Автор Тема: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников  (Прочетена 216089 пъти)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #120 -: Ноември 03, 2017, 08:12:41 pm »
    Доколкото съм запознат, дъската на която стои Гребенников, докато лети, от долната страна е била боядисана с някаква червеникава „боя“ или нещо подобно. Има най-различни интерпретации, какво представлява тази „боя“. Някои мислят, че това, са смлени на прах надкрилки на мнооого бръмбари от определен вид, смесени с някакъв лак или червен восък и, са нанесени от долната страна на дъската и изпълняват ролята, като надкрилките при бръмбарите. Възможно е да, са няколко слоя нанесени върху някакъв диелектрик или метална решетка, а може и двете.
Под тях е вече устроиството, което възбужда в тази „боя“ антигравитационни ефекти. Не мисля, че е така, защото Гребенников според мен, не би убил толкова много животинки за тази цел.
     Структурата на надкрилките наистина е подобна на пчелната пита, но тези шестоъгълници, са доста по-големи от шестоъгълниците при решетката на въглерода, за което x_name41 е прав. Но аз си мисля друго нещо, винаги се чува някакво бръмчене при полета на бръмбарите, даже и при мухите го има, въпреки, че те нямат надкрилки, но имат специален орган който създава това бръмчене, не го създават крилцата на мухата. Та в този ред на мисли съм склонен да предполагам, че това бръмчене не е нищо друго освен някаква модулация, която е необходима за създаването на антигравитационния ефект. Сега, какво се модулира, дали статиката, която създават ципестите крилца,или чрез тези крилца се прекъсва или спира движението на етера, ефира в едната посока, тази която идва от горе, за да може животинката да излети, не се наемам да гадая. Ако това е така, няма никакво значение тези шестоъгълници с, какъв размер, са, дали са, като решетката на въглерода или по-големи, важното е да се подбере правилната честота и ефекта ще се получи. Тези шестоъгълници или ямки в надкрилките на бръмбара изпълняват две функции според мен, един път това, са резонатори и второ всяка ямка е асиметричен кондензатор с косъмчето или „електрода“ , който стърчи по средата ѝ. В това косъмче или „електрод“, при живите бръмбари,  има нещо, като електролит или електро проводящ материал, затова при надкрилки на отдавна убити бръмбари антигравитационните ефекти, са по-слаби.
       Надкрилките на бръмбара, са изградени предимно от хитин и е възможно Гребенников да е смлял на прах няколко стари пчелни пити, които съдържат повече хитин, както ни информира колегата Коев по-горе, и да ги е смесил с лак или восък и така да се е получила прословутата „боя“, с която е намазан гравитоплана от долу. В интернет намирам само хитин произведен от ракообразни и не знам, дали има същата структура, като надкрилките на бръмбарите, тука трябва да се изкажат химиците. Възможно е също Гребенников да е смесил такъв хитин на прах с графит, заради електро проводимостта на графита, в определени обеми и да е намазал дъската от долу. Не ми се вярва да е използвал графен.
     Всички тези неща трябва да се проверят и ако се напипа някакъв ефект да се доразвива, но това е свързано с много време.
       
     

Неактивен Сашо

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #121 -: Ноември 04, 2017, 10:44:23 am »
mito_kupona старите дърводелски моливи са със плосък графит под формата на лента ,е не е плочка ,но размерите са подобни

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #122 -: Ноември 04, 2017, 12:50:40 pm »
mito_kupona старите дърводелски моливи са със плосък графит под формата на лента ,е не е плочка ,но размерите са подобни
    Вече намерих графитени плочки, един приятел ми обеща да ми ги изпрати. Все пак благодаря за подсказката за моливите. Поръчал съм и хитин на прах и графит на прах.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #123 -: Ноември 04, 2017, 05:29:23 pm »
X_name41, може и да проработи, не е сигурно докато не се направят щателни опити. Иначе да, колкото по-подредени са структурите - толкова по-добре (и ориентирани с отворите си перпендикулярно на земята).

Трябва да се помисли върху това как една метална мрежа може да стане излъчвател на (милиметрови) микровълни, така че всяка една клетка да излъчва самостоятелно. Също така ще е огромно улеснение да се работи над вода, лед или сняг, за активиране на самия процес по импрегниране на платформата и пилота с левитативни енергии, които могат да бъдат освободени от водата. Хубаво е също платформата да е поставена на малка височинка (някакви подпори) над снега/леда, за да може под нея да има достатъчно място за възникване и уплътняване на "ефирният газ".
ВСГ е успял да сътвори платформа, която не се нуждае от такива "патерици" (водата, подпорките), но за напипване и начално изучаване на процеса, те са доста необходими.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 371
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #124 -: Ноември 04, 2017, 08:00:25 pm »
Мито, не знам дали си попадал на това място, май ще е интересно. Отсега ще го ровя.

