Автор Тема: Генератор на нелинейна индуктивност  (Прочетена 95960 пъти)

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Генератор на нелинейна индуктивност
« Отговор #45 -: Октомври 25, 2013, 03:26:22 pm »
madsatbg
Поляритета на С7 е така защото от долния му край напрежението е ниско (захранването на преобразувателя), а горния край е на изхода на преобразувателя. А изхода винаги ще е с по-високо напрежение от входа.
Атом не е прав, да прекъсва там захранването към 4069.
Нямам в момента  при мен 4069. Измери с уреда на 'диод' дали има на входа връзка към Vcc и така ще се разбере дали има обратен диод там.
« Последна редакция: Октомври 25, 2013, 06:12:56 pm от Maistora52 »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Генератор на нелинейна индуктивност
« Отговор #46 -: Октомври 25, 2013, 06:03:21 pm »
....
атом не е прав да прекъсва там захранването към 4069.
Нямам в момента  при мен 4069. Измери с уреда на 'диод' дали има на входа връзка към Vcc и така ще се разбери дали има обратен диод там.

Няма диод  :(

п.с. И все пак за какво е този С7 там, където има променлиео напрежение?
В най добрия случай импулсно, ако има диод в мостчето /червената перемичка / .
« Последна редакция: Октомври 25, 2013, 06:12:10 pm от madsatbg »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Генератор на нелинейна индуктивност
« Отговор #47 -: Октомври 25, 2013, 10:10:42 pm »
Току що премерих една HCF4069 нa ST. от 13 към 14 си има диод на 0.799V. А има и диод към масата.
С7 има вариант (малък) да е резонансен кондензатор заедно с бобината Х3 Х4. И понеже индуктивността е голяма - голям е и кондензатора, а е полярен защото по-лесно се намират големи стойности полярни кондензатори и освен това е под напрежение, и може да се ползва в такъв случай в резонанс.
Другият вариант е, че все пак защитните кондензатори на 4069 действат като изправител. Горе се ограничават импулсите на напрежението на белите светодиоди + 0.799V, а отдолу на -0.799V.
« Последна редакция: Ноември 02, 2013, 05:21:54 am от Maistora52 »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Генератор на нелинейна индуктивност
« Отговор #48 -: Ноември 01, 2013, 11:26:34 pm »
Здравей valex ,
отказа ли се от "вечното фенерче"?
Аз продължавам с разсъжденията и експериментите.

"Забравих да ти спомена, че при второто докосване на батерията белите светодиоди се запалват не когато се сложи батерията !!! а в момента, когато горния светодиод изгасва "

Бих искал да те попитам с каква програма мериш кадрите?
Искам да те помоля да видиш, след запалването на белите диоди в началото, по-нататък дали белите диоди изгасват за части от секундата и после светват, и така постоянно - светват по-дълго, а гаснат за много кратко, но поради инертността на камерата или окото се виждат като светещи непрекъснато.

