Автор Тема: Статия на Тесла относно безжичното предаване на енергия  (Прочетена 41598 пъти)

alan

  • Гост
    Днес неделя ли е?  Добре!
Във вторник ще ми поръчат пица, обаче няма да я изям.
Не защото не е красива, а защото не ям шунка.

Месото с Q1,5 не е полезно, обаче има жени дето много я харчат, чак да се чуди и мае човек.

Та какво казвате за фундаменталната физика?
Вярна ли е паролата?
Има един BG-нашенец, Динков се казва, още е жив - в Колорадо живее, може да му прочетете само заглавията ако можете правилно да четете разбира се...

Да, отричам патента защото е фабрикуван, а Вие може ли да го докажете?

При RLC има закономерност - така е, но как стигнахте до там?
Когато се чете, трябва и малко практика за да се асимилира.

Не е нужно да се цитира поредния бош-лаф без вникване по същество.  :)

alan

  • Гост
Това е ФИЗИКАТА на Тесла.
Качеството на резонансния кръг нараства с намаляването температурата на бобината/проводника, дори променя знака си. Противно на формулата.
Как стигнахте до този извод?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Мн. съм впечатлен от тази криогеника в радио телескопите. Може ли малко повече информация!

alan

  • Гост
     Той колко кули е построил, чел съм го и затова пиша сега.

Бил е пич, цял живот на хотел бил, камериерките рядко са му влизали в хола.
Студеното не е признак на фрии, това казвам, а Вие пак бягате по тъча...

Покажете твърденията си както казва бат Мишо в съседна тема и ще Ви стисна ръката!

За жалост, предаването на енергия не е между кули.  ;)

alan

  • Гост
   Да, той и Мъск така си охлажда скафандъра, от прочетени секретни патенти.  ;D

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Добре де! Китайците скоро откриха най големият в света за сега, 500 м. в диаметър. Само че, за никаква криогеника не чета! И изобщо, какво общо има криогениката в този процес на приемане на радио сигнали?
Някога започнах с една обща специалност, "радио телевизия електроника", по късно се специализирах в промишлената електроника. Сега продължавам да се самообразовам, но дори и не мога да се досетя как тази криогеника, може да влезе в работа при радиосигналите.
Хайде щом си вътре дай инфо.!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Ами след тежкият обяд, прегледах статията по диагонал! На едно единствено място (а може и на повече) прочетох следното: в резюме, цялата електроника се поставя в дюаров съд при 15 келвина т.е. при минус 285 градуса по целзий. След съда усилване, допълнително усилване, филтри за изчистване на сигнала и т.н.!!!
Хайде сега ти ми обясни, какво точно се случва когато електрониката работи при свръх ниски температури!?


Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Михаил Entalpii има право, криогениката намалява шума от полупроводниците, внася стабилност и подобрява чуствителноста на приемника, доколкото до използването и при Тесла трансформатора ме съмнява..., но някой ако би могъл да предостави технически данни за влиянието и върху трептящ LC кръг би било добре, за да може да видим дали е така както го описва колегата Entalpii

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Може би се търси ефектът на свръхпроводника, което е постижимо при толкова ниски температури.
Само че, струва ми се супер сложно за практическа реализация...

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Взимаме ФИЗИКАТА от Патента на Тесла!!!
Клепане на елементи и БАЛАМОСВАНЕ с тях не е нужно!

Имате ли да казвате нещо по Патента на Тесла, който съдържа ФУНДАМЕНТАЛНА ФИЗИКА?

Отричате Патента на Тесла?!

Четете Патента на Тесла!

Atos, моля вземете отношение. Entalpii си бръщолеви каквото си иска, с половин изречения, пишейки с недомлъвки и възможности за подразбирания, и без никаква изразена структура в коментарите си. Споменава "Патента на Тесла" без да дава какъвто и да е патентен номер. Ако Entalpii не знае Тесла има над 700 патента, в много области на физиката и инженерните науки. Всяко споменаване на "Патента на Тесла" е глупост ако не се споменава патентен номер за да може всеки да има отправна гледна точка. Нямам нищо на против човек да си изказва мнението, но трябва да има най-малкото някаква словесна култура за да бъде допуснат до страниците на форума. Вие го предупредихте веднъж, и няма резултат. В такива ситуации, предлагам да следва забрана за един месец, достъпа до форума, а след това, при повторен такъв случай, акаунта да се анулира. Колегите, знаят как коментирам, и че се опитвам да бъда пределно коректен със всеки който проявява и изразява разумно отношение, но за съжаление от коментарите на Entalpii това не се вижда. Разбира се това е моето мнение, ако колегите имат друго отношение може да споделят.

alan

  • Гост
   Колега    epwpixieq-1, фитили ли пускаш?
Нидей, няма смисъл, знаем кво става по магистралите и също в Якутия, по бреговете на река Индигирка през януари при само -54°C, станциите спираха и използвахме вятъра да си даваме нишани със сигналните пистолети, ако тоз прословут патент беше явен, първо там щяха да го констатират.  ;)

Индивида  Entalpii явно няма с какво да топи тинола, с риск да ме обвинят някои от старите потребители, че имам 68 поялника... не обръщайте внимание на всяка пръдня, моля, Вие сте образован човек!
Оставете това на нас.  ;)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
 Entalpii, epwpixieq-1 е прав - или на теб нищо не ти се разбира, или и ти не разбираш пишещите!