http://smirnovs.info/Ufo/Gravitoplan.htm

Най- горе има Предоставленные материалы взяты отсюда.
И това: http://ogvsg.narod.ru/vsg.html


СЕ от Смолян - Коцето

П.П. Има и интересни работи - трябва да се чете много внимателно.
« Последна редакция: Ноември 04, 2017, 08:18:12 pm от Ksurnev »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #125 -: Ноември 04, 2017, 10:34:24 pm »
Трябва да се помисли върху това как една метална мрежа може да стане излъчвател на (милиметрови) микровълни, така че всяка една клетка да излъчва самостоятелно. Също така ще е огромно улеснение да се работи над вода, лед или сняг, за активиране на самия процес по импрегниране на платформата и пилота с левитативни енергии, които могат да бъдат освободени от водата. Хубаво е също платформата да е поставена на малка височинка (някакви подпори) над снега/леда, за да може под нея да има достатъчно място за възникване и уплътняване на "ефирният газ".
ВСГ е успял да сътвори платформа, която не се нуждае от такива "патерици" (водата, подпорките), но за напипване и начално изучаване на процеса, те са доста необходими.
    Поразрових се в нета и намерих всякакви мрежи от алуминии, мед, латон, бронз, желязо, инокс и от стъклени нишки. Въпроса ми е от, какъв материал е най-добре да е мрежата. За формата мисля, че най-подходяща е мрежа на квадратчета, но намерих и на шестоъгълници, всякакви размери на дупката, от микрони до сантиметри, намерих и с кръгли отвори.
     
Мито, не знам дали си попадал на това място, май ще е интересно. Отсега ще го ровя.

http://smirnovs.info/Ufo/Gravitoplan.htm

      Ksurnev, чел съм много подобни статии и според мен те повече вредят, отколкото да помагат за откриване на тайната на Гребенников, защото тези които ги пишат изобщо не, са наясно с принципа и изработката на гравитоплана, и правят само свободни съчинения по картинка и предположения, като нас.
     По-добре е да се мисли върху това, което знаем от Гребенников за бръмбарите, как преодоляват гравитацията, това е единстевенния и най-важния жокер, който ни е оставил той. Надкрилките на бръмбара го издигат нагоре, там се преодолява гравитацията, а ципестите крилца създават полето, което е необходимо за този процес. Структурата на надкрилките е горе долу ясна и на крилцата е ясна, така че трябва да се експериментира с подобни материали, докато се хване ефекта и след това да се доразвие.
   

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #126 -: Ноември 05, 2017, 08:47:23 am »
Поразрових се в нета и намерих всякакви мрежи от алуминии, мед, латон, бронз, желязо, инокс и от стъклени нишки. Въпроса ми е от, какъв материал е най-добре да е мрежата. За формата мисля, че най-подходяща е мрежа на квадратчета, но намерих и на шестоъгълници, всякакви размери на дупката, от микрони до сантиметри, намерих и с кръгли отвори.

За целта са използвани мрежи от неръждавейка и мед, като с голяма вероятност за едно устройство са използвани две такива една над друга с различна големина на отворите - едната с отвори около милиметър, а другата по-ситна.
Мисля, че квадратни отвори са Ок, като първоначално може да се направят опити с единична мрежа, след което да се добави и втора на малко отстояние от първата.

Прикачам една схема, за която се твърди, че е изпробвана и е работоспособна над водна повърхност (вероятно и над лед/сняг). Авторът казва, че е открил начин как да я стартира лесно и над земя, но след това по някакви причини спира да пише в темата.

smsi-h

  • Гост
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #127 -: Ноември 05, 2017, 10:45:57 am »
   
     По-добре е да се мисли върху това, което знаем от Гребенников за бръмбарите, как преодоляват гравитацията, това е единстевенния и най-важния жокер, който ни е оставил той. Надкрилките на бръмбара го издигат нагоре, там се преодолява гравитацията, а ципестите крилца създават полето, което е необходимо за този процес. Структурата на надкрилките е горе долу ясна и на крилцата е ясна, така че трябва да се експериментира с подобни материали, докато се хване ефекта и след това да се доразвие.
   

Интересно! Би ли споделил нещата, които мислиш, в подробности? Ще съм благодарен!