поздрави

п.с. Схемата придоби този вид:
« Последна редакция: Ноември 02, 2013, 05:23:29 am от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Генератор на нелинейна индуктивност
« Отговор #49 -: Ноември 03, 2013, 03:10:59 pm »
Направих някои експерименти с "мигалка" и преобразувател DC-DC. Чип HCF4069. Генераторите са с 220nF, 1M и 10uF, 100k. На сфетодиодите съм с 4.7к. Резултатите са следните:
7V избирам за база защото там някъде е напрежението на белите светодиоди (още не съм ги включил в схемата)
1. само мигалката на 7V харчи  6mA. При промяна на захранването не се променя много честотата на миганията (така че мигането не може да е критерии за промяна на захранването). Променя се яркостта на светодиодите (зален и червен) понеже съм сложил сравнително голямо съпротивление. Мигането е със запълване около 50-50%, а на видеото е примерно 20-80%. Може би трябва да се променят съпротивленията и кондензаторите пропорционално няколко пъти. Или пък да се пробва с 40106, който не можах да намеря в момента.
2. само DC-DC на 7V и празен ход харчи 5mA.
3. и двете схеми работят от 3V!!! (6mA) и нагоре.
4. само мигалката с 1000uF и заредена с 7V свети нормално около 3-4 sec. +2200 uF си свети нормално 11-12 sec. А гасне съвсем към 22 sec. Така че може първото включване на захранването когато светва само мигалката да се си свети само от заредените кондензатори докато не натисне бутона и да ги разреди.
5. конвертера с 125uH и 170uH работи нормално. Предполагам че и при по-големи промени на индуктивността ще продължи да работи.
« Последна редакция: Ноември 04, 2013, 01:08:50 pm от valex »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Генератор на нелинейна индуктивност
« Отговор #50 -: Ноември 03, 2013, 06:16:01 pm »
Продължавам с експериментите. Включих белите светодиоди.
На 20mA два последователни бели светодиода пада върху тях е 6.17V. Тоест изхода на преобразувателя трабва да е на това напрежение.
При захранване 3.6V със светодиодите консумацията е 80mA.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Генератор на нелинейна индуктивност
« Отговор #51 -: Ноември 04, 2013, 02:51:09 pm »
Ако се вземе от тази препратка  http://yadi.sk/d/8Z-akja7AzpC7 видео кадрите и се разгледат кадри 00005037 и 00005038 ще се забележи, че изведнъж камерата "скача" в ляво, което няма как да стане ако кадрите са последователни. Същевременно се появява изненадващо един бял светодиод в лявата част на кадър 00005038. А никъде напред във видеото го няма този светодиод.  Извода ми е, че тук има прекъсване на видеото неизвестно колко време. Достатъчно за някаква манипулация по платката. Прекъсването на кадрите се явява точно между пускането само на мигалката и следващото запалване на белите светодиоди. Тоест първо се пуска мигалката чрез заряд на кондензаторите. Тя свети около 10 sec. и после той я спира с бутона (в противен случай тя гасне сама, но преди това се намаля яркостта на светодиодите). Следва изключване на камерата следва  'манипулация' по платката (примерно вкарване на мястото на намотките на батерия 3.6V). Включва камерата на подобно положение на което е спряна. Следват 'магьоснически' действия със завиване на болта и пуск на цялата схема.
Точно не знам как се пуска DC-DC конвертора, но се забелязва, че светодиодите светват чак след като изгасне горния светодиод. А това няма как да се получи ако преобразувателя се захрани директно и няма управление за пускането му.
« Последна редакция: Ноември 05, 2013, 08:04:29 am от Maistora52 »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Генератор на нелинейна индуктивност
« Отговор #52 -: Ноември 04, 2013, 08:11:57 pm »
......
Точно не знам как се пуска DC-DC конвертора, но се забелязва, че светодиодите светват чак след като изгасне горния светодиод. А това няма как да се получи ако преобразувателя се захрани директно и няма управление за пускането му.
Здравей, поздравление за наблюдението.
Пускам едно клипче да видиш в каква последователност се палят светодиодите.

http://www.youtube.com/watch?v=zSW3wV5wHM4&feature=youtu.be
Наподобява ли оригинала. ;)
Аз продължавам да "търся" доказателства за това , че видеото не е фейк. ;D

Надявам се скоро да имам и самозахранване  ;)

п.с.
Ако се вземе от тази препратка  http://yadi.sk/d/8Z-akja7AzpC7 видеокадрите и се разгледат кадри 00005037 и 00005038 ще се забележи, че изведнъж камерата "скача" в ляво, което няма как да стане ако кадрите са последователни. Същевременно се появява изненадващо един бял светодиод в лявата част на кадър 00005038. А никъде напред във видеото го няма този светодиод

минутата е 5.37 - 5.38 Вижда се дръжката на "фазомера"
« Последна редакция: Ноември 04, 2013, 08:58:57 pm от madsatbg »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Генератор на нелинейна индуктивност
« Отговор #53 -: Ноември 04, 2013, 09:06:28 pm »
Не бях го видял този светодиод щото много скача :)
Иначе от клипа светлината е по-друга : светва  за по-кратко време. Бях ти писал времената от кадрите. Не мога да кажа колко е в момента, но е различно. Ако имаш 40106 пробвай с нея. Би трябвало да се промени от хистерезиса на шмит тригера времето на светване и гаснене.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Генератор на нелинейна индуктивност
« Отговор #54 -: Ноември 05, 2013, 09:33:30 pm »
Новото видео:

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Генератор на нелинейна индуктивност
« Отговор #55 -: Ноември 05, 2013, 10:34:33 pm »
madsatbg, погледни този линк http://www.overunity.com/7679/selfrunning-free-energy-devices-up-to-5-kw-from-tariel-kapanadze/msg376009/#msg376009
Тук потребителя Сергей В. е публикувал ново видео на репликация на генератор на нелинейна индуктивност http://piter.tv/video_clip/25503/

