Автор Тема: БИО-ТЕХНОЛОГИИ  (Прочетена 92997 пъти)

GTV

  • Гост
Re: БИО-ТЕХНОЛОГИИ
« Отговор #45 -: Октомври 22, 2013, 09:55:38 pm »
 Анджек де, колега Валекс. Нали трябва да намерим някакво приложение на фотоволтаиците. Тия риби Барамунди ли са? Чувал съм, че се въдят по Бургаско напоследък. ;)
...
 Колега Радико, едно време по Естествознание учихме за хидропониково отглеждане на краставици. Дошло е време да учиме и за доматето. ;) Като че ли биогазовата инсталация в термофилен режим е идеална за случая. ;D
« Последна редакция: Октомври 23, 2013, 08:16:08 am от Maistora52 »

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: БИО-ТЕХНОЛОГИИ
« Отговор #46 -: Октомври 23, 2013, 01:16:38 am »
Може ли да се направи осветление за оранжерията от светодиодни ленти(маркучи) например червен + син?
Нормата за осветеност на растенията е 2000-3000 лукса.
« Последна редакция: Октомври 23, 2013, 08:13:22 am от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: БИО-ТЕХНОЛОГИИ
« Отговор #47 -: Октомври 23, 2013, 07:27:47 am »
oneman
Може да се осветява с LED ленти, но ще излезе скъпо. По-евтино ще е с лампи със съответния спектър. А и има вариант осветлението да е много близо до растенията да не се губи осветеност.
« Последна редакция: Октомври 23, 2013, 08:14:10 am от Maistora52 »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: БИО-ТЕХНОЛОГИИ
« Отговор #48 -: Ноември 19, 2013, 02:54:39 pm »
GTV това е най-ясно и просто показан биореактор, който намерих в нета http://www.youtube.com/watch?v=3th2bcqHbsk
« Последна редакция: Ноември 19, 2013, 08:00:48 pm от Maistora52 »

GTV

  • Гост
Re: БИО-ТЕХНОЛОГИИ
« Отговор #49 -: Ноември 21, 2013, 04:01:18 pm »
 Привет. Така като го гледам е в психофилен режим - около 20градуса, с време на задържане 40-50 дни. Биореактора е вътре, а това което виждаш е водна риза с похлупак за съхранение на биогаза. Достъпа на атмосферен кислород е неприемлив. Моя експериментален биореактор беше абсолютно същия с монтирана бъркалка в похлупака. При завъртане на същия става разбъркването на материала в реактора.  Американския наръчник го е дал.
  Поздрави. :)
« Последна редакция: Ноември 21, 2013, 09:53:22 pm от GTV »

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Добрият мениджмънт
« Отговор #50 -: Декември 07, 2013, 07:31:18 pm »
GTV,
Може би в началния етап, но не съм сигурен дали в маята няма ензими които при разгражданета на субстрата да отделят кислород, което би попречило на процеса по-късно.
Това не съм го писал аз. Пак пишеш тлупости. Знам, че не го правиш умишлено, виждам, че не схващаш смисъла на написаното от мен. Забъркай поне една баница, по полезно ще е за всички.

GTV

  • Гост
Re: БИО-ТЕХНОЛОГИИ
« Отговор #51 -: Декември 07, 2013, 08:47:34 pm »
Ееех Питоне. Изглежда че в главата ти е голям бъркоч. Сигурно от маята на уош енд гоо. Уточни за себе си за кой вид компостиране става на дума, аеробно или анаеробно? Писал съм и по двете теми. За бъдещето на зелника не се грижи, защото моята гайда отдавна е надута и пуснатата а сега сама свири. ;)
« Последна редакция: Декември 07, 2013, 09:13:42 pm от GTV »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: БИО-ТЕХНОЛОГИИ
« Отговор #52 -: Ноември 18, 2016, 10:26:55 pm »
епъл съвместно със Тесла Моторс имат идея за зарядно за телефон чрез пръдня, ето доказателството


Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: БИО-ТЕХНОЛОГИИ
« Отговор #53 -: Ноември 18, 2016, 11:15:32 pm »
Не ги мисля как ще се справят с презареждането когато започнат да ги ползват българи. Пиковете в напрежението и тока ще предизвикат самозапалване на много мобилни телефони но този път ЕПЪЛ ще горят а не Самсунг ::)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: БИО-ТЕХНОЛОГИИ
« Отговор #54 -: Ноември 20, 2016, 02:36:42 am »
Не ги мисля как ще се справят с презареждането когато започнат да ги ползват българи. Пиковете в напрежението и тока ще предизвикат самозапалване на много мобилни телефони но този път ЕПЪЛ ще горят а не Самсунг ::)

Зависи от боба...
А и ако всеки се връзва на такива ташаклийски "инфокомюникета"...ще трябва да слагам памперс преди да стигна 90 (ако ги доживея, де)...

Коев

  • Гост
Re: БИО-ТЕХНОЛОГИИ
« Отговор #55 -: Ноември 20, 2016, 11:34:46 am »
 Добро решение на проблемите, които имат хората страдащи от метеоризъм/газове/. Ще могат без притеснение да са сред други хора с по-чувстително обоняние  ;D, стига памперса да улавя всичкия отделен газ без утечка навън ;)
Освен това няма опасност да си забравят мобилните устройства, оставени някъде за зареждане ;)

dark_side

  • Гост
Re: БИО-ТЕХНОЛОГИИ
« Отговор #56 -: Декември 23, 2016, 12:17:15 pm »