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #128 -: Ноември 05, 2017, 11:11:19 am »
     Използването на метална решетка ме навежда на мисълта, че гравитоплана работи на принципа на вакуумната електронна лампа, но с тази разлика, че тук няма вакуумна среда, а се използват и управляват електростатичните заряди, а не потока електрони, които емитира катода при лампата. Някой беше споменал, че прословутата машина „тестатика“ работи на същия принцип. Та в такъв случай е много важно от какъв материал трябва да се направи решетката, за да се зарежда с правилния поляритет електростатични заряди положителни или отрицателни в зависимост, каква е крайната цел. Качвам една табличка на, която е показано, как се зареждат някои материали. Хитина го няма в тази табличка и е добре да се разбере той, как се зарежда.
      При бръмбара създаването на електростатичните заряди е механично , той раздвижва ципестите си крилца и така създава тези заряди. При „ тестатика“  също механично се създават електростатични заряди, като се развъртат два плексигласови диска. При гребенников не знам, как става, дали изпозва някакъв високоволтов източник на електростатични заряди, или се върти някакъв плексигласов диск или се улавя някакъв естествен поток на електростатични заряди, или нещо друго, по някакъв начин и след това се управлява в желаната посока.

smsi-h

  • Гост
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #129 -: Ноември 05, 2017, 11:41:17 am »
Хм, има логика в разсъжденията ти от гледна точка на това, че в устройствата си Таунсед Браун използва електростатика за предизвикване на антигравитация.
Жокер:
     Използването на метална решетка ...
Според теб от какъв метал е решетката? Мисля , че трябва да се използва материал създаващ отрицателен поляритет.
Между другото, не помня ВСГ някога да е писал за използване на мрежа в апарата му. Виж, писал е за жалузи, но за мрежа не е. Споменавал е и това, че повече от година е търсил и събирал нужните му материали, които през 80-те на миналия век, даже и в СССР, където е имало всичко, са били голям дефицит. Аз лично не мисля, че е използвал мрежа.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #130 -: Ноември 05, 2017, 12:36:15 pm »
Използването на метална решетка ме навежда на мисълта, че гравитоплана работи на принципа на вакуумната електронна лампа, но с тази разлика, че тук няма вакуумна среда, а се използват и управляват електростатичните заряди, а не потока електрони, които емитира катода при лампата.

Точно това и на мен ми мина през ум. Може да се направи също аналогия с магнетрон, който работи с осцилиращи в кухини електрони, които започват да излъчват микровълните.
При един от експериментите си Гай Оболенски успява да създаде милиметрови вълни, като вълноводът е бил съставен от два алуминиеви листа разделени от пластмасова плоча. Микровълните са възниквали между алуминиевите листове, т.е. генерирани са в среда различна от вакуум. Възбуждането е направил с искрови междини, на които е подавал напрежение от 17kV. Експериментът е интересен, макар и да не е обрисуван в пълни детайли, така че да може да се репликира, но на мен ми напомня доста на конструкцията на TEA лазера с тази разлика, че тук диелектрикът е пластмаса, вместо въздух.

Гребенников е правил още нещо, което е от изключително значение относно работоспособността специално на неговата платформа. Импрегнирал я е с допълнителни енергии от телуричните токове, като е държал платформата в землянка на полето. Оттук веднага може да се направи препратка към изследванията на Луи Рота относно подземните токове, като е импрегнирал метални сандвичени конструкции (вероятно метали с различна полярност), заравяйки ги под земята за известно време. След това от тези метали е можело да се черпи големи количества енергия под формата на топлина, светлина, електричество, а също и левитативни енергии. Под действието на тези енергии металите започват да се променят и с времето възникват техни алотропни форми.

Гребенников пише:
"Нека си припомним инцидентът в Далнегорск от 29-ти януари 1986г. – очевидно завършил трагично за изобретателите, когато апаратът се взривил на парчета, разпръснати на голяма площ. Открити само малки филтърни клетки, които се оказали невъзможни за химически анализ (както и трябва да бъде!)."

Тук той има предвид точно тази промяна в използвания материал, когато той бъде импрегниран с левитативни енергии.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #131 -: Ноември 05, 2017, 01:07:59 pm »
=============
Гребенников е правил още нещо, което е от изключително значение относно работоспособността специално на неговата платформа. Импрегнирал я е с допълнителни енергии от телуричните токове, като е държал платформата в землянка на полето. Оттук веднага може да се направи препратка към изследванията на Луи Рота относно подземните токове, като е импрегнирал метални сандвичени конструкции (вероятно метали с различна полярност), заравяйки ги под земята за известно време. След това от тези метали е можело да се черпи големи количества енергия под формата на топлина, светлина, електричество, а също и левитативни енергии. Под действието на тези енергии металите започват да се променят и с времето възникват техни алотропни форми.
==========

1. :) Източник на инфото - не частите, а сбора им?
2. Ако човек разбере разликата между платформата на ВСГ и тези от Дон, Руза и Олег Авион, ще знае защо тази на ВСГ лети навсякъде, а другите само над вода или сняг.  ;)
3. Мрежите работят, но схемата не е тази на картинките от нет-а - трябва определена логика за да се схване.
4. Внимавайте със ел.постановката на Олег Авион, има негативно излъчване. Вероятно краката още ги болят в ставите, в началото не са можели да ходят след тестове. Никакви живачни лампи!!!
Успех!

