тази насока. Тогава има голям шанс да се получат нещата.

Ако желаеш да се запознаеш с оргона от максимално научна гледна точка, прегледай тези мои преводи: http://styleglassbg.com/od/viewtopic.php?f=16&t=359

Ще откриеш и придобиеш познания също за различни природни проявления, които никога досега не са разглеждани официално от тази перспектива, и, което е важното, са подкрепени с доказателства.
За съжаление картинките (те са важни в случая) могат да се разглеждат само от регистрирани потребители, но могат да се прегледат от книгата, която качих тук в библиотеката.

Моят файл не съм сигурен дали ще ти е от полза, понеже включва неща които лично мен ме интересуват, но ще ти го изпратя довечера.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #142 -: Ноември 08, 2017, 11:34:05 am »
   От този файл можеш да ми метнеш нещата пряко или косвено свързани с платаформата на Гребенников, ако не те затруднява.
    Прав си, че това е абсолютния таван на технологичното развитие, но в крайна сметка ВСГ го е реализирал в домашни условиян на коляно, както се казва. Съгласен съм, че той е бил наясно с тези оргонни полета, телурични токове и други подобни енергии, но все пак го е направил в къщи. Аз съм човек на действието, човек практик и не обичам да си губя времето, а предпочитам да експериментирам и истината ще излезе рано или късно. Трябва ми някой, който да ме побутва в теоритичен план в тази насока, за да не направя някоя грешка и да ме болят ставите до края на живота ми, въпреки , че съм планирал да правя експериментите дистанционно.
     В момента събирам материали за експериментите, поръчал съм медни, алуминиеви и стоманени мрежи с различна големина на дупките, восък, графит на прах, графитени пръчки, графитени плочки, хитин на прах, балсово дърво, медна ламарина, медни шини за жалузите, плат от карбонови нишки, малко се затруднявам с пчелните пити, защото не съм в България, но сигурно ще ги поръчам на някой приятел от там. Не мисля, че ВСГ е използвал пчелни пити, но искам да проверя опитите на Олег.
      Няма, как да участвам в някаква групичка, защото живея извън България, но можем да обменяме мнения на лични с теб и с други, които мислят, че могат да помогнат с някакви съвети практически или теоритични, за да не пълним форума с излишни неща.
      Вече имам малък струг и няма проблем с изработката на , каквито и да било детайли, а скоро ще имам и малка фреза.
      Единственния проблем е, че се занимавам с няколко проекта едновременно, а ходя и на работа и не ми стига времето и нещата ще се случват по-бавно.

smsi-h

  • Гост
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #143 -: Ноември 10, 2017, 04:33:06 pm »
Вижте около 18-та минута.

<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/7CzCDR0nv5g" frameborder="0" gesture="media" allowfullscreen></iframe>

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #144 -: Ноември 10, 2017, 05:04:57 pm »
За платформата на ВСГ сме чели разни варианти на техническо изпълнение, но до момента никъде не съм срещал информация или дискусия защо жалузите имат точно такава форма. Едва ли на Гребенников просто случайно му е хрумнало да ги изработи по този начин - разположени симетрично четири на брой ветрилоподобно, с прогресивно нарастващи по размер дупки към центъра. Сигурен съм, че тази геометрия е заложена с основателна причина.
Любопитно е, че точно такава геометрия възниква от само себе си при някои от т.нар. "Moire patterns" или "Moire fringes", които представляват интерференчни картини, получени при наслагване на еднакви повтарящи се структури (кръгли или квадратни отвори, пиксели, линии и т.н.).
Резултатът наподобява "силови линии" на някакво поле – магнитно или друго.

Според мен си заслужава да се помисли защо е заложена тази четиристранна симетрия на интерференчна картина в платформата.



Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #145 -: Ноември 10, 2017, 06:06:33 pm »
Не е лошо да се чете какво ТОЧНО казва ВСГ, а не тълкувателите му.
1. Жалузите не са ветрило, а се отварят като щори. Т.е. пластините се въртят по оста си - иначе структурата няма да е жалузоподобна, а ветрилоподобна  :)
2. ВСГ изрично споменава че е искал да направи платформата триъгълна, което било много по-добре - но тогава нямало как да се сгъва като етюдник. Затова с цел маскировка я е направил квадратна. Да не търсим под вола теле.
3. Специално за locco - системата е техногенна и няма никакви надкрилки лепени по нея - камо ли на няколко пласта. Запознай се поне с Мой мир, статиите и Писма внуку. Използването на ВН също е силно ограничено, само при старта. Първите тестове са с батерия Крона и вероятно шокер или ел. газова запалка. След това е с друго, защото батерията губи заряд в силни /особено неустойчиви/ оргонни полета.
4. Дупките по жалузите си имат ролята и не са случайни. Хипарх, виж откъде излизат струите от плазмоиди OR, преминаващи малко по-надолу в DOR. Картината е правена специално като илюстрация към проблемния нощен полет - та който има очи и знаене, да разбере и да внимава в неговата практика  ;)
5. Ако мислите, че работата ще стане с приказки и разсъждения... Едва ли. И ако не разбирате същността на ефекта, не ви трябва да се занимавате въобще - има сериозни опасности. Действайте така, както бихте правили с високо напрежение или радиоактивност - иначе рискувате да си навредите като Олег Авион и ко..
Поздрави!

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #146 -: Ноември 10, 2017, 08:56:29 pm »
    Тези жалузи, така както, са дадени на илюстрацията от книжката, не виждам как ще се завъртят около оста си. По-скоро приличат на ветрило и се разгъват и прибират. Ако трябва да се въртят около оста си е най-добре да са разположени успоредно една на друга. Ролята на тези жалузи е, като решетката при Олег, предполагам. Над жалузите или „решетката“ е разположено сърцето на гравитоплана, а това е прословутата гравитационна леща, която се състой от няколко пласта, които работят, като надкрилките на бръмбара, доколкото схващам от това, което съм чел.
     Въпрос към caduceus, от какъв материал трябва да се изработят жалузите, със сигурност това е метал и тук се подава минуса, но какъв трябва да е метала, за да няма вредни излъчвания и засмуквания на енергия от тялото на пилота.
« Последна редакция: Ноември 10, 2017, 09:17:03 pm от mito_kupona »

smsi-h

  • Гост
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #147 -: Ноември 10, 2017, 09:37:14 pm »
Не е лошо да се чете какво ТОЧНО казва ВСГ, а не тълкувателите му.
1. Жалузите не са ветрило, а се отварят като щори. Т.е. пластините се въртят по оста си - иначе структурата няма да е жалузоподобна, а ветрилоподобна  :)

Е той ВСГ иначе щеше да употреби термина ветрило, вместо жалузи. Добре де, ама защо на картинката се вижда ветрилообразно разположение? Закрепването им в ъгъгъла на платформата, по което може да се разбере как се движат, като щори или като ветрило,за съжаление не е никак добре видно.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #148 -: Ноември 10, 2017, 11:20:37 pm »
Точно това ми беше мисълта - защо трябва да се закрепват всички към ъглите и да се усложнява конструкцията по този начин с прогресивно увеличаващи се отвори? Изглежда има някаква причина, но каква ли е тя?

Примерно (ако бяха жалузи, които просто се въртят около оста си като щори) много по-лесно е да се направи така, както съм драснал на прикачената картинка.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #149 -: Ноември 11, 2017, 06:16:36 pm »
Според мен може да има значение геометрията/разположението на отворите - и то да не е линейно, а по друга формула.
Ако са жалузи, а не ветрила, както изглежда - то дали не функционират по-скоро като вид елерони, променящи  вектора на тягата/силата. В тази връзка - относно устройството за обезболяване чрез пчелни пити - имаше нещо във връзка с разположение спрямо положението на Слънцето. И друго нещо - според самия Гребенников устройството с пчелните пити  за анестезия дали не е единствената структура, която дава положителен ефект, за разлика от други структури, влиянието на които той самия определя като неблагоприятни.
Къде може да се прочете повече за неблагоприятните ефекти?

 Между другото 3D  схеми на отблъскваща предмети кутия се предлага в продажба. 1200$ за старата версия, 2000$ за новата. Човека  даде даже данни  за Wester Union плащане... :o ::)