Квантовите процесори не работят с електонни импулси именно поради свръхпроводимите температури.

Аз говоря за електрическа свръхпроводимост!
Какви са тия "свръхпроводими температури"? Такова понятие не разбирам (и може би не само аз)!
Както не бих разбрал и изрази като "бързо разстояние" или "дълга тежест"...

Имаш 3 поредни поста в рамките на 13 минути!!!
Избягвай да го правиш, ползвай бутон "промени", за да допишеш пост, в противен случай ще трия цели постове!
Запознай се с правилата на форума http://mazeto.net/index.php/topic,8592.0.html
и бъди конкретен в изказите си!

alan и ти имаш косвена вина за разводняването на темата с "лиричните" си отклонения и личните си битовизми!

Ако ви интересува тази тема, да я почистя, ако не - да я заключа...раздумките за разтуха са в други теми!

alan

  • Гост
     Не я заключвай! Има какво да се каже по въпроса, но трябва да пусна парното първо:)
Заваля снежец, зелето още не втасало, колегата се прай на умен, какво мууу остава на човек?

Ще имаме фрии, убеден съм, само малко да помислим:)

Наздраве!

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Хубаво е да прочетете статията и да осъзнаете какво казва Тесла в края на статията, там където се пишат изводите. Пропуснал е да спомене, че Земята е куха, но е казал, че може да получаваш повече енергия в приемника, отколкото си пратил?!

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Да бяхте натиснали линка и да видите номера на Патента! Или трябва юзернейма си да сменя с номера на Патента???
...
Няма да отговарям три или даже два поредни пъти, че да не му стане криво и на някой друг.
Имам предвид, че при квантовите процесори го няма типичното електронно отпушване и запушване на "електронни ключове".

Този патен го знам от доста отдавна, предполагам преди още вид е да се заинтересувате от (и може би да сте чували за) Тесла изобщо. Термините който хвърляте нямат нищо общо с това което Тесла е патентовал. Първо трябва да осъзнаете какво означава резонантен ефект и след това да го използвате като термин. В допълнение, "свръх проводимост", в смисъла на термина който се използва днес в науката, не знам какво вие лично  разбирате под такъв термин (или дали изобщо го разбирате), не е застъпен в този патент, а и изобщо във който и да е патент на Тесла. Прочетете повечко това което Тесла е публикувал, ако разбирате езика естествено, и след това почнете да коментирате. С хвърлянето на помпозни термини, от които си нямате понятие, само представяте колко не сте запознат с техния смисъл.

Защо не се преподава от Образователната.? Какво образУва тя.?
Ако прочете повечко, как е еволюирала съвременната образователна, или по скоро инструктираща, система тогава може сам да си отговорите на този въпрос. И няма никаква световна конспирация както вие си милите.  Корпоративни интереси и влияние на университетско и изследователско ниво има, това си е факт. Но основното което е, за съжаление, е неразбиране на това което е правил Тесла, и вие, въпреки вашия интерес, за съжаление демонстрирате такова отявлено неразбиране.  В допълнение образователната система е създадена да дава основна информация за едно познание, дали е добро или лошо това е друг въпрос, след това е лично въпрос на човек дали ще го доразвие и по какъв начин.

ОБЩЕСТВОТО В СЯНКА дали ще СИ спести такова ЦЕННО ПОЗНАНИЕ.?
И оставете "ОБЩЕСТВОТО В СЯНКА", то не е виновно (ако има такава организирана прослойка разбира се), никой не може да накара един човек да не мисли, немисленето е лична характеристика на определен индивид. Ето при вас, загадачното обществото не ви натяква неразбиране, но явно вие, както е видно от коментарите ви, бръщолевите какви ли несвързани словосъчетания, и със своето невежество, по отношение на работата на Тесла, внасяте по-скоро вреда отколкото полза за изясняването на неговата научно-изследователска дейност

Ако наистина имате желание да разберете Тесла, започнете от неговите патенти на механични устройства като например https://teslauniverse.com/nikola-tesla/patents/us-patent-514169-reciprocating-engine
така, малко по малко, ако имате интелекта, ще осъзнаете как той е мислил изобщо за динамичните системи. И че от негова гледна точка няма такъв термин като "свърх проводимост", а само високо ефективна/икономична система, независимо дали говорим за механична или електрическа, която се стреми да запази своята динамика, като минимизира съпротивителните процеси.

Запознайте се и също така с неговите записки от Колорадо Спригнс, понеже е смешно да се говори за разбиране неговите (електрически) патенти, без човек да се е запознали и анализирал основно тези записки.