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #132 -: Ноември 05, 2017, 06:18:06 pm »
4. Внимавайте със ел.постановката на Олег Авион, има негативно излъчване. Вероятно краката още ги болят в ставите, в началото не са можели да ходят след тестове. Никакви живачни лампи!!!
Успех!
    caduceus, всички тези експерименти могат да се направят дистанционно, докато се установи, какво, що. Не е нужно да се изпробва с човек на борда, а може да се постави някаква еквивалентна тежест при експериментите. Начини, колкото щеш.
 
 
Според теб от какъв метал е решетката? Мисля , че трябва да се използва материал създаващ отрицателен поляритет.
Между другото, не помня ВСГ някога да е писал за използване на мрежа в апарата му. Виж, писал е за жалузи, но за мрежа не е. Споменавал е и това, че повече от година е търсил и събирал нужните му материали, които през 80-те на миналия век, даже и в СССР, където е имало всичко, са били голям дефицит. Аз лично не мисля, че е използвал мрежа.
       Предполагаемите жалузи, са перфорирани и наподобяват мрежа, но са във вид на ветрило, което може да се сгъва и разпъва, като по този начин се извършва управлението на гравитоплана. Моята цел е да постигна някакъв, макар и минимален антигравитационен ефект при експериментите ми и след това да се доразвие. Не си мисля, че, като събера някаква дъска с жалузи и пчелна пита или балсово дърво и тя веднага ще излети. А между другото структурата на балсовото дърво мисля ще е подходяща за такива експерименти.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #133 -: Ноември 05, 2017, 08:53:56 pm »
1. :) Източник на инфото - не частите, а сбора им?

В една от главите на книгата "The Awesome Life Force" (стр. 149) се разглежда случай на паднали парчета от ракета, която преди това е достигнала до радиационния пояс на Ван Алън. Парчетата метал били значително по-леки отколкото трябвало да бъдат и дори продължавали постепенно да губят тегло без загуба на материя. Контейнерите, в които биват складирани, също губят част от теглото си за известно време. Тези неудобни факти, разбира се биват премълчани, понеже подкопават основите на ортодоксалната наука.
В радиационния пояс материята на ракетата бива импрегнирана с голямо количество различни видове меки електрони, които дезинтегрират, освобождавайки по твърди. При такава импрегнация с отрицателни заряди, гравитацията значително намалява влиянието си върху предмета (а в случая парчетата предават част от лъчението и на контейнерите).
Този процес предизвиква промени в структурата на материала заради внесените нови електрони и конгломерати от меки частици. Тези промени продължават докато не настъпи ново равновесно състояние - именно това поражда алотропните форми при този екзотичен процес.

Теорията на меките частици се оказва изключително удобна за обяснение и на другия ни познат опит на Ковски и Фрост с левитацията на кварцовия кристал :)
Този малък кристал увеличава обема си с 800% при поставянето му между два излъчвателя на интензивни радиовълни. В основата на този експеримент лежи същия принцип. Кристалът бива изобилно "напомпан" с меки частици и електрони, издува се (заради известната електрическо-механична обвързаност), прозрачността му се сменя с млечно-бял цвят, губи изцяло теглото си и дори придобива свръхплаваемост, левитирайки 25-килограмова тежест, закачена към него.

Не бива да ни учудва факта, че и това документирано доказателство за антигравитация бива "заметено под чергата".

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #134 -: Ноември 06, 2017, 09:45:22 am »
Хипарх
Имах предвид друго - все пак да споменеш, че това сме го обсъждали в моя форум от по-долния линк още преди три години и съм дал точно тази информация за телуричните токове, Рота, заравянето на платформата в активна земна точка и прочее, като много важна за разбирането на ВСГ.
http://www.garaja.net/viewtopic.php?f=7&t=164&start=10
Както и да е. Ако не ви е ясна практически същността на телуричния ток /който е предимно Ин/ - уверявам ви, няма никакъв начин да направите нещо като това на ВСГ. Това става само с директна работа и усещане. Това е и причината за огромната разлика на останалите платформи и тази на ВСГ - наличието на Ин в материала, при другите добиван динамично при летене над вода или сняг /имащи много първична Ин субстанция/. Нещата стават само при съчетание на двете сили /заряди/.
Нито боя има в конструкцията, нито смачкани бръмбари - а най-малко постоянно захранване с високо напрежение или наноматериали, микровихрови ячейки и прочее глупости. Жалузите също не са ветрило! Обяснил съм в линка, доказано е и от хората в Матрикс. Системата просто работи иначе и зависи от етерния поток.
Платформата е правена "на коленке" по думите на ВСГ и единственото което е важно, е правилната гледна точка и тоталното отсъствие на стандартна теоретична база.
Но... който трупа знание, трупа тъга - са казали древните. И самота също, казвам аз.
Поздрави!