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Генератор на нелинейна индуктивност
« Отговор #56 -: Ноември 06, 2013, 12:31:23 am »
Здравейте любители на СЕ,
Свързах се с човека, който е направил "вечното фенерче".
Склонен е да продаде схема и устройството .
Има ли желаещи да направим кооперация.
Нямам идея точно как ще стане със събирането и изпращането на парите.
Има вероятност да е "менте" - не устройството, а човека.
Цената подлежи на договаряне.
За сега колко човека са готови да дадът примерно по 10 - 20 еуро.
Аз не искам да се ангажирам със организацията.За мен е по спокойно да прежаля сумата.
Просто един приятел ми подхвърли идеята да се съберем няколко човека .

поздрави

п.с.За да не се спами темата пишете на лични или който както иска.

п.с. п.с. Аз вече изпратих сумата. :( Човека го гони "жабата" и увеличава цената..
Когато получа схемата и устройството / ако ли не, той ще пие една бира повече от мен /ще се обадя на заинтересованите. ;D

поздрави


« Последна редакция: Ноември 06, 2013, 10:54:56 am от madsatbg »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Генератор на нелинейна индуктивност
« Отговор #57 -: Ноември 06, 2013, 10:31:56 am »
Интересно, че новото видео е снимано с друга камера. 320х240 са и двете видеа, но второто е на около 13 кадъра.
Звука на бобината (2:59 ... 3:09) е с честота 260Hz + 7000Hz (по-силен звук).
Малко изводи от видеото:
1. мигалката не стартира белите светодиоди.
2. стартира се с импулс от към захранването с батерията и то стръмен импулс (първия път не успява да го пусне).
3. мигалката свети от заряд на батерията и после минава към другото захранване.
4. мигалката свети с постоянна честота с изключение на първите два пъти когато не успява да се заредят кондензаторите (а може и да е друга схемата защото предното видео бързо се зареди кондензатора?). Светодиодите светят с 9:1 и 1:1 кадъра. За да стане във време се умножава броя кадри *(1/13.653014) sec. А светенето е несиметрично защото има допълнителни диоди във RC веригата на 4069.
5. бутона гаси като спира DC-DC конвертора, а не като разрежда кондензатора. Вижда се как първия път не успява да изгаси светодиодите, а ако бутона е директно на изхода щеше да укъси изходното напрежение и светодиодите веднага да загаснат първия път.
6. при пускане само на мигалката явно не работи преобразувателя (няма значение индуктивността).
7. остава от цветния код да се изведат стойностите на съпротивленията. И да се определят различните от стандартните стойности.
Според мен има изменение в схемата.

За сега не съм намерил аномалии във видеото :)
« Последна редакция: Ноември 06, 2013, 03:58:17 pm от valex »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Генератор на нелинейна индуктивност
« Отговор #58 -: Ноември 06, 2013, 09:22:17 pm »
.... А светенето е несиметрично защото има допълнителни диоди във RC веригата на 4069.
......

Здравей,
можеш ли да ми дадеш някъде линк, как да сметна времената, с допълнителните  диоди.

благодаря
« Последна редакция: Ноември 07, 2013, 08:21:35 am от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Генератор на нелинейна индуктивност
« Отговор #59 -: Ноември 07, 2013, 07:39:34 am »
Линк не мога да ти дам. Сигурно има някъде. Мога да ти кажа принципа какъв е.
Честотата приблизително се смята по формулата F= 1 / (0.6*R*C)
Като мерните единици са Hz, Mom, uF. R теоретично е 10K..1M .
Запълването е 50% на 50%. Като се сложи диода и допълнителното R се променя време константата на RC  веригата само в единия полупериод. Практически стават две съпротивления свързани в паралел и те определят другия полупериод. Така че си смяташ отделно честотите, които ти трябват по отделни полупериоди.
Не мисля, че има някакво значение да са точни миганията.
Снощи се сетих от къде може да се получава 7000Hz в спектъра. Това е честотата на дискретизация на ADC на звука на камерата. Има Ограничение на спектъра на звука за запис на около 3400..3500Hz. И от там семплирането става на 7000Hz.
« Последна редакция: Ноември 07, 2013, 08:23:38 am от Maistora52 »